Şimdi Ara

Bisiklet Zincir Yağlama Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
8.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, babam bügün bir sipariş vermiş, kapıları yağlamak için. İndirimden almış Gres yağı, su geçirmez vs, vs benim merak ettiğim konu ; Bisikletin zincirini bu yağ ile yağlayabilir miyim? Markası ; Würth HHS 2000 Sıvı Gres. (Birde direk hiç zinciri çıkartmadan üstünden sıksam bir şey olur mu?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigBangZero -- 3 Şubat 2018; 23:16:52 >

• kendi yaptığın yanlışa dur diyemem istediğin gibi kullan ama saçma yorumlarınla insanları da yanlış yönlendirme, doğrusunu söyleyenlere de karşı çıkma en azından, elinin altında internet var araştır öğren nedir ne değildir.yazdığın mesajlardan bisiklet hakkında ne kadar bilgili olduğun anlaşılıyor zaten
  • Elinizdeki ürün zincir için uygun degil. Onu sıktıktan sonra zincir üzerinde katı bir hal alıcak ve tozun toprağın üzerinde birikmesine neden olucaktır. İlk aşamada olmasada daha sonraları problem çıkartacaktır. Yağlama için zefal in zincir yağlarını öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adam akıllı bir bisiklet zincir yağı alıp kullanmak en sağlıklısı bende bu var 50 ml almak en mantıklısıhttps://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/chain-l-bisiklet-zincir-yagi-P98922091
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

adam akıllı bir bisiklet zincir yağı alıp kullanmak en sağlıklısı bende bu var 50 ml almak en mantıklısıhttps://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/chain-l-bisiklet-zincir-yagi-P98922091

Hastanelerde idrar tahlili için verilen boş şişe bile bundan daha büyük fiyatıda 17,50 tl hiç gereği yok

Arabalarda rütün olarak yağ değişimi yapılması gerekiyor bir arabada 4 litre kadar yağ çıkar yağ değişimi yapılan yerde çok ucuza alabilirsiniz. Bisiklette kullanılması hiç sorun çıkartmaz.

• üstteki arkadaşın boş beleş mesajını ciddiye alma, zinciri düzgün bir yağ ile rutin olarak yağlaman dişli sisteminin çabuk aşınmasını engeller, Chain-L iyi bir yağdır,bisikleti kullanım alanına bağlı olarak an az 7-8 ay boyunca 50ml ürün yeter, muc off markasının ürünleri de kalitelidir, bende rohloff marka yağ var geçen yıl nisan ayından beri bu yağı kullanıyorum (50ml) ve ürünün yarısına bile yeni geldim, MTB kullanıcısıyım devamlı toz-toprak çamur içinde kullanıyorum + olarak günlük olarak bisiklet sürüyorum bu kullanım sıklığında yeni yarısına geldim.
    nasıl yağlanacağı konusuna gelince zinciri güzelce temizleyip eski yağdan arındırdıktan sonra her zincir baklasına birer damla gelecek şekilde damlatmalısın(yağlamayı zincirin dişlilere temas eden iç yüzeyinden yap, şişenin ucunu zincire değdirip pedalı döndürerek yağlamak fazla yağ kullanımına sebep olur hem yağ çabuk biter hemde fazla yağ kullanmanın kötü etkisi var cümleye bu zararla devam edeyim) dediğim şekilde yağladıktan tüm vitesler arasında geçiş yapacak şekilde 2-3 tur bisiklet sür, yağın zincir baklaları arasına iyice yayıldığından emin olduktan sonra peçete ile zincirin dışındaki fazla yağı temizle.Eğer fazla yağ kullanırsan veya dediğim gibi fazlalığı temizlemezsen çok çabuk toz-toprak yapışır ve zincirin daha çabuk aşınmaya başlar

• Neil deGrasse Tyson kullanıcısına yanıt
    nasil yaglayacagimi anlayamadom hocam kafam yandi diyebilirim 😀 pazar gunu yaglamistim gidip bir sileyim zincirleri.amatör şekilde yapiyorum yaglamayi 😀.

bu fazla yagi almayi nasil yapayim? baklanin sadece dis tarafi yeterli mi?

