DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Mondial 150 zc ne dersiniz?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
46
Cevap
0
Favori
24.561
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> Mondial 150 zc ne dersiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      914 Mesaj
      04 Mayıs 2008 12:55:05 Konu Sahibi
      Arkadaşlar malum yaz geldi ilk motorum olacak ve almaya bir niyettir gidiyo fiyatıda çok uygun ve dikkatli kullanılırsa sorun çıkarmaz diyorlar ne dersiniz nasıl ???

|
      |

No Comment...
    • Yarbay
      2293 Mesaj
      04 Mayıs 2008 13:08:33
      Motor hacmi küçük ama motosikletin hacmi büyük. :) İlk motorun olcağından sorun olabilir büyüklüğü..
      |
      |

• Çavuş
      96 Mesaj
      09 Mayıs 2008 23:41:19
      ÇİN MOTORSİKLETLERİNDEN UZAK DURR!!!
      BENCE
      |
      |

Ne bir şarkı Ne bir söz Nede bir gösteriş Olayın özü iki kelimelik bir söyleyiş SENİ SEVİYORUM
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      10 Mayıs 2008 00:38:53
      bu modele ozel bir merakın varsa al ama
      performansı diger 150ve 125lerden fazla bekleme uzerinde race yazdigina ve salyangoz egzosa sahip olduguna bakma...

ben ilk ciktigi zamanlar galeride soyle bir bakmistim
      arkadaki canta takılan kuyruk dokume benziyor ve kırılabilicek birseye benziyor ama bilemiyorum
      2disk freni olması guzel
      onun disinda kacpara bilmiyorum ama diger modellerden bir +sı yok

ilk motor iyidir, cinliye gucun yetiyorsa cinli al cok takma sen
      butun cinliler icin yazlan seylere bakabilirsin...

kolaygelsin
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Mayıs 2008 09:32:12
      ben çinli makine kullanmıyorum.
      ama çinliler için söylenen "uzak dur" deyişlerinede katılmıyorum
      bu tamamen motosiklet bilinci ile alakalı bir durum.
      ülkemizde pekçok eğitimsiz ve bilinçsiz sözde kullanıcının altında çinli makine var.
      sonuçta ucuzlar, satışları bu yüzden sayısal anlamda diğerlerine göre daha iyi.
      ama dediğim gibi, insanlar bu makineleri öyle bir kullanıyorlarki değil çin malı, KTM olsa dayanmaz!
      150'lik çinli makineye nos takmaya çalışanlar gördüm! daha ne olsun..?

yani önemli olan çinlilerin kalitesizliği değil özünde. önemli olan bilinçli bir kullanıcı olmak.
      aldığın makinenin rodajını iyi yapar, bakımlarını ihmal etmezsen; kaliteli yağ - buji - hava filtresi kullanırsan ve arada bir titreşim kaynaklı vida - somon işlerine bakarsan bu makineler sana uzun kilometreler boyunca yol arkadaşlığı yapabilir.

bahsettiğin modele gelince.
      ucuz modeller arasında en yakışıklı scooterlardan biri.
      ama birde Kymco Agility'e bakabilirsin.
      |
      |

Insanları hapsedebilir, asabilir, vurabilirsiniz!
      Ama fikirlere kurşun işlemez ve fikirler asla ölmez!
    • Binbaşı
      1391 Mesaj
      19 Mayıs 2008 00:32:31
      Benim Sana Tavsiyem Mondial'den Vazgeç,Kymco Agility 125 al.Eğer Alırsan Bana Dua Edersin
      |
      |

HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
    • Yüzbaşı
      625 Mesaj
      19 Mayıs 2008 11:04:17
      fikrim yoq
      |
      |

