- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz.
Bu konudaki kullanıcılar:
 
300
Cevap
5
Favori
16351
Tıklama
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


3118 Mesaj
11 Mart 2013; 10:30:08 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Eski araç sahipleri dikkat!
ZORUNLU Trafik Sigortası’nda serbest tarifeye geçiş, eski araç sahiplerine pahalıya patlayacak.
Güncelleme:10 Mart 2013 11:26
Bu araçlarda poliçe bedelleri, aracın ikinci el fiyatlarına ulaşacak. Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Erhan Tunçay, “Ekonomik ömrü dolmuş araçların trafikten çekilmesini hızlanacak” dedi

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, SİGORTA şirketlerinin son 6 yılda 3 milyar lira zarar etmesine yol açan Zorunlu Trafik Sigortası’nda serbest tarifeye geçiş, Doğan, Şahin Kartal, Broadway, Renault 9, Taunus, Anadol gibi eski model araç sahiplerine pahalıya patlayacak. Buna da eski model araçların yeni nesil araçlarda artık standard olarak yer alan ABS, ESP, EBD, ROP, TCS gibi sürüş güvenliğini artıran sistemlerden yoksun olması yol açacak. Bu uygulamadan ayrıca, sık sık kaza yapan sürücüler de nasibini alacak. Kaza riski yüksek olan araçlar, Zorunlu Trafik Sigortası yaptırırken 10-12 kata varan fiyat farklarını üstlenmek zorunda kalacak. Bu tip araçlarda Trafik Sigortası poliçe bedelleri, aracın neredeyse ikinci el fiyatlarına ulaşabilecek. Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Erhan Tunçay, “Artık 33 farklı sigorta şirketinden 33 farklı poliçe teklifi alınabilecek. Bu durum gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik ömrünü tamamlamış araçların trafikten çekilmesini hızlandıracak” dedi.

Reklam

YILLIK ZARAR 750 MİLYON TL

Trafik Sigortası’nda serbest tarifeye geçişle birlikte araç sahiplerinin zihinlerinde oluşan sorulara da açıklık getiren Tunçay, Türkiye’de 2008 yılından itibaren kaza tespit tutanağı uygulamasına geçilmesiyle birlikte, Kasko Sigortası kapsamında değerlendirilmesi gereken bir çok hasar ödemesinin Trafik Sigortası kapsamında gerçekleşmesine yol açtığını, bunun da Zorunlu Trafik Sigortası’nda hasar ödeme boyutlarını artırdığını söyledi. “Böyle olunca da sigorta şirketlerinin Trafik Sigortası’ndan zarar etmeleri kaçınılmaz oldu. Sadece son bir yılda gerçekleşen zarar 750 milyon TL’yi buldu” dedi.

Serbest fiyat uygulamasıyla birlikte riskli araçlarla riski düşük araçlar arasında önemli oranda poliçe farklılıklarının oluşacağını söyleyen Tunçay, “Daha önce her araç sahibi riskli olsun olmasın aynı tarife üzerinden poliçe bedellerini ödüyordu. Bundan böyle, riski az olan araç sahipleri ile riski yüksek araç sahiplerinin poliçeleri arasında önemli oranda fiyat farkı oluşacak. Bugüne kadar sabip fiyat, kazasız araç sahiplerinin sık sık kaza yapanların zararını da üstlenmek zorunda olduğu için daha yüksek prim bedellerini ödemek zorunda kalmalarına yol açıyordu. Serbest fiyat uygulamasıyla birlikte riskli araçlar, risksizlere kıyasla daha fazla prim ödemek zorunda kalacak. Yıllardır hiç kaza yapman sürücüler olduğu gibi her yıl 20-30 kez kaza yapan sürücüler de var. Artık yılda 10 hasar yapan araç, hiç yapmayana oranla 10 kat, 12 hasar yapan 12 kat daha fazla prim ödemek zorunda kalacak” dedi.