pedali geriye dogru çevirerek yagliyordum tabi zincir degisince farkina varmadan 2 kere yagliyorum.tabi damlatma ile yapıyorum ama 2 damla olmus oluyor

50ml almistim kasımda.ilk yagladim.bir kere 1 saat yagmur yedi yemeseydi daha uzun giderdi sanirim pazar günü yaglamaya karar verdim cunku yag baya azalmisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 7 Şubat 2018; 10:3:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • demek istediğim fotoğrafta ok ile gösterdiğim yerden yağlayacaksın, yağlarken de zincirin dışına-sağa sola değil, zinciri birbirine bağlayan pimlerin ortasındaki disk şeklinde hareketli parçalar var sadece onlara 1 damla yağ damlat yeterli olur,fazlasında yağ ziyan olur.Yağladığın yeri tekrar yağlamamak için zincirdeki bahsettiğim pimlere dikkatli bak muhtemelen bir tanesi diğerlerinden farklıdır,farklı olan pim daha koyu renkli olabilir, o farklı pimden yağlayıp yine aynı noktaya gelene kadar yapabilirsin.Eğer hepsi aynı,farklılık yok ise toplam bakla sayısını öğrenip ona göre saya saya gidebilirsin.
    Hepsine birer damla damlattıktan sonra sürekli vites geçişleri yaparak biraz bisiklet sür bu sayede yağ o disk şeklindeki rulmanların arasına iyice yerleşip yağlama işlemini gerçekleştirsin, yağın iyice yayıldığından emin olduktan sonra bez veya kalın peçeteyi zincirin çevresine sararak pedal döndürüp fazla yağı temizleBisiklet Zincir Yağlama Hakkında

• http://www.henkel-adhesives.info.tr/loctite-multispray-6641.htm

Bu ürünü kullanıyorum(kombi bakımına gelen ustalar unutmuştu). Zincir kuruduğu zaman bu ürünü sabit bir noktaya tutup pedalı 1 tam tur çeviriyorum. Fazla yağı da Bim'de satılan microfiber cam beziyle alıyorum. Bu yağı kullanmamın bir zararı olur mu? Beleş baldan tatlıdır diyip sıkıyorum ama zinciri de ele almayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunkurun

http://www.henkel-adhesives.info.tr/loctite-multispray-6641.htm

Bu ürünü kullanıyorum(kombi bakımına gelen ustalar unutmuştu). Zincir kuruduğu zaman bu ürünü sabit bir noktaya tutup pedalı 1 tam tur çeviriyorum. Fazla yağı da Bim'de satılan microfiber cam beziyle alıyorum. Bu yağı kullanmamın bir zararı olur mu? Beleş baldan tatlıdır diyip sıkıyorum ama zinciri de ele almayalım.

bu yağ uygun değil, çok ince kalır, sarı kapaklı makine yağları bile çok ince kalıyor bisiklet için,kaliteli zincir yağları bal kıvamından biraz daha akışkan oluyor.Bu spreyi kullanırsın ilk başlarda iyi gibi gelir ama zincir-ruble-aynakol vs. daha çok aşınır, normalde 4-5 bin km kulanacağın vites sistemi 3 bin km'de sıkıntı çıkarmaya başlar

Bisikletimi yaklaşık 15 senedir kullanmaktayım. Aldım alalı Bir kaç kez içlastikleri ile göbek kısmındaki billeri değiştirdim. Zincirim ilk gün gibi gıcır gıcır , ve her zaman yanık yağ adı altında saniyeden değişen araba yağını kullandım. Bisiklet denilen basit bir alete 1950 tl para ödemem yedek parçasını ikinci ele ucuza satın alrım bir şişe.yağ için 17 tl hiç ödemem

Meşhur bir marka olan fiber karbon mazemeli bisiklete o kadar para verip kendinizi bu şekilde başkalarından farklı görüp özel hisediyorsunuz. Bu şekilde mutlu oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakaza01

