Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Motor ısınmadan sıcak hava üfleyen araba var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
112
Cevap
0
Favori
7.261
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Motor ısınmadan sıcak hava üfleyen araba var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1332 Mesaj

Kardeş webastoyu çalıştırdığın zaman sistem yakıt tankından aldığı benzin ile sistemin içerisinde bulunan kızdırma bujisi ile yakıtı yakıyor, webasto sisteminde ısınan su önce kalorifer radyatöründe daha sonra ise aracın motorunda dolaşıyor ve ısıtıcıya geri dönüyor. Bu sayede motor çalışmadan önce ısınmış olduğundan dolayı aracı çalıştırır çalıştırmaz önce ılık ve çok kısa süre sonra sıcak üflemeye başlıyor

Edi:Ayrıca aracı çalıştırmadan üfletme modu da var. bilip bilmeden kullanmadan yok diye sallamayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyrant1907 -- 19 Kasım 2015; 11:51:58 >
    Bahsedilenler: mevsimsiz_kar45

Neresi ilgisiz?
    Ön camda rezidans olması önemli degil ona takılma. Ön camın buğusunu almak için klimayı kaloriferi vs acmadan direk buğu alma tuşuna basıyor muyum, hemen ardından klima çalışıp sıcak hava geliyor mu. Bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 19 Kasım 2015; 12:32:39 >
    amadeus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Intel i5-4670K / Msi Z87-GD65 Gaming / 16 GB (4GBx4) GSkill Ripjaws DDR3-1600Mhz / Zotac 8GB Gtx1070 Amp! Edition / 256GB Samsung 840 Pro SSD / 500GB Samsung 850 Evo SSD / 2TB WD Caviar Black 7200rpm / 2TB WD Caviar Green Intellipower / 4TB WD Caviar Blue Intellipower / Seasonic Platinium 860 watt / CoolerMaster Haf-X / CoolerMaster Hyper212 Evo / Logitech K800 Wireless Illuminated / Logitech M705 / Logitech Wireless Gamepad F710
  • Çavuş
    59 Mesaj
    Onu bunu bilmem de soğuk hava verenini gördüm.
    Bizim bi arkadaşın amcasının Grand Cherokee 4.7'si vardı, araba ne zamandır kullanılmıyordu belliydi yani.
    Arabayla bi işimiz oldu arabaya bindik, 10 saniye sonra falan tam garajdan çıkarken klimayı açtım direk soğuk üfürdü şok olmuştum...

Ki Grand Cherokee olanlar klimasından hep memnun kalıyor, bizim bu dediğim arkadaşın amcasında A6'da var ama kliması iyi diye GC ile uzun yola gidiyordu bazen çok ilgincime gitmişti...

Bi arkadaşımın babasında da var fakat WK Kasa olandan, yazın tatile gittiğimizde kliması bizi hep hasta ederdi çok soğuturdu demişti, yine ilgincime gitmişti...
    |
    |

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Neresi ilgisiz?
    Ön camda rezidans olması önemli degil ona takılma. Ön camın buğusunu almak için klimayı kaloriferi vs acmadan direk buğu alma tuşuna basıyor muyum, hemen ardından klima çalışıp sıcak hava geliyor mu. Bitti.

arkadaşım klima ısıtmıyor o havayı sen sadece fanı cama yönlendiriyorsun. bir şey değişmiyor. gene motorun ısıttığı havayı kullanıyorsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

benzin+ lpg li daha çabuk ısınır,zaten antalya nekadar soğuk oluyorki.

hocam lpg ve benzin elbette daha çabuk ısıtıyor ama soğuk havada 500 metre gider gitmez sıcak üfleyen araç benim bildiğim yok. ha trafikte 3 dakikada gidiyorsanız bilemem 500 metreyi.

kuga için aktif ön ızgara var, aliminyum bloklu motor yani en çabuk ısınan tarz. antalya'dayım ve bende bile 2 dakika sürüyor ısıtmaya başlaması.

