Şimdi Ara

Napıp yapıp şu SAAB ı alın. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
9.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kalavun

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Arkadaşlar Türkiye'nin Avrupanın süper gücü olduğundan şüpheniz mi var?

Bakın aşağıdaki linkte maliye bakanı ''Avrupanın en yüksek asgari ücretini biz veriyoruz'' demiş

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/698461-batmayalim-diye-

Kunuşmadan ufak bir alıntı

Türkiye’de asgari ücret üzerinden yüzde 15 vergi alınmadığını ifade eden Maliye Bakanı, şöyle dedi: "Biz asgari geçim indirimini getirdik 2008’den itibaren. Şu an itibarıyla evli ve 4 çocuk sahibi asgari ücretliden zaten sıfır vergi alıyoruz. Evli 3 çocukludan 0.7 alıyoruz. Evli 2 çocukludan yüzde 1.5 vergi alıyoruz. Evli ve bir çocukludan yüzde 2.6 vergi alıyoruz. Evli olup da çocukları olmayandan yüzde 3.8 vergi alıyoruz. Bekar olandan da yüzde 5.3 alıyoruz.

Türkiye’de asgari ücret 2002 yılında 175 euro’ydu bürüt olarak, Şu anda ise 356 euro. Şu anda biz Polonya’dan, Çek Cumhuriyetinden, Slovakya’dan, Letonya’dan, Estonya’dan, Litvanya’dan, Macaristan’dan, Romanya’dan, Bulgaristan’dan liste böyle gidiyor, bu ülkelerin tamamından daha yüksek asgari ücret veriyoruz."

Yorumsuzdur.

Saydığı ülkelerden daha yüksek asgari ücretimiz, bütün avrupadan daha yüksek asgari ücret veriyoruz dememiş, sallamayın.

Sallanan üslubunu düzeltmeni tavsiye ederim. Yoksa kırarım kalbini Hocam. Takım tutar gibi cemaat, iktidar partisi vs tutmuyoruz. Neyse onu söylüyoruz. Bak sana bir kandırmaca, emsal haber daha. Hem de taze taze...

http://www.haber7.com/haber/20111220/Elektrik-faturasinda-EPDK-oyunu.php

EPDK, 2012 yılı başından geçerli olmak üzere, faturalardaki söz konusu detayları ''Enerji bedeli, nakil bedeli, vergi ve fonlar'' olmak üzere 3 başlık altında toplamayı planlıyor. Böylece, TRT payı, kayıp-kaçak bedeli gibi detaylar faturalarda ayrı ayrı gösterilmeyecek, ''enerji bedeli'' adı altında toplanacak. Konu, bugün toplanacak kurulun gündeminde yer alacak.

Kayıp-kaçak ve TRT payının bu yılın şubat ayından itibaren faturalarda detaylı olarak yazılmasıyla kamuoyunda tartışma başlamış ve bazı tüketici dernekleri kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciler tarafından ödenmemesi için dava açmıştı.

Bu seferlik yaşına verdim. Bir dahakine kızarım haberin olsun. Ben kazandığım paranın karşılığını görmek istiyorum. Baba parası yiyen, ekmek elden su gölden gezenlerin anlayacağı şey değil.

Bunla aşağıdaki haberin ne alakası? İlk mesajında sallamışın resmen. Kalbimi kıramazsın boşuna yorma, 8 tane dandik avrupa ülkesi sıralamış, ona bütün avrupa demişin bu sallamak değilse ne?

Not: iktidar parti sempatizanı değilim, hayatımda oy kullanmadım daha, siyaseti sevmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Aralık 2011; 16:14:07 >

•  Napıp yapıp şu SAAB ı alın.
  • Tipik savunma şekli. Haberin içinde onlarca üyesi olan bir birliğin üç beş gariban ülkesini saymak göz bağcılığı değilse nedir? Bal gibi ne dediğimi anladığınızı biliyorum. Öyle oy vermedim, Zaman yazdıysa doğrudur ayaklarını geçiniz. Ben içlerini de dışlarını da çok iyi bilirim. Kayseriliyim, kimde ne olduğunu, kimin ne iş yaptığını, kimin neyi götürdüğünü bilmek istersen sor özelden anlatayım. Oy vermedim deyip kayırdığın adamları yakinen tanıyorum. Geçiniz bunları...
  • Zaman yazıyorsa doğrudur niye dedim, çünkü adamlar hükümete yakın. Bu haberi zamandan önce doğanın alması beklenemez.

Orda kendi yorumunuzu katmışınız, objektiflikten uzak davranmışınız, adam bütün avrupadan bahsetmemiş, ülkeyi iyi göstermek için dandik dandik ülkeleri sıralamış.

