Şimdi Ara

Bütçeye Göre Şehir/Yol Bisikleti Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.964
Cevap
65
Favori
190.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, sıcak fırsatlardaki konu tek bisiklet üzerinden açıldı fakat tamamen tavsiye konusuna dönüştü. İnsanların sıcak fırsat heveslerini köreltmemek adına, buraya konu açmayı uygun gördüm.

Dağ bisikleti tavsiyleriniz için aşağıda ki konuya bakabilirsiniz:
    https://forum.donanimhaber.com/butceye-gore-dag-bisikleti-tavsiyeleri--126123752

Bisiklet almak için bir dükkana girdiğinizde mutlaka pazarlık edin. Gitmeden önce internet fiyatlarını araştırıp fazla para ödemeyin zira birçok bisiklet dükkanında saygılı, efendi adamlar beklemeyin karşınızda. Çok defa örnekleri aktarıldı buralara, çok sıkıntılı insanlar var. Yüz göz olmak istemeyenler kurumsal firmalara, hatta direkt olarak internete yönelmeliler. internetten aldığınız bisikleti servisi ücretsiz şekilde yapmak zorundadır. Size 1001 surat yapacakları kesindir ama itibar etmeyin bisikletinizin başında durun ayarlarını yaptırın ve o an deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 9 Mayıs 2017; 9:45:7 >

• Bisikletforum üzerinde açtığınız yaklaşık 10 başlıkta hep aynı soruyu sorduğunuz, gelen birçok model önerisine rağmen ısrarla aynı soruyu tekrar tekrar sormaya devam ettiğiniz için size hiçbirşey öneremem. Niyetinizin ne olduğu konusunda bir fikrim yok. Allah bildiği gibi yapsın diyorum.
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Güzel konu. Hayırlı olsun. Elinize, fikrinize, emeğinize sağlık. Uzun ömürlü olması ve hep güncel kalması dileğiyle. :)

HB'deki ClaudButler Oxford 700 modeli için fikriniz var mı, öğrenmek isterim. 329 liraya satılıyor şu anda - LİNK. Bu civardaki fiyatlar çerçevesinde daha mantıklı daha iyi bir model bulunur mu sizce?

Bisikleti almamdaki amaç, şehir içi kullanım, babam işe gidecek-gelecek, hafta sonları sahile inecek. Hem spor yapmış olur (kilo vermesine yardımcı olacağı düşüncesiyle), hem işi görülmüş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Güzel konu. Hayırlı olsun. Elinize, fikrinize, emeğinize sağlık. Uzun ömürlü olması ve hep güncel kalması dileğiyle. :)

HB'deki ClaudButler Oxford 700 modeli için fikriniz var mı, öğrenmek isterim. 329 liraya satılıyor şu anda - LİNK. Bu civardaki fiyatlar çerçevesinde daha mantıklı daha iyi bir model bulunur mu sizce?

Bisikleti almamdaki amaç, şehir içi kullanım, babam işe gidecek-gelecek, hafta sonları sahile inecek. Hem spor yapmış olur (kilo vermesine yardımcı olacağı düşüncesiyle), hem işi görülmüş olur.

Teşekkür ederim öncelikle. Bulaşmayın hiç o modele. Tamamen çelik, 6 vitesli ve aksesuarları nedeniyle kuru ağırlıktan ibaret olan bir model. O fiyata satılmasının da başka açıklaması yok zaten.

Ammaco'yu alın, çamurluk ile çok daha mantıklı bir bisiklet haline gelir sizin için.

• Bana rampa cıkacak bişey lazım jay jay hocam nasıl yapıcaz onu bu o işleri görmez herhalde...
    Bianchi Tourıng 613 Er 28' Şehir Bisikleti

tarzında bir şehir bisikleti tavsiyesi istiyorum sıcağı varsa özellikle çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaero

Bana rampa cıkacak bişey lazım jay jay hocam nasıl yapıcaz onu bu o işleri görmez herhalde...

Kaç liraya kadar zorlayabilirsin? Kask, eldiven ve diğer temel aksesuarlar için de 100 TL gerekecek asgari, onu da hesaba kat tabi.
  • Bu arada konu çok iyi olmuş. Aşağıdaki gibi sürekli güncellenirse Efsane olur :)

http://forum.donanimhaber.com/m_42643230/tm.htm
    Anladım.

Açıkçası beklediğim bir cevaptı dersem yalan olur. :)

O denli kötü olabileceğini düşünmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Bana rampa cıkacak bişey lazım jay jay hocam nasıl yapıcaz onu bu o işleri görmez herhalde...

Kaç liraya kadar zorlayabilirsin? Kask, eldiven ve diğer temel aksesuarlar için de 100 TL gerekecek asgari, onu da hesaba kat tabi.

750 TL'ye kadar çıkarım hocam. Kask v.s falan mevcut :)
  • Xaero X kullanıcısına yanıt
    Carraro Sportive 224 önerebilirim. Marka olarak tatmin etmez ise Sedona 300 Sport, Salcano City Sport 40 gibi modeller var. Düz maşa içinse bütçeyi artırmak gerekecek, ilk mesajda verdiğim modellerin üzerine çıkmak için. 900-1000 lira seviyesinde hafif bir sınır atlama olabilir.

