Şimdi Ara

Monster Vs Msi Hangisini Alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun oynamıyorum aslında uzun ömürlü olsun diye macbook pro alacaktım m2 li ama cad cam programlarında sorun olur ve zaten magic mouseli m1 ipad air 5 im olduğu için windows olsun güçlü olsun dedim
    msi 4070 32gb i7 58.5k
    monster i7 13.nesil 4060 32gb ram 38.5k
    monster i7 32gb 11.nesil i7 3060 30k
    monster i7 32gb 11.nesil i7 3050ti 26k
    Kararsız kaldım biraz oyun oynadığım yok zaten benim için önemli olan cad cam açabilsin hızlı olsun zart zurt sıkıntı çıkarmasın
    Lenovo legion y530 16gb ram 8.nesil i5 1050 ekran kartı var 2 yıldır çöp durumda sıkıldım bunun yavaşlığından bi halta yaramıyor aşırı yavaş o yüzden marka takıntımda yok lenovo nun en iyi cihazını aldık görüyoruz nanay
    Monster da en azından ömür boyu bakım var arada yollar temizletirim diyorum
    Fan sesi problemide açıkcası çokta umrumda değil

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hangisini alak awk yazın bi

• Bu laptop işlerini çok karışıtırmışlar. Her marka ve modelin kullandığı 3060-4060 aynı güçte olmuyor.

Monster hiç kullanmadım, ömür boyu bakım güzel bir şey de efektif değil. MSI alırdım sanırım.

Ekran kartında 8 GB bellek varsa hiç bulaşmayın, yetmiyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 18 Ağustos 2023; 3:7:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-744329BC8

Bu laptop işlerini çok karışıtırmışlar. Her marka ve modelin kullandığı 3060-4060 aynı güçte olmuyor.

Monster hiç kullanmadım, ömür boyu bakım güzel bir şey de efektif değil. MSI alırdım sanırım.

Ekran kartında 8 GB bellek varsa hiç bulaşmayın, yetmiyor çünkü.

En yüksek watt değeri monsterın yani güçlü olan ekran kartı monsterın oluyor
    4060 8gb
    3060 6gb
    3050ti 4gb sanırım
    Msi bana gereksiz kaçacak biraz hatta ben 3050ti mı alsam mantıklı diye düşünmeye başladım çünkü benim pc den beklentim oyun oynamak değil valorant lol vs kafi bana zaten
    Benim kullanım amacım cad cam uygulamalarını kullanmak yani aman aman bişeye ihtiyacım yok ve laptopun kullanım ömrüde aşağı yukarı belli 4-5 yıl
    4060 olan monster tulpar olması ve 17.2 olmasıyla çekiyor artı olarak işlemci ve ekran kartıda daha yeni işte
    ama bir yandanda 3050ti 32gb ram 11800h i7 işlemcide zaten beni 5 yıl sorunsuz götürecek bir donanım niye gidip 12k fazla verip 38k ya diğerini alayım diyorum arada kaldım bayağı yani.

Lenovo legion y530 i5 8300h 16gb ram 1050 4gb ekran kartı 128gb ssd 1tb hdd li bir cihazım var zaten o lenovoydu 1-2 yıldır çöp durumda masaüstü yenilerken kasıyor chorome açarken kasıyor rezil olmuş gittim macun değiştirip fan temizlettim 2 ay iyiydi geçen yine pert oldu bakayım yarın bir bilgisayarcıya götürüp içini açtırıp kendim bakacam ne acaba sorunu şu donanımın beni benim isteklerim doğrultusunda 2 yıl daha rahat götürebilmesi gerekiyor marka desen kaliteli donanım desen iyi ama sonuç ortada o yüzden msi ya gidip 57 de veresim yok

• Monster'dan şirket bilgisayarlarını alıyoruz. ömür boyu bakım neden efektif değil bu yoruma anlam vermek mümkün değil. 7-8 yıllık abra ya bile bakım ve parça desteği var. windows ta cad çalışacaksınız ama baktığınız segment yanlış . dell precision gibi hp pro vs. gibi workstation segmentinde 4060 değil RTX A5000 tarzı gpu lu sistemlere bakmanız yerinde olacaktır.

