Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
235.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Babam için tkgs'li otomatik kabak güncelleyen bir uydu alıcısı arıyorum. MAGBOX PLUTON S diye bir şey buldum ama daha önce başka cihaz kullanıp memnun kalan var mı diye sizlere sorayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tgenc T kullanıcısına yanıt
    Yaşlılar İçin (internet bağlantı sorun değil ise) 90-100 TL arası Humax HTR1000S var,kullanışlı cihaz.Benim aldığım üründe kanallar 001 den başlıyor diğerleri(???) 301’den başlıyormuş.Ama görüntü kalitesi iyi yazılım kullanışlı ergonomik.Kanal geçiş hızı biraz yavaş.Fakat aynı uydu alıcısını hala(filbox üyeliği varmış gibi) 240 TL ye satmaya çalışan çakallarda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Yaşlılar İçin (internet bağlantı sorun değil ise) 90-100 TL arası Humax HTR1000S var,kullanışlı cihaz.Benim aldığım üründe kanallar 001 den başlıyor diğerleri(???) 301’den başlıyormuş.Ama görüntü kalitesi iyi yazılım kullanışlı ergonomik.Kanal geçiş hızı biraz yavaş.Fakat aynı uydu alıcısını hala(filbox üyeliği varmış gibi) 240 TL ye satmaya çalışan çakallarda var

Hocam 84 TL'ye MAGBOX Vip uydu alıcısını aldım. Sanırım bu donanım bir çok marka için standart olmuş. Şimdilik memnunuz. Öneriniz için ayrıca teşekkür ederim.

• Değerli arkadaşlar.Aktif üyelikli bir D smart modülüm var.Vestel codebox 35212 cı receiverim arızalandı.Yeni bir modül girişli receiver almam gerekiyor TV 42pfl 7008 Philips.İptv vb.gerekmiyor.Görüntüsü iyi olan bir receiver arıyorum.Atlanta shine,Botech 5000,Redline ts5000,Grundig DSR 8200,Next machina kasalı,Goldmaster 1060 ve diğerleri.500tl.yi aşmayan bu receiverların hangisi daha sağlam,kaliteli ve görüntüsü iyi modüllü receiver.Çoğu eski teknoloji cihazlar ama yeniler de bu fiyatlara yok.İptv de gerekmeyince.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• SerkanGüzel üstadım kızacak ama D smart zorunluluğundan H264lü Redline ts5000cı plus'ı aldım.300e maloldu.Alet ve tv nin ayarlarını yapınca görüntü oldukça tatmin edici oldu.Karda çanak vb.bozulursa hediye iptv de işimizi görecek.D smart hiç sorunsuz.Sadece kanal değişimi rakam tuşlarından yapılırsa olmuyor ama program +- tuşlarından değiştirince aralarda 5 sn kadar bazen kısmi mozaiklenme oluyor.Genel olarak gayet memnunum.Direkt AC 220V değil de adaptör olsaydı daha iyi olurdu galiba voltaj arızaları yönünden.

• D smart modüllü üyeyim.

• Merhaba 1 hafta içinde digitürk üyeliğimi sonlandıracağım. 43pus6504 philips tv kullanıyorum tekrar tv izleyebilmem için bir receiver mı almam gerek tavsiyeleriniz nelerdir? Akıllı tv kullanıyorum netflix vs izliyorum ek olarak tv kanallarını nasıl izleyebilirim direk antenden gelen kablo ile mümkün müdür? Bir acemiye anlatır gibi anlatır mısınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvadordali03

Değerli arkadaşlar.Aktif üyelikli bir D smart modülüm var.Vestel codebox 35212 cı receiverim arızalandı.Yeni bir modül girişli receiver almam gerekiyor TV 42pfl 7008 Philips.İptv vb.gerekmiyor.Görüntüsü iyi olan bir receiver arıyorum.Atlanta shine,Botech 5000,Redline ts5000,Grundig DSR 8200,Next machina kasalı,Goldmaster 1060 ve diğerleri.500tl.yi aşmayan bu receiverların hangisi daha sağlam,kaliteli ve görüntüsü iyi modüllü receiver.Çoğu eski teknoloji cihazlar ama yeniler de bu fiyatlara yok.İptv de gerekmeyince.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Tv de modül girişi varsa,umarım vardır, modülü oraya takıp kaldığınız yerden devam edin.Tabi tv de uydu kanallarını taratarak.İptv server gibi dertleriniz yoksa , uydu alıcıya da gerek yok bence.

