Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın rerea,bana özelden mesaj atıp ulaşmaya çalışmışsınız.bu mümkün değil,çünkü ben bu forum sitesine cep numaramı vermedim,bu yüzden site bana özel mesajlara erişim yetkimi kaldırdı.eğer bana ulaşmak istiyorsanız lütfen aynı mesajı bu konu altında paylaşırsanız,bende konu neyse yardımcı olmaya çalışırım.

saygılar...................................................

• arkadaşlar sizlerin ayarları ne şekilde bende yanlış bir ayar var mı ? nedense görüntü den memnun değilim.

• takıntım kullanıcısına yanıt

görüntüden memnun değilim derken sorununuzu tam olarak anlatır mısınız.

saygılar....................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt
    İlk defa enigma kullanıyorum eski nec işlemcili cihazımdan çok daha iyi görüntü bekliyordum yapamadığım ayar var diye düşünüyorum . formuler f4 cihazda görüntü ayarları da yok.resimdeki ayarlar doğrumu acaba

ayarlarınız normal gözüküyor.şöyle bir şey deneyin elinizde başka bir hdmı kablo varsa onu deneyin.ayrıca şu an kullandığınız kablonun uçlarının yerii değiştirin,bunun dışında cihazın hdmı girişini temizleyin.

saygılar..................................

Tavsiyeniz için tşkler.1080p yayın olmadığı için 1080i kullanmalıyım sanırım

ben teşekkür ederim .şunu unutmuşum,hertz yani hz ayarlarını da kontrol edin.en az 50hz olmalı,60hz varsa o daha iyi olur.

saygılaar..................................................................

1080 p 60 hz titreme yapıyor alt yazılarda.genel bir sorun
  • donanımsal bir sorun var,bence sorun reciverde garantisi varsa servis yada değişim yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: takıntım

arkadaşlar sizlerin ayarları ne şekilde bende yanlış bir ayar var mı ? nedense görüntü den memnun değilim.

O ayarları şu şekilde yapın, sorun yaşamazsınız:

1080i

50 Hz

Otomatik

Otomatik

Allow unsupported modes - devredışı (kırmızı)

AC3 downmix ve AAC downmix - aktif (çoklu kanalları stereo sese düşürür)

Netlik ölçeğini de abartmayın öyle. Gerek yok.

OpenPLI'de şu ayarları da yaparsanız çok rahat edersiniz:

Kurulum> Sistem > GUI settings>Kullanıcı Arayüzü kısmından;

"Show Picons in channel selection list" aktifleştirin (aktif değilse)

"CH+ ile kanal değiştirme etkin"i aktifleştirin

"OK ile kanal seç"i aktifleştirin

Kurulum>Sistem > Expert Settings>Kısayol Tuşu kısmından;

"F1" tuşuna "Ağ"

"F2" tuşuna "Elle Tarama" (scanning'den seçilir)

"F3" tuşuna "kısayol atama" (Setup'dan seçilir)

"Kırmızı" tuşa "Youtube" (plugins'den seçilir)

"Yeşil" tuşa "ortam oynatıcı"(plugins'den seçilir)

"Mavi" tuşa SoftCam Setup

"Help" tuşuna "kanal bilgisi" (Setup'dan seçilir)

"Info" tuşuna "bilgi çubuğu" (infobar'dan seçilir)

"Info Uzun" tuşuna "ikinci bilgi çubuğu"(infobar'dan seçilir)

"Back/Recall" tuşuna "Önceki Servisi Çağır-Call Previous Service"

"Left" tuşuna "ses kıs"

"Right" tuşuna "ses aç"

"Up" tuşuna "Zap Aşağı-Zap Down" (infobar'dan seçilir)

"Down" tuşuna "Zap Yukarı-Zap Up"

"Channel Up" tuşuna "Zap Aşağı-Zap Down"

"Channel Down" tuşuna "Zap Yukarı-Zap Up"

...görevlerini atayın.

Teletext'te Türkçe karakter sorununu gidermek için:

Teletexti olan bir kanaldan teletexte girip Menü tuşuna basın

National Characterset kısmından:

automatic recognition "off"

Bir alt satırda "Türkçe" seçin

Sprache/Language kısmında "English" seçin.

Bunların dışında bir de Overscan ayarını yapın, görüntünün ekrana düzgün oturması için. Gerisi kuracağınız eklentilerin kendi ayarlarından ibaret. OSCam, Youtube, vs...

Yazılım güncellemeyi internet bağlantısıyla, menüden kolayca yapabilirsiniz. Kanal listeniz, yani buketiniz silinmeyecektir ama kurduğunuz eklentiler silinir. Öbür türlü, USB ile manuel güncellemede ise buket de silinir.

Kolay gelsin.

