Şimdi Ara

Şehir, yol bisikleti için sele kılıfı tavsiyesi alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam millet. Orbea Carpe 30 aldım yakın zaman önce. Çoğunlukla sahil yolu üzerinde kullanıyorum tarabya-sarıyer veya tarabya-istinye arası. Malum 1 saatlik sürüşte popo epey bir ağrı yapıyor. Stok sele kullanıyorum. Üzerine bir sele kılıfıyla ağrıyı azaltmayı planlıyorum. Var mıdır öneriniz? Yurtdışı alışverişi de yapabilirim ama 35 liranın üzerinde olmasın daha bir sürü aksesuar alıcam çünkü :D

• öncelikle merhabalar .

Bisikletle uzun yolculuk yaptığımız zaman, bir süre sonra poponuz ağrıyabilir. aşağıda önerdiğim kılıfı denemenizi tercih ederim.

https://www.decathlon.com.tr/jel-ergonomik-sele-kilifi-m-id_8247217.html
  • kartasal1973 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam. ben de buna baktım. bi arkadaşım da aynısından almış tavsiye etti. yorumlarda sertliği fazla absorbe etmiyor gibi şeyler söylendiği için biraz çekindim sadece ama ne yazık ki fazla alternatif de yok gibi. decathlon'dan başka uygun fiyata ürün satan adam gibi yer de yok. mecbur bunu alıcaz heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shephard16

teşekkürler hocam. ben de buna baktım. bi arkadaşım da aynısından almış tavsiye etti. yorumlarda sertliği fazla absorbe etmiyor gibi şeyler söylendiği için biraz çekindim sadece ama ne yazık ki fazla alternatif de yok gibi. decathlon'dan başka uygun fiyata ürün satan adam gibi yer de yok. mecbur bunu alıcaz heralde.

Jel sele kılıfları çok işe yaramıyor. Carraro Sportive 225'in üzerinde zulüm bir Selle Royal sele vardı. Üzerinde 1 saat kullanınca ağrı yapan türden. Üzerine bu kılıftan aldım ve çok faydasını görmedim. Uzun sürüşlerde yine ağrı yaptı. Ben de gittim daha yumuşak bir sele aldım. Kullandığın sele sertse, kılıftan medet umma.

• Victor Branco V kullanıcısına yanıt
    sele ne aldınız peki? 200 lira da seleye vermek istemiyorum. 3000 liralık bisikletin kıç öldüren bi seleyle gelmesi ne vahimdir ya.
  • quote:

sele ne aldınız peki? 200 lira da seleye vermek istemiyorum. 3000 liralık bisikletin kıç öldüren bi seleyle gelmesi ne vahimdir ya.

Selle Royal markasindan Lookin modelini aldim ben. Carraro uzerindeki seleye gore cok daha rahatti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

Jel sele kılıfları çok işe yaramıyor. Carraro Sportive 225'in üzerinde zulüm bir Selle Royal sele vardı. Üzerinde 1 saat kullanınca ağrı yapan türden. Üzerine bu kılıftan aldım ve çok faydasını görmedim. Uzun sürüşlerde yine ağrı yaptı. Ben de gittim daha yumuşak bir sele aldım. Kullandığın sele sertse, kılıftan medet umma.

selle royal konforsuz mu dostum ya, ben de almayı düşünüyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

selle royal konforsuz mu dostum ya, ben de almayı düşünüyordum

Modeline gore degisiyor. Benim ikinci aldigim sele de Selle Royal. Ilkine kiyasla cok cok daha rahatti. Bazi seleler var, taytsiz binmek iskence resmen. Bu sele de onlardandi.

• Benim bisikletin üzerinde de selle royal vardı, kılıf taktım rahatladım. Sele rahatsız değildi fakat bazı sabahlar kasem feci şekilde rahatsız oluyordu. Selenizi değiştirmeden önce deneyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik canavar

Benim bisikletin üzerinde de selle royal vardı, kılıf taktım rahatladım. Sele rahatsız değildi fakat bazı sabahlar kasem feci şekilde rahatsız oluyordu. Selenizi değiştirmeden önce deneyin bence.

hangi kılıfı kullanıyorsunuz
  • hayırlı olsun, güle güle kullanın ben de carpe 30 kullanıyorum 3. yaşına giriyor bu yıl, çok memnunum hem de satan firmadan da, Aram ile arkadaş olduk, her sürüşe çıktığımda mağazaya uğruyorum, bende beyaz sele var görüntü olarak brookslara çok benziyor seleler ama rahatlık açısından bilemiyorum tabi, tayt giyiyorum pedli,daha fazla rahat edebileceim bir yöntem varsa ben de bilmek isterim
    Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik canavar

Benim bisikletin üzerinde de selle royal vardı, kılıf taktım rahatladım. Sele rahatsız değildi fakat bazı sabahlar kasem feci şekilde rahatsız oluyordu. Selenizi değiştirmeden önce deneyin bence.

hangi kılıfı kullanıyorsunuz

markasını hatırlamıyorum bisikletçiden aldım
  • youcq Y kullanıcısına yanıt
    bendeki 20 bu arada yanlış yazmışım :D 9 vites vittoria lastik olan. yeni sele almayı düşünüyorum direk ama şeklini de çok bozmak istemiyorum.

https://www.aliexpress.com/item/Better-Edition-Bicycle-Saddle-Skidproof-Seat-Silica-Gel-Cushion-Breathable-Sillin-Bicicleta-MTB-Road-Bike-Cycling/32683546587.html

şöyle bişey var biraz daha güzel görünümlü.

https://www.aliexpress.com/item/Black-Wide-Thicken-Bicycle-Saddle-Soft-Comfortable-MTB-Mountain-Road-Sponge-Cushion-Imitation-Leather-Bike-Saddle/32682441096.html

bir de bu var ölümüne konfor. yaylı falan pofidik pofidik.

• selle royalin bu fiyata yakın seleleri var aslında, çinden almaya gerek yok derim
  • Vallahi ben olsam bi sene böyle kullanır, seneye brooks alırım, ne renk almıştınız, bende beyaz seleli, kırmızı jantlı yeşil kadrolu var, kırmızı brooks düşünüyorum ileride
    Şehir, yol bisikleti için sele kılıfı tavsiyesi alayım
  • youcq Y kullanıcısına yanıt
    aynısının siyah seleli olanı. kırmızı jant ve koyu yeşil kadro yine. nerde sürüyorsun
  • drakyuz D kullanıcısına yanıt
    bisikletin tüm ekipmanlarını aliexpressten aldım vallahi. çantaları feneri lambayı zili cart curt. hepsinden de çok memnun kaldım. tabi sele biraz daha teknik bi konu ama güzel görünüyorlar yorumları da iyi.

mesela şunun beyaz kırmızısı 24 lira için müthiş gibi. bunu alıcam büyük ihtimal.
    https://www.aliexpress.com/item/New-Road-Mountain-MTB-Gel-Comfort-Saddle-Bike-Bicycle-Cycling-Seat-Cushion-Pad/32636735160.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Semih Güzey -- 4 Nisan 2017; 11:59:28 >
  • o zaman zil önerisi alalım sizden,
  • drakyuz D kullanıcısına yanıt
    ben kamufle olup görüntü kalabalığı yaratmadığı için bunu aldım.

https://www.aliexpress.com/item/Wonderful-Loud-Bike-Horn-Cycling-Handlebar-Alarm-Ring-Bicycle-Bell-22-2-24mm/32788672381.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.