Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ascani Daha Az
1 Kayıtlı Üye
30.884
Cevap
148
Favori
679.133
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> MOTOROLA Moto G - ANA KONU -
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    969 Mesaj

DONANIMHABER ViDEO iNCELEME

Kutu Içerigi :

1 adet Motorola Moto G 16 GB telefon ( Siyah )
    1 adet Sarj cihazi ( Adaptör ile kablo bir bütün ) ( Beyaz )
    1 adet Kulaklik ( Beyaz ) (kulak içi degil )
    Kitapçiklar vs ....

[image]https://store.donanimhaber.com/b1/8f/de/b18fde537195407a6a64b9a07627dfb2.png" />

Öncelikle belirtmek isterim Motorola Google Nexus programina dahil edildi ve artik Google çatisi altinda olacak.

Cihaz çift sim kartli.Micro SIM tipi sim kart takiliyor.Büyük kartlar takilmiyor.Telefona harici hafiza karti takilmiyor.Dahili hafizasi 16 GB ve bunun 13 GB i bos size kalmis.Malzeme kalitesi açisindan çok iyi diyebilirim.Samsung S3 ler veya LG lerden kat kat üstün bir kalitesi var.Ekrani Gorilla Glass 3 ve 329 ppi . ekran çok iyi hatta söyle diyebilirim internette retina ekranlardan daha iyi diyorlar.Bencede iPhone 4S ekraninda altta kalir yani yok hatta daha iyi.Telefon çok akici takilma vs yok.Kamera konusuna gelince kamerasi normal diyebilirim.

Özellikler :

Chipset Qualcomm Snapdragon 400
    CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
    GPU Adreno 305
    Camera 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
    Memory 8/16 GB, 1 GB RAM ( Ülkemizde 16 GB lik versiyon agirlikta )
    Display Corning Gorilla Glass 3 IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 720 x 1280 pixels, 4.5 inches (~329 ppi pixel density)
    Android 4.4 KitKat Isletim Sistemi

Telefonu alanlar Google Drive dan 50 GB ücretsiz depolama da hediye aliyor.15 gün içinde aktif etmesi gerekiyor.Telefonun bataryasi 2070 mAh yani günümüz telefonlarla ayni.Sarjinin Samsung S3-S4 lerden daha uzun gittigini söyleyebilirim.
    Oyunlarda performansi gayet iyi.FiFa 14 , Dead Trigger 2 , Modern Combat , Real Racing 3 gibi oyunlarda yüksek kalitede takilma vs yasamiyorsunuz.Gayet akici bir sekilde oynuyorsunuz.Telefonun bilgisayara baglanti kablosu kutudan çikmiyor.OTG destegi var.Yukarda dedigim gibi harici bellek destegi yok.Sitelerde yazan " Micro SD Artirilabilir Hafiza " yazisina inanmayin.Telefon agir evet.fakat abartilacak kadar degil.Bana sorarsaniz agirligi iyi bence. kus gibi telefonda adamin elinden düsüp gidiyor.(Oyuncak telefon misali ) Arka tarafi kavisli oldugu için telefon pek kalin gözükmüyor.Ayrica arka taraf kavisli oldugu için hoparlörün önü kapanmiyor.Seste bir bogulma olmuyor.

Sebekeden 3g görüntülü görüsme yapamiyorsunuz.Fakat Skype vb programlarla görüsme yapabiliyorsunuz.( 4.4 KitKat güncellemesi geldiginde belki bu özellikte gelir ). Menüsü saf android oldugu için gereksiz uygulama felan yok.Hatta androidin standard browseri bile yok onun yerine direk Chrome var.
    Ekran parlakligini otomatik moda aldiginizda günesin yogunluguna göre ekran parlakligini ayarliyor.( Apple Iphone lerdeki gibi ) çok basarili oldugunu söyleyebilirim.
    2.Sim kart takildiginda pil konusunda ne olur bilemem ama tahminimce pili biraz daha fazla harcayacaktir.(Ben takmadim 2.simi belirtmek isterim )
    Eminim Android 4.4 geldiginde birçok özellik daha eklenmis olacaktir.Ayrica telefonun engadget derecelendirmeside burada 89 Puan almis.http://www.engadget.com/products/motorola/moto/g/

