Şimdi Ara

Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
11.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • edit: Patron maaşı verdi 1300 yapmıycağını biliyodum ama 1100 de resmen hakaret oldu. sigortalıyım yarın işe gitmemeyi ve şikayet etmeyi planlıyorum. Bide yemek parasıyla beraber asgari ücrete denk geliyo demezmi bizde salağız

iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorum bu ay 1.300 tl olacak asgari ücret fakat patron o kadar veremem diyor. maaşı bankayada yatırmıyor elden veriyor. şubattan itibaren asgari ücretin altına çalışmayı düşünmüyorum yani 1300 ze 1300 isteyeceğim. bankaya yatırmadığı için bunu nasıl ispat edebilirim nereye şikayet edebilirim yaptırımları nelerdir. maaş günü 1300 altında alırsam ertesi gün işe gitmeyip şikayet edebilirmiyim ve nasıl ispatlarım. ayrıca her ayın 7 sinde elden veiyor maaşları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jude Law -- 8 Şubat 2016; 17:17:53 >

• 100 lirasını mı ne zaten devlet veriyor. Patron ne kadar verecekmiş sana? 1000 gibi bir şey diyorsa devlet katkısını cebe atmanın peşinde demektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fpscake

100 lirasını mı ne zaten devlet veriyor. Patron ne kadar verecekmiş sana? 1000 gibi bir şey diyorsa devlet katkısını cebe atmanın peşinde demektir.

tahminim en fazla 1100 vermeyi düşünüyor
  • ALO 170'i ara ve durumu detaylı şekilde bildir.
  • call nine one one

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarihçi

ALO 170'i ara ve durumu detaylı şekilde bildir.

tamam bi arayıp sorayım
  • uplayalım
  • Kağıt imzalatmıyor mu muhasebe xxxx rakam elden verilmiştir diye?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arayıp sordun mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Kağıt imzalatmıyor mu muhasebe xxxx rakam elden verilmiştir diye?

bi kağıt imzalatıyor bordro gibi bişey vergiler ,aldığım ücret vs
  • Bordro da net ücret ne yazıyor? En sondaki ücret kısmk var onu vermek zorundalar. Brüt değil, net ücrete bakacaksın. Para almadan da imzalama bordroyu. Arkadaşım zamanında bir kafede çalıştı vermediler paranın bir kısmını. Veririz imzala sen vs yaparsa imzalama sakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Syronwar

Arayıp sordun mu ?

iş çoktu bgün fırsat olmadı yarın arıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuroki

Bordro da net ücret ne yazıyor? En sondaki ücret kısmk var onu vermek zorundalar. Brüt değil, net ücrete bakacaksın. Para almadan da imzalama bordroyu. Arkadaşım zamanında bir kafede çalıştı vermediler paranın bir kısmını. Veririz imzala sen vs yaparsa imzalama sakın.

net 1000 di ama 1300 olcak işte bu ay. ücretten bi iki hafta sonra imzalatıyo maaşıda elden veriyo,
  • Alacağın tutar yazılı .çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayet edersiniz
     Maaşı Aldım Patron 1.100 TL Verdi Şimdi ne yapmalıyım

• Maasini elden veriyor ise sigortada yapmiyordur.Hic turkiye.gov.tr girip ssk hizmet dokumunu kontrol ettinmi?

• şikayet etsen işten atabilir mi seni?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknsncn

Maasini elden veriyor ise sigortada yapmiyordur.Hic turkiye.gov.tr girip ssk hizmet dokumunu kontrol ettinmi?

ettim üç senedir eksiksiz yatmış onda sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha435

şikayet etsen işten atabilir mi seni?

atsa daha iyi zaten tazminat alıp çıkmak istiyorum, kendim çıkarsam bişey alamıycam
  • Jude Law kullanıcısına yanıt
    asgari ücretin altında para verdiğinde dilekçe yazıp asgari ücretten az para verdiği için işten kendi isteğinle çıkıp tazminat alabilirsin yinede 170i ara sen
  • makbuzla kanıtlarsın makbuz alman lazım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.