• Süpersiniz recall tuşunu yapmak istiyordum becerememiştim.Menü de bulmuştum ama güvenip yapmamıştım.
    Recall için menü de kısayol dedikten sonra Önceki Servisi Çağır-Call Previous Service kısmını mı tıklayacağım .atanmış mı olacak kısayol.
    Aslında soracağım birkaç şey daha var ama bir ara yazarım vaktiniz olursa paylaşırız tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Süpersiniz recall tuşunu yapmak istiyordum becerememiştim.Menü de bulmuştum ama güvenip yapmamıştım.
    Recall için menü de kısayol dedikten sonra Önceki Servisi Çağır-Call Previous Service kısmını mı tıklayacağım .atanmış mı olacak kısayol.
    Aslında soracağım birkaç şey daha var ama bir ara yazarım vaktiniz olursa paylaşırız tekrar teşekkür ederim

Tuşlara istediğiniz fonksiyonları atayabilirsiniz. Mesela OSCam ile işiniz yoksa, Mavi tuşa başka şeyler atarsınız.

Tuşların normalde başka görevleri var. Mesela siz sarı tuşa yeni bir görev atamazsanız, ses-altyazı seçimini göstermeyi sürdürecektir. Kumandadaki audio tuşu da aynı şeyi açtığı için, sarı tuşa yeni görev atayabilirsiniz.

Kendiniz kurcalayarak öğrenin, zevklidir. İlk başta zor gelir ama alışan bırakamaz.

OpenPLI 8'e yükseltin cihazı. Forumlarda verilen back-up'lardan kullanmayın.

Şu sayfalara bakın yeterli:

https://wiki.openpli.org/Main_Page

https://openpli.org/download/formuler/F4+Turbo

• aynen cihazı heni aldım openpli 8 yüklü.
    Geçen int e bağladım fakat güncelleme yapamadım.
    Atıyorum 27 paket güncellenecek diyor güncelleyemiyor fail oluyor tahminimce indirmesi gereken yol tanımlı değil.
    Kanallarım silinecek diye aklım çıktı.yedek v.s de alamadım.
    Ben bu ara kullanımla ilgili not alıyorum ara ara soracağım . aklıma geldi mesela eklenti indir dedim oda inmedi ama picon dosyası indirebildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

donanımsal bir sorun var,bence sorun reciverde garantisi varsa servis yada değişim yapın.

Sorun alıcıda değil, TV panelinde.

ABD'deki TV yayın standardı NTSC, görüntü saniyede 30 kare içerir (30 FPS).

Avrupa'daki ve Türkiye'deki yayın standardı ise PAL, görüntü saniyede 25 kare içerir (25 FPS).

FPS= Frames per Second (Saniye Başına Kare)=Frame Rate (Kare Oranı) = Görüntünün 1 saniyede içerdiği kare sayısı

Tazeleme/yenilenme oranı = Panelin 1 saniyede kaç kez yenilendiği - Hertz birimiyle ifade edilir.

TV üreticileri de buna göre panel üretir. ABD'dekiler için 30 ve katları şeklinde (30 Hertz, 60 Hertz), Avrupa'dakiler için 25 ve katları şeklinde (25 Hz, 50 Hz) giden, gerçek tazeleme oranları olur.

• quote:

aynen cihazı heni aldım openpli 8 yüklü.
    Geçen int e bağladım fakat güncelleme yapamadım.
    Atıyorum 27 paket güncellenecek diyor güncelleyemiyor fail oluyor tahminimce indirmesi gereken yol tanımlı değil.
    Kanallarım silinecek diye aklım çıktı.yedek v.s de alamadım.
    Ben bu ara kullanımla ilgili not alıyorum ara ara soracağım . aklıma geldi mesela eklenti indir dedim oda inmedi ama picon dosyası indirebildim.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:20:23 >
  • Merhaba, bütçem 100-200 lira , next 2053 2071 yahut ne önerirsiniz ürüne göre fiyat çıkabilirim , android destekli uydu alıcısı tavsiyeniz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

Merhaba, bütçem 100-200 lira , next 2053 2071 yahut ne önerirsiniz ürüne göre fiyat çıkabilirim , android destekli uydu alıcısı tavsiyeniz var mı

maddi durumun zayıf ise next 64 tavsiye ederim agustosta 120 tl ye almıştım gerek free ip tv gerek ücretli ip tv gereksede uydu yayını memnunum ama maddi durum iyiyse next 2053 , 2071 seçenekleri daha mantıklı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.Resimde görülen cihaz mevcut bende.Bunda bazı kanalları bulamıyorum.Gizli özelliği varmıdır bunun.Ayrıca Vod kanalları da bulamıyorum.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.Teşekkür ederim.

• Bu cihaz dreamstar master ip tv (=wellbox atom) cihazına benziyor.Vod ları İptv deyken menü ye bastığınızda sağa sola hareket ettirerek Movie klasörüne geleceksiniz
  • Herkese merhabalar. uzun süre uydu piyasasından uzak kaldım. Şimdi mükemmele yakın bir uydu cihazı almaya karar verdim. Uydu + IPTV özelliği olan VU+ Ultimo gibi kanal geçişleri olsun istiyorum. Çok fazla konu okudum iyice kafam karıştı. Ne almalıyım karar veremedim. V+ Ultimo 4K düşünüyordum konuları okuyunca vazgeçtim.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.