Bisikletimi yaklaşık 15 senedir kullanmaktayım. Aldım alalı Bir kaç kez içlastikleri ile göbek kısmındaki billeri değiştirdim. Zincirim ilk gün gibi gıcır gıcır , ve her zaman yanık yağ adı altında saniyeden değişen araba yağını kullandım. Bisiklet denilen basit bir alete 1950 tl para ödemem yedek parçasını ikinci ele ucuza satın alrım bir şişe.yağ için 17 tl hiç ödemem

Meşhur bir marka olan fiber karbon mazemeli bisiklete o kadar para verip kendinizi bu şekilde başkalarından farklı görüp özel hisediyorsunuz. Bu şekilde mutlu oluyorsunuz.

kendi yaptığın yanlışa dur diyemem istediğin gibi kullan ama saçma yorumlarınla insanları da yanlış yönlendirme, doğrusunu söyleyenlere de karşı çıkma en azından, elinin altında internet var araştır öğren nedir ne değildir.yazdığın mesajlardan bisiklet hakkında ne kadar bilgili olduğun anlaşılıyor zaten

cevap verme kendisine nasil bor kafa yapisina sahip anlamadim kendisi bisikletin zararli diye konu acar,burada olmadik cevaplar yazar hee heee de gec o istedigi yagla yaglasin

arabanin motoruna,motor yagi yerine zeytinyagi koysun daha ucuz ne gerek var o da yag degil mi?

benim de zincir yagim var,zincir yag kullanmak enayilik degil,sistemin omrunu uzatiyor daha iy calisiyor zaten

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    bisiklet kilo yapiyor beli bukuyor omurgayi yamultuyor falan filan diye sallayan adam bu adammi?

• evet bu arkadas

• Bende Shimano zincir yağı var, bildiğimiz makine yağının biraz daha koyulaştırılmış halinden başka bir şey değil. Bir artısı suya maruz kaldığında biraz daha yavaş çözünmesi olabilir. Brncr bildiğimiz sarı plastik şişelrrdeki makine yağından en fazla yüzde 20 daha verimlidir. Birinin 30 ml.si 30 lira, diğerinin 50 ml.si 3 lira. Makine yağı kullanırsanız daha sık temizlik/yağlama yaparsınız hepsi bu. Toz toprak en kaliteli yağa da yapışıyor neticede. Yanık yağ önerisi de açıkçası mantıklı geldi, motor yağları her türlü iş yapar. Ben gemizliği de şu an tinerle yapıyorum, bitince gazyağı ya da mazot alacağım. Elimdeki zincir yağı da bitince makine yağı ya da bulursam yanık motor yağıyla devam ederim.

Bence önemli olan yağın kalitesindense sık temizlik yapılması. Aşındıran şey zincir ve dişlilerdeki toz zerreleri neticede.

Hocam temizleyici ve yağlayıcı setler var. Aşağıdakilerden hangisini alayım sizce? Bir de sürekli yıkamak zarar verir diyenler var. Aşırı kirlenmedi ise silmek daha iyiymiş. Zincir temizlerken de alttakilerden kullanmayın diyenler var. Komple pril ile yıkayın diyorlar. Herkes farklı bir şey söylemiş. Hangisi doğrudur? Bisikleti alalı 2-3 ay oldu. Kendi bakımlarını servise yaptırdım. Onun dışında bir kere ıslak bez ile sildim sadece kadroyu. Şu an yine toz var. Aşırı pislik yok. Fakat arka janta çok yağ bulaşıyor. Servis zincire nasıl yağ kullandı bilmiyorum fakat ondan mı geliyor acaba? Ne yapayım sizce? Teşekkürler.
    https://urun.n11.com/diger-yaglar/motip-zincir-sprey-400ml-made-in-holland-P101986427
    https://urun.n11.com/gres-yagi/404-motosiklet-bisiklet-tam-bakim-seti-temizle-yagla-koru-P187171722
    https://urun.n11.com/periyodik-bakim/oto-motor-bisiklet-tam-bakim-seti-temizler-yaglar-korur-P256958636
    https://urun.n11.com/gres-yagi/404-motosiklet-bisiklet-bakim-seti-temizle-yagla-koru-P187171501

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 20 Ekim 2018; 1:50:0 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.