Şimdi Ara

Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
11.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 200 lira eksik verdi diye hakaret gibi olmuş. Umarım kovar seni de bi daha da iş bulamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işlerin içinde olan birisi olarak konu açan arkadaşa yardımcı olmak isterdim ama kendisi çok kararsız olduğundan konuyla ilgili bir yorum yapmayacağım.

Ücretlerin bankadan ödenmesi konusunda bir tartışma olmuş, son noktayı koyuyum, işyerinde 10 ve üzeri çalışan var ise ücretleri bankadan ödemek ZORUNLUDUR, 10 altında ise ücretleri bankadan ödemesi TERCİHTİR.

Ayrıca bir mesajda da yapacağın ihbarı abartarak yap demiş; abartarak ihbar yapmak işçinin lehine değildir, aksine inandırıcılığını kaybettirir. İşyerine gelecek olan denetmenler veya müfettişler ihbarın asılsız olduğu düşüncesine kapılırsa, işçilerin beyanı ile sağlanabilecek haklarınızdan mahrum kalabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaGNeRL0vE

Bu işlerin içinde olan birisi olarak konu açan arkadaşa yardımcı olmak isterdim ama kendisi çok kararsız olduğundan konuyla ilgili bir yorum yapmayacağım.

Ücretlerin bankadan ödenmesi konusunda bir tartışma olmuş, son noktayı koyuyum, işyerinde 10 ve üzeri çalışan var ise ücretleri bankadan ödemek ZORUNLUDUR, 10 altında ise ücretleri bankadan ödemesi TERCİHTİR.

Ayrıca bir mesajda da yapacağın ihbarı abartarak yap demiş; abartarak ihbar yapmak işçinin lehine değildir, aksine inandırıcılığını kaybettirir. İşyerine gelecek olan denetmenler veya müfettişler ihbarın asılsız olduğu düşüncesine kapılırsa, işçilerin beyanı ile sağlanabilecek haklarınızdan mahrum kalabilirsiniz.

kararsız değilim sadece avkatla konuşup hareket edicem annem tanıyor daha doğrusu o gün içinde durumu anlatacak. zaten dün oldu bu olay. daha yeni yani. herkes bişey yazdığından hangisi doğru emin olamıyorum ama kafamda şekilleniyor yapmam gerekenler. bankaya yatırılması yasal anladığım kadarıyla. ne yapmamı önerirsiniz. işten ayrılmayı göze aldım yani sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jude Law -- 9 Şubat 2016; 11:45:39 >

• Jude Law kullanıcısına yanıt
    Öncelikle işyerinde çalışan kaç kişi var ve işyerinde bir denetim olsa işveren senden şüphelenir mi? Bu bilgilere göre yol göstermeye çalışıyım.
  • O na patronun kim olduğunu göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaGNeRL0vE

Öncelikle işyerinde çalışan kaç kişi var ve işyerinde bir denetim olsa işveren senden şüphelenir mi? Bu bilgilere göre yol göstermeye çalışıyım.

işyeri şu şekilde bi patron ve bizim bulunduğumuz bölüm var hemen karşımızda imalathane var. imalathane bölümünde bi usta bi çırak var . bizim bölümde bi stajer tipi kız sanırım açıköğretim okuyo yada okumuyo emin değilim ve ben varım bide patron. yani muhtemelen şüphelenir sanırım. çünkü diğerleri zaten sigortasız yaşları küçük.çırak çıraklık okuluna kayıtlı diğer kızıda stajer gibi gösteriyor sanırım. yani memurların şikayet sonucu geldiklerini anlarsa benden başkası aklına gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jude Law -- 9 Şubat 2016; 11:59:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rudy Fernandez

200 lira eksik verdi diye hakaret gibi olmuş. Umarım kovar seni de bi daha da iş bulamazsın

Ciddimisin?

Ciddi değilsen komik,

Eğer ciddiysen acınacak haldesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hatsune Miku -- 9 Şubat 2016; 12:03:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16.000 iyi para iyi

• Yapılacak o kadar çok seçenek varki.
    - 170
    - Maliye Şikayet
    - Bimer Şikayet

170 arayıp olayı çözebilirsin hadi ona ulaşamadın , BİMER artık çok aktif bir suç duyurusu yada şikayet merkezi. Bimerden başvurunu yap onlar gerekli yerleri bilgilendirip işleme alınmasını sağlıyorlar.

Olmadı maliye ye şikayet dilekçeni yaz. İşçi mahkemesine danış seni gereken yere yönlendirsinler.

İşçinin aldığı asgari ücrete bile göz dikmiş bu insanlara boyun eymeyin. İşçi mahkemesinde yüz kızartıcı yada Zarar verici bir suç işlemediğin takdirda kazanman çok büyük olasılık.

Yeter ki bir faal olarak bir yerden başla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.hız

Kardes 150 lirani al ayril isten. Ama adami sikayet edip zarar ettirme. Millet cins cins mesaj atiyor. Bizim milletin maasinda gozumuz yok. Keske ulkemiz daha cok uretsede herkes insanca yasayabilecegi bi para alsa.

