S

Yüzbaşı
03 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam Arkadaşlar,

Kısmetse artık kiradan kurtulup ev alma niyetindeyim. Geçenlerde aracımı satıp (63k) kredi peşinatı için hazırlığa başladım. Toplamda 70-80k arası peşinat çıkarabilirim.

Bu durumda bütçe maks 300k civarındaki evlere yetiyor. Bu bütçe ile bulunduğum yerde (pendik-kurtköy) görece yeni yapım 2+1 veya 16 yaş üzeri 3+1 evler bulunabiliyor.

Büyük evler doğal olarak daha kullanışlı ama eski oluşu hem deprem güvenliği hem de tesisat vs arıza çıkarma ihtimali olarak düşündürüyor. Küçük evler ise kümesten bozma gibi, kullanışsız. Siz olsanız tercihinizi nasıl yapardınız?
Merhaba,

Bisiklet kasım ayında kadro boyu kendisine büyük gelen bir arkadaştan sıfır kondüsyonda alınmış ancak kar, yağmur, lodos derken vakit bulunup binilememiştir. Evdeki konforlu köşesinde ilgi beklemektedir.

Resimlerden görüleceği üzere kutusundan çıktığı temizliktedir, en ufak bir kusuru bulunmamaktadır. Lastiklerindeki çapaklar dahil durmaktadır. Fiyat resimlerde görülen aksesuarlar dahil olmak üzere pazarlıksız olarak 1.400 TL'dir. Bisiklet Istanbul - Pendik'tedir ancak talep edilmesi halinde ücreti alıcıya ait olacak şekilde şehir dışına kargo yapılabilir.

Kadro boyu 55 cm'dir. Bu kadro boyundaki bir bisiklete binmek için 1.81 boy ve üzerine ya da en az 81 cm bacak içi boyuna sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen şu fiyat olur mu, rc arabayla yada ps4 ile takas olur mu şeklinde tekliflerde bulunmayalım, bisikleti cyclocross grubuna geçmek istediğim için zararına satıyorum.

MERİDA BİSİKLET CROSSWAY 300 ÖZELLİKLERİ

VİTES SAYISI : 27
KADRO : Crossway TFS-D
MAŞA : SR Suntour NEX ML 63
ARKA VİTES : Shimano SLX-9
ÖN VİTES : Shimano M390
VİTES KOLU : Shimano Acera-X Rapidfire
FREN KOLU : dahili
FREN : Tektro HDC Hydraulic Disc 160 mm
AYNAKOL : SR Suntour XCR 48A-38-28 CG
ORTA YATAK : Shimano Cartridge
ZİNCİR : KMC Z99 9s
HAZNE ÖN : Alloy Disc QR
JANT : Merida Comp D
KASET : Shimano CS-HG20-9 11-34
LASTİKLER : Merida Speed 40 Reflex
GİDON BOĞAZ : Adjustable Pro OS A-Head
FURÇ TAKIMI : Conoid semi Neck
SELE BORUSU : Suspension One D 27.2 mm
SELE : Cross Sport
PEDAL : Lite Alloy
AĞIRLIK : 13.60 kg

[Satıldı] Merida Crossway 300
Değerli Arkadaşlar,
Gazze için hepimiz üzülüyoruz. En büyük sıkıntı da kınamaktan ve paylaşım yapmaktan öteye geçemiyor oluşumuz. Şöyle bir uluslararası imza kampanyası var; www.signforgaza.com
Gerçekten hızlı yayılırsa online ortamda sayılabilir bir baskı oluşturulabilir. Bunu denemeye değer diye düşünüyorum.
Yurtdışında bulunan arkadaşlar sayfanın ingilizce bölümünü paylaşabilirler; http://www.signforgaza.com/english.html
Toplanan imzalar ilgili her yere sunulacak.
Imzanız ve desteğiniz çok önemli
Sevgiyle
Selamlar,

