Şimdi Ara

Manuel Araba işkence değil mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
11.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir viraja gireceğim mesela, 4. Vitesteyim hafif yavaşlayıp bi heel and toe ile 3 takıp gaza oturuyorum. Önden çekiş olduğundan virajda gaza oturunca daha güzel dönüyor araç. Bu keyif beni mutlu ediyor. Trafiğin pek içinde de değilim. Neden otomatik alayım ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hiç otomatik alıp ya bozulursa korkusuyla yaşayamam. manuel vitesten gayet memnunum.
  • gerçekten işkenceymiş bunca yıl boşuna manuel de manuel diye diretmişim. alıcan otomatiği fısır fısır gezicen
  • 15 yıl manuel vites kullandım. Ta ki 6 ay öncesine kadar. Sıfır aldığım aracın manueli ithal edilmediğinden mecbur otomatik aldım. İlk başlarda ayağım debriyajı aradı, manuelde ilk kalkış hakimiyeti daha iyi olduğundan başta pek ısınamadım otomatiğe. Ancak 6 ayın sonunda şu anki yorumum manuel vitesin artık araçlarda gereksiz olduğudur. Neden debriyajla bir ayağım, vitesle bir elim meşguliyet yaşasın ki. Ne gereği var. Manuel yakında tarih olur. Elektrikli araçlarda zaten şanzuman yok.
  • Otomatik alma fırsatı ve gücü varken Manuel araba süren geri kafalıdır. Neymiş araba sürdüğünü hissetmiyormuş ayy derde bak. Adamlar sen ben daha rahat sürelim diye otomatik vites üretmiş. Gayet de yerinde bir durum. Debriyaj nedir ya saçma sapan bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel araca 200k ustu para veren bile var bu dunyada her malin alicisi cikar valla. Allah akil fikir versin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış anlamayında otomaik her zaman arıza cıkartmaya acıktır masrafı büyüktür ve VE TEMBEL İŞİ OTOMATİK TEK KOL TEK BACAK YETIYOR SEN MI SÜRÜYON o mu sana emir veriyor anlamıyorsun vitesi araç kendisi değiştiriyor peh peh
  • Aracına göre değişir.Spor ise manuel,binek araç ise otomatik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dwayne35

Yanlış anlamayında otomaik her zaman arıza cıkartmaya acıktır masrafı büyüktür ve VE TEMBEL İŞİ OTOMATİK TEK KOL TEK BACAK YETIYOR SEN MI SÜRÜYON o mu sana emir veriyor anlamıyorsun vitesi araç kendisi değiştiriyor peh peh
    Otomatik çok daha rahat ve lükstür ki zaten d premium ve üstü hiç bir araçta manuel seçeneği bulamazsınız.Ayrıca bir eksiside 7-8-9 ileri araçlarda devir daha aşağıda kalıyor.Mesela benim aracımdan örnek vereyim 145 km/h ile giderken 2500 125 ile giderken 1900-2000 devir bandı arasında kalıyor ve uzun yolda aracımı yormadan ve fazla yakıt tüketmeden gidebiliyorum.Manuel de ise mecburen devir çevirmek durumunda kalıyorsunuz.
    Mesela aracınız bir miata ise kesinlikle manuel olmalı fakat binek bir araçta manuel şanzımanı napalim?

• Kararsız kalan otomatikten nefret ediyorum

• https://www.youtube.com/watch?v=0aYC0CDGYVE&feature=youtu.be

• Manuel vites aşktır heyecandır. Atmosferik motorumu bağırtırken vites değiştirmek ne kadar zevklidir.

• Zevkler ve renkler tartışılmaz. Kimileri hamballık der kimileri de vutututu yapmayı motoru dinlemeyi sever. İstanbul için zor ama motoru dinleyerek vites atmanın verdiği zevki anlayamazsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superoid -- 5 Haziran 2020; 23:12:42 >
  • Keyif için sürenler için manuel vites candır(Mesela bu tip insanlar tatil günü atlayıp arabaya 400-500 km yapabilir belki de daha fazla) Ama arabayı a noktasından b noktasına gitmek için kullanan bir insan için otomatik vites candır

• Yürümek de çok zor.
    Önce bir ayağını yerden kaldır, öne doğru at, o sırada tek ayak üzerinde olduğun için dengeni korumaya çalış.
    O ayağı yere bastın, iş bitmedi.
    Şimdi öbür ayağı yerden kes, ve diğer ayağının bastığı noktadan daha öne at, bu sırada yine dengeni koru.
    Çok zor çok..
    En iyisi hepimiz birer akülü sandalye alalım, joystick ile kolayca ilerleyelim.

Yahu arkadaş, amma abartmışsın..
    Manuel vites kullanırken biz vites attığımızın veya debriyajı ayarladığımızın farkında bile değiliz ki.
    Elimiz ve ayağımız senin bütün saydığın şeyleri kendiliğinden yapıyor. Ne kendimizi kasıyoruz, ne de dikkatimizi oraya veriyoruz.

Belki ben 25 yıldır kullandığım için bana öyle geliyordur.
    Sen yeni başladıysan bu kadar abartman ve kasılman normal.
  • Otomatik gibisi varmı ? Eğer spor manuelin tadını verecek güçlü araba olursa manuel ama aile aracı trafiğin çok olduğu yerde otomatik ilaçtır. Adamın elinde 75 ps dacia var manuel cok iyi ya zevkli diyor 😃 dalga geçmek için demiyorum.

• Devamlı şekilde araç kullanmaya başlayalı 2 sene oldu. Direksiyon hakimiyeti konusunda asla sorun yaşamadım. Sonuçta vitesin yeri belli, kaçıncı viteste olduğun belli.
    Ayrıca şöyle bir durum da var; otomatiğe alışanlar, manuele geçtiklerinde uzun süre sorun yaşayabilirler. Ama manuelden otomatiğe adapte olma süreci çok daha kısa olur.

• Her viteste koltuğa yapıştıran, boyunkıran İ20 değilse, manuel vites gereksiz!
    Motor güçlü olacak ki manuel vitesin tadı çıksın, çatttt diye 3 e atacan, olacakları ağır çekim izleyecen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel Araba işkence değil mi ?

• Benim 4 yaşındaki yeğenim de akülü araba kullanıyor. İki tane pedal var. Erkek adam, Manuel kullanır. Yapamayan da bu tip laflar ediyor. Bir arkadaşım vardı normal ehliyet alamadı otomatik ile geçti. İki lafından biri otomatik çok rahat. Normali suremiyor çünkü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.