RİSKİ TEKNOLOJİ FARKI ARTTIRIYOR

Ayrıca, Kartal, Şahin, Doğan, Taunus, Broadway, Renault 9 gibi eski model araçların da yeni nesil araçlara oranla daha yüksek poliçe bedellerini ödemek zorunda kalacağını söyleyen Tunçay, bunun da nedenini eski model araçların teknoloji farkı nedeniyle yenilere göre daha fazla kaza riski oluşturmasına bağladı. Yeni nesil araçlarda artık elektronik stabilite programı ESP, EBD destekli ABS fren sistemi, fren destek sitemi BAS, patinaj engelleme sistemi TCS, takla önleme sistemi ROP, yokuş iniş destek sistemi DBC, yokuşta güvenli kalkış sistemi HAC gibi güvenlik uygulamaları artık standart özellikler arasında bulunuyor. Böyle olunca da kaza risk oranı diğer araçlara göre oldukça düşük seviyede kalıyor.

‘Pert’te fiyat karmaşası yok

TÜRKİYE Sigorta Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kalkavan da, Kasko Sigortası’yla ilgili değişikliklere açıklık getirerek, “Kasko’da pert olan aracın değeriyle ilgili fiyat karmaşası, ortadan kalkacak. Poliçelerde pert durumunda hangi fiyatın baz alınacağı yer alacak. Anlaşmalı servis uygulamasında ise sürekli gittiğiniz servisle hangi sigorta şirketi anlaşmalıysa, onu araştırıp, tercih edilecek” dedi.

Kazasızlık indirimi şirkete göre değişecek

KASKO’da kademeli olarak yüzde 60’a kadar uygulanan kazasızlık indirimi de artık kalkıyor. Bu ancak, artık kazasızlık idirimi uygulanmayacak anlamına gelmiyor. Aksine kaza yapmayan arçlara şirket politikalarına göre daha fazla ya da daha az indirim uygulanabilmesine imkan sağlayacak.

kaynak
_____________________________1798 Mesaj
11 Mart 2013; 11:11:06 

Trafikte doğan şahin görmekten bana da gına geldi evet, bu uygulamayla bunlardan kurtulabilme ihtimali de güzel, ancak olan kısıtlı bütçesiyle ucu ucuna bu araçlara sahip olabilip ailesi ile gezmek veya işine gücüne gitmek isteyen dar gelirli vatandaşlara olacak.
Buna gelen 4 yanıtı gör.
_____________________________

R 1 3 5 
╚╬╬╣ 
   2 4 6


78 Mesaj
11 Mart 2013; 11:13:48 

Ee benim aracım Tipo, orjinal araba, adam akıllı trafik kurallarına uyarak kullanıyorum. Zaten zor zoruna aldık arabayı, şimdi bu yapılan uygulamanın cezasını çekmek neden bana düşüyor?

Herkes zengin değil gidip 20-30 bin tl ile araba alalım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZeuqmaX -- 11 Mart 2013; 11:33:44 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.


 
254 Mesaj
11 Mart 2013; 11:20:16 

Sanki o bahsi geçen araçların trafik sigortası var da :-)
Şimdikini ödemiyor ki o zaman ödeyecek..
_____________________________

Yeni Kasa 2012 ...::: HONDA CİVİC :::...


 
1012 Mesaj
11 Mart 2013; 11:21:31 

bu uygulama güzel de inşallah kontrolü ve denetimi sıkı olur.
trafikte muayenesiz araç kadar artık sigortasız araç dolacak.vurup kaçmalar artacak.
vurup kaçmalara karşı,dürüst vatandaşlar içinde araç içi kamera şart olacak.
_____________________________

2009 subaru imreza 1.5 elegance


4202 Mesaj
11 Mart 2013; 11:26:32 

şimdi beddua etmek istemiyorum. bendede 94 model astra var. trafik sigortasını 330 tl ye yaptırdım yaptıralı 1-2 ay oluyor.

illa 20 bin lira üzeri aracamı binmek zorundayım ? benim param buna yetti bunu alıyorum. sizin gibiler yüzünden sıfır araba almayacam
_____________________________7648 Mesaj
11 Mart 2013; 11:27:15 


quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Trafikte doğan şahin görmekten bana da gına geldi evet, bu uygulamayla bunlardan kurtulabilme ihtimali de güzel, ancak olan kısıtlı bütçesiyle ucu ucuna bu araçlara sahip olabilip ailesi ile gezmek veya işine gücüne gitmek isteyen dar gelirli vatandaşlara olacak.

Bunu daha agir sekilde yazmak icin girmistim. Ellerine saglik hocam. Simdi benim maddi durumum yoksa ben ne yapacagim? Birde soyle bencil insanlara deli oluyorum. Hepsi cekmis altina lux arabalari yok kurtuluyoruz yok biktik vs diyip duruyorlar.