TV niz , bu tv ise CI yuvası var.

https://www.philips.com.tr/c-p/42PFL7008K_12/7000-series-ambilight-3-tarafli-xl-ve-pixel-precise-hd-oezelligine-sahip-3d-ultra-ince-smart-led-tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 5 Ocak 2021; 21:2:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomurcukk

Merhaba 1 hafta içinde digitürk üyeliğimi sonlandıracağım. 43pus6504 philips tv kullanıyorum tekrar tv izleyebilmem için bir receiver mı almam gerek tavsiyeleriniz nelerdir? Akıllı tv kullanıyorum netflix vs izliyorum ek olarak tv kanallarını nasıl izleyebilirim direk antenden gelen kablo ile mümkün müdür? Bir acemiye anlatır gibi anlatır mısınız :)

Mümkündür.Antenden gelen kabloyu tv nin uydu bağlantısına takın,kanalları taratın olsun bitsin.

• CUMHUR45 kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi digitürkren lnbyi çıkarıp tvye taktım yabancı bir sürü kanal var ayrıştırmanın kısa bir yolu var mıdır ek olarak atv hd gibi kanallar şifreli. Modül vs basit birşey ile üstesinden gelebilir miyim ne yapmalıyım? Bir uydu alıcısı almak mantıklı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomurcukk -- 5 Ocak 2021; 22:32:18 >
  • quote:

Hocam şimdi digitürkren lnbyi çıkarıp tvye taktım yabancı bir sürü kanal var ayrıştırmanın kısa bir yolu var mıdır ek olarak atv hd gibi kanallar şifreli. Modül vs basit birşey ile üstesinden gelebilir miyim ne yapmalıyım? Bir uydu alıcısı almak mantıklı mıdır?

Sizin çanak anten hangi uyduya çevrili?Tv nin uydu alıcısı çalışıyorsa başka birşeye gerek yokki.Kanalları da elle tek tek seçip ayıracaksınız artık,toplu taşıma toplu silme gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 5 Ocak 2021; 23:37:8 >
    Merhaba dün türksat üzerinden kanalları kurdum fakat atv hd kanald hd gibi ulusal hd kanalları izletmiyor şifreli yazıyor bu sorunu nasıl halledebilirim.
  • Kanal taraması yaparken yalnız şifresiz kanalları seçin. Şifreli gelen ulusal kanallar Digitürk, Dsmart gibi platformların kapsamındakilerdir.

• quote:

Merhaba dün türksat üzerinden kanalları kurdum fakat atv hd kanald hd gibi ulusal hd kanalları izletmiyor şifreli yazıyor bu sorunu nasıl halledebilirim.

@cinquanta nın dediği doğrudur.Şifreli şifresiz tüm kanalları bulmuştur o.Şifreli olanlar Dsmart yada diğer platformlardaki kanallardır.Onların şifresiz olanları da vardır.Alfabetik sıralama yaptırın,orada şifreli olmayan ATV leri de bulursunuz büyük ihtimalle.

Teşekkürler
  • Merhaba
    Evdeki küçük tv için mini HD uydu alıcısı arıyorum. Botech piko 700 ya da hiremco combo King arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? Ya da uygun fiyatlı iş görecek, kanal geçişleri hızlı, görüntü kalitesi iyi olan bir cihaz tavsiye eder misiniz?

• arkadaşlar iptv için hangi ürünü önerirsiniz internetim 24 mbps

Korax Era 4K Mini

Dreamstar Master

veya başka tavsiye var mıdır 500tlye kadar

• Dreamstar Master uydu alıcısı düşünüyordum. ( forum araştırması ile karar vermiştim. )

ve lakin internette Dreamstar Master görüntü kalitesinin NEXT MINIX HD BLACK II ' den bile kötü olduğu söyleniyor.

Yani hız videosu vs. izledim oldukça iyi görünüyor ama görüntü kalitesi gerçekten yarı fiyatına olan cihazlardan kötü mü ?

Sorulan soruya alınan cevaba istinaden düzenliyorum : Konu hakkında beni bilgilendiren ve mevcut televizyonumda bulunan uyduya kabloyu yanlış yere taktığım konusunda uyardığı için serkan beye teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.

Yukarıda söylenenler asılsız ve marka yükseltme amaçlı yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYLAVYU -- 17 Şubat 2021; 20:4:59 >
  • Merhaba , Next 2071 almayi düsünüyorum , kullanan ya da bilgisi olanlar yorumlarsa memnun olurum.
  • Merhaba, receiver arıyorum özellikleri;

iptv

uygulama yükleyebilme

4K yayın izletebilme (uydudan 4k izleyebiliyor muyuz bilmiyorum)

donmamalı

usb den hdd takılmalı ve 4k videoyu okuyabilmeli

klavye mouse takılmalı (böyle receiver varmı onu da bilmiyorum.)

Bu özelliklerin tamamına sahip ürün varmıdır arkadaşlar?

Donanım konusunda bilgiliyimdir aslında ama receiver cahiliyim diyebilirim hayatımda ilk defa müstakil yerde oturduğum için ilk defa antenim olacak ve neyi seçeceğime şaşırdım.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.