Şimdi Ara

markette çalışmak mı daha iyidir lojistik depoda mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce hangisi daha iyi ? Lojistik depo biraz yorucu bildiğim kadarıyla ama bazı kişilerde çok memnun halinden market konusunda herkes birşey diyor kimisi memnun kimisi şikayetçi sizce hangisinde çalışmak daha iyidir ?

• Depo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rebellion87

Depo
    Neden hocam ?
  • 41 plakayi ifade ediyorsa fabrikaya falan girmek daha mantikli, kadroya falan gecerseniz kamu kadar olmasa da guvenceniz olur. Depo, market falan uzun omurlu isler degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Market

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Market

• quote:

Orijinalden alıntı: Rebellion87

Market
    Önceki mesajında depo demişsin şimdi de market diyorsun. Geç oldu yat istersen artık.
  • Ya Sabır

• Depoda kafan rahat olur markette vücudun diye tahmin ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

41 plakayi ifade ediyorsa fabrikaya falan girmek daha mantikli, kadroya falan gecerseniz kamu kadar olmasa da guvenceniz olur. Depo, market falan uzun omurlu isler degil.
    Hocam bu arkadaşı dinlemeyin fabrikalardan uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Hocam bu arkadaşı dinlemeyin fabrikalardan uzak durun.

Alıntıları Göster
    Hocam fabrika var, fabrika var. Konusmustuk daha once.

• geçici veya kalıcı fark etmez şartlar iyiyse depo, marketlerde çok eleman değişimi oluyor, öğrenciyken çok bilindik markete reyon elemanı olarak girmiştim kasa dahil her işi yaptırıyorlar.
  • şartlara göre değişir

• Maaş kac

• Markette cesit cesir insanlarla uğraşır sinir hastası olursun. Depoda ise sadece tır şoförü ve birkaç göbekli dayiyla muhatap olur kafan ağrımaz

• Hocam markette canlı mallarla uğraşırsın, depoda cansız olanlarla, tercih senin.

• Vücut yorgunluğu geçiyor ama beyin yorgunluğu geçmiyor dinlenmeyle
    markette türlü türlü insanlarla uğraşırsınız yorar bence ama depada işin belli yaparsın kafan rahat olur.

• Lojistik depoda çalışmak daha iyidir, kendimden biliyorum. Sana kısaca iş hayatımın özetini anlatayım, belki ilham verici olabilir.

MYO elektronik mezunuyum ve bölümümü sevmediğim için bir işe girmem gerekiyordu. (Yıl 2013) Siemens'in deposuna 6 ay geçici işçi olarak girdim ve işimi düzgün şekilde yaptım. Toplu alım ve toplu çıkarım olduğu için kadroya kalamamıştım.

Ardından ABB'ye çağrıldım ve yine depo görevlisiydim. (forklift, reach-truck vb. hiçbirine ait ehliyetim ve tecrübem yoktu. Tamamen vermiş olduğum güven ve Siemens tecrübemden dolayı kabul edildiğimi düşündüm.) Bu süre zarfında işimi yine düzgün yaptım. Beni mal kabul kısmına verdiler ki, tedarikçilerden dolayı oluşabilecek sorunları baştan çözelim, eksik/fazla mal geldiyse önlem alalım diye. Rutin çalışmalarım esnasında bazı açıkları görerek yapıcı önerilerde de bulundum. İSG kurallarına uydum vs. Ofis tarafından bir kişi işten çıkınca, benden daha eski ve ofise geçmesi kesin gözüyle bakılan kişiler olmasına rağmen ben ofise aldılar. (yaklaşık 1.5 yılım geçmişti) Birazcık kötü adam muamelesi de gördük tabii 😊 (Bilgisayar bilgimin iyi olduğunu biliyorlardı.) Bana faydası olabilecek, benden yaşça büyük abilerimle aramı hep iyi tuttum ve onlardan hem iş, hem insanlık hem de SAP sistemi anlamında çok şey öğrendim. Ve öğrendiklerimi hep yazdım. (Yazmak en önemli kısım)
    Sonuç olarak ABB’de SAP sistemini kendimce öğrenmeye çalıştım ve öğrendiklerimi de farklı kişilere aktararak ufak da olsa bir farkındalık oluşturdum. Deneme-yanılma yöntemi ile birçok şey öğrendim.

Bir gün, Türkiye’de yaşayan herkesin bildiği fakat başvuru bile yapmadığım bir firma beni görüşmeye çağırdı. Görüşmeye gittim ve yaptıklarımı / yapabileceklerimi anlatarak, bir önceki maaşımın %50 fazlası ile işe kabul edildim. (Aynı pozisyon için başvuru yapan mühendisleri geride bıraktığımı belirtti müdürüm.) (Bence mezun olduğun okul senin etiketindir fakat daha önemli bir konu var ise o da karşı tarafa verdiğin güven ve kendini ne kadar geliştirdiğindir)
    Şu an SAP geliştirmelerinin tamamında varım, satınalma/planlama işlerine bakıyorum ve her gün daha farklı neler yapabilirim diye kendime sorular soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

Hocam fabrika var, fabrika var. Konusmustuk daha once.

Alıntıları Göster
    Yok ya fabrikalardan soğudum yemin ediyorum. Allah belasını versin böyle çalışma sisteminin. İşçiye saygısı olan fabrika sayısı 10'u geçmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.