Bencillikten baska birsey degil. Bizde bayilmiyoruz heralde canimizi tehlikeye atmaya. Ayrica bu sigorta isi yas. Ben sanmiyorum ki sigortacilar eski araclar trafikte azalsin diye boyle bir uygulamaya ortak olsun..


< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bu ülke insanı bardaktaki son damla taşana dek oturduğu yerde oturup "ya Sabır!" çekmeyi bildiği gibi, son damla taştığında oturduğu yerden kalkıp taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmamayı da bilir.


3775 Mesaj
11 Mart 2013; 11:27:24 

Çok geç kalınan uygulamalar bunlar... Malesef devlet çok hantal bir oluşum..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
6153 Mesaj
11 Mart 2013; 11:28:51 

Sigorta şirketlerinin "zarar ediyoruz" demelerinin sebebi doğan-kartal vs. sürücüleri mi, yoksa kendi kusurlu hasarını arkadaşının zorunlu sigortasından ödetmek için sahte tutanak düzenleyenler mi?
Bunu yapanlar doğan-şahin sürücüleri değil, çok ucuz fiyata 15-20 yaşında japon-fransız-italyan vs. araba satın alan ve ilk hasarında far parasını bile cebinden karşılayamayacak olanlar.

Tofaş, Renault 9 hasarları çok cüzi miktarlara karşılanabiliyor.
Ama 7000-8000 tl'ye alınan bir mazda, toyota, peugeot'nun tek farı 300-400 tl olabiliyor, tampon da kırıldıysa hasar 1000 tl'leri hemen aşabiliyor.

Eğer böyle bir uygulama yaparlarsa, bu araçların büyük çoğunluğu sigortasız ve muayenesiz olarak yollarda gezecekler.
Ve birine çarptıklarına ilk düşündükleri şey kaçmak olacak.
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________78 Mesaj
11 Mart 2013; 11:30:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Çok geç kalınan uygulamalar bunlar... Malesef devlet çok hantal bir oluşum..

Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olanlar zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZeuqmaX -- 11 Mart 2013; 11:32:02 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.


 
879 Mesaj
11 Mart 2013; 11:32:49 

şahin doğanı broadwayi olanlardan, aracı hurdaya çıkarma karşılığında ötv almama gibi bir hak tanırsa kimse mağdur olmaz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________3118 Mesaj
11 Mart 2013; 11:36:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX


Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olup zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...

gariptir şahin doğan tipo uno sahibi olanlar trafikte her haltı yiyebilecegini sanıyor belkide %99 u. yollarda gördüğüm kazaların büyük cogunluguda bu otomobil müsveddelerinin karıştıgı kazalardır genellikle sizin lüküs diye nitelediğiniz araçlara girmiş bulunuyorlar.

bu araçlardan nasıl kurtuluruz diyorduk devlet cok yerinde bir çözüm bulmuş.
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________2973 Mesaj
11 Mart 2013; 11:38:49 

Konuya böyle bir başlık açan kişide para çok sanırım..Kartal'ı sattık üzerine para ekliyip araç belki alıcaz..bir el atsında bizde sıfır araba alalım ozaman..

adamın attığı başlığa bak ya!!!!!!!!!!!!!!

edit: adam eski teknoloji demiş.. abs esr bsc klm ne ise içinde harf olan herşeyi söylemiş.sıfır arabaların hangisinde varmış ki bunlar..

ebs standart kaç araba var acaba..en ucuzu sandero o da 25bin..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 11 Mart 2013; 11:41:51 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

...Lütfen organ bağışı yapalım...


3775 Mesaj
11 Mart 2013; 11:39:20 


quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX


Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olanlar zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...

Fakirlik var.. Mücadele etmeden eli kolu bağlı yaşamak var İstedikten sonra öyle bir alırsın ki.. İyi bir araç..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________78 Mesaj
11 Mart 2013; 11:40:19 

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris


gariptir şahin doğan tipo uno sahibi olanlar trafikte her haltı yiyebilecegini sanıyor belkide %99 u. yollarda gördüğüm kazaların büyük cogunluguda bu otomobil müsveddelerinin karıştıgı kazalardır genellikle sizin lüküs diye nitelediğiniz araçlara girmiş bulunuyorlar.

bu araçlardan nasıl kurtuluruz diyorduk devlet cok yerinde bir çözüm bulmuş.

