X

Yüzbaşı
10 Temmuz 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 1)
Gönderileri
1 haftadır faks göndermeye çalışıyorum. Nereden denediysem gitmiyor. 15 gündür hatta problem var ne gelen var ne giden nede arayıp soran...
Yalova mv adayı Yalovalılar için "Batı Trakya'dan gelen ezik insanlar, ne yapacağını bilmiyor, CHP'ye veriyor tabi, ama bu seçimde ben umutluyum seçmenimizden" demiş, bu suriyeliler ne peki kardeşim desen onlar din kardeşimiz der çıkar işin içinden. Yüzsüzlük tavan ya bu insanlarda, gözünün içine baka baka terbiyesizlik yapıyorlar...
https://www.youtube.com/watch?v=PB_Hlb6ZVEE
Zam yapmamak için gramajlar git gide küçültüyorlar...


Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan "Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" yürürlük ve yürütme dahil 130 maddeden oluşuyor.

quote:

Elektronik ortamda yurtdışından Türkiye'deki nihai tüketicilere hizmet sunanlara KDV bakımından Türkiye'de vergi mükellefi olma zorunluluğu getirilmekte.


maddelerin tamamı:


quote:

Tasarı ile;

- Sadece işleyip tekrar ihraç etmek üzere tütün işleme fabrikalarına tütün ithalat izni verilecek.

- Arazi toplulaştırmasına ilişkin yapılan işlemler üzerindeki vergiler kaldırılacak.

- Engellilere sağlanan ÖTV'siz binek aracı alma imkanı vergisiz fiyatı 70 bin TL'nin altına olan araçlarla sınırlandırılıyor.

- İnternet ortamında yürütülen ticari faaliyetlere ilişkin bu işleri yürütenler tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı'na bildirimde bulunma yükümlülüğü getirilmektedir.

- Tasarı ile maden arama ruhsatı alan ancak arama döneminde gerekli çalışmaları yapmayan ruhsat sahiplerinin arama ruhsatlarının iptaline yönelik düzenleme yapılacak.

- Tasarı ile finansal kiralama ve finansman şirketlerine özel karşılık ayırma ve bu karşılık tutarı kadar vergi matrahından indirme imkanı getiriliyor.

- Finansal kiralama ve finansman şirketlerine bankalar gibi takip sonucu elde ettikleri taşınmazların satışı kapsamında oluşan kazanca vergi istisnası getiriliyor.

- PPP projelerinde yurtdışından kaynak teminini kolaylaştırmak için özel amaçlarla kurulan şirketlerin getireceği finansman için düzenlenecek sözleşmelerden damga vergisi ve harç alınmaması öngörülüyor.

- Tasarı ile gümrük vergisinden muaf olan ürünler için muafiyetler kaldırılmakta, bunun yerine vergi had ve nispetleri sıfır olarak belirlenmekte. Böylece dış ticaret politikasının gerekleri çerçevesinde Bakanlar Kurulu'na bu ürünler için de vergi getirme imkanı sağlanıyor.

- Tasarıyla şirketlerin FX borçlanmalarını takip etmek ve riskleri belirleyip ona göre para politikası tedbirleri almak amacıyla TCMB'ye bilgi toplama yetkisi veriliyor.

- Yurt dışında yatırım yapma amacıyla kurulan fonlara, ülkemizde yapacakları yatırımlar kapsamında Hazine Müsteşarlığı bütçesinden kaynak aktarılabilmesine imkan sağlanıyor.

- Hazine tarafından girişim sermayesi fonlarına ve katılım bankalarının oluşturdukları fonlara kaynak sağlanabilmesi amacıyla yasal düzenleme yapılıyor.

- Transfer fiyatlandırması ile ilgili yöntem belirleme anlaşmalarında (peşin fiyatlandırma anlaşmaları) alınmakta olan 57 bin TL harç kaldırılıyor.

- Elektronik ortamda yurtdışından Türkiye'deki nihai tüketicilere hizmet sunanlara KDV bakımından Türkiye'de vergi mükellefi olma zorunluluğu getirilmekte.

http://www.maliye.gov.tr/haberler/maliye-bakani-sayin-naci-agbalin-bugun-tbmmye-sevk-edilen-kanun-tasarisinin
B'TWIN markası, bazı modellerin kadrolarının kırılma riski taşıdığını tespit etmiştir.

Ürün Kodları:8350454 - 8350582 - 8351007

Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir; B'TWIN, ilgili Rockrider 520 ve 540 modellerinin geri çağrılması kararını almıştır.
https://www.decathlon.com.tr/urun-geri-cagirma.html
GA-H110M-S2V anakartlar G4560 destekliyor gözüküyor ama ne yaptıysam görüntü alamıyorum. İşlemci ve RAM'leri farklı anakartta denettim sorun yok. 2 farklı GA-H110M-S2V anakartta denedim hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. BIOS update yapmadan G4560 kullanılmıyor mu?
Merhaba aracım 130.000'de 1.3 CDTI bir kaç ustaya sorarak bu km'de CC yerine Enjektör ve manifold temizliği yaptırmamın daha faydalı olacağını öğrendim. Daha önce CC yada herhangi bir katkı kullanmadım. 10.000 km falan önce de Würth Enjektör Temizleyici atarak 900 Km durmadan uzun yol yaptım. Faydasını gördüm gibi geliyor ama tam emin değilim.

Aracımla ilgili bir sıkıntım yok siyah duman, çekiş vs problemlerim de yok ama ilerde bir sıkıntı yaşamamak adına şimdiden yaptırmayı düşünüyorum. Fakat bu bakım doğru mu yanlış mı olur pek bilemiyorum açıkcası... Bu KM'lerde bu tarz bakım ve temizlikleri yaptıranlar varsa tecrübelerini paylasabilirler mi. Teşekkürler.
Kenwood KRF-V5020 AV Receiver var. Çıkışlarından birinde sorun var. Bunu tamir ettirebileceğim bu tarz işleri yapan bildiğiniz bir yer varmı?Hakkında
Konum: Kocaeli
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Realme
Oyun Platformu
PS3
TV
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 880
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.658
İkinci El Bölümü Mesajları: 180
Konularının görüntülenme sayısı: 636.635 (Bu ay: 464)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 238 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.