Artilar +
    *Ekran Kalitesi çok iyi
    *Islemci ve grafik performansi çok iyi
    *Pili gayet iyi gidiyor ( Fazla oyun ve internet haricinde 3 gün + )

Eksiler -
    - Artirilabilir hafiza yok ( Micro SD kart vb )

Resmi sayfasi :https://www.motorola.com/us/shop-all-mobile-phones-1/Moto-G/moto-g-pdp.html

Yararli Programlar

Pil Yüzdesini Gösteren Program : Pil-Battery
    Dosya Yöneticisi Programi : ES Dosya Yöneticisi
    Müzik Programi : Poweramp

Sıkça Sorulan Sorular

• Soru : Telefona hangi SİM Kart takılıyor ?
      Cevap : Micro SİM
    • Soru : Moto G nin oyun ve uygulama performansı nasıl ?
      Cevap : Snapdragon 400 işlemci ve Adreno 305 GPU ile bütün oyunları sorunsuz ve performanslı bir şekilde oynatıyor.
    • Soru : Telefonda kaç GB RAM var ? Android ne kadar kullanıyor ? Kullanıcıya ne kadar kalıyor ?
      Cevap : 1gb Ram var.Android 350-400 mb kullanıyor.600 mb kullanıcıya kalıyor.
    • Soru : Telefon hızlı mı ? Performansı nasıl ?
      Cevap : Saf android olduğu için gayet hızlı ve performanslı.Donma , takılma vs yok.Uygulama geçişleri çok hızlı. (Bkz. DH inceleme Videosu )
    • Soru : Telefonda su geçirmemezlilik özelliği var mı ?
      Cevap : Kısmen Evet var , fakat sıçramalar ve hafif yağmur haricinde telefonu kesinlikle suyla temas ettirmeniz önerilmez.
    • Soru : Telefonla operatör üzerinden 3g Görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ?
      Cevap : Kısmen şu anlık hayır yok, fakat Skype üzerinden 3g Görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
    • Soru : Telefonun ekranı nasıl korunuyor ?
      Cevap : Gorilla Grass 3 IPS LCD ile telefonun ekranı sağlam bir şekilde korunuyor.
    • Soru : Telefona Micro SD kart takılabiliyor mu?
      Cevap : Hayır takılamıyor.16 GB dahili telefon hafızası var.13GB boş olarak geliyor.Google Drive dan 50GB Hediyesi de var.
    • Soru : Telefon çift hatlı mı ? 3g interneti hangi hattı kullanacağını seçebiliyormuyuz ?
      Cevap : Evet.İnternete hangi hattın 3g sinden girmek istiyorsanız seçebilirsiniz.
    • Soru : OTG desteği var mı ?
      Cevap : Evet OTG desteği var.
    • Soru : Bildirim LED'i varmı ?
      Cevap : Evet var.Tek renk Beyaz.Ayar yapılamıyor
    • Soru : Telefonun bataryası çıkıyor mu ?
      Cevap : Hayır .Batarya değişimini sadece Yetkili servis yapıyor.
    • Soru : Pil yüzdesini görebilirmiyim ?
      Cevap : Uygulama ile görebilirsiniz.
    • Soru : Telefonun kamerasında flash,HDR,Slowmotion özelliği var mı ?
      Cevap : Evet var.Slowmotion kayıt sırasında ses kaydedilmiyor.
    • Soru : Ekrandaki " Google Arama " Widgetini nasıl kaldırabilirim ?
      Cevap : Ayarlar > Uygulamalar kısmından "Google Arama" uygulamasını devre dışı bırakın
    • Soru : Telefonda Flash Player desteği var mı ?
      Cevap : Evet var.Chrome önyüklü geliyor.Flashları açıyor.
    • Soru : Moto G Android L güncellemesini alacak mı ?
      Cevap : Evet alacak Link :https://www.gsmarena.com/motorola_customer_support_claims_moto_x_and_g_will_get_android_l-news-8960.php

Moto G ile Çekilen Fotograflar

( Standart kamera ayarlari )

Moto G Video Kalitesi :