Sizin yaptığınız da doğru değil, maliye bakanının da yaptığı doğru değil, ama maliye bakanının açıklamasını çarptırmak da yanlış, ha burda sizin dediğinize inananlar olmuş o dahada komik....
  • quote:

Tipik savunma şekli. Haberin içinde onlarca üyesi olan bir birliğin üç beş gariban ülkesini saymak göz bağcılığı değilse nedir? Bal gibi ne dediğimi anladığınızı biliyorum. Öyle oy vermedim, Zaman yazdıysa doğrudur ayaklarını geçiniz. Ben içlerini de dışlarını da çok iyi bilirim. Kayseriliyim, kimde ne olduğunu, kimin ne iş yaptığını, kimin neyi götürdüğünü bilmek istersen sor özelden anlatayım. Oy vermedim deyip kayırdığın adamları yakinen tanıyorum. Geçiniz bunları...

"Kayseriliyim, kimde ne olduğunu, kimin ne iş yaptığını, kimin neyi götürdüğünü bilmek istersen sor özelden anlatayım."

En yüksek oy aldıkları illerin başında gelir Kayseri demek ki bi siz biliyormuşsunuz kimim kim olduğunu.

• quote:

Zaman yazıyorsa doğrudur niye dedim, çünkü adamlar hükümete yakın. Bu haberi zamandan önce doğanın alması beklenemez.

Orda kendi yorumunuzu katmışınız, objektiflikten uzak davranmışınız, adam bütün avrupadan bahsetmemiş, ülkeyi iyi göstermek için dandik dandik ülkeleri sıralamış.

Sizin yaptığınız da doğru değil, maliye bakanının da yaptığı doğru değil, ama maliye bakanının açıklamasını çarptırmak da yanlış, ha burda sizin dediğinize inananlar olmuş o dahada komik....

Tabi canım, eminim o sebeple söylemişsinizdir.

Orada kendi yorumumu kattım. Zira bakanın istediği şey bunun böyle yorumlanmasıdır. Bunu adınız gibi biliyorsunuz. Bunu bile bile hala ve hala ısrar ediyorsunuz. Yormaya başladınız beni...

Yıllardır üniversitede, iş yerinde, girip çıktığım her ortamda bu tip benzer diyaloglar döner. ''Oy vermedim ama Allah var iyi insanlar'', ''yok alakam yok ama iyi adamlar'', ''kötülüklerini görmedim'' şeklinde tarafsız kişi kisvesi altında, takiyye yaparak alttan alta aynı şeyleri söyler dururlar. Burada benimle sebepsiz yere atışıyorsunuz (aslında sebebi bellidir, sempatizanı olduğunuz partiyi tarafsız bir kimseymiş gibi kayırmaktır muradınız. Bakanın yaptığı ali cengiz oyununun bir benzeri diyelim.).

Zamanında Zaman gazetesinde yazan bir yazar vardı(uzun zamandır abonesiyim.). Dili sivri olduğu için Yeni Şafak gazetesine yollandı. Tamer Korkmaz optik çarpıtma sözünü sıklıkla kullanırdı. Sizinki de o hesap.

Komik olan nedir? Bana inananlar değil de, Sizlerin hala el altında, alttan alta bu şekilde davranmanızdır. Komiğim, sizlerle tartışıyorum.

Yaşınız genç daha, özel sektöre adımınızı atın. Ya da devlet memuru olun ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

• quote:

quote:

Zaman yazıyorsa doğrudur niye dedim, çünkü adamlar hükümete yakın. Bu haberi zamandan önce doğanın alması beklenemez.

Tabi canım, eminim o sebeple söylemişsinizdir.

Orada kendi yorumumu kattım. Zira bakanın istediği şey bunun böyle yorumlanmasıdır. Bunu adınız gibi biliyorsunuz. Bunu bile bile hala ve hala ısrar ediyorsunuz. Yormaya başladınız beni...

Yıllardır üniversitede, iş yerinde, girip çıktığım her ortamda bu tip benzer diyaloglar döner. ''Oy vermedim ama Allah var iyi insanlar'', ''yok alakam yok ama iyi adamlar'', ''kötülüklerini görmedim'' şeklinde tarafsız kişi kisvesi altında, takiyye yaparak alttan alta aynı şeyleri söyler dururlar. Burada benimle sebepsiz yere atışıyorsunuz (aslında sebebi bellidir, sempatizanı olduğunuz partiyi tarafsız bir kimseymiş gibi kayırmaktır muradınız. Bakanın yaptığı ali cengiz oyununun bir benzeri diyelim.).