Aslında konunun yeri ikinci el kısmı ve orada da bir ilan mevcut, fakat karşılıklı ihtiyacın giderilmesi için buraya da konu açmak istedim. Geçtiğimiz hafta beraber turlamak için kuzenime satın aldığımız Salcano City Fun 70 model bisikletin 20" olan kadrosu kendisine biraz büyük geldiği için 18" kadroya sahip bir bisikletle değiştirmek istemekteyiz.
Aslında kuzenin 1.77 olan boyuna ve 78 cm bacak içi mesafesine 18" kadronun uygun olacağını biliyorduk, fakat CF70 modelini hiçbir yerde bulamadığımız için Ankara Doğa Bisiklet'in elinde bulunan 20" kadrolu modeli alalım istedik. Kargo perşembe günü geldi, zamansızlıktan kurulumu dün akşam yaptırabildik. Kurulum sonrası toplamda 100-150 metre deneme sürüşü yapıldı. Kuzenim hakimiyet konusunda sıkıntı yaşayınca 18" kadro bir bisikletle takas imkanı olabilir mi diye düşünmeye başladık.
Sonuç olarak emsal özelliklerde 18" kadrolu bir şehir bisikleti ile değiş - tokuş yapmak veya üstüne 100-200 TL verip biraz daha üst model bir bisiklet ile takas yapmak niyetindeyiz. Boyu 1.80 cm ve üstü, bacak iç mesafesi 82-83 cm gibi biri için ideal boyutlarda. Şehir içi kullanım olacağı için MTB ile takas düşünmüyoruz. Takas düşünülen marka - modeller şunlar :

Salcano:
-City Fun 70
-City Fun 60
-City Sport 40
-City Sport 27VS

Carraro:
-Sportive 221
-Sportive 224

Sedona:
-300
-300S

Kusur sayılır mı bilmem ama, selenin bir tarafındaki Salcano yazısı sıyrılmış durumda. Oraya değecek olan bölgenin okuma yazması olmamasına rağmen, titiz arkadaşlar için resmini ekledim.

Salcano City Fun 70 - Takas

edit: resimler eklendi.
Herkese merhabalar,

Konu ile ilgili daha önce açılan başlık göremediğimden kendim açmaya karar verdim. Forumdaki değerli arkadaşların tavsiyelerinden ve tecrübelerinden istifade ile Carraro Sportive 224 almaya karar verdim, umarım en kısa sürede alabilirim. Alma kararı verdim ama, içime hırsızlık riskine karşı ne önlem alabilirim telaşı düştü. Malum Istanbul'da yaşıyoruz ve her taraf niyeti bozuk tiplerle dolu.
Bisiklet alarmı diye araştırırken şöyle bir alarm gördüm :

Bisiklet hırsızlığına karşı önlemler

http://www.lightinthebox.com/tr/5-ay-ultra-uzun-bekleme-suresi-bisiklet-alarmi_p219865.html

Dört digit, 9v pille çalışan görünüşe göre iş yapar bir sistem. Ama plastik kasasıyla çok güven vermedi, bir tekmede pili çıkabilir gibi.

Bir de bu var ki oldukça hoşuma gitti.

Bisiklet hırsızlığına karşı önlemler

http://www.hirdavatfirsati.com/p-4369-Alarm-ve-guvenlik-sistemleri-Marelli-alarmli-bisiklet-motorsiklet-asma-kilidi-alarmli-kilit-MAAKB2-.html

Ağırlık yapabilir belki, ama dünya para verdiğimiz bisikletimizi kaşla göz arasında götürmeye niyetli sütü bozukların çokluğunu düşünürsek değer sanırım. Bunlardan başka önerileriniz var mı?
Merhaba Arkadaşlar,

Uzunca araştırmalardan sonra emektar Samsung N560'ın yerine MSI GE70 serisi almaya karar verdim. Keşke 1 ay önce karar verseymişim, dolar uçtu gitti ama neyse. Mühendislik çalışmaları ve 3D tasarım amaçlı kullanacağım için işlemcinin i7 serisi, ekranın büyük ve grafik kartının kaliteli olması gerek. Oyun oynamak için fazla vaktim yok, ama bu canavarı alınca arada kaçamak da yaparım herhalde. Yaptığım araştırmalarda 12 taksit bonus kart ile en uygun şurada bulabildim:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-ge70-2oe-205xtr-notebook-fiyati,69593.html
http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-ge70-2oe-266xtr-notebook-fiyati,72604.html

Forumda göremediğim kısım ise bu iki model arasında ne fark olduğu. Her ikisinde de SSD bulunmuyor, özellikler tamamen aynı. 266xtr modeline 3329 tl fiyat verilmişken tamamen aynı donanımdaki 205xtr modeline 3199 fiyat verilmesinin sebebi ne olabilir? Göremediğim bir fark olduğu ortada ama, bu fark sizce 130 tl eder mi? 12 taksit imkanı bitmeden alayım diyorum, siz ne dersiniz?
Selam arkadaşlar,

