Şimdi Ara

Ne mutlu Türküm diyene!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda niye avrupa ülkelerinde doğmadım lanet olsun gibi konular açılıyor. Bunların türklüğünden şüphe duyuyorum. Ne mutlu Türküm diyene!

• bak sen şimdi ortalık nası karışıyo
  • Buralar karışır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Avrupa ülkelerinde doğan ne mutlu türküm diyebilir ?
  • Mutlu olacağımız bir şey mi var lan, et fiyatları uçmuş, yumurta fiyatları bile her gün zamlanıyor, aldığımızın yarısından çoğu vergi. Almanlara bak, adam ne mutlu Almanım diyebilir, et alıyor ucuz, araba alıyor ucuz. Sen niye mutlu olacaksın ki?

Resmen fakir tesellisi ha bu da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E8B73BE9A

Mutlu olacağımız bir şey mi var lan, et fiyatları uçmuş, yumurta fiyatları bile her gün zamlanıyor, aldığımızın yarısından çoğu vergi. Almanlara bak, adam ne mutlu Almanım diyebilir, et alıyor ucuz, araba alıyor ucuz. Sen niye mutlu olacaksın ki?

Türk olmayan anlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De Grado -- 7 Aralık 2019; 15:1:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: De Grado

Türk olmayan anlamaz.

Alıntıları Göster
    Atatürk pragmatist bir liderdi, o zaman öyle demesi gerekiyordu öyle dedi. Üst üste savaş yapıp çoğunu kaybetmiş bir milletin yeni bir devlet kurma aşamasında özgüven tazelemesi gerekiyor, insanların çalışması gerekiyor. O özgüveni sağlamak için bunları der Atatürk.

Ama bugün yaşıyor olsa aynı şeyi demezdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E8B73BE9A

Mutlu olacağımız bir şey mi var lan, et fiyatları uçmuş, yumurta fiyatları bile her gün zamlanıyor, aldığımızın yarısından çoğu vergi. Almanlara bak, adam ne mutlu Almanım diyebilir, et alıyor ucuz, araba alıyor ucuz. Sen niye mutlu olacaksın ki?

Türk olmayanların yorumları geçersiz.Örneğin ben bu yorumu yazarken diktim kafaya kımızı.Geçen günden kalan bulgur pilavını ısıt ve türkiyede yaşamaya devam et fakir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 7 Aralık 2019; 15:7:53 >
  • karnın doydu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Türk olmayanların yorumları geçersiz.Örneğin ben bu yorumu yazarken diktim kafaya kımızı.Geçen günden kalan bulgur pilavını ısıt ve türkiyede yaşamaya devam et fakir

Alıntıları Göster
  • rte andımızı kaldırdı ortalığı velveleye verdiler. adam haklıymış
  • Aklıma Cemil Meriç'in şu sözü geldi.

''Bu ülkede yaşanmaz diyenler, bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenlerdir.''
  • Bazilarina dokunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardstyler -- 7 Aralık 2019; 15:37:53 >
  • Abi bunu demek hainliktir. Ben hayatta demem. Benim dediğim tek birşey var keşke zengin olup türk olsa ana türkiyede yasamasaydimmmmmm. Ehehehe
    Millet soy sop senin benim kim olduğumuzu belirlemez. Bu kadar takılmayın. Hümanist olun az. Alman olsanız nolacak fransız olsanız nolcak. Ne değişecek kisiliginizde. Hiç birşey.

• 40 kişiyle saray basan bir milletin ferdiyiz biz.

özgüven genlerimizde var bizim

Atatürk onun için bugünde olsa yine aynı konuşurdu
  • Kimsenin Türklükle bir sıkıntısı yok aslanım. Bütün sıkıntı şu güzel ülkemde muhteşem olanaklar varken siyasi, ekonomik hatalar ve siyasal İslam denilen israf yagma sistemi yüzüne şu güzel yaşlarımızı gençliğimizi böyle saçma sapan tuhaflıklar ve pahalılıklar içindeki heba ediyoruz. Sıkıntı bu. Onun için meseleyi Türklüğe getirip saptırmayalım. Tamam mı aslanım

• Ne mutlu Türk'üm diyene tabi ki, Türklüğümüz bizim yegane hazinemizdir de. Türklük karın doyurmuyor, milliyetçilik dincilik üzerine millet parayı götürürken ben böyle laflar ile yetinmem. Milliyetçilik yapmayan milletler yok olmaya mahkumdur, ama bu milliyetçilik veya din suistimal edilmeye çok açıktır. Dikkat ediniz, çevrede birsürü siyasetçi sanatçı futbolcu var böyle şeylerle milleti kandıran, cepleri dolduran. O yüzden geçiniz böyle şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 7 Aralık 2019; 16:44:30 >
  • İnsanların hepsi iskandinav ülkelerinde doğsaydım keşke diyor ama kimse Afrika'da da doğabilirdim diye haline şükretmiyor.
    İmreneceğimize muasır medeniyet seviyesine doğru yol almamız lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.