Şimdi Ara

Metro: Last Light (2013) [ANA KONU] (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.168
Cevap
14
Favori
125.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.3 update çıktı 449mb kadar. oldukça geniş bişey sanırım deneyen performansa etkisini yazsın bi zahmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exseri -- 21 Mayıs 2013; 23:18:18 >
  • Update çıktı ATI kartlar için. İndirin. Oynayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exseri

1.3 update çıktı 449mb kadar. oldukça geniş bişey sanırım deneyen performansa etkisini yazsın bi zahmet

Performans değil de bugları düzeltmişler sanırım.
  • ee olmadı ama. 6970(overclocklu) 8gb ddr3 ram ve e8400(4000mhz overclock) ile son patchden sonra very high tesalationda sonda fullhd çözünürlükte advanced pshix ve ssaa kapalı averaj 24fps alıyodum behnçte. oyun içinde zaten takılma olmuyo. ama bu patch den sonra behnçte 30 fps ye ulaşma umudum vardı.
    amd sürücü çıkarmalı demekki patchlerden daha bişey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFK

Ekip mi kurdunuz?

Sanırım o Oyunçeviri'de idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentPower

quote:

Orijinalden alıntı: KFK

Ekip mi kurdunuz?

Sanırım o Oyunçeviri'de idi.

Ben de net bilmemekle birlikte öyle sanıyordum. Kurduğu cümleyi farklı algılamışım. Hallettik aramızda :) Kolay gelsin kendilerine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

HD7850 için ince ayarlar nedir ?
    en ideal çözünürlük ne olmalı ? (monitör 27")

bugün yarın 1.3 update çıkacak şuan 1.2 var
    ben update edemedim yapabilen varsa yardım rica ediyorum.

oyun çok pis kasıyor + kaplama sorunu var.....

HD7850 2Gb ve i7 3770K ile 1680x1050 de aa kapalı blur düşük physx tabiki yok diğerleri en yüksek ayarda 45-60 arası dolaşıyor sadece biryerde ne olduysa 16 ya kadar düştü odadaki ışığı kapatınca düzeldi garip bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 22 Mayıs 2013; 3:29:31 >
  • Son update (v1.3) bendeki bütün sorunları düzeltti. Logitech ekipmanı olanlar mutlaka yüklesin. Logitech yazılımları oyunda fps düşmesine sebep oluyormuş. Bu yama bütün hepsini düzeltiyor. Şu an bütün ayarlar açık (SSAA X2) ortalama 45-50fps alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 22 Mayıs 2013; 4:48:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Son update (v1.3) bendeki bütün sorunları düzeltti. Logitech ekipmanı olanlar mutlaka yüklesin. Logitech yazılımları oyunda fps düşmesine sebep oluyormuş. Bu yama bütün hepsini düzeltiyor. Şu an bütün ayarlar açık (SSAA X2) ortalama 45-50fps alıyorum.

Son update ufak optimize sorunları düzeltiyormu ? fps artışı var yani ?
  • Evet bende fps sorunu vardı ve düzeldi. Düzeltilen sorunlar şu şekilde:

Metro Last Light Update 3 changelog:

Fixes:
    * Fix of framerate drops with Logitech software installed
    * Minor bug fixes

Metro Last Light Update 2 changelog:

* Fix for ATI/AMD video cards performance issues
    * Fix for shadow visual corruption bug on AMD 7xxx series
    * Fixes an issue with the game starting only in 3:1 resolution on some TVs.
    * Added FOV customization. After starting the game up, the user.cfg will be updated with the r_base_fov cvar. File is located in %LOCALAPPDATA%\4A Games\Metro LL\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 22 Mayıs 2013; 5:03:12 >
  • 670 SLI , Tes. Very High ...

Metro: Last Light (2013) [ANA KONU]

oyun çif gpu ları tam kullanamıyor , alltaki blogta bunun için bits code u yayınlamışlar ve sonuçlar tavan yapıyor ama oyun içinde bazı grafik hataları oluşuyor yeni driver şart
    http://maldotex.blogspot.com/2013/05/metro-last-light-sli.html
  • sistemim

AMD Athlon II 4X
    12 GB DDR3 RAM
    HD 5850 PCS +

bu sistem ile oynamadığım oyun yok.
    sadece FARCRY 3 te sıkıntı yaşamıştım. o da zaten genel bir problemdi.

dün oyunu edinip, kurdum (RELOADED)
    oyuna ilk girdiğimde menüdeyken aniden siyah ekran oldu öylece kaldı.

pcyi baştan başlatıp tekrar girdim bu sefer oyuna başladım ama ayarları düşürüyorum,
    çözünürlüğü düşürüyorum oyunda yine takılma oluyor!

