Şimdi Ara

Motor ısınmadan sıcak hava üfleyen araba var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
14.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • C5'e binince motor ısınmadan sıcak hava üflemeye başlamıştı. Ayrı bir motoru olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim 1.2 motor clio 4 hb aracım. en gec 1 kmde isiniyor. diger dizel arac ise 5 km
  • Çok büyük bir sorun bizim araçta yok.
    Bu yüzden ilk önce babam arabaya beni gönderir. Git çalıştır arabayı ısıt ben geliyorum vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Dalga geçiyorum sanacaksınız ama, Dacia'da da var

Ciddi mi?!

2 gün önce Stepway aldım böyle bir özellik olsa harika olur!!

Diğer aracım Astra da yok, önceki Focus ta da yoktu epey üşüyor insan ciddi derecede soğuklarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Çok büyük bir sorun bizim araçta yok.
    Bu yüzden ilk önce babam arabaya beni gönderir. Git çalıştır arabayı ısıt ben geliyorum vs.

• Webasto diye bir cihaz var, motordan bağımsız kendi motoru var, aynı yakıt deposunu kullanarak, aracın motoru çalışmasa bile ısıtma yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.a

Webasto diye bir cihaz var, motordan bağımsız kendi motoru var, aynı yakıt deposunu kullanarak, aracın motoru çalışmasa bile ısıtma yapıyor.

Tırcıların kamyoncuların can dostu webasto Benim arabadada var.Bir kere zorunlu bir sebepten dolayı geç vakitte uzun yola çıkmıştım uykusuzdum fazla gidemedim çektim bir benzinliğe hava buz gibi ayarladım derecemi yatırdığım koltuğumu sıcacık uyumuşum tertemiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Çok büyük bir sorun bizim araçta yok.

Opsiyon olarak alınmış bir özellik sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tassa

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.a

Webasto diye bir cihaz var, motordan bağımsız kendi motoru var, aynı yakıt deposunu kullanarak, aracın motoru çalışmasa bile ısıtma yapıyor.

Tırcıların kamyoncuların can dostu webasto Benim arabadada var.Bir kere zorunlu bir sebepten dolayı geç vakitte uzun yola çıkmıştım uykusuzdum fazla gidemedim çektim bir benzinliğe hava buz gibi ayarladım derecemi yatırdığım koltuğumu sıcacık uyumuşum tertemiz

Bu sistem nasıl çalışıyor,elektrik ile mi ? Sahibinden.com da baktım 1000 tl civarında fiyatları bayağı pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Clio 3 dizel en düşük donanımda bagajda ışık yok ama motor soğukken sıcak hava veriyor .

Bende de clio3 grand tourer var. Ama motor soğukken sıcak hava vermiyor. Acaba başka bir ayar mı var? Bilgi verebilir misiniz.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zanos

quote:

Clio 3 dizel en düşük donanımda bagajda ışık yok ama motor soğukken sıcak hava veriyor .

Bende de clio3 grand tourer var. Ama motor soğukken sıcak hava vermiyor. Acaba başka bir ayar mı var? Bilgi verebilir misiniz.

Saygılar

Aracınız da dizel motor var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 25 Ekim 2013; 8:49:10 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zanos

quote:

Saygılar

Aracınız da dizel motor var mı ?

Evet araç dizel
  • İlk fırsatta deneyip size cevap vereceğim.
  • quote:

İlk fırsatta deneyip size cevap vereceğim.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah benim aracımda da vardır bu özellik.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Dalga geçiyorum sanacaksınız ama, Dacia'da da var

Ciddi mi?!

2 gün önce Stepway aldım böyle bir özellik olsa harika olur!!

Diğer aracım Astra da yok, önceki Focus ta da yoktu epey üşüyor insan ciddi derecede soğuklarda.

Motor soğukken sıcak fanı açınca "Çıt" diye bir ses geliyor ve fandaki rezisdans devreye girip ısıtıyor. Tabi kesinlikle bir webasto gibi ısınma yok, o rezisdans ısınana kadar motor da ısınıyor
  • Mazda 3 de var böyle bir özellik, aracı çalıştırıp yola çıktıktan 2 dakika sonra rahatsız edecek kadar sıcak hava üflüyor.
  • E39 kasa Bmw 5 serilerinde standarttı sanırım,adı farklı bir şeydi reklamları dahi (yazılı basın) vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Kendi dahili ısıtma sistemiyle (rezistans gibi) motorun ısınmasını beklemeden sıcak hava üfleyen otomobil var mı ?

Hacı otomatik klimalı arbaların hepsi çalıştırır çalıştırmaz sıcak üfler. Evdeki klima misali aynı sistem.
  • 2006 model c3 dizel aracimdada oyle bir ozellik var sanirim. Arabayi sabah calistirdigimda 2 dakika icinde sicak hava ufluyor. Motor erkenmi isiniyor yoksa oyle bi ozellikmi var bilemen :)

• quote:

Motor soğukken sıcak fanı açınca "Çıt" diye bir ses geliyor ve fandaki rezisdans devreye girip ısıtıyor. Tabi kesinlikle bir webasto gibi ısınma yok, o rezisdans ısınana kadar motor da ısınıyor

Süpermiş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.