Şimdi Ara

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sosyal medya kullanımını yasakladı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanmıyorum ama saçma. Kimene kardeşim isteyen istediği yere girer kendi fotosunuda çeker arkadaşınıda. Önce okulda verdiğiniz müfredatı düzeltin. Bırakın bu çalışır durumda gozukme ayaklarını.

• Çok akıllıca karar alınmış.Okul sosyal medyayı kullanacak,fotoğraf çekilecek,durum paylaşılacak son yerdir.Ciddiyet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sınıfta yasaklanması doğru olabilir ama diyelim ki öğrencilermizle pikniğe gittik veya 23 Nisan gösterilerinden fotoğraf paylaştık diyelim, bunun ne sakıncası var? Ben de öğretmenim bu arada.

• Öğretmenlik yaptığım dönemden biliyorum, kesinlikle doğru bir karar. Çocuklar inanılmaz kötü etkileniyor bu ortamdan..

En son arkadaşımın yaptığı bir etkinlikte çocuklar takma isim yazıyorlardı, 2-3 erkek öğrenci jonhy sins yazmış.

Ama asıl önlem alması gerekenler aileler. Maalesef yeni kuşak diye disiplinden uzak, laçka bir nesil yetiştiriliyor. Bu çocuklar artık her şeyi biliyor internet var diyorlar ama durum tam tersi..
  • yasaklara bayılırım, işte özgür türkiye..

• E sonra okulda giremedikleri sosyal medyanın acısını evde daha çok girerek çıkarmayacaklar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalasso

Kullanmıyorum ama saçma. Kimene kardeşim isteyen istediği yere girer kendi fotosunuda çeker arkadaşınıda. Önce okulda verdiğiniz müfredatı düzeltin. Bırakın bu çalışır durumda gozukme ayaklarını.

O iş öyle olmuyor işte, çocukların gelişim dönemleri ve psikolojik durumlarını göz önünde bulundurman lazım. Özellikle ortaokul ve öncesi dönemde çocuklar çok acımasızdır.. Kendi aralarında gruplar oluştururlar sevmedikleri öğrencileri aşağılama vb. durumlar olabilir ve bunların yaşanmış örnekleri de vardır. Kaldı ki yine aynı ortamlardan yaşı büyük olup farklı amaçlarla iletişim kurmaya çalışan da olabilir.

OKulda yasaklanmalı kesinlikle doğru, zaten facebook denilen şey artık orta yaş ve üstünün dedikodu kaynağı oldu. Kimse hiakye anlatmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

E sonra okulda giremedikleri sosyal medyanın acısını evde daha çok girerek çıkarmayacaklar mı ?

Okula sosyam medyada girmek için mi giriyorlar bu nasıl mantık. Evde de anne baba gerekli müdahaleyi yapacak..

Arkadaş ortaokul öğrencisi sosyal medyada ne yapar ? yararlı olarak bana anlatır mısın?
  • Okullarda yaptığımız pislikleri dışarı göstermeyin yoksa ceza diyorlar işte

İçeriği azcık okuyan amaçlananin ne olduğunu anlar

• valla youtube yada facebookta da küçücük çocukların beğeni makinelerıne dönmesini ciddi anlamda beni rahatsız ediyordu. İnşallah bu uygulama ile bunun önüne geçebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: but you promised

eğer derste bir hoca öğrenciyi döverse bu yasaklar sayesinde öğrenciler görüntü, kanıt alamayacak. hayır anlamıyorum okulda öğrencilerin fotoğraf çekmesi neden yasaklanır? demek ki bir korkuları var.

demokrasi ülkesinde olmaması gereken yasakları bizimkiler desteklemeye başlamış. çok güzel... hangi ülkeydi hatırlamıyorum ama derslere fotoğraf makinesi ile giyilebiliyor, biz de ise cep telefonundan görüntü almak yasak.

Kimsenin izni olmadan ses kaydı alamazsın ve fotoğraf çekemezsin sınıfta da sokakta da aynı 5 yıla kadar cezası var.
  • Şimdi bu 17 yaşında liseli çocuk sosyal medya kullanması uygun değil, ama 18 inde milletvekili olup memleket yönetmeye uygun ?

Yasaklarınızı yesinler sizin. Millet bunlara sakıncalı haber duymasın diye yapılmış bir şey. Okullarda belki yeni tecavüz ve dayak vakaları olacak. Sırf bunları örtbas etmeye yonelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 11 Mart 2017; 16:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

E sonra okulda giremedikleri sosyal medyanın acısını evde daha çok girerek çıkarmayacaklar mı ?