Konuyu açanın patronu sen misin?
    Adam koyun mu lan 1300 lira almak varken 1100 lira alacak?
    Galiba namazında niyazında birisin.Kul hakkına girmez mi? Var mı böyle hak yeme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Türk

Başlığı açan arkadaşın patronun aracının BMW OLDUĞUNU BİLDİĞİM GİBİ BUNU DA İDDA EDİYORUM.

İŞVEREN LEHİNE KONUŞAN BU KİŞİ %90 İHTİMALLE VELET. BABASININ BİR DÜKKANI VAR. BABASI İŞÇİLERİ ÖPÜYOR BU DA BABASININ HARAM PARADAN KENDİNE İPHONE 6 ALIYOR.

TİTAN SAADET ZİNCİRİ. MİNİ VERSİYON

Hocam senin bu çıkarımlarına bayıldım ya.
    Ya patron yada velet.Velet olma ihtimali daha ağır basıyor.
  • benim tavsiyem sana muhasebeden aldığın maaşı gösterir resmi evrak iste. vermez ise resmi yazı ile bir dilekçe yaz. sonuçta resmi yazı ile ulaştığında buna cevap vermek zorundalar. hatta dilekçenin altına tarafınıza vermiş olduğum dilekçenin bir örneği tarafımda mevcut olup yasal süre içerisinde cevap vermenizi beklemekteyim diye bi ibare düşebilrsin hatta sende kalan nüshasına evrağı elden teslim aldım yazdır. eğer cevap vermezlerse savcılığa şikayet dilekçesi yazıp cevap vermediklerini not düş, cevap verirlerse cevabi yazıyı eke koy yine savcılığa başvurup eksik maaş aldığınızı belirten bi şikayet dilekçesi doldur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Yapılacak o kadar çok seçenek varki.
    - 170
    - Maliye Şikayet
    - Bimer Şikayet

170 arayıp olayı çözebilirsin hadi ona ulaşamadın , BİMER artık çok aktif bir suç duyurusu yada şikayet merkezi. Bimerden başvurunu yap onlar gerekli yerleri bilgilendirip işleme alınmasını sağlıyorlar.

Olmadı maliye ye şikayet dilekçeni yaz. İşçi mahkemesine danış seni gereken yere yönlendirsinler.

İşçinin aldığı asgari ücrete bile göz dikmiş bu insanlara boyun eymeyin. İşçi mahkemesinde yüz kızartıcı yada Zarar verici bir suç işlemediğin takdirda kazanman çok büyük olasılık.

Yeter ki bir faal olarak bir yerden başla.

annemin tanıdığı avkatla konuşmasını bekliyorum. sonra hemen alo 170 şikayet kaydı ve bimere şikayet edicem. daha sonrada sgk ya gidip dilekçe vericem. düşünen türk arkadaşımız bu şekilde netice almış. işe yarar sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: techkalem

benim tavsiyem sana muhasebeden aldığın maaşı gösterir resmi evrak iste. vermez ise resmi yazı ile bir dilekçe yaz. sonuçta resmi yazı ile ulaştığında buna cevap vermek zorundalar. hatta dilekçenin altına tarafınıza vermiş olduğum dilekçenin bir örneği tarafımda mevcut olup yasal süre içerisinde cevap vermenizi beklemekteyim diye bi ibare düşebilrsin hatta sende kalan nüshasına evrağı elden teslim aldım yazdır. eğer cevap vermezlerse savcılığa şikayet dilekçesi yazıp cevap vermediklerini not düş, cevap verirlerse cevabi yazıyı eke koy yine savcılığa başvurup eksik maaş aldığınızı belirten bi şikayet dilekçesi doldur.

muhasebeciyi ayda yılda bi görüyorum. kızılayda bi yerde sanırım yeri de tam adresini bilmiyorum. patrona desem niyetim anlar. memurlar gelene kadar durumu bilsin istemiyorum

• Konuya ilk girince daha ilk baştan kesin grafiker ya da dijital baskıda falan çalışıyor dedim. Haa birde Ankara'daysa dedim profiline girdim ne göreyim Ankara yazıyor

Büyük Sanayi mağdurlarından mısınız ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.hız

Kardes 150 lirani al ayril isten. Ama adami sikayet edip zarar ettirme. Millet cins cins mesaj atiyor. Bizim milletin maasinda gozumuz yok. Keske ulkemiz daha cok uretsede herkes insanca yasayabilecegi bi para alsa.

yaş max. 12 beyin yaşı max. 5
  • hakkini ara vermezse tazminat alirsin 12 aylik

• quote:

Orijinalden alıntı: Befega19

Konuya ilk girince daha ilk baştan kesin grafiker ya da dijital baskıda falan çalışıyor dedim. Haa birde Ankara'daysa dedim profiline girdim ne göreyim Ankara yazıyor

Büyük Sanayi mağdurlarından mısınız ?

kazım karabekir maduruyum büyük sanayi gene burdan iyidir
  • annem avkatla konuşmuş çalışma bakanlığına dilekçe verilecek demiş. akşam detayları anlatıcam dedi. bi evdekilerle konuşayım. doğru şekilde hareket etmek istiyorum
  • Ne iş yapıyorsun?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.