Şimdi Ara

MECOOL M8S PLUS, yeni nesil hibrit cihaz - 4K uydu alıcısı & Android TV kutusu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
7.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarcosDH

1- İzlenecek uydu için gerekli anten çapını karşılarsanız

2- Tesisatta kaliteli malzemeler kullanırsanız (Kaliteli LNB, RG6-U6 bakır kablolar...)

2- Anten veya antenlerinizi her uydunun en zayıf frekanslarına göre ayarlarsanız

alınması beklenip de alınamayan bir tek kanal olmaz. Mecool cihazla alamadığım bir tek yayın olmadı, 8 uyduda deneme yaptım.

Alıntıları Göster

Bu mesajınızda bahsettiğiniz cihazın ip si :8888 tuşlayarak ulaşmak istediğiniz kısma siz ne derseniz artık DTV açıkken ulaşabiliyorum ben diye yazdım umarım anlaşılmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

Bu mesajınızda bahsettiğiniz cihazın ip si :8888 tuşlayarak ulaşmak istediğiniz kısma siz ne derseniz artık DTV açıkken ulaşabiliyorum ben diye yazdım umarım anlaşılmıştır.

Alıntıları Göster

ilk mesaja taşındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 28 Aralık 2020; 13:56:57 >
  • aliexpresten verdiğim mecool k5 cihaz 18/11/2020 tr gümrüğe gelmiş hala bana gelmedi ptt ye takip nosu ile sordum bizde yok diyor ne yapabilirim vericeğiniz bilgiler için teşekkür ederim

• atomkarınca74 A kullanıcısına yanıt

pttnin sitesinden durumunu atarmısın?

• ilginize teşekkürler ppt de gözükmüyor takip nosu ile ve isimle aradılar gözükmüyor geri gitti diyor satıcı ile görüştük araştırıp bilgilendiricek

• ilk mesaja taşındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 28 Aralık 2020; 13:56:27 >
  • feed konulu içerik silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 28 Aralık 2020; 13:55:57 >
  • "Bilgisayar işlemcilerine de 4:2:2 tanımlandığı için"

Tanımlanmak"tan maksat; "donanım destekli" bir tanımlanma ise, cpu ve gpu'larda 4;2;2 'nin desteklenmesi mümkün değil maalesef... Çünkü 4;2;2 ticari( commercial ) örnekleme türüdür. Bu nedenle tüketici elektroniği ürünlerinde( PC'ler dahil ) donanım destekli çözümlenmemektedir.

https://developer.nvidia.com/video-encode-and-decode-gpu-support-matrix-new

Belirttiğim hususa örnek olarak; gpu destekleri ile ilgili şu tablodan görebiliriz ;

MECOOL M8S PLUS, yeni nesil hibrit cihaz - 4K uydu alıcısı & Android TV kutusu
    MECOOL M8S PLUS, yeni nesil hibrit cihaz - 4K uydu alıcısı & Android TV kutusu

PC kullananlar belirttiğim hususu pratik olarak şu şekilde de tespit edebilir. Windows 'a sonradan yüklenen codec'ler varsa, kaldırdıktan sonra, örnek bir 4;2;2 video 'yu oynatalım. PC video'yu oynatamayacaktır. Ses olsa bile ekrana görüntü gelmeyecektir.

4;2;2 'yi donanım destekli PC'ler çözmeyeceği gibi, windows işletim sistemi içinde gelen, windows'un orijinal codec'leri ile de çözülemeyeceği görülüp anlaşılabilir.

Windows PC'ye ilave codec( örneğin ; Lav filters ) yüklenmesi halinde, PC 4;2;2 'yi decode edecektir. Güçlü PC - zayıf PC farketmeksizin, 4;2;2'nin decode edilmesi esnasında, işlemci kullanımı; %30 - %35 civarında olacaktır. Kullanılan dvb player'lar tarafından işlem yükü gpu'ya da verilebilir.

Hasılı; örneklediğim gpu cetvelinde olduğu gibi, işlemci cetvelleri de incelenecek olursa, 4;2;2'nin işlemcilerce de, "donanım destekli" çözümlenemeyeceği görülebilir.