öneri değil ama segment olarak fikir vermesi açısından ilk bulduğumu paylaşıyorum:
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-hp-zbook-power-g10-865t2ea-i7-13700h-32gb-1tb-ssd-6gb-rtx-a1000-15-6-windows-11-pro-fiyati,211941921.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SailorTurkey -- 18 Ağustos 2023; 3:53:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SailorTurkey

Monster'dan şirket bilgisayarlarını alıyoruz. ömür boyu bakım neden efektif değil bu yoruma anlam vermek mümkün değil. 7-8 yıllık abra ya bile bakım ve parça desteği var. windows ta cad çalışacaksınız ama baktığınız segment yanlış . dell precision gibi hp pro vs. gibi workstation segmentinde 4060 değil RTX A5000 tarzı gpu lu sistemlere bakmanız yerinde olacaktır.

öneri değil ama segment olarak fikir vermesi açısından ilk bulduğumu paylaşıyorum:
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-hp-zbook-power-g10-865t2ea-i7-13700h-32gb-1tb-ssd-6gb-rtx-a1000-15-6-windows-11-pro-fiyati,211941921.html
    Az önce rtx4060 lı tulparı alıyordum şimdi mesajınızı gördüm hocam ben makine son sınıfım şuan elimde
    Lenovo legion y530 16gb ram 1050 ekran kartı 128gb ssd 1tb hdd 8300h i5 bir bilgisayar var fakat anormal derecede yavaş bende cihazdan umudu kesip yeni laptop bakma yoluna girdim
    Benim laptoptan beklentim önümdeki 5 yıl kasma donma yaşatmadan hızlı bir şekilde beni idare etmesi normalde macbook air pro almak istiyordum fakat işim gereği benim cizim ve analiz yapmam lazım yani ben meslektede arge ve çizim analiz kısımlarında olmayı düşündüğüm için macbook lar maalesef bana uygun değil
    Güçlü bilgisayar = gaming laptop algısı kafamda olduğu içinde yani kullanacağım programlarda ekran kartının önemli olacağını düşündüğümden bu cihazlara baktım yoksa valorant lol dışında oynayacağım oyun yok konsol kullanıyorum oyun için attığınız linkteki cihazın fiyatı biraz fazla geldi daha 25-40 aralığında mümkünse oled ekranlı işimi görecek yani yukarıdaki tulpar yada abradan daha mantıklı olacak seçenekleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim

• @TavukMemesi

Yeni nesil parça her zaman daha iyi hocam. Satması da kolay olur veya yarın bir gün blender vs için de kullanabilirsiniz.

Monster markasını hiç kullanmadım, çevrem de kullanan da olmadı. Caual tarz oyunlarda bu ürünler sıkıntı çıkarmaz zaten hocam.

Yurtdışından getirtme şansınız var ise yurtdışından ürün bakın hocam. Bazı firmaların modelleri fiyatlar yüzünden TR girmiyor bile. 2-3k Euro arası çok güçlü cihazlar var. Zaten size farklı mimari gpu lazımmış.

@SailorTurkey

Normal kullanıcı için efektif değil hocam,bence. Bakım diyince aklıma toz alma-macun yenileme geldi. Başka şeyler de yapıyorlarsa bilmiyorum. Bu dediklerimi bu ürün gamını alan ve gpu watt değerlerine bakan çoğu kişi rahat rahat yapar zaten. Hiç bilmeyen adam için tabiki de nimet.

Çok parası olan varsa zaten konu açmaz, bilindik marka model alır geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 18 Ağustos 2023; 5:12:16 >

• Macbook al kullanacağın programlar için en mantıklısı diğer seçenek monster tabi msi gerek yok o kadar para vermeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi önermiyorum, hiçbir şekilde parasını hak etmiyor.

• Yirikalische kullanıcısına yanıt

Neden hocam, ne gibi bir sıkıntı yaşadınız?

• Macbook listeye eklenebilir çünkü apple cihazlar varsa elinde güzel bir ekosistem kuruluyor. İlla ki bunlardan alırım diyorsan monster bir tık önde gibi duruyo. Bakım ve satış sonrası önemli bir detay.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Macbook al kullanacağın programlar için en mantıklısı diğer seçenek monster tabi msi gerek yok o kadar para vermeye

macbookta cad cam nasıl kullanayım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: DALAAAK

Macbook listeye eklenebilir çünkü apple cihazlar varsa elinde güzel bir ekosistem kuruluyor. İlla ki bunlardan alırım diyorsan monster bir tık önde gibi duruyo. Bakım ve satış sonrası önemli bir detay.

