Şimdi Ara

Manuel Araba işkence değil mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
11.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hızlan

Debriyaja bas vitesi 2 ye tak

Dahada hızlandın

Debriyaja bas vitesi 3 e tak

Durdun

Debriyaja bas boşa al

Tekrar kalkış

Debriyaja bas vitesi 1 tak

Resmen işkence gibi manuel araç sürmek , ayrıca manuel araçta direksiyon hakimiyetide azalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet , doğru , haklısın ,

zaten

bu kadar basit şeyi yapamayanlar için otomatik şanzıman var .

birde bunlar otomatik vitesi değiştirirken , vitese bakarlar , her seferinde

20 senedir otomatik vites kullanır , vitesi n den d ye alırken vitese bakar , çok kolay der . kolay tabii ki hemde çok kolay .
  • Bu anlattıkların nefes almak gibi oluyor nerdeyse, otomatikleşiyor

Direksiyon hakimiyeti konusunda haklısın tabii.

• Istanbulda yaşasaydım evet derdim. Trafik yogunlugu az olan bir ilde yaşıyorum. Etkilemiyor.

Bazen mesai saati çıkışa denk geliyorum manuel illallah dedirtiyor kabul ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende otomatik araç sürmeyi sevmiyorum. Otomatik araç sürerken direksiyon hakimiyetim daha düşük oluyor. Konsantrasyonum düşük oluyor.
  • Kendimi bildim bileli manuel araç kullanıyorum.

Manuel araç kullanmak keyif değil ama işkence de değil.

İmkanım olsaydı otomatik tercih ederdim ama otomatik değil diye de işkence çekmiyorum
  • Değil.
  • Benim gibi İstanbul'da yaşayan ve bel fıtığı sorunu olan biri için tam bir işkence. İki yıl manuel kullandım, bazen yolculuğu bitirdiğimde ciddi ağrılar çekiyordum. Neyse ki otomatik bir araca geçtim ve tüm sorunlarım ortadan kalktı. :)
  • İstanbul da işkence ama böyle küçük yerlerde çokta problem oluşturmuyor. Arıza yapacak vs aklın karışmıyor. Dikkatin oluyor. İstanbulda ise otomatik kesinlikle şart. Ama otomatiğe göre de değişir. Cvt, yarı otomatik sürmek zevksiz. Dsg, dct, edc gibi şanzumanlar sürüşü törpülemiyor.

• EuroAsia E kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şeyi düşünüyorum. Otomatik olduğunda bir elin ve bir ayağın teorik olarak boşta kalıyor. Sonra araç harici (multimedya gibi) şeylerle daha çok ilgileniyorsun. Bu da farklı bir bakış açısı olarak eklenebilir
  • İstanbul'da denedim yorucu oluyor ama harici şehirlerde son derece keyifli

• Alışkanlık meselesi 7 yıldır aktif manuel araç sürüyorum işkence gibi hissetmedim.
  • evet , doğru , haklısın ,

zaten

20 senedir otomatik vites kullanır , vitesi n den d ye alırken vitese bakar , çok kolay der . kolay tabii ki hemde çok kolay .
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

evet , doğru , haklısın ,

zaten

• Anlatıma bak gören de uçak kullanıyor zanneder.
  • Evet işkence versene 30 bin otomatiğini alayım, veririm sonra geri

• 5 yıl Manuel araç kullandım, eşimin haklı talebine binaen otomatik araca geçtim iki araba birden alıp yürütme gücümüz yok tabi ki..

Ama durum şudur ki şu an iki araba yürütecek gücümüz olsa ikisini de otomatik alırım

• beyazakbil B kullanıcısına yanıt
    Debriyaja basıp vites geçiriyosunuz diye mühim bir iş mi yaptığınızı sanıyorsunuz?

• Trafiği çok sıkışık bir İl de yaşamadığınız sürece otomatik bir gereklilik değil bana göre. İzmir de tam 6.5 Sene otomatik aracım vardı, son 2 Aracım manuel, bir kere bile Otomatik aracı özlemedim ihtiyaç duymadım. Hatta şöyle söyleyeyim işyeri aracım Mitsubishi L200 alınırken, istersem otomatik alabileceğimi söylediler, kabul etmedim. Sanırım Manuel aracı daha çok seviyorum.
  • Manuel de aracin mekanik motor aksamiyla butunlesmisin gibi hissediyorsun senin bir parcanmis gibi otomatikde bunu hissetmiyorum o yuzden hosuma gitmiyor benin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Manuel de aracin mekanik motor aksamiyla butunlesmisin gibi hissediyorsun senin bir parcanmis gibi otomatikde bunu hissetmiyorum o yuzden hosuma gitmiyor benin
    kesinlikle doğru. Ve kontrol, hakimiyet tam anlamıyla sende oluyor.

Hanım sebebiyle otomatik kullanıyorum son 1 yıldır, yer yer rahatlığı var ama manuel in tadı,hissiyatı başka.

2 ay otomatik kullanıp kayınpederin arabasını(manuel) kullanınca araba kullanmak bu demiştim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.