Şimdi Ara

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sosyal medya kullanımını yasakladı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DOMIX

quote:

Orijinalden alıntı: but you promised

quote:

quote:

eğer derste bir hoca öğrenciyi döverse bu yasaklar sayesinde öğrenciler görüntü, kanıt alamayacak. hayır anlamıyorum okulda öğrencilerin fotoğraf çekmesi neden yasaklanır? demek ki bir korkuları var.

demokrasi ülkesinde olmaması gereken yasakları bizimkiler desteklemeye başlamış. çok güzel... hangi ülkeydi hatırlamıyorum ama derslere fotoğraf makinesi ile giyilebiliyor, biz de ise cep telefonundan görüntü almak yasak.

darp yaralama hayati tehlike gibi fiili durumlarda kayıt alınabilir bunun önünde kanunen engel yok.

geçen düzenleme ile ders esnasında cep telefonunun açık tutulması disiplin suçu sayılmıştı, şimdi ise okulda görüntü alınması ve paylaşılması yasaklandı. adım adım okulda tamamen cep telefonunun yasaklanmasına zemin hazırlıyorlar. tepkim bunadır. öğrencilerin tenefüste hatıra amacı ile selfie çekilmesi neden bazılarını geriyor? boş derslerde görüntü alınamazmışmış. demek ki bakanlık çalışmıyor ki öğrencilerin çoğunluğunun boş dersi olup, ders esnasında görüntü alıyor ve de bu halkın tepkisine neden oluyor. sen kişilerin özgürlüğünü kısıtlayacağına önce adam gibi eğitim sistemi getirip müfredatı düzenle. bu ülkenin gelişmemesinin en büyük sebebi sorunlu eğitim sistemidir. sen öğrenciyi sabahın 6'sında uyandırıp okula getirip, 8 saat hayatı boyunca görmeyeceği saçma dersleri verdirirsen, o öğrenci sıkılır sosyal medyada takılır. kaldı ki öğrencinin kendi fotoğrafını çekilip atmasından daha doğal birşey yok. dediğim gibi birşeylerden korktukları için yasak getirmişler.

bakanlığın eleştirilecek birçok uygulaması/yönü olabilir ancak bu uygulama son derece yerindedir.

bunun özgürlükle vs. ile ilgisi bulunmuyor konuyu biraz daha genişleteyim, küçük yaşta tv olsun telefon olsun ekran ile ölçüsüz oranda

haşır neşir olmanın en hafif etkisi GELİŞİM GERİLİĞİ, EPİLEPSİ(özellikle kız çocuklarında), KİŞİLİK BOZUKLUĞU ve bunun gibi bir çok

olumsuz etkidir. Hem ebeveyn olmam hemde kısmen eğitim dünyası ile temas içerisinde olmam sebebi ile bu gibi vakalara birebir şahit

olmuşluğum da bulunmakta.

O yüzden 1 yaşında bile olmayan çocuğun suratına sussun/mama yesin/hedehödö diye telefonu tableti dayayıp ebleh edenlere, sabahtan

akşama çizgi filmli açıp (açtığınında ne b.k olduğuna bakmayan) çocukları adeta hipnotize olmuşçasına o şekilde bırakanlara hiç hoş

gözle bakmam, ama maalesef ülkemizdeki mobilize olmuş ebeveyn tiplerinin çoğunluğu bu şekilde davranıyor işin kötüsü

kendileri de bu b.tan sarmalın içindeler tüm dünyaları 5-6inc lik ekran olmuş. Eskiden köylerde malların (ineklerin) başına yem

torbaları bağlardık mal her daim o torbadan yer bazende o torba ile gezerdi kafa hep o torbada olurdu, günümüzdeki mobilize

popülasyonunda çoğunluğu böyle malesef %90nı çöp içerik ile o ekrana ne koyuluyorsa mal mal yiyorlar.

Şöyle bir etrafınıza baktığınızda sosyalleşmek adına bir araya gelen ergenlerin ya da erişkinlerin artık birbirleri ile hiç

konuşmadıklarını bir arada otursalar dahi herkesin dikkatinin elindeki yem torbasında olduğunu göreceksiniz.

