Şimdi Ara

Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda

Kısa süre önce ipucu görseli paylaşılan makyajlı 2021 Volkswagen Polo bugün tamamıyla ortaya çıktı. Tasarımındaki dokunuşlarla küçük Golf 8'e benzeyen makyajlı Polo, konfor ve güvenlik amaçlı yeni teknolojilere de ev sahipliği yapıyor.

Makyajlı Polo tasarım

Makyajlı Volkswagen Polo'nun tasarımına baktığımızda ön bölümde aydınlatmaların biraz daha inceldiğini ve yeni LED gündüz farlarıyla donatıldığını görüyoruz. Bu parçalar logoya doğru uzanan bir LED şeritle birbirine bağlanıyor. Öte yandan merkez hava girişi ve sis farlarının olduğu bölümdeki değişim de makyajlı Polo'yu çok daha sportif göstermiş. R-Line versiyonunda ise bu detaylar çok daha agresif.

Makyajlı 2021 Polo'nun arka bölümünde de yeni stoplar görmekteyiz. Yine LED olarak karşımıza çıkan bu parçalar artık logoya doğru uzayan bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra stoplar arasındaki bel çizgisinin tasarımı da değişmiş. Yeni bir bagaj spoylerinin de kullanıldığı makyajlı Polo'nun tamponu da yenilenmiş. Bu alanın kenarlarında yer alan reflektörler ve krom detaylara sahip difüzör dikkat çekiyor.

Ayrıca Bkz.Huawei teknolojileriyle donatılan ilk otomobil Çin'de satışa sunuldu

Yapılan açıklamada makyajlı Polo'nun tüm versiyonlarında LED farlar ve stopların standart olarak sunulduğunu öğreniyoruz. Öte yandan öndeki aydınlatmalar opsiyon olarak adaptif Matrix LED teknolojisiyle tercih edilebiliyor. Ayrıca stoplar da opsiyonel olarak dinamik sinyal lambalarıyla satın alınabiliyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda

İç mekandaki yenilikler

Küçük hatchback'in iç mekanında da önemli değişiklikler gözleniyor. Klima ayarlarının yapıldığı bölümdeki fiziksel düğmelerin yerini dokunmaya duyarlı kontrollerden oluşan yeni bir panel almış. Fakat bu tasarım sadece otomatik klima özelliğine sahip modellerde mevcut. Bu bölümün altında ise iki adet USB-C girişi ve opsiyonel olarak satın alınabilen kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi bulunuyor.

Yeniden tasarlanan direksiyonun hemen arkasında 8 inçlik dijital gösterge paneli bulunuyor. Ayrıca 10.25 inçlik Digital Cockpit Pro opsiyonu da mevcut. Merkezde ise giriş seviyesi versiyonlarda markanın yeni multimedya sisteminin yönetildiği 6.5 inç ekran yer alıyor. Üst donanım seviyelerindeyse 8 veya 9.2 inç boyutunda daha büyük seçenekler karşımıza çıkıyor. Büyük ekranlı seçeneklerde gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi özelliklerin yanı sıra kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği de mevcut.

Makyajlı Polo'da IQ-Drive Travel Assist de opsiyon olarak sunuluyor. Bu da demek oluyor ki artık Polo da adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanını bir araya getiren yarı otonom sürüş sistemiyle tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra proaktif yolcu koruma sistemi, bisikletli algılama özelliğine sahip acil durum freni, sürücü yorgunluk uyarısı ve park asistanı gibi özellikler de listede.

Donanım seviyeleri tarafında artık Polo, Life, Style ve R-Line isimleri karşımıza çıkacak. Motor gamı ise ilk etapta dört seçenekten oluşacak. 1.0 MPI ve 1.0 TSI'dan oluşan üç benzinli seçeneğe bazı pazarlarda sıkıştırılmış doğal gazla çalışan TGI motor da eşlik edecek. Benzinli motorların gücü 80 ila 110 beygir arasında değişirken, şanzıman seçenekleri de 5 ileri manuel ve 7 ileri DSG'den oluşuyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, bu yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa'da satışa sunulacak. Daha sonra GTI versiyonu da aileye katılacak. Yenilenen hatchback'in fiyatı henüz belli değil.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• vw sahibi - araçta yeni bir değişikli yapma zamanı geldi.

vw tasarımcısı - ne yapalım abi?