21 Mayıs 2008 06:51:23
      Dostum Mondial 150 zc diger modellerine gore cok karizma ve spor gozukuyor bende bundan alacaktım fakat sonradan ıstemeden de olsa 151 RS aldım. İnan 150 ZC almadıgım ıcın cok mutluyum, 151 RS dusun bence tıp olarak lahmacuncu modelı gıbı de gozukse cok satan ve gercekten cok ıyı bır motor. Cınden uzak dur dıyenlere bısey dıyemıyorum mutlaka bır bıldıklerı vardır ama perıyodık bakımlarını yaparsan cok ıyı motor, yakın zamanda 150 ZAT almayı dusunuyorum ama henuz kararsızım. Gıt yerınde ıncele bence dıger modellere gore tek artısı cakmagının olusu o da cok onemlı bısey degıl ayrıca benzın deposu 151 RS ye gore daha kucuk koltuk altı bagajıda kucuk. Aynaları gostergesı fılan cok guzel (dıger modellere gore) sen bılırsın ama bazen onunde bısey tasıma ıhtıyacı duyabılıyorsun, bu motorla onde bısey tasıyamazsın, 151 RS ıle dunyaları tasıyorum valla , secım senın hayırlı olsun
      |
      |

• Yüzbaşı
      430 Mesaj
      21 Mayıs 2008 08:18:50
      dostum çin malı alacaksan mondial alman daha hayırlı diğerlerine göre daha oturmuş bir marka ve parçası bol ayrıca ucuz,modelleri iyi incele hangisi hoşuna gidiyorsa alırsın ama aldıktan sonra bakımını ihmal etme ve çok temiz kullanmaya bak,bu şekilde olursa seni baya bir götürür merak etme
      |
      |

KONTROL EDEBİLDİĞİN GÜÇ HER ZAMAN GÜLDÜRÜR, KONTROL EDEMEDİĞİN GÜÇ ELBET BİR GÜN ÖLDÜRÜR
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      22 Mayıs 2008 00:55:28
      seversen ve severek bakimlarini yaptirirsan rahat 10bin gidersin buyuk ariza olmadan.

alicam 50bin kullanicam diyorsan marka al
      alirim keyif yaparim 20bini gecmem diyorsan cinli ler iyi bakimla sorun cikarmaz

kolaygelsin...
      |
      |

• Çavuş
      63 Mesaj
      22 Mayıs 2008 16:06:52
      Suzuki AN 125 modelini inceledin mi
      |
      |

• Yarbay
      2841 Mesaj
      22 Mayıs 2008 23:49:06
      sokağa atıcak paran varsa bana dokunmaz diyosun al acı bi deneyim olur senin için vede mondial servisinin sahibiyle baya bi samimi olursun anladın sen onu...
      |
      |

Only the brave..
    • Yarbay
      2713 Mesaj
      24 Mayıs 2008 11:47:00
      Suzuki AN125 kullanıyourm. Taş gibi motor. Sapasağlam arkadasım llas cheetah diye bir motor ald ı150 lik 1 ayd akülüstür oldu inanamadım benimki 9 aylık sıfır gibi alet .Sanki yeni heryri. ve nası laz yakıyor anlatamam.
      |
      |

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      25 Mayıs 2008 11:40:22
      Bırak kardeşim Mondial'i yaa...
      Sıfırına vereceğin para ile ikinci el az kullanılmış bir Honda Beat bul kendine duat bizlere... Evladiyelik bin....
      |
      |

• Yarbay
      2841 Mesaj
      25 Mayıs 2008 22:01:15
      millette bi mondial tutkusu almış başını gidiyo nedir bu yaa . illa sıfır motor alıcam diye psikolojileri de bozuluyo
      |
      |

Only the brave..
      25 Mayıs 2008 23:16:27
      quote:

Orjinalden alıntı: esentepeli_90

millette bi mondial tutkusu almış başını gidiyo nedir bu yaa . illa sıfır motor alıcam diye psikolojileri de bozuluyo

Evet abi illede sıfır motosiklet almak ıstıyoruz, bu yuzden ucuz markalar dusunmek zorunda kalıyoruz. Emın olun cogu kısı cın malı motor almanın mantıklı olmadıgını bılıyor ama maddı olarak bunun ustune cıkamıyoruz, eger bu markaları secıyorsak, bunun tek sebebı sıfır ve ucuz motor olarak maddı durumumuzun buna yetmesi.