Hal böyle iken en azından bu çocuklar okulda aslında dünyanın o cihazlar olmadığını fark etsinler bir nefes alsınlar, ilk jenerasyon

gibi her kitabın özetini arayan,1 paragraflık 5-6 inçlik kapasitede ekranda her önüne geleni yiyen mallara dönmesinler.

ek// 5 yaşında bir çocuk sahibi olarak çocuğumun tv saati mesafesi seyredeceği şeyleri bellidir, cep telefonu tablet gibi cihazları yanında mümkün mertebe kullanmam,facede inst.vs.de geçireceğim vakit ailemle geçireceğim zamandan değerli değildir zira o zamanı hiçbir şekilde geri alamam bu yüzden cihaz kullandıracaksam da dozunda ayarında ve belli uygulamalar için cihazı kullandırırım,

kafamızı 5-6 inclik torbalara gömmek yerine gider gazoz kapağı oynarız misket oynarız sek sek oynarız çamurdan ev yaparız kitap okuruz bazen atlar kafamıza göre yol nereye biz oraya gideriz yani kaliteli zaman geçirmeye çalışırız.

Şükür bununda meyvelerini alıyoruz Allah bozmasın.

bu dediklerin ailelerin gorevidir ki yasakliyarak onune gecemezsin, bu ekran bagimliliginin cocuga olan etkileri abartiliyor dozunda ve kontrollu olursa problem yaratmiyacaktir bunun gibi abartili terimleri oyun oynayan cocuklar eline silah alip etrafi tariyor diyenlere benzetiyorum bilimsel olarak empati kurulmadigi ortaya kondu gectigimiz gunlerde,ki bu yasagin cocuklarin gelisimiyle ilgili olmadiginada eminim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• keşke dünyada yasaklansa bu kadar gereksiz bu kadar boş bir şey yok.

• Uzun bir süreden sonra Meb doğru bir karar almış uygulanmalı

• herkes sadece başlığı mı okudu
    quote:

okul veya kurumlarında görev yapan tüm personel ile öğrenim gören öğrencilerin, kişilerle ilgili her türlü ses, yazı, görüntü ve video kayıtlarının internette veya farklı dijital ya da basılı ortamda hukuka aykırı şekilde paylaşılmasının Anayasaya, uluslararası sözleşmelere ve 1739 sayılı Kanun’a aykırı olduğu

sadece meb kurumları sınırları içinde fotoğraf, video ve ses paylaşımına değinilmiş.

sosyal medyanın kullanılmasına ilişkin bir kısıtlama göremedim ben.
  • Teknoloji çağından taş devrine dönüş Yerse akıllı tahtaları da kaldırın o zaman ? Dersi sadece akıllı tahtadan video açtırıp izleten, akıllı tahtadaki matematik sorularının cevabını hazır açıp anlatan, 7/24 internetten hazır slayt indirip öğrenciye okutan öğretmenler ne olacak ? Hatta akıllı tahta ile etkileşime geçmeden, kablosuz mouse takarak oturduğu yerden adeta evinde bilgisayar kullanıyormuşcasına olan öğretmenlere ne olacak ? Şimdi büyük ihtimal 40-45 yaşında, zamanında istediği mesleği seçemeyip zorla öğretmen olan, okula oflaya puflaya giden biri gelip bana "hehe liseli çıldırmış" yazacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

quote:

quote:

quote:

eğer derste bir hoca öğrenciyi döverse bu yasaklar sayesinde öğrenciler görüntü, kanıt alamayacak. hayır anlamıyorum okulda öğrencilerin fotoğraf çekmesi neden yasaklanır? demek ki bir korkuları var.

demokrasi ülkesinde olmaması gereken yasakları bizimkiler desteklemeye başlamış. çok güzel... hangi ülkeydi hatırlamıyorum ama derslere fotoğraf makinesi ile giyilebiliyor, biz de ise cep telefonundan görüntü almak yasak.

darp yaralama hayati tehlike gibi fiili durumlarda kayıt alınabilir bunun önünde kanunen engel yok.