HIGH ayarlarda da NORMAL de de
    1080p çözünürlükte yapsam 720p de yapsam

VSYC açıp kasapamda takılma var ve öyle böyle biraz oynayım derken ilk görevde (sniper kadınla kanalizasyondan dışarı çıktığımız ilk görevde) yine ekran siyah oldu ve dondu kaldı.

BÖYLE SIKINTILARI OLAN VAR MI?

UPDATE yüklemedim, EKRAN KARTI ATI GÜNCELLEMESİ YAPMADIM daha...

önerileriniz, yorumlarınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

sistemim

AMD Athlon II 4X
    12 GB DDR3 RAM
    HD 5850 PCS +

bu sistem ile oynamadığım oyun yok.
    sadece FARCRY 3 te sıkıntı yaşamıştım. o da zaten genel bir problemdi.

dün oyunu edinip, kurdum (RELOADED)
    oyuna ilk girdiğimde menüdeyken aniden siyah ekran oldu öylece kaldı.

pcyi baştan başlatıp tekrar girdim bu sefer oyuna başladım ama ayarları düşürüyorum,
    çözünürlüğü düşürüyorum oyunda yine takılma oluyor!

HIGH ayarlarda da NORMAL de de
    1080p çözünürlükte yapsam 720p de yapsam

VSYC açıp kasapamda takılma var ve öyle böyle biraz oynayım derken ilk görevde (sniper kadınla kanalizasyondan dışarı çıktığımız ilk görevde) yine ekran siyah oldu ve dondu kaldı.

BÖYLE SIKINTILARI OLAN VAR MI?

UPDATE yüklemedim, EKRAN KARTI ATI GÜNCELLEMESİ YAPMADIM daha...

önerileriniz, yorumlarınız?

Update yüklersen performans artar ama siyah ekran için çözüm olurmu bilemem.
  • quote:

Son update (v1.3) bendeki bütün sorunları düzeltti. Logitech ekipmanı olanlar mutlaka yüklesin. Logitech yazılımları oyunda fps düşmesine sebep oluyormuş. Bu yama bütün hepsini düzeltiyor. Şu an bütün ayarlar açık (SSAA X2) ortalama 45-50fps alıyorum.

en kötü ihtmial pm ile rica ediyorum update için link..
    v1.2 ve öncesini yapmak gereklimi yoksa direk v1.3 kursak yeterli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

quote:

en kötü ihtmial pm ile rica ediyorum update için link..
    v1.2 ve öncesini yapmak gereklimi yoksa direk v1.3 kursak yeterli mi ?

Metro Last Light Update 3 yazıp google da arama yapman yeterlı..
  • Oyunu bitirenler için sorayım. Şurada takıldım geçemiyorum. Hayvana bir orduyu mahvedecek kadar kurşun sıktım bombası ateşi falanda var ama hayvan banamısın demiyor öldüremedim takıldım kaldım:

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Oyunu bitirenler için sorayım. Şurada takıldım geçemiyorum. Hayvana bir orduyu mahvedecek kadar kurşun sıktım bombası ateşi falanda var ama hayvan banamısın demiyor öldüremedim takıldım kaldım:

Ayının üstüne küçük hayvanlar saldırdığında sırtında kırmızı bi nokta olcak yavaş çekime alcak oyun, o kırmızı yere ateş et, bi 4-5 kez bunu yaptıktan sonra ilerlicek oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

quote:

Oyunu bitirenler için sorayım. Şurada takıldım geçemiyorum. Hayvana bir orduyu mahvedecek kadar kurşun sıktım bombası ateşi falanda var ama hayvan banamısın demiyor öldüremedim takıldım kaldım:

Ayının üstüne küçük hayvanlar saldırdığında sırtında kırmızı bi nokta olcak yavaş çekime alcak oyun, o kırmızı yere ateş et, bi 4-5 kez bunu yaptıktan sonra ilerlicek oyun.

Eyvallah deneyelim bakalım. Orduyu yok edecek kadar mermi kullandım deli etti beni
  • Oyun sonunda bitti. İyi sonlamı bitti kötü sonlamı anlamadım.

Bombayı patlattık. Çocuk bize el salladı en sonunda. Son bölümde çocuk good sen iyisin tarzı bişeyler zırvalıyodu yanlış anlamadıysam.
  • quote:

Oyun sonunda bitti. İyi sonlamı bitti kötü sonlamı anlamadım.

Bombayı patlattık. Çocuk bize el salladı en sonunda. Son bölümde çocuk good sen iyisin tarzı bişeyler zırvalıyodu yanlış anlamadıysam.

Bomba patladıysa kötü son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.H.N -- 22 Mayıs 2013; 16:24:02 >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.