Zamanında Zaman gazetesinde yazan bir yazar vardı(uzun zamandır abonesiyim.). Dili sivri olduğu için Yeni Şafak gazetesine yollandı. Tamer Korkmaz optik çarpıtma sözünü sıklıkla kullanırdı. Sizinki de o hesap.

Komik olan nedir? Bana inananlar değil de, Sizlerin hala el altında, alttan alta bu şekilde davranmanızdır. Komiğim, sizlerle tartışıyorum.

Yaşınız genç daha, özel sektöre adımınızı atın. Ya da devlet memuru olun ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

Son satıra cevap yazıcam. Devlet memuru olma gibi bir hedefim yok. Memur olcağıma ayakkabı boyacısı olurum. Ha özel sektöre gelince, zaten hergün içli dışlıyım.

• quote:

Zamanda çıktıysa doğru haberdir...

• ya bırakın saabı maabı kımse tanımıyor bu markayı. Cevremde kıme soylesem saabı zom olup bakıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra SAAB iflas başvurusunu geri çeksin, stoklarında ne kadar banttan inmiş araç varsa getirsin Türkiye'ye peynir ekmek gibi satacağına eminim. 1,5 Milyar dolar harcasaydı böyle reklam yapamazdı...

Evet SAAB artık bir Türk markasıdır. Burun kıvırıp almasak bile...
  • Orijinalden alıntı: Shezofren41

saab ole cok satan bır araba degıl bu yuzden o rıske gırılmez dıye dusunuyorum aslında turkler arabanın kralını yapar ama guven meselesı ozguvenı yok buda ıcımızdekı ergenekon tıplerı yuzunden devrım arabasını sabote ettıler rezıl olduk bunuda sabote ederler dıe dusunuyorlar ve aga babaları koc gıbı ınsanlar muslukları akıyorken bu ıse gırıp para musluklarını rıske atmak ıstemıyorlar zaten tavırlarıda bu onumuzdekı en buyuk engel ıs adamları otomotıv dunyası yanı.
    [/quot

Yanlış düşünüyorsun. Saab kalitesini dünyaya kanıtlamış bir marka. DÜnyanın her yerinde servis ve bayii ağı olan bir marka. Sen
    kendi markanı yaratıp reklam yapmanın maliyetini biliyor musun?
    Ayrıca Saab'ın kendinden çok teknolojisi önemli. BMW bile jip teknolojisini öğrenmek için önce rover'ı aldı.Ondan
    4x4 teknolojisin öğrendikten sonra kendi ürünlerini piyasaya sürdü. Yoksa daha önce bu teknolojiye sahip değildi.
    Keşke Volvo'yu alabilseydik ama bence Saab ta hiç fena değil. Ama herşeyiyle alabilirsek.
    Yoksa sadece araba markası olarak düşünürsek yanılmış oluruz.

• Orijinalden alıntı: Shezofren41

saab ole cok satan bır araba degıl bu yuzden o rıske gırılmez dıye dusunuyorum aslında turkler arabanın kralını yapar ama guven meselesı ozguvenı yok buda ıcımızdekı ergenekon tıplerı yuzunden devrım arabasını sabote ettıler rezıl olduk bunuda sabote ederler dıe dusunuyorlar ve aga babaları koc gıbı ınsanlar muslukları akıyorken bu ıse gırıp para musluklarını rıske atmak ıstemıyorlar zaten tavırlarıda bu onumuzdekı en buyuk engel ıs adamları otomotıv dunyası yanı.
    [/quot

Yanlış düşünüyorsun. Saab kalitesini dünyaya kanıtlamış bir marka. DÜnyanın her yerinde servis ve bayii ağı olan bir marka. Sen
    kendi markanı yaratıp reklam yapmanın maliyetini biliyor musun?
    Ayrıca Saab'ın kendinden çok teknolojisi önemli. BMW bile jip teknolojisini öğrenmek için önce rover'ı aldı.Ondan
    4x4 teknolojisin öğrendikten sonra kendi ürünlerini piyasaya sürdü. Yoksa daha önce bu teknolojiye sahip değildi.
    Keşke Volvo'yu alabilseydik ama bence Saab ta hiç fena değil. Ama herşeyiyle alabilirsek.
    Yoksa sadece araba markası olarak düşünürsek yanılmış oluruz.

• Saab'ı tanımıyorlarsa çevrendekiler ya bayandır ya da arabayla hiç ilgileri yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckt

ya bırakın saabı maabı kımse tanımıyor bu markayı. Cevremde kıme soylesem saabı zom olup bakıyorlar

Saab'ı tanımıyorlarsa çevrendekiler ya bayandır ya da arabayla hiç ilgileri yoktur. Aksi taktirde Saab'ı tanımamak büyük ayıptır. :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.