Bende 5-6 ay sonra vitesli motora terfı etmek ıstıyorum, oncelıkle ehlıyetımı almam lazım bu yuzden bende konu acacagım bu mu daha ıyı su mu dıye. Tabıkı sıfır ve cın malı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milaket -- 25 Mayıs 2008; 23:16:08 >
      |
      |

Bir gün Donanimhaberin başında ölürsem, beni bırakın konuyu uplayın
    • Yarbay
      2841 Mesaj
      26 Mayıs 2008 01:01:31
      quote:

Orjinalden alıntı: milaket

Alıntıları Göster

Evet abi illede sıfır motosiklet almak ıstıyoruz, bu yuzden ucuz markalar dusunmek zorunda kalıyoruz. Emın olun cogu kısı cın malı motor almanın mantıklı olmadıgını bılıyor ama maddı olarak bunun ustune cıkamıyoruz, eger bu markaları secıyorsak, bunun tek sebebı sıfır ve ucuz motor olarak maddı durumumuzun buna yetmesi.

Bende 5-6 ay sonra vitesli motora terfı etmek ıstıyorum, oncelıkle ehlıyetımı almam lazım bu yuzden bende konu acacagım bu mu daha ıyı su mu dıye. Tabıkı sıfır ve cın malı olacak

TAMAM KARDEŞİM SEN MONDİAL AL BENDE AYNI FİYATA 94 MODEL HONDA TİTAN ALICAM VE 5 SENE SONRA BU İKİ MOTORU KARŞILAŞTIRCAZZ HANGİSİ HALA ÇALIŞIYO VE ADAMAKILLI GİDİYO Kİ BU TİTAN 95.000 KM DE OLACAK HEMDE 13 YAŞINDA YANİ HİÇBİR MONDİALIN YADA ÇAN ÇİN ÇON GİBİ SIFIR OLMAYACAK..YA BİRAZ MANTIKLI OLUN ARKADAŞLAR BİZDE BÜTÇESİ GENİŞ İNSANLAR DEĞİLİZ AMA SIRF BU YÜZDEN GİDİP MONDİALA HAYBEDEN PARA VERMİYORUZ VARSIN 2.EL OLSUN ESKİ OLSUN AMA BENİ ÜZMESİN
      |
      |

Only the brave..
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      26 Mayıs 2008 01:41:47
      quote:

Orjinalden alıntı: esentepeli_90

Alıntıları Göster

TAMAM KARDEŞİM SEN MONDİAL AL BENDE AYNI FİYATA 94 MODEL HONDA TİTAN ALICAM VE 5 SENE SONRA BU İKİ MOTORU KARŞILAŞTIRCAZZ HANGİSİ HALA ÇALIŞIYO VE ADAMAKILLI GİDİYO Kİ BU TİTAN 95.000 KM DE OLACAK HEMDE 13 YAŞINDA YANİ HİÇBİR MONDİALIN YADA ÇAN ÇİN ÇON GİBİ SIFIR OLMAYACAK..YA BİRAZ MANTIKLI OLUN ARKADAŞLAR BİZDE BÜTÇESİ GENİŞ İNSANLAR DEĞİLİZ AMA SIRF BU YÜZDEN GİDİP MONDİALA HAYBEDEN PARA VERMİYORUZ VARSIN 2.EL OLSUN ESKİ OLSUN AMA BENİ ÜZMESİN

95bin KM de almayi planladigin titan baskasini uzmesede seni uzer haberin olsun.
      80bin KMye gelmis zat kullanan arkadasim var,motor hala gidiyor, cin motoru secen arkadaslara biraz saygili olun bu isler butce meselesi
      su an cin motorlari turkiyedeki pazarin ilaci olmus durumda...
      |
      |

• Yarbay
      2841 Mesaj
      26 Mayıs 2008 03:01:10
      80.000 km de mondial
      |
      |

Only the brave..
    • Teğmen
      202 Mesaj
      26 Mayıs 2008 03:07:19
      Valla motoruna iyi bakarsan seni istediğin yere kadar götürür.Ayrıca mondialin servis alanı çok geniş.Bence hiçbir sorun olmaz.Bende Mondial 151 RS var. 2 seneden beri kullanıyorum hiçbir teknik sorunu çıkmadı.Ve ben bu motorla bayaa yol yaptım.Yani demek istediğim motoruna bakarsan hor kullanmassan büyük bir sorunla karşılaşmassın.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
modasor
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,588
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.