geçen düzenleme ile ders esnasında cep telefonunun açık tutulması disiplin suçu sayılmıştı, şimdi ise okulda görüntü alınması ve paylaşılması yasaklandı. adım adım okulda tamamen cep telefonunun yasaklanmasına zemin hazırlıyorlar. tepkim bunadır. öğrencilerin tenefüste hatıra amacı ile selfie çekilmesi neden bazılarını geriyor? boş derslerde görüntü alınamazmışmış. demek ki bakanlık çalışmıyor ki öğrencilerin çoğunluğunun boş dersi olup, ders esnasında görüntü alıyor ve de bu halkın tepkisine neden oluyor. sen kişilerin özgürlüğünü kısıtlayacağına önce adam gibi eğitim sistemi getirip müfredatı düzenle. bu ülkenin gelişmemesinin en büyük sebebi sorunlu eğitim sistemidir. sen öğrenciyi sabahın 6'sında uyandırıp okula getirip, 8 saat hayatı boyunca görmeyeceği saçma dersleri verdirirsen, o öğrenci sıkılır sosyal medyada takılır. kaldı ki öğrencinin kendi fotoğrafını çekilip atmasından daha doğal birşey yok. dediğim gibi birşeylerden korktukları için yasak getirmişler.

bakanlığın eleştirilecek birçok uygulaması/yönü olabilir ancak bu uygulama son derece yerindedir.

bunun özgürlükle vs. ile ilgisi bulunmuyor konuyu biraz daha genişleteyim, küçük yaşta tv olsun telefon olsun ekran ile ölçüsüz oranda

haşır neşir olmanın en hafif etkisi GELİŞİM GERİLİĞİ, EPİLEPSİ(özellikle kız çocuklarında), KİŞİLİK BOZUKLUĞU ve bunun gibi bir çok

olumsuz etkidir. Hem ebeveyn olmam hemde kısmen eğitim dünyası ile temas içerisinde olmam sebebi ile bu gibi vakalara birebir şahit

olmuşluğum da bulunmakta.

O yüzden 1 yaşında bile olmayan çocuğun suratına sussun/mama yesin/hedehödö diye telefonu tableti dayayıp ebleh edenlere, sabahtan

akşama çizgi filmli açıp (açtığınında ne b.k olduğuna bakmayan) çocukları adeta hipnotize olmuşçasına o şekilde bırakanlara hiç hoş

gözle bakmam, ama maalesef ülkemizdeki mobilize olmuş ebeveyn tiplerinin çoğunluğu bu şekilde davranıyor işin kötüsü

kendileri de bu b.tan sarmalın içindeler tüm dünyaları 5-6inc lik ekran olmuş. Eskiden köylerde malların (ineklerin) başına yem

torbaları bağlardık mal her daim o torbadan yer bazende o torba ile gezerdi kafa hep o torbada olurdu, günümüzdeki mobilize

popülasyonunda çoğunluğu böyle malesef %90nı çöp içerik ile o ekrana ne koyuluyorsa mal mal yiyorlar.

Şöyle bir etrafınıza baktığınızda sosyalleşmek adına bir araya gelen ergenlerin ya da erişkinlerin artık birbirleri ile hiç

konuşmadıklarını bir arada otursalar dahi herkesin dikkatinin elindeki yem torbasında olduğunu göreceksiniz.

Hal böyle iken en azından bu çocuklar okulda aslında dünyanın o cihazlar olmadığını fark etsinler bir nefes alsınlar, ilk jenerasyon

gibi her kitabın özetini arayan,1 paragraflık 5-6 inçlik kapasitede ekranda her önüne geleni yiyen mallara dönmesinler.

ek// 5 yaşında bir çocuk sahibi olarak çocuğumun tv saati mesafesi seyredeceği şeyleri bellidir, cep telefonu tablet gibi cihazları yanında mümkün mertebe kullanmam,facede inst.vs.de geçireceğim vakit ailemle geçireceğim zamandan değerli değildir zira o zamanı hiçbir şekilde geri alamam bu yüzden cihaz kullandıracaksam da dozunda ayarında ve belli uygulamalar için cihazı kullandırırım,

kafamızı 5-6 inclik torbalara gömmek yerine gider gazoz kapağı oynarız misket oynarız sek sek oynarız çamurdan ev yaparız kitap okuruz bazen atlar kafamıza göre yol nereye biz oraya gideriz yani kaliteli zaman geçirmeye çalışırız.