Konuda belirttiğim iki model Samsung NP550P5C-S05 ve Asus N56VZ-S4400D arasında kalmış durumdayım.
Geçen hafta ofise giren hırsız emektar Samsung R560'ı götürünce işler 2009 model eski masaüstüme kaldı. 3D modelleme ve CAM uygulamalarında ise muzzam işlemci gücü ve ekran kartına ihtiyaç olduğu için masaüstü ölmek üzere. Forumdakilerin büyük bölümünü oyun ağırlıklı makina kullanan genç arkadaşlar oluşturuyor gördüğüm kadarıyla. Oyun yaşımı biraz geçtiğim için aradığım model daha ziyade iş amaçlı. MSI GE60 modellerini önerecek arkadaşlara teşekkür ederim, geçtiğimiz haftasonu bir mağazada inceleme şansım oldu, kasaları çok kalitesiz geldi gözüme. Lenovo Y500 diyecek arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim, Lenovo'nun eski bir modeliyle çok tatlı hatıralarım olduğu için özür dileyerek liste dışı bıraktım kendisini.
Daha önceki Samsung R560 her türlü zorluğun üstesinden geldiği için markaya karşı bir muhabbetim var, gerçi yukarıda bahsettiğim model aynı şekilde sağlam mı bilemiyorum. ASUS N56VZ serileri ise tartışmasız ilk tercihim, ama doların patlamasıyla fiyatlar uçup gittiğinden bütçeyi ciddi zorluyor.
Özetle NP550P5C şu anda hepsiburada.com'da 2000TL altı, N56VZ-S4400D ise en uygun 2350TL civarı. Donanım olarak aralarındaki bariz fark Full HD ekran (Asus) ve 7200 rpm disk (Samsung) şeklinde. Siz kendinizi benim yerime koysanız N56VZ için fazladan 400TL verir miydiniz?
Merhaba Arkadaşlar,

Forumu epeydir dışarıdan takip ediyordum ama geçen hafta ofise giren hırsız bilgisayar ve telefonu aynı anda götürünce ustalardan yardım istemek şart oldu.
Aklımdaki modelleri yazmadan evvel kullanım amacımdan bahsedeyim. 3D ürün tasarımı ve imalatı konusunda çalışıyorum. Kullandığım yazılımlar bilenler varsa
Autodesk Inventor ve Cimatron CAM. Oyun oynayacak yaşı biraz geçtiğim halde arada kaçamak yapıyorum, ama gözleri 16:9 açan arkadaşlardan değilim pek.
Telefonu da kaptırınca acilen bir S3 almam icap etti, o yüzden bütçe maksimum 2000'lerde.

Düşündüğüm modeller ise:

ASUS K55VJ-SX077D
http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx077d-notebook-urun8610.html

MSI CX61 0NE-292TR
http://www.pcdepo.com/msi-cx61-0ne-292tr-notebook-urun9107.html

MSI NB GE60 0ND-459XTR
http://www.pcdepo.com/msi-nb-ge60-0nd-459xtr-notebook-urun9614.html

Uzun zaman ASUS kullanmış biri olarak markaya ve sağlamlığına güvenim tam, ancak aklımdaki K55VJ-SX077D modelinin ekran kartının aslında GT635 değil 630 olduğu, ortada bir aldatmaca bulunduğu bilgisini okuyunca kafamda soru işaretleri belirdi. MSI markasını ise lisede P3 anakartlı makinalar toparladığımdan beri kullanmadım, dizüstüleri nasıldır hiç bilmiyorum.
MSI CX61 donanım olarak neredeyse ASUS ile aynı, görebildiğim fark sabit diskin 7200 değil 5400 devir olması. Bunun çalıştığım uygulamalara performans etkisi biraz düşündürüyor. Öte yandan aynı GT635M kullanıldığı için acaba ASUS ile aynı kandırmaca burada da varmı bilemedim.
MSI NB GE60 model ise üstteki her iki makinayı da sopayla dövecek kadar güzel bir makina, sadece işlemcinin 3630QM değil 3230M I5 olması kafamı kurcalıyor. Oyuncu tarzı bir makina olduğu için donanım olarak sağlam
olduğunu düşünüyorum, ama tasarım uygulamalarında I5 ne kadar performans verir ciddi tereddütteyim. Gönül ASUS N56VZ almak ister tabi ama fiyatları bütçemi çok zorlayacak.
Konunun uzmanı arkadaşlardan ricam GTX660M ve Core I7 arasında seçim yapmak durumunda olan bana tecrübelerini aktarmaları (tabi başka cazip önerileriniz varsa bal kaymak olur)
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Notebook
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 796
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 7.226 (Bu ay: 16)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 267 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.