Kullanmak Isteyenler için Imza

DH Motorola Moto G Kullanicilari

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87699907/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/cb/36/d2/cb36d22ceaed8a79ad06ea24c7df7bd6.png[/image][/link] 
    [b][size=1][color=gray]DH Motorola [color=firebrick]Moto G[/color] Kullanicilari[/color][/size][/b][/center]

Benchmark Skorlari : ( GM Discovery ile çok karsilastiriliyor ancak Moto G nin rakibi S3 ve benzeri telefonlardir.GM Discovery den kat kat performansli bir telefondur. )

Motorola Moto G Kullanicilari

T.A.T.U
    ztalan
    PlayMakers
    Sabrina_
    skywalker06
    cagrimir
    Twinkie35
    gyrdnr
    Robinson Crusoe
    burak144
    motomurat
    swordmaster33
    Zagor6
    ralp88
    lejyon80
    newcherry
    mert_20
    asdfg112
    BiLaL !
    Arrow22
    chrizs07
    snakepit
    remox.
    tanchuc
    Kampec
    gyrdnr
    Popular Demand
    oxgan
    yumuklu sucurta
    hukuksever
    MajestiC211211
    rtsbora
    tectec
    bemanetoglu
    emregzz
    greyhound
    firtilli
    xXSquaLLXx
    Kukumela
    kaderin25
    volcano1988
    jazzz90
    concortt
    MissMacHoOo
    King_Crazy12
    BekemAydin
    123ata123kan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.A.T.U -- 5 Ağustos 2014; 18:47:06 >

DH Motorola Moto G Kullanıcıları

• witamin01 w kullanıcısına yanıt
    @witamin01 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Artık sorumlulukların arttı. Bir geliştirici olmak sorumluluk ve güç sahibi olmak demektir. Fakat unutma; bu gücü yalnız gerektiği zaman ve gerektiği yerde kullanmalısın. Geliştirici olmak kolaydır, önemli olan bunu nasıl devam ettirdiğindir dostum. Artık hayatın eskisi gibi olmayacak. Aramıza hoş geldin.

Bence Kesinlikle alınmaya değmez.

-Kamerası çok kötü. Discovery , S4 Mini , ( 7 aylık )Z1 ile kıyasladım ve hem daha net hem de daha canlı ( HDR ile ) fotoğraflar verdiğini gördüm.
    -Ayrıca fiyatı da oldukça pahalı. (580-650 TL)
    -Bataryası hiç dayanmıyor. 2070 Mah bataryası var ve telefonu hiç kullanmadığınızda 3 gün gidiyor. Günlük 1 saat telefon görüşmesi yaptığınız da ise 1,5 gün tamamlıyor.
    -Hiçbir yerde kılıfı bulunamıyor. En son 1 TL ye hepsiburada'dan orjinal Flip Cover aldım.
    -Kulaklık çıkışı o kadar kötü ki 10 TL lik kulaklıkta bile neredeyse bir EarPods kalitesi alabiliyorsunuz.
    -Ayrıca güncelleme desteği oldukça kötü , yeni çıkacak olan Android L (5.0) güncellemesini ilk alan telefonlardan biri olacak.
    -Ön kamerası desen fiyasko . Bu fiyata ön kameralı cihazların %80 i VGA ile 1 MP çözünürlük arasında.
    -Konuşma Hoparlörleri(kulağınıza dayadığınız) rezalet. Otobüsün o tıklım tıklım insanla dolu kalabalık sesinde arkadaşımla kulaklık olmadan konuştum. Gayet net.
    -Ayrıca wifi da bi o kadar kötü . S4 'ün çekemediği yerde 2 diş çekiyor. ( iphone 5S ile de kıyasladığımda ise aynı değerde idi. )
    -1 GB RAM resmen çöp. Telefonlarda genelde 1GB ram'in en fazla 440'ı boş olarak durur. ( bir uygulama çalıştırmadığınızda menüde beklerken. ) Bunda 580 i gördüm.(Cihazımda root yetkisi yok.)
    -Ekran parlaklığı da berbat , güneşli havalarda yolunu şaşırmadan elini kapatmadan rahatlıkla görünüyor.
    -2 Sim kartlı oluşu resmen saçmalık boşuna telefonda delik oluşturuyor.
    -Hafıza kartı olmayışı ve 16 gb oluşu resmen çöp . OTG destekli bir telefonda böyle şeyler çok eksik olmuş. 13 tane oyun ve bir sürü uygulama kurulu 5 GB boş alanım var. Müzik , resim gibi verileri cloud veya USB nize kablo yardımı olmadan atabilmeniz ise resmen ölü bir özellik.

