Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - (1533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15311532153315341535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Teleservice batarya değişim ücreti hakkında bilgisi olan var mı? Benim telefonun bataryası çok çabuk bitmeye başladı. Artık değişmesi lazım.
  • benim gibi hala kullanan var mı ilk akıllı telefonum ve halen sapasaglam mis gibi
  • 2014 ağustos'ta almıştım. Son zamanlarda bataryası iyice kötüleşmişti o yüzden batarya aldım. Bataryayı takarken bağlantı soketinin olduğu yer elimde kaldı. Düştüğünde falan oralar zarar görmüş sanırım çok kolay koptu. Neyse bir şekilde yeni bataryayı taktım. İlk gün sürekli %100 gösterdi ve akşama doğru kapandı. Şarj olunca açılır diye umuyordum ama şarj olmadı bir türlü zaten sim kartı da okumadığı için tekrar açmak zorunda kaldım. Tekrar açınca bataryanın bağlantısı bir türlü oturmadı o yüzden elimde kaldı:D Siz siz olun batarya değiştireceksiniz çok dikkatli davranın.

Geçen hafta 3 sene sorunsuz kullandığım telefonuma veda edip 6s'e geçtim. Son aylardaki batarya performansı dışında bir sorunum yoktu. 2 aydır falan da Android 7.1.2 rom kullanıyordum. Telefon akıyordu resmen. Fiyat performans olarak çok başarılıydı. Bir ara bataryasını tamir ettireceğim yedek telefon olarak çok rahat iş görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: KingForOneDay

2014 ağustos'ta almıştım. Son zamanlarda bataryası iyice kötüleşmişti o yüzden batarya aldım. Bataryayı takarken bağlantı soketinin olduğu yer elimde kaldı. Düştüğünde falan oralar zarar görmüş sanırım çok kolay koptu. Neyse bir şekilde yeni bataryayı taktım. İlk gün sürekli %100 gösterdi ve akşama doğru kapandı. Şarj olunca açılır diye umuyordum ama şarj olmadı bir türlü zaten sim kartı da okumadığı için tekrar açmak zorunda kaldım. Tekrar açınca bataryanın bağlantısı bir türlü oturmadı o yüzden elimde kaldı:D Siz siz olun batarya değiştireceksiniz çok dikkatli davranın.

Geçen hafta 3 sene sorunsuz kullandığım telefonuma veda edip 6s'e geçtim. Son aylardaki batarya performansı dışında bir sorunum yoktu. 2 aydır falan da Android 7.1.2 rom kullanıyordum. Telefon akıyordu resmen. Fiyat performans olarak çok başarılıydı. Bir ara bataryasını tamir ettireceğim yedek telefon olarak çok rahat iş görür.

Merhaba şu bahsettiğiniz romu nasıl yükleyebiliriz yardımcı olabilirmisiniz

• Metalürjist M kullanıcısına yanıt
    https://forum.xda-developers.com/moto-g/4g-development/rom-resurrection-remix-5-6-4-t3324805 buradaki romu kullanıyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peter Hammill kullanıcısına yanıt
    tabii ki var. benim de ilk akıllı telefonum. çıktığı yıl almıştım hala kitkattayım. cihazda tek çizik yok ve hala yağ gibi çalışıyor. (gerçi yardım edecek birini bulsam artık rootlayıp 6 veya 7.ye yükselteyim istiyorum ama artık kısmet) gittiği yere kadar da kullanıcam - milyarlık telefonların yapıp da bunun yapamadığı bişey yok. (kamera hariç) hatta elime geçen iphone5'i bile sevmeyip oğluma verdim. ne anlarlar o telefonlardan bilmem / bi zavallı bildirim ışığı bile yok..
  • 17 Temmuz 2014 den beri kullanıyorum bu telefon ekran hariç artık kamera ve tasarım olarak eskide kalmıştır buna donanımı da dahildir.Ben bu telefonu emektar yapıp Samsung S7 Edge aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proletertekno -- 18 Ağustos 2017; 14:40:27 >
  • telefonu fabrika ayarlarına geri alamıyorum çok fazla kasmaya başladı arada alırdım ama şuan "ayarlar durdu" deyip atıyor. var mı yardımcı olabilecek ?

edit:http://www.formatatmak.com/akilli-telefon/motorola/motorola-moto-g-format-atma-sifirlama-reset.html tuşlarla format atmayı denedim o da olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayvandoktoru -- 26 Ağustos 2017; 0:55:53 >
  • Arkadaşlar internetten satın aldığım yeni Moto G bataryasını (ED30) çarşıda bir telefoncuya monte ettirdim. (Bende torx tornavida yoktu) Cihaz çalıştı ve şarja takınca şarj oluyordu.

Eve gelirken batarya %20'lerde iken aniden kapandı. Telefonu evde şarja taktım. Saat 21.00'den beri şarjda fakat türlü açılmıyor.