vw sahibi - ön farları inceltip uzatalım.

vw tasarımcısı - ama yenilik yapmamız gerekmiyor mu?

vw sahibi - arabayı ikiye bölüp satsak gene fanboylar parayı verirler.

vw tasarımcısı - peki öyle olsun.

vw sahibi - aynı zamanda 0.33 motor ekleyerek 100 km'de sadece -4 LT yakıt yakacak.

vw tasarımcısı - (-4 LT) nasıl oluyor efendim?

vw sahibi - yol gittikçe mazut üretecek.

vw tasarımcısı - ben istifa ediyorum efendim.

makyaj operasyonu standartlarına göre fazla bile değiştirmişler. farlar tamamen yeni mesela. makyajlanırken normalde farların iç desenleri değişir dış formları aynı kalır. Ağzı olan konuşuyor işte 10 satır yazı yazmışsın. boş olduğunu anlamamız için tek satır da yeterdi ne zahmet ettin.

• vw sahibi - araçta yeni bir değişikli yapma zamanı geldi.

vw tasarımcısı - ne yapalım abi?

vw sahibi - ön farları inceltip uzatalım.

vw tasarımcısı - ama yenilik yapmamız gerekmiyor mu?

vw sahibi - arabayı ikiye bölüp satsak gene fanboylar parayı verirler.

vw tasarımcısı - peki öyle olsun.

vw sahibi - aynı zamanda 0.33 motor ekleyerek 100 km'de sadece -4 LT yakıt yakacak.

vw tasarımcısı - (-4 LT) nasıl oluyor efendim?

vw sahibi - yol gittikçe mazut üretecek.

vw tasarımcısı - ben istifa ediyorum efendim.

• Vallahi, Golf te tanıtıldı burada ama ben beğenmedim eski golf ler daha güzel duruyor artı Polo bile Golf ten daha güzel çizgiyle tasarlanmış polo nün alttaki ızgaraları biraz fazla gibi olmuş onu saymazsak Polo Golf ten daha güzel bir tasarım çıkarmış ortaya.

Golf un motorun üstündeki kaputun farlara doğru inişi bana sanki bir parmağın üstündeki iri tırnaklı insanların parmağını hatırlatıyor.
    Düzenleme = Bu arada araçta t-roc esintileri sezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 21 Nisan 2021; 19:52:14 >
  • El freni ve vitesin tuşlu olmasını beklerdim. Ön alanda epey alan açılır ve ferah olurdu

• Gerçekten çok beğendim. Özellikle R-line donanımıyla inanılmaz agresif olmuş. Tahminim bu halilye çok talebi olacaktır. Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda  Tebrikler vw.

• Yıl 2021 el freni tuş değil..

• fabrikada araçlarına nexen diye 2. sınıf lastik takıyor bu vw Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda 

• Arkadan itiş

1.5 150 hp

Acık da biz gülelim.

• Tasarım harikaydı şimdi daha da harika olmuş, polo’ nun yokluğunda corollo filan iyi satmıştı şimdi rekabet kızışacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine rezil bi tasarım

• Hiçbir değişiklik yok :) dijital ekranla kandırmışlar :)
  • hiçbir fark yok aynı şeyi ısıtıp ısıtıp koyuyorlar bide bazıları çok agresif olmuş demiş aynı buzdolabı tasarım devam ediyor tebrikler fosfogen

• Allık, Fondöteni biraz fazla kaçırmışlar sanki

• VW makyaj, IQ LIGHT-LED

• Artık polo ve golf görünce karıştırmaya başladık.
  • Makyajsız kasanın arkası çok daha orjinaldi, bu şekilde hoş olmamış arkası

• st_emx kullanıcısına yanıt

bmw 1 serisinin stopları 1 nesil geriden takip ediyolar. 2013lerinki gibi kullanılıyordı, bunu 2015 sonrası bmw 1 gibi uzatmışlar.

• sharkemre kullanıcısına yanıt
    Bu makyaj ne olmasını bekliyorsun?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Güzel olmuş beğendim, arka tarafı volvo tasarımlarına benzettim ki volvo tasarımlarına aşığımdır. Buna güzel bi coilover , offsetli jant arkayada wrc kanadı oh mis. Ama tabi çok para. Hayaller bu, gerçekler fiat uno :d

• Evdeki buzdolabına magnet yapıştırıyorum bildiğimiz makyajli oluyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.