Forumu okuduğunuz ve bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim ve KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM. ( siz almayın )

Android 5 geldü mü
    Issız moto g kaldu mu
    Google öçün aldu mu
    Imdi urek irtilur

Canım eksi çekti vurun arkadaşlar

nakatakanz kullanıcısına yanıt
    @nakatakanz demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Foruma girdim takip ettiğiniz moto g konusuna 33 mesaj geldi iletisini gördüm açayım dedim. tam 11 tanesi senin mesajın ve bir tanesi de ne soru nede cevap.

Whatsapp'ta yazar gibi yazmaktan vazgeçmelisin konunun kalitesini düşürüyorsun. Mesajlara cevap verirken + tuşuna basarak tek mesajta çoklu cevap verebilirsin.
    5 sayfayı senin ışık sızması sorununla yedik. bir 10 sayfayıda unlock muhabbetinle yeriz.

Kaça satıyorsun cihazı alayımda bitsin bu muhabbet.

Arkadaşlar bugün Moto G mi satıp G3 Beat aldım.Bu konudaki bütün arkadaşlara bugüne kadarki yardım ve güzel sohbetlerinden dolayı çok teşekkür ederim.Artık bölüm değiştiriyorum.
    Buradaki kadar aktif olmayacak ama olsun.
    Çok saygılı ve yardım noktasında özverili bir topluluk meydana gelmiş bu konuda,kıymeti bilinsin.
    Hakkımız geçmiş olan varsa helal etsin,benden yana helal olsun.

Gereksiz heyecanlı bir o kadar sabırsız,
    Okumayı sevmeyen bir o kadar duyduğuna inanan,
    Mışları mişleri seven ve ona kendi adı kadar inanan bir milletiz nede olsa.

Sözüm meclisten dışarı kimse üstüne alınmasın atakan lafım sana da değil, 40 yaşındayım bu kadar saygısız bir nesil görmedim. Bu sayfadaki arkadaşları tenzih ederim yeride değil ama sosyal medyada ve forumlarda bu kadar küfür görmek beni gerçekten üzüyor. Karşısındaki insan büyükmüş küçükmüş hiç umurlarında değil. Bu forumu bu yüzden seviyorum başıboş değil bu tür durumlara müdahale ediliyor.

Ben iş icabı çok yoğun çalışıyorum ve Küçük bir kızım var yani kendi vaktim çok kısıtlı buna rağmen telefonu almadan önce ve sonra konunun tamamını okudum. Benim kızdığım 3 şey var.
    3-4 sayfa bile okumadan aynı soruların defalarca sorulması, googledan baksa hemen bulabileceği sorunun cevabını kolaya kaçarak burda arayanlar son olarakda bu konuya gelip şu daha iyi bu daha iyi diye ahkam kesip polemik çıkaranlar.

Kimse lütfen üstüne alinmasin ve rica ediyorum cevap yazmasın, inanın kimseyi düşünerek yazmadım bunları sadece içimde kalanlardı.

İyi forumlar hepimize.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Çok bilgilendirici olmuş benim gibi almak isteyen kişilerin işine yarayacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    güzel bir inceleme olmuş. ben de yaza almayı düşünüyorum.

|
    |

• Yüzbaşı
    985 Mesaj
    Şu telefona bayılıyorum.Bir alt segment olmasına rağmen kendi telefonumdan soğutuyor beni

|
    |
    Atrix gibi Şebekeden görüntülü görüşme yapılamıyor, 145gr biraz ağır bir relefon. Kamera hakikaten vasat. Çok önemli olmasa da Android standart tarayıcı yok, Chrome var. 50gb hediye alan 2 yıl için geçerli sonrası 15gb. Arkasının kavisli olması hoparlörün kapanmasını önlüyor böylece ses azalmıyor. Ekran cidden güzel ama ilk başta küçük geliyor disco ve s3 ten sonra. Güncelleme ülkemizde henüz yayınlanmadı ama netten yükledim sorunsuz. Bu arada dosya Yöneticisi de yüklü gelmiyor.