Şükür bununda meyvelerini alıyoruz Allah bozmasın.

bu dediklerin ailelerin gorevidir ki yasakliyarak onune gecemezsin, bu ekran bagimliliginin cocuga olan etkileri abartiliyor dozunda ve kontrollu olursa problem yaratmiyacaktir bunun gibi abartili terimleri oyun oynayan cocuklar eline silah alip etrafi tariyor diyenlere benzetiyorum bilimsel olarak empati kurulmadigi ortaya kondu gectigimiz gunlerde,ki bu yasagin cocuklarin gelisimiyle ilgili olmadiginada eminim

Sosyal medya %99 zarar. Bir de dozunda ve kontrollü lafına hastayım. Sele karşı şemsiye tutmak ne kadar etkili ise bu bombardımanda kontrollü olmak da o kadar mümkün. İnsanların gücü yetmiyor ki. O seli kesmek lazım.....
    Sadece iş vb amaçlı bir sosyal medya platformu olsa, kullanımı kolay olsa, içinde kişilerin özel durumları olmasa, bilim adamları vb hariç kurumsal ağırlıklı olsa çok iyi olurdu mesela.

• Gerekçe eğitim sırlarının diğer ülkelerce çalınacağı korkusu olabilir nede olsa akp eğitimde çığır açtı norveç filan kıskanıyordur aktroller burdan yürür nede olsa bu kadar yüzsüzler...
    -
    Çocukalara işkence ediyorlar ders vermek yerine çocuklar çekip ifşa edince de çocuklara ceza veriyorlar bu şerefsizlerden ne beklersin aynısını tecavüze uğrayan çocuklara tecavüzcüsüyle evlenmesi için kanun çıkarmaları gibi iğrenç!!!
    -
    Ha öğrenciler disiplinsiz davranırsa kurula yollarsın 1 uyarılır 2 uyarılır keser kurullar bundan var ama sen saçma sapan kurallar icat eder ve bunu disipline bağlarsan yarın çucuğunu s..en sözüm ona öğretmen denen canavardan sen ölüm döşeğinde anca öğrenirsin oda hala çocuğun i.tahar etmediyse!!!!
    -
    Son olarak keşke eğitim sosyal medya kullanımı hakkında bir yenilikçi haber okuyor olsaydık öğrenciler ve veliler sosyal medya üzerinden aynı derslere katılsa vs gibi böyle uçuk ve yenilikçi birşeyin haberi olsaydı keşke teknoloji sitesine de yakışırdı.

• DOMIX kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamayın, kesinlikle aklımdan geçenleri yazıya dökmüşsünüz. Tüm yorumunuzu sırf bu kanunu neden savunduğunuzu anlamak için okudum fakat belirtmemişsiniz. Çocuklar zamanlarının tümünü ellerindeki küçük ekranlarla geçirmesinler demişsiniz, bu çok doğru, tamamen katılıyorum, benim anlamadığım şey, derste telefon kullanımı yıllardır yasak zaten. Siz sanki "derste telefon kullanımı yasaklandı" haberinin altına yorum yapmışsınız. Hayır şuan o haberde değiliz, şuan ki konumuz, okul veya sınıflar ile alakalı "herhangi" bir multimedya öğesinin oluşturulmasının yasaklanması. Sizin cümlenizi olduğu gibi kopyalıyorum, "ailemle geçireceğim zamandan değerli değildir zira o zamanı hiçbir şekilde geri alamam". Bugünler, çocukluk çağı, bir daha gelmeyecek, ben isterim ki öğrenciler mümkün mertebe hayatlarında bir daha hiçbir zaman yaşayamayacakları bu mektep vakitlerden hatıralar-anılar oluştursun, arkadaşlıklarını başladığı yerde belgelesinler fakat şuan ki kanunla bu mümkün değil gibi gözüküyor.

• Liselilere idam gelmiş

• İlkokulda sosyal medyanın yasak olmasına bende doğru buluyorum.
    İlkokulda teknoloji ürünlerini sosyal medya gibi amaçlarla kullanmak, eğitimin en önemli yıllarında olan ilkokul çağındaki çocuklar için tamamen gereksizdir, ve kesinlikle yasak konulması gerekir. Onun yerine kesinlikle programlama dersleri öğretilmesi gerekir.

Haberde yasağın hangi eğitim seviyesinde olacağını göremedim, ancak lisede ders esnası dışında(başkalarının fotoğrafını çekmek dışında) böyle bir yasak uygulanmasını tamamen komik buluyorum gerçi Türkiye'de böyle bir yasağın lisede uygulanmasına şaşırmam.
    Haberde fotoğraf ve görüntü kayıt gibi yasaklardan değinilmiş, bunlar zaten cep telefonu ve fotoğraf makinesi icadından sonra çıkarılmış olması gereken yasalar.
    Öğretmenin dayak vb. uyguladıklarını kanıt olarak göstermek için o görüntüyü kaydetmede istisnalar olması gerektiğini düşünüyorum onun dışında direk disiplin cezası olması gerekir.