Siz her sürücüyü aynı kılıfa uyduruyorsanız sizin yapınızda sorun var demektir. Çok görüyorum s2k ile trafik kuralına uymayıp ve insanların canını tehliyete atarak eğlenenleri. Şahsen ben de senin gibi geri zihniyetli ve tek taraflı bencil insanlardan kurtulma niyetindeyim, umarım bunada çözüm bulunur.@Erkyuo;
Mücadele ettiğimiz halde alamıyorsak? Sanki biz çok meraklıyız Tipo kullanmaya. Herkes ister altında iyi bir otomobil olsun, maddi durum olmayınca olmuyor işte.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZeuqmaX -- 11 Mart 2013; 11:42:16 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.


3775 Mesaj
11 Mart 2013; 11:51:49 

Benimde Renault Broadway aracım oldu ama ben sürekli model yükselttim.. Ayrıca ben durumu olmayanları gözardı etmesine karşıyım.. Bir destek mutlaka olmalı.. Fakat ben evimde yatıyım destek gelsi demek olmaz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2013; 11:53:59 

çal keke çal


1552 Mesaj
11 Mart 2013; 11:58:48 

Bende de 98 model escort var. Eee ne olacak ben arabamı hurdayamı ayıracağım? Benim kaybım ne olacak? Böyle saçmalık olmaz. Halkın geliri düşük kesimini böylesine zarara uğratmayı göze alamazlar.
Dolayısı ile bu iş yazıldığı gibi olmaz uygulamada farklılık gösterir
_____________________________

Profesyonel Metal Dedektörü ||
Delta Pulse 3S Görüntülü Derin Arama Dedektörü.
|| Delta Pulse 2 Derin Arama Dedektörü.


 
7 Mesaj
11 Mart 2013; 12:09:06 

Bundan daha önce olduğu gibi sizin kavga etmenizi gerektirmeyecek uygulamalar mutlaka gelecektir. Mesela yasanın uygulamaya geçmesinden önceki araçlar muaf tutulacaktır. Belki ümid edilirki bu uygulama sayesinde sıfır araba fiyatlarında gerileme meydana gelir. Ama bu vergi sisteminde bu da biraz zor ya :(
_____________________________

2011 FORD FOCUS TİTANİUM


3118 Mesaj
11 Mart 2013; 12:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX


Siz her sürücüyü aynı kılıfa uyduruyorsanız sizin yapınızda sorun var demektir. Çok görüyorum s2k ile trafik kuralına uymayıp ve insanların canını tehliyete atarak eğlenenleri. Şahsen ben de senin gibi geri zihniyetli ve tek taraflı bencil insanlardan kurtulma niyetindeyim, umarım bunada çözüm bulunur.@Erkyuo;
Mücadele ettiğimiz halde alamıyorsak? Sanki biz çok meraklıyız Tipo kullanmaya. Herkes ister altında iyi bir otomobil olsun, maddi durum olmayınca olmuyor işte.

zihniyetinizin fakir edebiyatından öteye gitmiyor. bu kadar zor durumdaysanız satın aracınızı toplu taşıma kullanın acil durumlarda taksi yada araç kiralayın. sizin aklınızda gücüm buna yetti ilişmeyin bana var. iyide o araçlarla ocaklar sönüyor insanlar sakat kalıyor sucsuz insanlar kazaya karışıyor.

her sürücüyü değilde %99 unu aynı kefeye koyuyorum. trafikte bu arac sahiplerinin hic korkusu yok. herhangi kaza durumunda karşı tarafın masrafını trafik sigortası karşılıyor kendi masraflarıda zaten bakkalda ekmek parasına hallediliyor neden korksunki? deger kaybı zaten söz konusu değil bu araclarda. siz bu aracı ucuz diyemi yoksa anında satılır zarar ettirmez parcasıda ustasıda boldur ucuzdur diyemi aldınız? acaba bu doğan sahin tipo gibi araclardan başka araclar ihtiyacınızı karşılayamayacak niteliktemiydi?

