Şimdi Ara

Km si 50 bin düşülmüş aracımı, dürüstçe, sorunsuz nasıl satabilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
26.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 palio aracım var. Orjinal km 170 bin, fakat arabada 120 bin gözüküyor. Tüv kayıtlarında aracın km si 2008 yılında 50 bin km düşürülmüş oradan tespit ettim.
    Aracı alırken tramer kayıtlarına bakmıştım km düşük olduğunun görmüştüm. 2015 yılında aldıgımda orjinal km 140 binde olup, 2004 model araç için normal diye yorumlayarak almıştım. Piyasa fiyatındanda 1-1,5 milyar aşağıdan almıştım.

4 sene sıkıntısız bir şekilde bindim. Şimdi bu aracı satmak istiyorum. İlandada km düşürülmüş olduğunu belirterek, fiyatınıda 1-2 milyar aşağı koyarak satmayı düşünüyorum. Sonuçta yalan söyleyerek , kendim km düşürerek, insanları aldatmaya, menfaat elde etmeye yönelik bir amacım olmayacak.

• 170bine geri getirdin öyle satın
  • Eski haline getirerek.
  • ilana doğru km yi gir alıcıya durumu izah et yeter ,,, ben o şekilde satmıştım hiç bir sorun çıkmadı
  • Uğraşmak istemiyorsan da km yükselt en garantili yol olur. Hem alan kişi de söylemeden satsam kar ederim diye düşünüp hırsızlık yapmakla yapmamak arasında kalmaz.
  • Bence km yı olması gerek km ye ayarlayip satın.Sonucta km düşürülmüş filan diye anlatınca insanlar şüpheye düşer acaba 500 bin km den mı düştü filan diye.
  • Bence araçta km düşürüldügünü söylemeniz sizin için daha iyi siz aracın kilometresini olması gereken yere çeksenizde arabayı alacak olan kişi arabayı alırken veya sonradan sizinde tespit ettiginiz gibi tuvtürk kayıtlarından km deki tutarsızlıgı farkedip size dava açabilir
  • Km yi 50bin yükseltin öncelikle alıcıyada hem ilanda hemde sözlü olarak belirtin. Tüvtürkten sorguladığında başınızı ağrıtmasın.
  • Konuda ne kadar da kıt anlayışlı var

Km yükselt diyorlar

Ya alan adam muayene sonuçlarına baksa ne görecek? Orijinal kilometreyi mi?

Sunu gorecek

Km düşürülmüş sonra orijinal kilometresine getirilmiş

Eee adamın gezip o km yi yaptığını nereden bilecek

Abuk sabuk yorum dolu konu bir de beğenmişler ya

En güzeli km aynı kalır ilana açık acik yazılır km bilgisi düşürülmüş vs diye
  • Aracın göstergesinde görünen km değerini ellemeyin. Başka sorunlar/kafa karışıklığı çıkar.

Gerçek km’sini ilana yazın. “Km’si Düşürülmüş, araçta görünen km 50.000 aşağısıdır” diye yazın olsun bitsin.
  • İlk kuralın şu olsun; 14 yıllık, bilmem kaç km deki, palioda insanlar çok da bir şey aramaz. soran olursa durumu anlatırsın belki ama bu şekilde araçlarda genelde motorda sıkıntı var mı ona bakılır. yoksa sıkıntı olmaz.
  • Bence bu konuyu alıcıya sadece söylemekle kalmayın yazılı bir şekilde onayını da alın çünkü o aracı km si düşürüldüğünü saklayarak satarsa ve yeni alacak kişi mahkemeye başvurursa dava size sirayet edebilir o zaman elinizde belge bulunsun sizin sattığınız kişini bu km düşürülmesini bildiğini ispatlarsınız .

yada en iyisi bir avukata danışın .
  • Geçen sanayide bi dayı gördüm bir yakınından araç almış 30bin km düşürülmüş. Dayı sonradan öğrenmiş km yükselttirmeye gelmişti. Adamcağız utanma belasına yakınına bişey diyememiş. Dürüst adammış vesselam.
  • Klasik düşürüldüğünü ilana yazın sayarken mutlaka alıcıdan km düşürülmüş olarak satın aldım diye yazı alın yada noter satış sözleşmesine not düşürün
  • km 50 bin düşürülmüşse, 51-52 bin yükseltip öyle satmak en mantıklısı. başınız ilerleyen dönemde ağrımaz hem.
  • kmyi eski haline getirseniz de tuv kayıtlarında kalacak. bunu fark edecek sonraki sahipleri acaba hem km düşürülüp hem de üstüne bu kadar yol mu yapmışlar o zaman bu araba aslında 220bin kmde diye düşünür. Km ile hiç uğraşmayın ilanda durumu belirtin. Alacak kişiye de noter satışı sırasında satış sözleşmesi altına "önceki sahibi tarafından kilometre sayacının geriye alındığını bilerek satın aldım" gibi bir ifade ekletip imzalatın
  • O kilometreyle oynarsanız daha şüpheci olur.Oldugu gibi bırakın ilanda belirtin

Hatta o ilanın ekran görüntüsünü alıp saklayın,sattığınız kişi ilerde çamura yatarsa elinizde kanıt olur
  • Eğer 50 bin km düşürüldüğünden eminseniz. Km yi 50 bin yükseltin bu olay hiç yaşanmamış gibi satın.
    Yoksa yılan hikayesine döner.
  • Aynısı bizim başımıza gelmişti ilanda üstüne basa basa belirtmiştik.

Piyasadan ucuza koymamıza rağmen satmamız uzun sürmüştü.

Ama sizin aracınız yaşına göre yinede km si gayet iyi

Km düşürüldükten sonra yeniden muayene olmadıysa geri yükselttirin 1 tanesi düşük olacağı için yanlış yazılmış diyebilirsiniz. Ne kadsr uygun olur böyle yapmak bilmiyorum.
  • 1. Arac ilk muayenede 80.000km'de ikinci muayene de 130.000 olmasi gerekirken 30.000km'de yazılmış. Bu durumda TÜVTÜRK'e haber vererek o dönemin baska bir servis kayidi vs ile dogruylayabilirsiniz.

Yok gerçekten km düşürüldü ise;

2.Arka arkaya iki defa muayene yaptirin.

Örnek:

1.1.1900 tarihinde muayene yaptırdınız ve araç geçti x.km

4.1.1900 tarihinde tekrar muayene yaptirdiniz arac x+50.000km'de.

3günde Airbus A380 kullanmiyorsaniz, 50.000km gitmeyeceginiz icin düzeltmiş olursunuz. Herhangi bir mahkeme durumunda da bu sekilde savunmanizi verirsiniz, hukukçu degilim ama az çok kafama yatıyor. Avukata ve Noter'e sormakta fayda var velki noter tasdikli bir islem yaptırabilir.

Aslinda direk noter'e gidip sorabilirsiniz. Onlarin hepimizden çok bilgisi vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 14 Kasım 2018; 1:37:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.