bide şu fark var düz yerde kullanırken geç ısınır,bizim buralar hep yokuş çok çabuk ısınıyor. tabiki şehir farkıda var mesela antalyada 500 metrede ısınıyorsa tekirdağda 900 metreyi bulur birçok etken var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    amadeus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Doğuşa a4 ümü bakıma götürmüştüm. Ordaki arkadaş abi sana a6 verelim demişti yarı şakayla. Bende bi bakayım demiştim ama alma niyetim yoktu öylesine :) Arabanın içinde anahtara benzer birşey vardı bu ne diye sorduğumda opsiyon olduğunu söyledi. Evdeyken bas bu kumandaya kahvaltını yapana kadar araban sıcacık olsun demişti. Var yani öyle arabalarda :)
    |
    |
    bu is sadece webosta ile sağlanabilir. motordan bağımsız ayri bir sistemdir. aracin yakiti ile çalışır. calismasi için motorun çalışmasi gerekmez. otomobillerde 1500-2000tl civarından başlar fakat batıda webostali arac görmedim. belki ben benim connecte taktiricam kışın kisa mesafede donuyorum.
    araçcin on cam yan ayna arka cam silecek suyu her yer ısıtma ama ici buz gibi :(

|
    |

benim yazdıklarımı tekrardan allayıp pullayıp bana geri satmaya çalışmaktan başka birşey yaptığınız yok.
    |
    |
    tyrant1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    motor çalıştıktan 3-5 dakka sonra zaten ısınıyor
    gereksiz bir icat olurdu senin isteğin :)
    |
    |
  • Yarbay
    2528 Mesaj
    Motor soğukken aracın içini anında ısıtan klimalar var arkadaşlar. Tek tük bulunduğu için çoğu kişi bilmez.

Orijinalden alıntı: KRAL34TR

Motor soğukken aracın içini anında ısıtan klimalar var arkadaşlar. Tek tük bulunduğu için çoğu kişi bilmez.
    Benim aracım da var (Renault Clio Grandtour 2011 model dizel)
    |
    |
    arabaya konulacak saç kurutma makinası ile çözülebilir. taşıması da kolay. sadece dönüştürücüye bakar iş.
    |
    |

Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro
  • Yarbay
    2531 Mesaj
    Audi A4 B9'larda ek ısıtıcı var ama bür işe yaradığı söylenemez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2.2 TD4 Land Rover aracımda orjinal webasto var, soğuk havalarda çalıştırınca sağ ön teker arkasında bulunan eksozundan duman çıkıyor ve hareket ettikten kısa bir süre sonra sıcak hava vermeye başlıyor. Ancak istediğiniz zaman devreye almak için ayrıca servisten kumanda almak gerekiyormuş. Klavuzda kumandanın yaklaşık 100 metre menzilinin olduğu yazıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    2318 Mesaj
    Bende 2011 Captiva var. hava -5 bile olsa 30 saniye içinde sıcak hava üflemeye başlıyor. Elektrik destekli kalorifer sistemi mevcut ancak ilginçtir aynı model ve aynı donanımda çevremdeki bazı araçlarda bu özellik yok ya da bozuk. Biraz araştırma yaptım ve Rusya ve soğuk iklimler için ek bir donanım konuldabileceğini buldum. Benim için çok güzel bir özellik.
    Okuldaki arkadaşta full özellikli dizel cmax var. Geçen gün okul çıkışı beraber gittik. Dışarısı 2 3 derece falandı. Çalıştırdı direk klimayı çalıştırdı anında, sıcak hava üflemeye başladı. Klimanın özelliğinden dolayı olduğunu söyledi.

Ben de astra j 1.6 var benzinli boş model. Benim klima hiç sıcak hava vermiyor ilk çalıştırmadan hemen sonra. Ama içeriyi dizel araca göre çok çabuk ısıtıyor motor ona eminim.

quote:

Orijinalden alıntı: mknsm

benim 1.2 motor clio 4 hb aracım. en gec 1 kmde isiniyor. diger dizel arac ise 5 km
    Küçük hacimli benzinli motorlar kışın ısınma için birebir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Captiva da çok yakıyor arkadaş satmıştı yürütemedim arabayı. Chip yazılım falan yaptıracaktı araştırdı etti dna sında varmış çok yakmak. Maaşı aldığım gibi arabanın yakıtına gidiyor,çoluğun çocuğun rızkını arabaya mı yatıracağım ? lanet olsun böyle arabaya deyip 2 ay bindi binmedi sattı.
    |
    |
    gOkO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.