14 pro airpods pro2 ipad air5 falan var bende macbook air yada pro almak istiyordumda macbookta mühendislik programları çalışmıyor ki

• Kendiniz de yapsanız bilgi gerektiren bir konu macun yenileme maliyetli biraz dikkat isteyen aynı zamanda herkesin uğraşacağı bir şey değil. Ülkede satın alınan 100 laptoptan en az 80i bakım görmüyordur. Şirket için alınca bunu bilen personel gerekmiyor uğraş gerekmiyor randevu alıp yaptırıyorsunuz 6 ayda bir. bence güzel bir uygulama alete zarar verme şansınız da yok.

Teknik bilgisi olup bu tür bakım optimizasyon işleri yapmayı tercih edecekler ülkede azınlıkta diye düşünüyorum.

O yüzden ofis kullanımı için monster iyi.

• TavukMemesi kullanıcısına yanıt

Ben profesyonel gamı da örnek olarak vermek istedim, workstation ların özelliği ofise alıp 10 yıl kullanmanız, sorduğunuz monster, msi vs den kesinlikle 'daha güçlü' değiller.

Ben alttaki bilgisayardan 3 tane aldım ofise 2,5-3 yıl kadar önce hala ilk günkü gibiler, öyle yıllar geçtikçe termal sorunlar (ısınma, donma, yavaşlama) hiç yaşamadık ben de bunu düzenli bakıma bağlıyorum.

https://www.epey.com/laptop/monster-tulpar-t7-v21-7.html

hangi bilgisayarı alırsanız alın kasmasın donmasın istiyorsanız düzenli bakım yapmanız yaptırmanız şart.

Şunu da ekleyim bu 3 ünün bir tanesinde klavye de sorun oldu, değiştirdiler. Pilde sorun oldu değiştirdiler. 2 Günde. Parça bulma sorununuz yok.

Bundan önce MSI GS40 Stealth 14" kullanıyorduk ofiste 3 tane, daha ikinci yılında ısınma sorunları nedeniyle pil şişmesi sorunu yaşadık 3 alette de ve onarımları istanbulda yapıldı 3 ay kadar sürdü, garanti bitince de onarım desteği alamıyorsunuz. Sorunlar tekrar etti internetten parça bulup entegre kasayı söküp kendimiz tamir etmemiz gerekti, bu yüzden bu seriyi bırakıp Monster a geçmiştik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SailorTurkey -- 18 Ağustos 2023; 17:15:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SailorTurkey

Kendiniz de yapsanız bilgi gerektiren bir konu macun yenileme maliyetli biraz dikkat isteyen aynı zamanda herkesin uğraşacağı bir şey değil. Ülkede satın alınan 100 laptoptan en az 80i bakım görmüyordur. Şirket için alınca bunu bilen personel gerekmiyor uğraş gerekmiyor randevu alıp yaptırıyorsunuz 6 ayda bir. bence güzel bir uygulama alete zarar verme şansınız da yok.

Teknik bilgisi olup bu tür bakım optimizasyon işleri yapmayı tercih edecekler ülkede azınlıkta diye düşünüyorum.

O yüzden ofis kullanımı için monster iyi.
    Benim lenovo legion un nanay olma nedenide bu aslında bakım yaptırmıyorsun toz kir birikip zarar veriyor macun gidiyor yenilenmiyor vs bilgisayarcıya götürsen saçma sapan fiyatlar çekilip doğru düzgün işte yapılmıyor bu yönden sundukları ömür boyu bakım harika bişey

• TavukMemesi kullanıcısına yanıt

Monster'ın çoğu bilgisayarında kronik sorunlar olabiliyor mesela bizim aldığımız seri plastik değil alüminyumdu. Monster da modele göre incelemeleri okuyup araştırıp almanız yararlı olacaktır, Huma serisi genellikle problem mesela, ömür boyu bakımda olsa sürekli tamire götürmeniz gerekirse bir tadı kalmıyor  

• 140 wattlık 4070 ve 13700k dan daha iyi işlemci. Tek sıkıntısı içindeki 2x8 ramleri satıp 2x16 ram alacaksın kabaca 2k daha maliyet.

Asus markası, işlemcisi ve güçlü ekran kartını düşününce mantıklı.

Asus TUF Gaming A15 (2023) FA507XI-LP013 Notebook En Ucuz Fiyat ve Özellikleri - Epey

• Isınma sorunu vardı TUF A15 lerde yorumlara bakınca cpu nun gücünü sınırlayıp 80C bandında tutabiliyorsun deniyor bence yeterli işlemci güçlü olunca alet istisnasız ısınıyor, ikinci disk yeri olmaması minnacık bir eksi, @TavukMemesi bütçe için yüksek midir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.