Windows PC'lere kullanıcıların dışardan codec yükleyerek 4;2;2 'yi çözme örneğine benzer şekilde, Android cihazlara da kullanıcılar dışarıdan codec yükleyebilseydi, 4;2;2 çözümlenirdi, diye değerlendirmekteyim.( Bu son cümle benim kanaatimdir. Android'ler için ortada dolaşan çok sayıda codec var ama android'te çözen codec'e rastlamadım şimdiye kadar... )

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:40:57 >
  • Mecool K5 yeni güncelleme geldi yükledim.DTV yeni sürüm 2.2.0 oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrem.kolu kullanıcısına yanıt

güncellemeyi yaptınız mı dtv uygulaması son durumu nasıl yenilik yada düzeltme var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: fairtail

güncellemeyi yaptınız mı dtv uygulaması son durumu nasıl yenilik yada düzeltme var mı

DTV uygulamasında bende sıkıntı yok kullanıyorum bidiğiniz bug varsa yazın deneyeyim...

hocam genel manada dtv kısmı nasıl kullanışlımı konu sahibi arkadaşta TRT 4k kanalı sıkıntılı galiba mesela onda sorun varmı tabi o cihazla sizin kullandığınız cihaz aynı değil oscam biss v.s kullanışlı mı stabil çalışıyor mu mecool k5 te k7 gibi sinyalde sıkıntı yok diye biliyorum sizde sinyal seviyeleri nasıl sıkıntı var mı

• TRT 4K veya diğer kanallarda problem yok oscam ve biss test etmedim sinyal problemi yok DTV takılma donma hiç olmadı yazılımda şöyle bir bug var DTV açıkken kumanda da home tuşuna basıp ana menüde Youtube açıp izlerken DTV tuşana basınca kanalda ses oluyor TV ekranı siyah oluyor kanal değiştirince görüntü geliyor. Bunun haricinde sıfır sıkıntı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem.kolu -- 25 Aralık 2020; 23:45:14 >

sağolun bir ara denerseniz oscam biss sonuçlarını da yazarmısınız

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:45:24 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:46:8 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:46:28 >
  • Merhaba,

1080P plasma TV'de VU+ SOLO2 cihazımla Turksat, Hotbird, IPTV, TURKVOD normal menüden, NETFLIX ise KODI ile izliyorum ancak ben evde olmayınca kimse KODI vs ile uğraşmak istemiyor. İstese de yapamıyor. Bu nedenle;

1- Ya tüm platormları (Netflix, Amazon, Blue TV, Digitürk vs) 1080P izlenebilecek sorunsuz, ses ve görüntüsü kaliteli, ethernet girişi olan iyi bir Android Box almak. Ancak bu durumda mecburen 2 farklı HDMI girişinden seçim yapmak, çift kumanda vs ile uğraşmaları gerekecek

2- Veya SOLO2'nin görüntü kalitesinden aşağı olmayan kaliteli bir Hybrid cihaz alıp, SOLO2'yi elden çıkartmak. Tek HDMI ve tek kumanda olduğu için bu seçenek bana daha yakın duruyor.

Siz olsanız hangi seçeneği ve/veya hangi cihazları önerirsiniz? Mümkünse nedenleri ve biraz detaylı cevaplarsınız sevinirim. Aylardır onlarca cihaz, karşılaştırma, inceleme videoları, forum vb tırmalamaktan yoruldum. MECOOL M8S PLUS, yeni nesil hibrit cihaz - 4K uydu alıcısı & Android TV kutusu 

Her ne kadar TV 1080P olsa da, iyi ve kaliteli cihaz isteyince mecburen 4K versiyonu olacak gibi görünüyor.

Bütçe sınırım 700-800 TL civarı, ancak özellikleri ve kalitesi yüksek alternatifler için bütçeyi artırabilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• İyi de bu isteğinizi "recevier tavsiyeleri" konu başlığı altından iletmeniz gerekirdi !

https://forum.donanimhaber.com/uydu-alici-tavsiyesi-02-01-2018--130680794-60

https://forum.donanimhaber.com/uydu-alicisi-receiver-tavsiyeleri--49375051-117

Başlığı açan üye, konunun dışına çıkılması nedeniyle, birkaç defadır uyarı yaptı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.