Biraz konunun dışına çıkacağım ama ilkokul ve lise yıllarımda gerçekten dayağı hak eden öğrenciler vardı, bu yüzden öğrencilere dayak atılmasını uygun buluyordum ancak dayağın serbest olması öğretmenin suistimal amacıyla kullanmasının önünü açıyor(şuanki eğitim sistemini bilmiyorum ancak lise yılımda bu durumu çok yaşadım.)

Bence her sınıfa kamera konulursa, öğrencinin hakaret etmesi veya dersi sabote etmesi ortaya çıkar ve öğrenciye dayak atmak serbest olur.

• ya bunlar o. ç. resmen. yasaklayında rahat rahat taciz edin dimi çocuklarımızı? yok öyle olay. bazen düşünüyorum, son 10-15 yılda yapılanlara bakıyorum, acaba herşey paravan, bunların tüm amacı, çocuk bilmemne yapmak mı diyorum. öyle kanunlar çıkıyor, öyle olaylar oluyor, öyle şeyler normalleştiriliyor ki, inanmak mümkün değil. türklükten iyice çıktık, ortadoğulu maymunlara döndük. bir insanın en çok tepki vermesi gereken şeylerden biri çocuk istismarıyken, bizim "halk" nedense hep sessiz, tepkisiz. bi olay oluyor bakıyorsun, mağdur kimden yardım istediyse, o da girmiş işin içine. ne kadar iğrenç bir toplumuz. neyse 3. dünya savaşı çıkarsa yakında, diğer dandik, ruh hastası ülkelerle birlikte yok oluruz umarım. dışarda her iki kişiden biri pislik çünkü.
  • Yasa güzel ,kullanıldığı ülke şu an için yalnış

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Umarım gerçekten uygulanır. Biraz askerliğe dönmüş olabilir ama öğrencilerin suyunu çıkarttığı bir olay sosyal medya meselesi.

Burada olay öğrenci değilki okullardaki pc lerde sosyal ağları engelliyorlar öğretmenler müdür falan giremesin diye. Ayrıca öğrencilerin sosyal ağlara girmesinin kime ne zararı var? Ben yasağa karşıyım öğrenci okulda foto çekip instagrama facebooka özgürce yükleyebilmeli. Öğrencilere sosyal ağların yasaklanmasını isteyen birinin amacı ne olabilir cidden merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 12 Mart 2017; 21:11:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Umarım gerçekten uygulanır. Biraz askerliğe dönmüş olabilir ama öğrencilerin suyunu çıkarttığı bir olay sosyal medya meselesi.

Burada olay öğrenci değilki okullardaki pc lerde sosyal ağları engelliyorlar öğretmenler müdür falan giremesin diye. Ayrıca öğrencilerin sosyal ağlara girmesinin kime ne zararı var? Ben yasağa karşıyım öğrenci okulda foto çekip instagrama facebooka özgürce yükleyebilmeli. Öğrencilere sosyal ağların yasaklanmasını isteyen birinin amacı ne olabilir cidden merak ediyorum.

Herkesin birbirine zararı var. Öğretmeninin, arkadaşlarının fotoğrafını çekip caps yapıp dalga geçen mi dersin, birbirine şantaj yapan mı, birbirinin rızası olmadan fotoğraf/videon çekip paylaşan, saçma sapan itiraf grupları açan salaklar mı dersin, ne ararsan var. Amaç bunlardan kurtulmak. Keşke dediğin gibi güllük gülistanlık olsa mesele ama her şeyin suyunu çıkardığımız gibi bunun da suyunu çıkardık. Haberleri tararsan daha absürt şeyler bulacağına da eminim.

Ayrıca okul dediğimiz kurumda istisnaları olsa da telefon denilen nane yasak. Böyle bir ekstra yasağa bile gerek yok. Okulda ders saatinde fotoğraf mı çektin, demek ki telefonu teslim etmemişsin. Bu kadar. Bunu uygulasalar bile yeter.