|
    |
    1021 Mesaj
    Kamerasi ne kadar vasat :)) niye 8 mp guzel lensli bi kamera yapmamislarki su guzelim cihaza.

|
    |

Galatasaray SK - Since 1905
  • Yarbay
    7813 Mesaj
    Bircok yerde artırılabilir hafıza var diyor sizde neden yok acaba

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Bircok yerde artırılabilir hafıza var diyor sizde neden yok acaba

çünkü telefonda artırılabilir hafıza yok. yanlış yazıyor.

|
    |

• Yarbay
    2660 Mesaj

O yazanlara aldanma, hafıza arttırılamıyor.

|
    |
    PlayMakers kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1333 Mesaj
    Bu devirde kamera olmali bence. Bu cihazi cocuklara ozel tasarlamis motorola

hitap ettiği bi kesim yok bence kamera stabilse 5 mp de idare eder.Batarya süresi ve stabilizasyonu çok cezbedici

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538691&page=37

burada insanlar batarya süreleri ve screen timelarını paylaşıyor
    |
    |
    ShaPeChaRacTeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Galatasaray SK - Since 1905
  • Teğmen
    170 Mesaj
    bu cihazın kamerasına ve kalınlığına laf atmanız çok saçma bence. çünkü bu cihaz 200$'a satılmak için planlanmış. ama buraya getirenler hem bayağı kâr koymuşlar hem de vergi çok.

• Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Hocam telefonun harici bellek desteği yok.İphone 4s deki gibi 16 gb lık versiyonu ve 8gb lık versiyonu var.Siz sitelerde yazan Micro SD kart Artırılabilir hafıza yazısına inanmayın.
    |
    |

• Yarbay
    7813 Mesaj
    Cok sevdigim lg optimus g pro adli cihazimi cift hatli cihaz ihtiyacim sebebiyle satip motorola g aldim. 5.5 inclik cihazdan 4.5 e gecince haliyle biraz kucuk geldi bunun haricinde cok memnun kaldim cihaz cok hizli gercekten, kalite olarak discovery ile karsilastiranlara guluyorum, cihaz kendini belli ediyor

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Cok sevdigim lg optimus g pro adli cihazimi cift hatli cihaz ihtiyacim sebebiyle satip motorola g aldim. 5.5 inclik cihazdan 4.5 e gecince haliyle biraz kucuk geldi bunun haricinde cok memnun kaldim cihaz cok hizli gercekten, kalite olarak discovery ile karsilastiranlara guluyorum, cihaz kendini belli ediyor

Merhaba; ben s4 mini ile moto g arasında kaldım tavsiye eder misiniz moto g'yi, şarj durumu nasıl ? Bir de telefonun arkasındaki renkli kılıflar Türkiye'de satılıyor mu ? Teşekkürler şimdiden.

İki cihaz arasinda kesinlikle moto g. 2gb ramli amiral modeli kasilan bir markanin mini versiyonu alinmaz. Moto g saf android bir nevi nexus.Pisman olmazsiniz asla.

Sarj suresi hakkinda yanit veremicem 3 saattir kullaniyorum:)

|
    |
    unlem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2.şarj taktıktan sonra 3gün 6saat 28dakika 57saniye pilde Kalan %24

günde 15-20 telefon görüşmesi biraz oyun ( 3-5 defa 3-5 dk ) , WhatsApp fotoğraf vs Youtube ve Tvyo dan bir kaç klip. yandex navigasyondan 2-3 yer bulma vs

Pili hakikaten iyi gidiyor.Ancak 2.hattı taktığımızda neler olur merek ediyorum ..

• Yarbay
    3574 Mesaj
    Bu telefonu bugün bimekse sordum kutusu açıktı baktımda malzeme kalitesi ve şekli çok güzel duruyor ama keşke siyah rengi dışında başka renklerinide getirselermiş bu telefonu google programına girmesinden dolayı almayı düşünüyorum yalnız kafama takılan şey hafıza kartı takılamıyor ama otg kablosuyla usb bellek bağlayabiliyormuyuz ?
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
izmir web tasarım
üniversite
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.