Beyaz bildirim ledi arada yanıp sönüyor. Eskiden de şarj boşalıp kapanınca direkt açılmazdı. Ancak güç tuşuna uzun basınca açılırdı. Ama bu yöntem şimdi işe yaramıyor. Güç + Ses kısma tuşuna uzun süre basınca bootloader ekranı geliyor. Normal Powerup, Recovery veya Factory seçeneklerini seçip Ses açma tuşuna basıyorum ama olmuyor. Ekrana Moto G logosu geliyor ve bir kaç saniye sonra ekran tekrar kararıyor.

USB kablosu ile pcye bağlıyorum. Bilgisayarımda sürekli donanım takma/çıkartma sesi geliyor. Lakin Bilgisayarım'da cihaz görünmüyor. Bu şekilde BL ekranına girince usb bağlantısı kurulu görünüyor ama Recovery seçeneğine girince ekran yine kararıyor. Hiç bir şey olmuyor.

Yardım edebilecek olan var mı?

• Peter Hammill kullanıcısına yanıt
    geçtiğimiz ay banyonun fanyansina düşürdüm ekranı kırıldı bide kasmasa cok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

Arkadaşlar internetten satın aldığım yeni Moto G bataryasını (ED30) çarşıda bir telefoncuya monte ettirdim. (Bende torx tornavida yoktu) Cihaz çalıştı ve şarja takınca şarj oluyordu.

Eve gelirken batarya %20'lerde iken aniden kapandı. Telefonu evde şarja taktım. Saat 21.00'den beri şarjda fakat türlü açılmıyor.

Beyaz bildirim ledi arada yanıp sönüyor. Eskiden de şarj boşalıp kapanınca direkt açılmazdı. Ancak güç tuşuna uzun basınca açılırdı. Ama bu yöntem şimdi işe yaramıyor. Güç + Ses kısma tuşuna uzun süre basınca bootloader ekranı geliyor. Normal Powerup, Recovery veya Factory seçeneklerini seçip Ses açma tuşuna basıyorum ama olmuyor. Ekrana Moto G logosu geliyor ve bir kaç saniye sonra ekran tekrar kararıyor.

USB kablosu ile pcye bağlıyorum. Bilgisayarımda sürekli donanım takma/çıkartma sesi geliyor. Lakin Bilgisayarım'da cihaz görünmüyor. Bu şekilde BL ekranına girince usb bağlantısı kurulu görünüyor ama Recovery seçeneğine girince ekran yine kararıyor. Hiç bir şey olmuyor.

Yardım edebilecek olan var mı?

Telefonu bugün batarya montajını yapan telefoncuya götürdüm. Orijinal bataryası tekrar takıldı ama telefon yine çalışmadı. Ölçüm yapılınca batarya dolu görünüyor. Batarya bağlantı soketine voltaj da gidiyor. Ancak telefon bir türlü açılmıyor. BL ekranı bile gelmiyor. Donanımsal bir sorun mu, yazılımsal mı; belli değil. Mecbur teknik servise gidecek. Araya da bayram girdi. Hay aksi...

• Arkadaşlar dik üçgen seklindeki anten sembolü yaninda ünlem işareti çıkıyor, Wi-Fi yi açınca yok oluyor. Nedeni nedir? Herhangi bir ayar mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 28 Ağustos 2017; 1:3:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • identity crisis 1.1den 1.5e formatlamadan yüklesem sıkıntı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

identity crisis 1.1den 1.5e formatlamadan yüklesem sıkıntı olur mu?

Olmuyormuş, temiz kurulum yapmak lazım

• foruma ölü toprağı serpildi.. bütün moto.lar ölmediyse bile, yedek telefon mu oldu ne ?
    herkes başka cihazlara terfi etti galiba...hayırlısı....
  • şapkaa Ş kullanıcısına yanıt
    Yedek cihaz duruyor bende arada bir lineage os guncelliyorum. Los 15 gelecekmis bu cihaza da onu da yukler deneriz.

Efsane olacak cihaz 4.3 ten 8.0 a kadar yukledik resmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Yedek cihaz duruyor bende arada bir lineage os guncelliyorum. Los 15 gelecekmis bu cihaza da onu da yukler deneriz.

Efsane olacak cihaz 4.3 ten 8.0 a kadar yukledik resmen

sen onu bunu boşver nsıl formatlayayım bunu? şişti iyice
  • mewrhaba bu telefona lineageOS yükleyen var mı? cm ekibi buraya geçmiş bunu yüklemeyi düşünüyorum. yükleyen varsa sorularım olacak.
  • Uzun bir aradan sonra bir mesaj atayım... Ekranı kırık şekilde kullanıyorum ama değiştirmek de isterim nasıl yapacağım camı kırık sadece, dokunmatik alt ekran falan sağlam

Sonuçta eski telefon en uygun nasıl halledebilirim

(Kırılmaz cam bulamadığım için korumasız kullanıyordum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kantay -- 6 Eylül 2017; 4:16:5 >
  • kantay kullanıcısına yanıt
    aliexpressten yaklaşık 20$a ekran-çerçeve alırsın hocam. gelince de telefoncuya taktırırsın. 2.seçenek anakartı ölü ekran sağlam telefon bulup 2 telefonudan 1 telefon çıkarman :)
  • 
Sayfa: önceki 15311532153315341535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.