Şimdi Ara

Napıp yapıp şu SAAB ı alın. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
0
Favori
9.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

quote:

Orijinalden alıntı: SmokingKills

quote:

Orijinalden alıntı: Citroxsara

Şimdi saab a laf yok ama bunlar hayal bana kalırsa.

Biz dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasındayız şu anda.

Yanlış.

1-Amerika
    2-Biz

arkadaşım ne saçmalıyorsunuz neye göre en güçlü 10 ülkesindeniz diğeride 2.sırada demiş Ekonomik büyüklükte 17.ciyiz askeri güçte 43 milyar dolar ayırıyoruz 10 ülke bizden daha çok para ayırıyor askeriryeye ve biz ayrılan paranın çoğunu pkkya yediriyoruz milli gelir zaten içler açısı neye göre güçlüyüz anlamadım tamam bölgenin en güçlüsüyüz ama dünyada o kadar güçlü değiliz

• beyler know how dediğiniz nedir allah aşkına.bursada izmitte her markanın her aracı üretilebiliyor.üretim konusunda sıkıntımız olmaz.türk mühendisler mercedeste olsun diğer büyük markalarda olsun yıllarını harcamış üst seviye pozisyonlarda yer almış.insan kaynağı konusunda da sıkıntımız olmaz.araba satışları hersene reko kırıyordu ötv zammına kadar!!! pazar bulma konusunda da sıkıntımız olmaz.

sıkıntı nerde biliyor musunuz beyler.sıkıntı özel teşebbüste.böyle büyük bir yatırımı yapabilecek birkaç şirket var ayrıca bu şirketler otomotiv sektöründe son derece tecrübeli.kim mi onlar KOÇ SABANCI DOĞUŞ GRUBU vs. bu adamlarda taşın altına elini sokacak irade yok.nasıl olsa büyük markaların arabalarını ithal edip üstüne kar koyup babalar gibi satıyorlar.Devlet araba üretip satamaz,otomotivde özel sektör dinamizmi şarttır.

Yani bu ülkede iş yapan ve büyük sermaye yükünü elinde tutan sözde girişimciler bu işe el atmalı ve kendi markamızı kendimiz kurmalıyız diyebiliriz.ancak otomotiv sektöründe bir markanın oluşması için en az 20 yıl gerekir.

Bu konu da çok fazla bilgim yok,fikirlerimi paylaşmak istedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: demon

Politik olarak güçlü dediğin ülkenin politikalarını bile başka ülkeler belirliyor. İstersen daha fazla siyasete girmeyelim.

Bunun siyaset ile alakası ne hey allahım ya. Türkiye şu anda ilk 10 arasında ister inanın ister inanmayın. Yurtdışında yaşayan biri olarak gördüğümü söylüyorum.

Yurtdışına çıkarken vize aldınız mı?
  • paluyuya sormuşlar dünyamı büyük palumu diye palu demiş :) sizinkide o hesap bir türkiyeyi biliyorsunuz diplomatik açıdan güçlü otoriter bir ülke olabiliriz fakat 10 yıl öncesine kadar 3. dünya devletiydik yeni yeni gelişmeye başladık eğer o kadar güçlü olsaydık kriz zamanı dowjones nasdaq yüzde 2-3 düşerken olayla alakası olmayan İMKB endeksi yüzde 7 düşmezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih7823

quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

quote:

quote:

Biz dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasındayız şu anda.

Yanlış.

1-Amerika
    2-Biz

arkadaşım ne saçmalıyorsunuz neye göre en güçlü 10 ülkesindeniz diğeride 2.sırada demiş Ekonomik büyüklükte 17.ciyiz askeri güçte 43 milyar dolar ayırıyoruz 10 ülke bizden daha çok para ayırıyor askeriryeye ve biz ayrılan paranın çoğunu pkkya yediriyoruz milli gelir zaten içler açısı neye göre güçlüyüz anlamadım tamam bölgenin en güçlüsüyüz ama dünyada o kadar güçlü değiliz

Kinayeye göre güçlüyüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oryuken

beyler know how dediğiniz nedir allah aşkına.bursada izmitte her markanın her aracı üretilebiliyor.üretim konusunda sıkıntımız olmaz.türk mühendisler mercedeste olsun diğer büyük markalarda olsun yıllarını harcamış üst seviye pozisyonlarda yer almış.insan kaynağı konusunda da sıkıntımız olmaz.araba satışları hersene reko kırıyordu ötv zammına kadar!!! pazar bulma konusunda da sıkıntımız olmaz.

sıkıntı nerde biliyor musunuz beyler.sıkıntı özel teşebbüste.böyle büyük bir yatırımı yapabilecek birkaç şirket var ayrıca bu şirketler otomotiv sektöründe son derece tecrübeli.kim mi onlar KOÇ SABANCI DOĞUŞ GRUBU vs. bu adamlarda taşın altına elini sokacak irade yok.nasıl olsa büyük markaların arabalarını ithal edip üstüne kar koyup babalar gibi satıyorlar.Devlet araba üretip satamaz,otomotivde özel sektör dinamizmi şarttır.

Yani bu ülkede iş yapan ve büyük sermaye yükünü elinde tutan sözde girişimciler bu işe el atmalı ve kendi markamızı kendimiz kurmalıyız diyebiliriz.ancak otomotiv sektöründe bir markanın oluşması için en az 20 yıl gerekir.

Bu konu da çok fazla bilgim yok,fikirlerimi paylaşmak istedim.

son derece iyi bir yorum bence..