Yokuş için düz maşalı, daha hafif modelleri öneriyorum.
  • Bu Ammaco yokusta iş görmez mi? Mesela bunu alsak vitesleri değiştirsek yada yokus için değişmesi gereken parcaları değiştirip ucuza halletsek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

tarzında bir şehir bisikleti tavsiyesi istiyorum sıcağı varsa özellikle çok makbule geçer.

Disk fren önermiyorum pek, şehir bisikleti için elzem değil. Bakımı zor ve pahalı. Sıfır bisklette olmazsa avantaj olur.

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=154

Bianchi Touring ve Carraro Sportive modelleri aynı bisikletler. 850 liralık liste fiyatından 100 TL daha düşürebilirsin pazarlıkla. Tabi bazen şöyle şeyler olabiliyor;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-carraro-sportive-225-1-yil-garantili-159992101/detay

225 modeli de Bianchi Touring 713'ün aynısı baştan aşağı. Sadece logolar farklı. Düşünürsen 200-250 lira kazançlı çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 15 Nisan 2014; 19:16:16 >

• quote:

Bu Ammaco yokusta iş görmez mi? Mesela bunu alsak vitesleri değiştirsek yada yokus için değişmesi gereken parcaları değiştirip ucuza halletsek..

Belirgin bir fark olması için göbekleri, aynakolu değiştirmek lazım her şeyden evvel. 400 liraya almış olsan, 350 liralık masraf yapsan aslında fena olmaz ama uğraşır mısın bilemiyorum. En az 2014 model Altus sistem de koymak lazım. Düşünülebilir aslında.

Yerinde olsam bisikleti alırım, kullanırım. Duruma göre takviye konusunda tekrar konuşuruz. Şu haliyle hiç iş görmez diyemem, dağ bisikletlerinden iyidir her türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Bu Ammaco yokusta iş görmez mi? Mesela bunu alsak vitesleri değiştirsek yada yokus için değişmesi gereken parcaları değiştirip ucuza halletsek..

Belirgin bir fark olması için göbekleri, aynakolu değiştirmek lazım her şeyden evvel. 400 liraya almış olsan, 350 liralık masraf yapsan aslında fena olmaz ama uğraşır mısın bilemiyorum. En az 2014 model Altus sistem de koymak lazım. Düşünülebilir aslında.

Yerinde olsam bisikleti alırım, kullanırım. Duruma göre takviye konusunda tekrar konuşuruz. Şu haliyle hiç iş görmez diyemem, dağ bisikletlerinden iyidir her türlü.

Aslında alıp denemek lazım mesela alttaki forumda arkadas aynısını alıp ustunde geliştirmeler yapmıs.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131014&page=4

• Xaero X kullanıcısına yanıt
    Orada daha ziyade aksesuar bazında iyileştirmeler yapılmış. Görsellik fark ettirmiş. Benim söylediklerim işin teknik boyutu fakat orada da görebileceğin gibi, sırf lastik değişimiyle bile yolda belirgin farklar hissedilebiliyor.

Tavsiyem neredeyse onun kopyası olan bu modeli alman yönünde. Artan parayla güzel bir yükseltme planı yapabiliriz sonrasında.
  • 182 boy, iç bacak boyu 78. hangi kadro boyunu önerirsin peki.
  • 6 Nisanda hepsiburada.com dan Claud Butler CBR City Sport 700M siparişi verdim. Şehir dışında olduğumdan takip edemedim. Bugün sitye girdiğimde ayın 12'sinde siparişimi tedarik edemedikleri için iptal ettiklerini öğrendim. Hepsiburada daha önce hiç aksilik yaşatmamıştı bana hala şaşkınlığı içindeyim. 25 tl hediye çeki tanımlamışlar lafta özür olarak.

İki model dikkatimi çekti hb de gerçi artık oradan almasamda olurda. Genellikle şehiriçinde ve Florya Atatürk Ormanında binmek üzere bir bisiklet istiyordum. hb de iki seçenek dikkatimi çekti fikrinizi alabilrimiyim. Birde bu Claud Butler ile Ammaco yu karşılaştırabilirmisiniz.

Dikkatimi çeken modeller;

http://www.hepsiburada.com/liste/bianchi-touring-613-er-28-sehir-bisikleti/productDetails.aspx?productId=outilrbitour613er&categoryId=27058700#Gorseller

diğeri;

Kawasaki Orıon-26 Jant Erkek Tek Amor. 21 V Mtb

http://www.hepsiburada.com/liste/kawasaki-orion-26-jant-erkek-tek-amor-21-v-mtb/productDetails.aspx?productId=sporkw47&categoryId=27058700#Gorseller

Kawasaki kadro boyu için 19" demiş

Bianchi için kadro boyunu göremedim.

Boyum 1.87 hangi bisikleti tercih etmeliyim veya sizin başka öneriniz varmıdır?

Teşekkürler Carraro Sportive 224 buyuk ölçüde aklıma yattı ama gerçek bir sıcakfırsat bulmam lazım.
  • Salcano city sport 40 sahibiyim ve şehir bisikleti arayan giriş seviye kullanıcılara tavsiye ederim. Bisikletin gidişi hizlanmasi vites geçişleri tatmin edici. Ozellik olarak v fren, 24 vites, kilitli maşa, continental lastikler, alüminyum kadro ve görüntüsü gayet hoş . Bayide pazarlikla 700 liranin altina alabilirsiniz bu modeli. Ben carraro sportive 221 ile karsilastirip bunu aldim memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.