Okula sosyam medyada girmek için mi giriyorlar bu nasıl mantık. Evde de anne baba gerekli müdahaleyi yapacak..

Arkadaş ortaokul öğrencisi sosyal medyada ne yapar ? yararlı olarak bana anlatır mısın?

Çoğu anne babada sosyal medya kullanıyor bu bir gerçek. Zaten aile bilinçli olursa çocukta öyle yetişir ve sosyal medyanın zararlı kısmından bir miktar uzak olur . Ortaokul öğrencisi ne için kullanılacak zaten bir kısmı karıya kıza bakacak bir kısmı durmadan fotoğraf paylaşıp minik egosunu tatmin edecek . Ama bunlar tamamiyle okul ortamında yapılan şeyler değil işte . Okulda sosyal medya yasak denince hiçbirşey düzelemez . En az tanınan eskortların 100k takipçisi ( üstelik yarısından çoğu çok genç takip edenlerin ) ben okulları suçlamam . (Sonsuz örnekler verilebilir daha ) Tamamen ailelerin cahilliği ve buna bağlı olarakta çocukların cahilliğinden kaynaklanıyor bu iğrenç medya çeşidi.

• quote:

eğer derste bir hoca öğrenciyi döverse bu yasaklar sayesinde öğrenciler görüntü, kanıt alamayacak. hayır anlamıyorum okulda öğrencilerin fotoğraf çekmesi neden yasaklanır? demek ki bir korkuları var.

demokrasi ülkesinde olmaması gereken yasakları bizimkiler desteklemeye başlamış. çok güzel... hangi ülkeydi hatırlamıyorum ama derslere fotoğraf makinesi ile giyilebiliyor, biz de ise cep telefonundan görüntü almak yasak.

darp yaralama hayati tehlike gibi fiili durumlarda kayıt alınabilir bunun önünde kanunen engel yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk6167

quote:

Kimsenin izni olmadan ses kaydı alamazsın ve fotoğraf çekemezsin sınıfta da sokakta da aynı 5 yıla kadar cezası var.

kalkıp 7/24 çekim yapın demiyorum. kural dışı unsur var ise; kanıtlamak amacı ile görüntü alınması çok normal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

quote:

darp yaralama hayati tehlike gibi fiili durumlarda kayıt alınabilir bunun önünde kanunen engel yok.

geçen düzenleme ile ders esnasında cep telefonunun açık tutulması disiplin suçu sayılmıştı, şimdi ise okulda görüntü alınması ve paylaşılması yasaklandı. adım adım okulda tamamen cep telefonunun yasaklanmasına zemin hazırlıyorlar. tepkim bunadır. öğrencilerin tenefüste hatıra amacı ile selfie çekilmesi neden bazılarını geriyor? boş derslerde görüntü alınamazmışmış. demek ki bakanlık çalışmıyor ki öğrencilerin çoğunluğunun boş dersi olup, ders esnasında görüntü alıyor ve de bu halkın tepkisine neden oluyor. sen kişilerin özgürlüğünü kısıtlayacağına önce adam gibi eğitim sistemi getirip müfredatı düzenle. bu ülkenin gelişmemesinin en büyük sebebi sorunlu eğitim sistemidir. sen öğrenciyi sabahın 6'sında uyandırıp okula getirip, 8 saat hayatı boyunca görmeyeceği saçma dersleri verdirirsen, o öğrenci sıkılır sosyal medyada takılır. kaldı ki öğrencinin kendi fotoğrafını çekilip atmasından daha doğal birşey yok. dediğim gibi birşeylerden korktukları için yasak getirmişler.

• Yazdığın mesaj da haklısın da sanıyorum ki bütün sınıflarda güvenlik kamerası mevcut bi şikayet olduğun da bu kamera ve şahit öğrencilerin ifadeleri ile uygulama yapılır sanırım.