Dediğim gibi; beni yanlış anlama, ölçümüzü bilmememizden kaynaklanıyor her şey. Öğretmenler de dahil buna. Elinden kitap düşmemesi gereken, bir zamanlar "kutsal" olan öğretmen kavramının da suyu çıktı ve devlette iş garantisi diye vasıfsız salakların doluşmasıyla müfredatı bile yarım yamalak anlatan, telefon kullanımı konusunda öğrenciden eksiği kalmayan, öğretmen sıfatını haketmeyen bir yığın oluştu. Okulun internetinde sosyal medya yasak olmasa onların da eksik kalır yönü olmaz.

Not: Genelde öğretmenler eleştirildiği zaman birileri çıkıp "kolaysa sen yapsana laaaaan! " diye çıkışıyor. Ben mevcut eğitim sisteminde öğretmenlik yapamayacağımı biliyorum. Eğitim sistemi düzgün olsa bile kendimde yeterli bulmadığım, öğretmende olması gereken bazı vasıflara tam anlamıyla sahip olmadığımı düşünüyorum. Bir şeyi eleştirmek için o şeyin müdavimi olmaya gerek yok. Hepimiz sıralardan geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Bu gözlemi de aklı başında her öğrenci yapabilir bence. Kalkanımızı da koyalım da başımıza iş çıkmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 13 Mart 2017; 0:44:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sosyal medya yasağından ziyade başka kişiler ile ilgili paylaşım yapma vurgulanıyor gibi burada. Okul dışında da olsanız izinsiz birinin fotoğrafını çekip paylaşsanız suçtur. Ha kötü bir davranış sergiliyordur ve kanıt olarak kayıt alırsınız o başka. Ama stok fotoğraf siteleri bile fotoğrafta görünen bir insan varsa alınmış bir izin istiyor o resmi kullanabilmek için.

Öğretmenler artık öğrencileriyle şipşak fotoğraf çekip orada burada paylaşamayacak mesela. Tamam, kötü bir şey olarak görülmeyebilir bu ama kural kuraldır. Paylaşan arkadaşları uyarayım bari. :)
    Öğrenciler zaten sosyal medyada yapmadıkları kalmıyor. Onlara özel ayrı öğrenci hattı satılmalı ve ders saatleri ve çalışma saatleri dışında belirlenecek belli saatlerde sosyal medya kullanımına izin verilmeli. :D İnternetli cemaat yurdu benzeri bir şey oluyor böyle de. Ama sosyal medya öğrencileri oldukça olumsuz etkileyebiliyor. Bizim lise öğrencileri mesela, inci sözlük vs. her saçma şeyi takip ederlerdi; kız erkek farketmeksizin.

• Bu hükümetin getirdiği herşeyi iki defa düşünmek lazım
  • quote:

ilk aklıma gelen bu olmuştu benim de
  • Şarkı sözlerini şiir olarak söyleyenler, eski tabloları resimleri canlandıranlar, saçma saçma komedi şarkı videoları ve bunların hepsi okullardan gelen videolar.

Yerinde bir karar görüyorum, okulda her salise dolu dolu geçirilmeli, öğrenciye iyi yükleme yapılmalı ki öğrenci okul dışında okul hayatı yaşamasın, en büyük sıkıntılarımızdan biri.

Fransa'da bulundum 3 ay, çocuklar okulu seviyor, okul iş gibi orada 6 gün, 3 yaşında okul öncesiyle okul hayatın başlıyor bi nevi, ödev yok, cocuklar hafta sonu gelsinde okul tatil olsun kafasinda degiller, 2 gün sabah dersler 4 gün sabah ve öğlene sarkıyor, 30-40 saat arası. 7 yaşınd olupta ingilizce konuşamayan yok ancak Fransızlar ingilizce konuşmayı sevmiyorlar :)

Velhasil kelam konuyu uzattım bağlayarak, bu tarz hamleler artmalı, OKUL ÖNEMLI, saç sakal önemli değil onlar serbest olsada olur olmasada ancak bu ülkenin egitim sistemini oturtmadan gelişmesi zor.

Etrafım tüm imkanlar olmasına rağmen youtubedan game videolari izleyen ergenlerle dolu.

Gelecek nesil çok boş geliyor.

En sağlam nesil 1990-1999 nesliydi ama malum hükümet tarafından harcandık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• iyi ve kötü yanları olan bir karar ama iyi yanı daha fazla

• Okulda değilken bile yasaklıyorlar herkese, şaşırmadım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.