Şimdi Ara

Metro: Last Light (2013) [ANA KONU] (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.169
Cevap
14
Favori
125.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhans19

Oyunu bitirenler için sorayım. Şurada takıldım geçemiyorum. Hayvana bir orduyu mahvedecek kadar kurşun sıktım bombası ateşi falanda var ama hayvan banamısın demiyor öldüremedim takıldım kaldım:

Metro: Last Light (2013) [ANA KONU]

Arkadaşım hızlı koşarak uzaklaş öncelikle sonra uzaktan ateş et yaklaşırsa yine uzaklaş sonra bir ara sendeler. O ara Üstüne Farenin gelişmiş türleri çıkacak. Ve Sürekli yanında gezen küçük yaratık sana yaratığın sırtındaki kırmızı bölgeyi gösterecek 3 seferde devriliyor

Ancak Fare gibi olanlara ateş etme. Onlar sana o yaratıktan sonrada zarar vermeyecek saldırmayacaklar. Boşuna uğraşma yani. Sonra zaten anlatmayayım yoluna devam ederken görürsün olayları.

Arkadaşlar oyunu oynamayanlar için kesinlikle alın oynayın derim. Half Life içok seven biri olarak Half life buna göre hafif kaldı diyebilrim. Metro 2033 oynamadıysanız oynayın zira oyunun bir bölümünde orası ile alakalı konular var kim kimdir daha iyi anlarsınız. Açıkçası kitabını okumadım ama merak ettim oyunlardan sonra.

Oyunda takılacağınız pek biryer yok dyebilirim. Ayrıca kolayda oynamayın zira oyun yeterince kolay. Kanatlı büyük yarasalar ile uğraşmayın bile direk ilerleyin biryerde ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz ondan dolayı sessiz ilerleyin derim. Ucubelerde dahil olmak üzre herkes sessiz öldürülebiliyor veya bayıltılabiliyor size kalmış. Biraz İngilizce olması iyi oluyor oyun için zira bu ne düşman neden dost gibi gözüken mistik yaratıkların ne amaçta olduğunu anlıyorsunuz. Felaket zevk alacağınız bir oyun diyebilirim. Ancak arkanıza bakmadan kaçmak istediğiniz yerlerde var açıkçası. Sinir bir durum. Silah seçiminize iyi dikkat edin zira bu durum sizi çok etkileyecek. Ayrıca Bu gaz maskeleri çok çıkıyor diye rahat kullandım bazı yerlerde takıldım sinir oldum onada dikkat edin derim. Özellikle oyunun son bölümlerinde...

Ayrıca sormak istediğiniz birşey varsa merak ettiğiniz seve seve cevaplarım.
  • quote:

Oyun sonunda bitti. İyi sonlamı bitti kötü sonlamı anlamadım.

Bombayı patlattık. Çocuk bize el salladı en sonunda. Son bölümde çocuk good sen iyisin tarzı bişeyler zırvalıyodu yanlış anlamadıysam.

Öncelikle o bomba değil hocam. D6 üssünün kendini imha düzeneği. Onu harekete geçirdiysen ve üs kendini imha ettiyse ''kötü son'' bu oluyor.

Sen düzeneği harekete geçirmeden önce tam uzandığın anda Karaderili çocuk beliriyor ve buna gerek yok diyor. Sonra zaten diğer karaderililer beliriyor ve Kızıl Hat askerlerini devre dışı bırakıyorlar. İyi son bu.

Belki daha iyi bir çocuk olursan iyi sonu da görebilirsin. Ben iki kere bitirdim, nasıl yardırdıysam artık, hep kötü bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFK

quote:

Bombayı patlattık. Çocuk bize el salladı en sonunda. Son bölümde çocuk good sen iyisin tarzı bişeyler zırvalıyodu yanlış anlamadıysam.

Öncelikle o bomba değil hocam. D6 üssünün kendini imha düzeneği. Onu harekete geçirdiysen ve üs kendini imha ettiyse ''kötü son'' bu oluyor.

Sen düzeneği harekete geçirmeden önce tam uzandığın anda Karaderili çocuk beliriyor ve buna gerek yok diyor. Sonra zaten diğer karaderililer beliriyor ve Kızıl Hat askerlerini devre dışı bırakıyorlar. İyi son bu.

Belki daha iyi bir çocuk olursan iyi sonu da görebilirsin. Ben iki kere bitirdim, nasıl yardırdıysam artık, hep kötü bitti.

Hocam güldürdün ya. Nasıl yardırdıysam deyince. Ayrıca çok eğlenceliydi değilmi uzun süredir böyle bir oyun oynamamıştım :)
  • quote:

quote:

Ayrıca bahsettiğin gibi bir senaryo göremedim malesef. Sen deyince internettede araştırdım ama. Son hep aynı gibi.

Düzeltme.

Oyunda farklı senaryo varmış burada konuşmayayım tekrar oynayacağım bakalım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 22 Mayıs 2013; 17:45:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

quote:

Ayrıca bahsettiğin gibi bir senaryo göremedim malesef. Sen deyince internettede araştırdım ama. Son hep aynı gibi.

