Şimdi Ara

Megane 4 Start Stop Çalışmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
27.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Megane 4 kiraladım aracı biraz inceleyeyim dedim ama start stop bir türlü çalıştıramadım arabada mı sorun var?
    Ön konsoldaki düğmeden start stopu aktif etmeme rağmen durduğum zaman resimde gördüğünüz işaret çıkıyor start stop devreye girmiyor sorun ne olabilir?

• Hocam birşey engelliyor stop etmesini. Klima vs olabilir. Otomobil muhtemelen bir sisteme enerji sağlamak için stop etmiyor.
  • akü sarjı %80in altındadır. Yüksek bir ihtimalle aküde sıkıntı olduğu için %80 sarjın üstünü de göremeyeceksiniz
  • O bir tarafa da son model bir arabadaki gösterge paneli boyle olmamalı bence. Sanki 60 li yıllardan kalma fantom f4 göstergeleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Hocam birşey engelliyor stop etmesini. Klima vs olabilir. Otomobil muhtemelen bir sisteme enerji sağlamak için stop etmiyor.
    Klima hiç açmadım hocam.
    Diğer arkadaşların dediği gibi aküde sıkıntı var sanırım.
  • Şirket tarafından kapatılmıştır hocam kiralama şirketleri yapıyor böyle şeyleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

O bir tarafa da son model bir arabadaki gösterge paneli boyle olmamalı bence. Sanki 60 li yıllardan kalma fantom f4 göstergeleri
    @Moueson
  • gps cihazı olan araçlarda s&s kapalıdır
  • motor bıtmıs rektefecıye goturmen lazım en az 10 bın tl tutar
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var yıllardır gps'li araç kullanırım stop&start ile hiçbir ilişkisi de yoktur. C5 2 adet C4 3 adet Focus ve 1 adet 525d xdrive var stop startlı ve gps'li
  • Emniyet kemerini takıyorsunuz değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

O bir tarafa da son model bir arabadaki gösterge paneli boyle olmamalı bence. Sanki 60 li yıllardan kalma fantom f4 göstergeleri
    Megane 2 aracımın bile göstergesi daha güzel
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    508'de tıkır tıkır işliyor
  • Bu gösterge ne Allah aşkına yıl olmuş 2019 Megane gibi bir C sınıfı aracın göstergesine bak. Sonra gelip burada Megane söyle böyle diye överler. Herşey az tüketim demek değilmiş demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 24 Nisan 2019; 0:33:36 >
  • Konsol üzerindeki Start&Stop düğmesine basarsanız aktif değil, devredışı bırakmış olursunuz. Araç her çalıştığında start&stop aktif olarak çalışır, düğmeye basmaya gerek yoktur. Ancak üzerinde çizgi olan 'A' işareti çıktığına göre s&s aktif halde. Aktif olduğu halde çalışmıyorsa motor henüz ısınmamıştır, çevre koşulları uygun değildir, akü bu duruma uygun değildir gibi bir çok parametre var. Ancak uzun kullanımda böyle ise bir sıkıntısı vardır. Kiralama aracı olduğu için her şey olabilir, şirket kendi bile sistemsel devredışı bıraktırmış olabilir. Şu anki mevsim koşullarında kendi aracımı kullanırken, genelde 10 dk aracı sürdükten sonra devreye girmeye başlıyor.

Göstergelere gelirsek, araç joy yada touch donanım. Yinede yakışmıyor bu araca, ~2010 Mercedes C serisinin göstergelerine benziyor. Makyaj ile düzeltirler umarım. Megane, Icon donanım olduğunda Megane oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

motor bıtmıs rektefecıye goturmen lazım en az 10 bın tl tutar
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138017607

O admin her kimse tebrik ediyorum, elleri dert görmesin.
  • O göstergeler ne la
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.