• Burda Güclü ülke sıralamasını merak edenler var buyrun:http://www.globalfirepower.com/ burda Türkiye 6.sırada ekonomık askerı vs her türlü konu acısından almıslar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scofield1

Burda Güclü ülke sıralamasını merak edenler var buyrun:http://www.globalfirepower.com/ burda Türkiye 6.sırada ekonomık askerı vs her türlü konu acısından almıslar

Kimin hazırladığı belli olmaya efsane bir site. Evet Japonya, Güney Kore, Fransa, Almanya, İtalya, Kanada gibi devletlerden güçlüyüz. Uyumaya devam edin
  • Türkiye siyasi olarak eskisinden daha güçsüz bu kesin.Her dediğini yiyor baştakiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih7823

paluyuya sormuşlar dünyamı büyük palumu diye palu demiş :) sizinkide o hesap bir türkiyeyi biliyorsunuz diplomatik açıdan güçlü otoriter bir ülke olabiliriz fakat 10 yıl öncesine kadar 3. dünya devletiydik yeni yeni gelişmeye başladık eğer o kadar güçlü olsaydık kriz zamanı dowjones nasdaq yüzde 2-3 düşerken olayla alakası olmayan İMKB endeksi yüzde 7 düşmezdi

Diplomatik açıdan güçlü dediğimiz devlet Kıbrıs Rum Kesimi Akdeniz'de petrol aramaya başlarsa donanma göndeririz deyip, Kıbrıs Rum Kesimi petrol aramaya başlayınca eğer bulurlarsa karışmayız ama gidip biz de petrol çıkarırız diyen değil mi? Ya hiç haber falan okumuyorsunuz ya da okuduğunuz halde görmemezlikten geliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindi42 -- 17 Ekim 2011; 17:55:49 >

• türkide dünyada altıncıymış...evet cok güçlüdür. bu hükümete rağmen hala ayakta durabildiği için, zamlara ve artan vergilere inat bugünde ölmedim anne dercesine güçlüdür.
  • hakikaten olsa ne güzel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

SAAB'ın arabaları bile ikinci elde zor satılıyor.
    Bir de fabrikasını alırsak ülke olarak fabrikanın son sahibi olur tarihe geçeriz

• quote:

Orijinalden alıntı: xd22

türkide dünyada altıncıymış...evet cok güçlüdür. bu hükümete rağmen hala ayakta durabildiği için, zamlara ve artan vergilere inat bugünde ölmedim anne dercesine güçlüdür.

+1
  • Forumda bile (internetten faydalananlar) Türkiyeyi güçlü ülke sananlar var ya,sokaktaki vatandaş ne sanarsa haklı yani...
    Tarımda bile dışa bağımlı bir tarım ülkesi(!) nasıl güçlü oluyor ben bunu çözemedim...Pirincini,arpanı,mercimeğini kısaca nerdeyse tüm tarımını ithal edersen tabi cari açık büyür günah keçisi otomobil zaten...
  • saabın bokunu yapsalar alır kapıma koyarım,afgan yapmış türk yapmış farketmez:p,yani marka prestiji ülkenin önüne geçer,neden bizimde mercedesimiz yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

quote:

Politik olarak güçlü dediğin ülkenin politikalarını bile başka ülkeler belirliyor. İstersen daha fazla siyasete girmeyelim.

Bunun siyaset ile alakası ne hey allahım ya. Türkiye şu anda ilk 10 arasında ister inanın ister inanmayın. Yurtdışında yaşayan biri olarak gördüğümü söylüyorum.

Yurtdışına çıkarken vize aldınız mı?

ABD ve ingiltere hariç hayır.
  • bu millet zammı yedikçe şaşırıyor yorumları okuyorumda gülmemek içten değil cidden.türkiye geliyormuş,dünyaya kafa tutuyormuş,savunma sanayi yerli üretim yapıyormuş.öncelikle hayal dünyasından çıkın ve türkiyedeki içler acısı tabloyu görün.milletin alım gücü düşüyor zamlar belini kırıyor.yerli dediğiniz tank ve milgem projesi güney koreli rotem firmasının alt yapısıdır sadece %35 i yerlidir.bunlar göstermelik reklam kokan hareketlerdir.hiçbir ülke özellikle askeri alanda teknolojisini paylaşmaz.bu millet kış uykusuna bir daldı ki kolay kolay uyanmaz
  • hatta adı da sabri olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airbrq_23

quote:

quote:

quote:

quote:

Herşeyin başlangıcı hayal dir. Biz dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasındayız şu anda. Bizim otomobil markamamızın olmaması utanç verici. Sen SAAB ı al, kur fabrikasını Türkiyeye, ucuz işçilik sayesinde kalkınmazsa bu marka ben ne oluyım.

İsveçde en dandik fabrikada işçinin fabrikaya maliyeti yıllık 50-60 bin eurodur. Türkiyeye bunu 15-20 bin e indirirsin. Al bütün dünya ile rekabet et.

Siz inanıyormusunuz dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasında olduğumuza?

Bana bizden politik ve ekonomik olarak güçlü 10 tane ülke say.

Amerika, ingiltere, fransa, almanya, italya, rusya, iran, güney kore, kuzey kore, japonya, çin, ispanya, avusturya, avusturalya, norveç, isveç, isviçre, kanada, finlandiya

Daha sayim mi ?

yok artık daha neler dostum iran,norveç,isveç,isviçre bunlar hep çerez ülkeler finlandiya nedir ya ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.