• böyle yasak koyacağına direk gençleri bilinçlendirsinler ama uğraşmazlar işte eğitim sistemide batık zaten boşversenize ülke yıkılıyor gören yok .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

quote:

geçen düzenleme ile ders esnasında cep telefonunun açık tutulması disiplin suçu sayılmıştı, şimdi ise okulda görüntü alınması ve paylaşılması yasaklandı. adım adım okulda tamamen cep telefonunun yasaklanmasına zemin hazırlıyorlar. tepkim bunadır. öğrencilerin tenefüste hatıra amacı ile selfie çekilmesi neden bazılarını geriyor? boş derslerde görüntü alınamazmışmış. demek ki bakanlık çalışmıyor ki öğrencilerin çoğunluğunun boş dersi olup, ders esnasında görüntü alıyor ve de bu halkın tepkisine neden oluyor. sen kişilerin özgürlüğünü kısıtlayacağına önce adam gibi eğitim sistemi getirip müfredatı düzenle. bu ülkenin gelişmemesinin en büyük sebebi sorunlu eğitim sistemidir. sen öğrenciyi sabahın 6'sında uyandırıp okula getirip, 8 saat hayatı boyunca görmeyeceği saçma dersleri verdirirsen, o öğrenci sıkılır sosyal medyada takılır. kaldı ki öğrencinin kendi fotoğrafını çekilip atmasından daha doğal birşey yok. dediğim gibi birşeylerden korktukları için yasak getirmişler.

bakanlığın eleştirilecek birçok uygulaması/yönü olabilir ancak bu uygulama son derece yerindedir.

bunun özgürlükle vs. ile ilgisi bulunmuyor konuyu biraz daha genişleteyim, küçük yaşta tv olsun telefon olsun ekran ile ölçüsüz oranda

haşır neşir olmanın en hafif etkisi GELİŞİM GERİLİĞİ, EPİLEPSİ(özellikle kız çocuklarında), KİŞİLİK BOZUKLUĞU ve bunun gibi bir çok

olumsuz etkidir. Hem ebeveyn olmam hemde kısmen eğitim dünyası ile temas içerisinde olmam sebebi ile bu gibi vakalara birebir şahit

olmuşluğum da bulunmakta.

O yüzden 1 yaşında bile olmayan çocuğun suratına sussun/mama yesin/hedehödö diye telefonu tableti dayayıp ebleh edenlere, sabahtan

akşama çizgi filmli açıp (açtığınında ne b.k olduğuna bakmayan) çocukları adeta hipnotize olmuşçasına o şekilde bırakanlara hiç hoş

gözle bakmam, ama maalesef ülkemizdeki mobilize olmuş ebeveyn tiplerinin çoğunluğu bu şekilde davranıyor işin kötüsü

kendileri de bu b.tan sarmalın içindeler tüm dünyaları 5-6inc lik ekran olmuş. Eskiden köylerde malların (ineklerin) başına yem

torbaları bağlardık mal her daim o torbadan yer bazende o torba ile gezerdi kafa hep o torbada olurdu, günümüzdeki mobilize

popülasyonunda çoğunluğu böyle malesef %90nı çöp içerik ile o ekrana ne koyuluyorsa mal mal yiyorlar.

Şöyle bir etrafınıza baktığınızda sosyalleşmek adına bir araya gelen ergenlerin ya da erişkinlerin artık birbirleri ile hiç

konuşmadıklarını bir arada otursalar dahi herkesin dikkatinin elindeki yem torbasında olduğunu göreceksiniz.

Hal böyle iken en azından bu çocuklar okulda aslında dünyanın o cihazlar olmadığını fark etsinler bir nefes alsınlar, ilk jenerasyon

gibi her kitabın özetini arayan,1 paragraflık 5-6 inçlik kapasitede ekranda her önüne geleni yiyen mallara dönmesinler.

ek// 5 yaşında bir çocuk sahibi olarak çocuğumun tv saati mesafesi seyredeceği şeyleri bellidir, cep telefonu tablet gibi cihazları yanında mümkün mertebe kullanmam,facede inst.vs.de geçireceğim vakit ailemle geçireceğim zamandan değerli değildir zira o zamanı hiçbir şekilde geri alamam bu yüzden cihaz kullandıracaksam da dozunda ayarında ve belli uygulamalar için cihazı kullandırırım,

kafamızı 5-6 inclik torbalara gömmek yerine gider gazoz kapağı oynarız misket oynarız sek sek oynarız çamurdan ev yaparız kitap okuruz bazen atlar kafamıza göre yol nereye biz oraya gideriz yani kaliteli zaman geçirmeye çalışırız.

Şükür bununda meyvelerini alıyoruz Allah bozmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 11 Mart 2017; 17:47:24 >

• Bunun şimdi bilim forumuyla ilgisi ne?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.