E

Yüzbaşı
28 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar yarın sabah çok önemli bir sınavım vardı da bir türlü kavrayamadım bu soruyu yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok iyi olur gerçekten.

Öncelikle soru flip-flop moore'la ilgili. Soruyu ezber yöntemiyle değil tam anlamıyla kavramak istiyorum açıkçası. Yani o ingilizce yazılmış soruda tam olarak ne demek istemiş 0'lar 1'ler neye göre gitmiş Logic 1, 101 falan soruyu anlasam devamını getirebiliyorum ama işte o kısıma kadar malesef bir türlü başlayamıyorum. Son olarak bu kutucuk içinde s'lerin yanındaki outputlar neye göre yazılmış acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Bu sene 4. dönemim Kadir Has Üniversitesi Elektrik&Elektronik mühendisliği okuyorum ve çok zor durumdayım gerek ortalama olarak gerek dersler olarak.Ve 4. dönemin getirisi olarak 1.80 barajını geçmem gerekiyor yaz okuluna gideceğim mecbur öğrenmek istediğim ise mesela 3 kredilik Almanca, İtalyanca vs. gibi derslerden AA(4.00) getirilmesi sonucu genel ortalama nasıl değişir? Mesela bu gibi derslerden 4 tane alsam toplam ne kadar etki eder.Tam olarak hesaplamayı bilmiyorum çevremden ise her kafadan farklı bir ses çıkıyor.Konuya tam olarak hakim olan bir arkadaş varsa gerçekten çok yardımcı olur.Ona göre birden fazla ders alacağım çünkü.Şimdiden teşekkürler.
Beyler çok az zamanım kaldı lütfen bu programı yazabilen arkadaş varsa çok yardımcı olur gerçekten

Write a program that reads an integer and displays, using asterisks, a filled and hollow square, placed next to each other. For example if the side is 5, the program should display 

***** * *
***** * *
***** * *
Arkadaşlar Dev C++ 'la birlikte gördüğümüz C++ bilgisayar programlama dersinin ödevi için yardımınıza ihtiyacım var.2 gündür çabalamaya çalışıyorum ama malesef beceremedim bir türlü yardımcı olacak arkadaşlar için çok teşekkürler şimdiden.

-Homework- 

I) Write a program that reads an integer and displays, using asterisks, a filled and hollow square, placed next to each other. For example if the side is 5, the program should display

***** * *
***** * *
***** * *

II) Write a program that reads a word and prints all substrings, sorted by length. For example, if the user provides the input “AND” the program prints

A
N
D
AN
ND
AND
Yakın bir arkadaşla Florya/Yeşilköy civarı araba park sorunu olmayan maç izleyecek mekan arıyorum.Tercihen alkolsüz olursa iyi olur.Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.
Bizdeuygunda şuan 1649 tl iphone 5 kullanıyorum bekliyorum kaç aydır şimdi hemen alsam üzülürmüyüm ileride? Kasım gibi çıkacaksa z3 fiyatı ancak o zaman mı ucuzlar acaba?
Z2 anakonusuna yazdığım mesajı aynen aktarıyorum malesef cevap gelmedi.

"Önümüzde ki hafta inşallah z2 almayı düşünüyorum n11'den yalnız kafamı kurcalayan şeyler var izninizle

Bu paralel ithalat olayı benim anladığım kadarıyla 300-400 tl ucuza geliyor ve tek farkı garanti sağlayıcısının sony,kvk yerine başka bir firma olmasıydı sanırım? ama anlamadığım şey burada paralel ithalat cihaz alanlar pasaport kaydından bahsediyor şu an ki kullandığım i5 te az çekmedim derdini yok pasaport hakkı yok vergisi diye acaba bir çaresi yok mu bunun yani tüm p.ithalat cihazlarda durum bu şekildemi pasaport kayıt ettirmeli ve aynı sorun kvk cihazlarında var mı? Ki en son bildiğim kadarıyla bu pasaport kayıtlarının 2 yıl geçerlilik süresi vardı o süre bittiğinde ne olacak öyle ortada mı bırakacak bizi? Hem paralel olup hem pasaport kayıt dertsiz telefon mümkün müdür? Teşekkürler. "
Merhaba arkadaşlar kısaca hikayemden bahsedeyim.Kadir Has Üniversitesi EE Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim geçen sene hazırlık okuyarak geçtim bu bölüme.Sanırım 140k gibi bir sıralamam vardı %50 girdim.Şimdi şöyle söyleyeyim benim mat2'im zaten liseden zayıftı keza fen bilimleride nitekim lys mat-geo da 30 küsür boşum vardı yani son konuların(Limit-türev-integral) temeli sıfırdı neredeyse.Herneyse gel gelelim zaten beni bu sonuçlar buraya getirdi bu sene bölüme resmen başladım ama inanın çok büyük zorluklar çekiyorum.Dersler %100 ingilizce tamam inglizcem o kadar kötü değildir ama zaten lisede temelini alamadığın çalışamadığın sınavda da yapamadığın soruların konuları burada tamamen ingilizce olarak servis ediliyor ve benden adeta imkansızı istiyor sevgili okul.Tekrar sınavamı girsem,okul içi bölüm değiştirsem(burs düşüyor haliyle bu şık geçerli olmuyor)İnanın kafam çok karışık bir yandan ailemi düşünüyorum vicdan azabı çekiyorum mühendisliği onlarla bende ortaklaşa kararımızla aldık diyelim en naif biçimde.Daha ilk dönemin temel derslerinden böyle sıkıntılar çekiyorsam ne olacak halim ileride.İnanın buraya sayfalarca şey yazabilirim her an düşünüyorum durumumu her an kafamın içinde beynimi kurcalayan binlerce sorun var sizi daha fazlada sıkmak istemiyorum velhasıl neler yapabilirim nasıl üstesinden gelebilirim sıkıntılarımın düşüncelerinizi,fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar
iPhone 5 için olan iOS7 dosyasını indirdim shifte basılı tutarak güncellemeleri denetleye tıklıyorum ama malesef dosya görünmüyor yani aynı dosta masaüstünde duruyor ama shiftle seçmeye gelince yok görünüyor sorun nedir acaba off
Evet beyler normal bilet almaya çalıştım ama malesef bilet.galatasaray rezilliği sonucu alamadım hiçbir tribünden ne batı ne doğu bende gaza gelip deplasmandan aldım Kimler var başka alan deplasmandan? Atkı-forma giyer miyiz buluşup gitsek orda daha mı iyi olur vs vs bu başlıkta konuşalım bu konuları
Hakkında
Hakkımda:
''24|30 Rock|Chuck|The 4400|Heroes|Dexter|Smallville|My name's Earl|Entourage|The Office|Death Note''
''Family Guy|Flash Forward|Fringe|Prison Break|The Simpsons|Leverage|Moonlight|Rome|Terminator(TSCC)''
''Gossip Girl|HIMYM|Jericho|Pimp my Ride|South Park|The Lost Room|Bands Of Brothers|The O.C|Weeds|Naruto''
''The Big Bang Theory|Crusoe|Supernatural|EastWick|Ghost Whisperer|It's Always sunny in Philadelphia|CSI:Miami''

| Kadir Has Üniversitesi ~ Elektrik-Elektronik Mühendisliği |
Senin için burda yaşayan taraftar,
Armanın peşinde adanmış hayatlar...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
Dünyadan Futbol
GALATASARAY
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.618
İkinci El Bölümü Mesajları: 38
Konularının görüntülenme sayısı: 108.606 (Bu ay: 279)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 367 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.