Düzeltme.

Youtube'da '' Metro Last Light Good Ending'' diye aratırsan çıkıyor hocam.
  • Selam Arkadaşlar,

Oyunu açarken " D3D: detected unknown videocard's vendor, that's unsupported" gibi bir hata alıyorum. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?

Yardımlarınız bekliyorum, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy11

Selam Arkadaşlar,

Oyunu açarken " D3D: detected unknown videocard's vendor, that's unsupported" gibi bir hata alıyorum. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?

Ekran kartınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

quote:

Selam Arkadaşlar,

Ekran kartınız nedir?

amd radeon 7650
  • quote:

Selam Arkadaşlar,

Oyun için çıkan tüm Updateleri indirdinizmi ? ATI kart mı kullanıyorsunuz ? En son sürüceli indirdinizmi ekran kartı için.
  • quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar,

Ekran kartınız nedir?

amd radeon 7650

Sürücüleri güncellediniz mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar,

Ekran kartınız nedir?

amd radeon 7650

Belki bilirsiniz hp çok salak bi marka olduğu için başka driver yükletmiyor.. Kendi sitesinden en son çıkan amd driverini yükledim ama olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar,

Ekran kartınız nedir?

amd radeon 7650

Belki bilirsiniz hp çok salak bi marka olduğu için başka driver yükletmiyor.. Kendi sitesinden en son çıkan amd driverini yükledim ama olmadı.

Hocam mutlaka yükleyebilirsin diye düşünüyorum. Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyordur.
  • update 1.3 kurdum ancak save bozuldu ne yapacağım arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir26

update 1.3 kurdum ancak save bozuldu ne yapacağım arkadaşlar?

Önceden mevcut olan savelerinizi kopyalayıp yeni açılan klasöre yapıştırınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

Orijinalden alıntı: Haien

670 680 gibi kartlar 60 sabit fps alsın artık. hangi oyun çıksa 30 60 arası
    bu nasıl iş anlamadım

60 Fps bile az kardeş kurtarmaz yani. GTX680 HD7970 gibi kartlar ultra ayarlarda 100FPS nin üzerinde olması lazımki. GTX660 ti HD7870 gibi kartlar 50 60 FPS alabilsin. Denge budur. Şimdi gidip GTX680 alcam 1000tl para vercem. Alacağım max 60-70 Fps ise seneye o 30-40 düşer. Daha diğer bileşenlerde var bilmem işlemci ram anakart zırt pırt. Bu gidişle kesin Xbox 720 geçerim ben. Bu ne yaa adamlar 1000-1500 lira para veripte istediğinin karşılığını alamiyorlar.

+1
  • Ekran kartı sorunu yaşayan arkadaşlar Öncelikle oyun çık ayrıntılı. Ama kasma sorunu halledilebiliyor. Ben Atinin catalist üzerinden ayarlar ile oynadım ve Display kısmını güncelledim kasma kalmadı gibi sadece açık alanda bir yerde oluyor. Oda olsun zira ayarlar hemen hemen High da ve Ekran kartım Hd 4890.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Düzeltme.

Oyunda 2 adet son var. Bombayı patlattıysanız kötü son demektir. İyi sonla bitirmek için adamları "V" tuşuyla öldürmeyin, sadece bayıltın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renji-tr

quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

quote:

Orijinalden alıntı: Haien

670 680 gibi kartlar 60 sabit fps alsın artık. hangi oyun çıksa 30 60 arası
    bu nasıl iş anlamadım

60 Fps bile az kardeş kurtarmaz yani. GTX680 HD7970 gibi kartlar ultra ayarlarda 100FPS nin üzerinde olması lazımki. GTX660 ti HD7870 gibi kartlar 50 60 FPS alabilsin. Denge budur. Şimdi gidip GTX680 alcam 1000tl para vercem. Alacağım max 60-70 Fps ise seneye o 30-40 düşer. Daha diğer bileşenlerde var bilmem işlemci ram anakart zırt pırt. Bu gidişle kesin Xbox 720 geçerim ben. Bu ne yaa adamlar 1000-1500 lira para veripte istediğinin karşılığını alamiyorlar.

+1

+1 +1 teknolojnin en büyük kazıklarından...
  • V1.3 Kurdum.

Benchmark
    Options: Resolution: 1920 x 1080;
    DirectX: DirectX 11; Quality: High;
    Texture filtering: AF 4X;
    Advanced PhysX: Disabled;
    Tesselation: High;
    Motion Blur: Normal; SSAA: OFF;

Ati 13.4 Windows 8 Pro
    X8 Amd CPU HD750 2GB

Ortalama 35 FPS
    Min. 14

Çözünürlükten kısıp biraz farklı ayarlar ile 40 üstüne çıktımı tadından yenemz.

SSAA: OFF tam olarak nasıl ayarlanmalı.
  • Sorma hocam ya aynen öyle imiş işte bende yeni öğrendim :D sağolasın
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.