ayrıca lüküs olarak nitelenen alaman harikası bmw lerle yanlayan sol seridi kendinin sanan ölümlü ve maddi kayıplı kazalara neden olan ök.zlerede benzer çözümler üretilmelidir.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________1134 Mesaj
11 Mart 2013; 12:17:34 

olsa ne olcak muayene sigorta yaptırmadan gezerler daha fena. Adamın kıçından donunu mu alıp ayptırcaksın aracı sana vurduğunda hiç olmazsa sigortası varken hasarını tazmin edebiliyorsun vurup edince
_____________________________:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah


3118 Mesaj
11 Mart 2013; 12:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Konuya böyle bir başlık açan kişide para çok sanırım..Kartal'ı sattık üzerine para ekliyip araç belki alıcaz..bir el atsında bizde sıfır araba alalım ozaman..

adamın attığı başlığa bak ya!!!!!!!!!!!!!!

edit: adam eski teknoloji demiş.. abs esr bsc klm ne ise içinde harf olan herşeyi söylemiş.sıfır arabaların hangisinde varmış ki bunlar..

ebs standart kaç araba var acaba..en ucuzu sandero o da 25bin..

bana bak sıfır arac mı güvenli oluyor sadece?

git yeni teknoloji pertten dönme arac al yine bundan güvenlikli yine ucuz!

şahin doğan kullanmaktaki amacınız ucuza faca yapmak başka bişey değil. zaten veriler ortada en cok bu modeller kaza yapıyor neden acaba?
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________78 Mesaj
11 Mart 2013; 12:30:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris


zihniyetinizin fakir edebiyatından öteye gitmiyor. bu kadar zor durumdaysanız satın aracınızı toplu taşıma kullanın acil durumlarda taksi yada araç kiralayın. sizin aklınızda gücüm buna yetti ilişmeyin bana var. iyide o araçlarla ocaklar sönüyor insanlar sakat kalıyor sucsuz insanlar kazaya karışıyor.

her sürücüyü değilde %99 unu aynı kefeye koyuyorum. trafikte bu arac sahiplerinin hic korkusu yok. herhangi kaza durumunda karşı tarafın masrafını trafik sigortası karşılıyor kendi masraflarıda zaten bakkalda ekmek parasına hallediliyor neden korksunki? deger kaybı zaten söz konusu değil bu araclarda. siz bu aracı ucuz diyemi yoksa anında satılır zarar ettirmez parcasıda ustasıda boldur ucuzdur diyemi aldınız? acaba bu doğan sahin tipo gibi araclardan başka araclar ihtiyacınızı karşılayamayacak niteliktemiydi?

ayrıca lüküs olarak nitelenen alaman harikası bmw lerle yanlayan sol seridi kendinin sanan ölümlü ve maddi kayıplı kazalara neden olan ök.zlerede benzer çözümler üretilmelidir.

Sanki bunların hepsini arabası kötü olanlar yapıyor.
Beyoğlu'nda Lüks Otomobil Kazası: 1 Yaralı

E-5 Karayolu Maltepe köprüsü altında meydana gelen kaza, trafiği adeta felce uğrattı.

E-5'i trafiğe kapatan kaza!

E-5 Karayolu’nda Kaza: 2 YaralıBunlar en basit örnekleri. Araç kiralayın, taksi tutun diyorsunuz günde 30-40 km yol yapın o parayı nasıl ödeyeceksiniz? Toplu taşıma aracı yok gittiğim yere, otobüs kalkıyor günde 2 kere oda belli saatlerde. Sabah 10:00, öğlen 14:00. Aracı ucuz diye aldım, o yollardan yanlayan, spin atan, modifiye diye orasına burasına parça takan insanları karıştırmadım. ORJİNAL diye özellikle vurgu yaptım. Ki zaten ben maddi durumdan alamadığımı belirttim gelip burda edebiyat yapmadım ya da sizin gibi gelip tek taraflı bencillik yapmadım. Forumda da vardı s2000 arabası ile video çekip orda burda yanlayan eleman, onun ne farkı kalıyor o halde? Kendinizi bu kadar üstün görmeyin, hiç kimseyi eleştirmek sizin haddinize de değil. Yukarda abileriin/arkadaşların 94-99 araçlarını bile aynı kefeye koyan bir canlı varlıktan böyle sözler duymak aslında normal karşılanmalı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2013; 12:33:01 

devlet fakirin arabasına da göz koydu

Basbakana sorsak yine teğet geçti diyecek


7648 Mesaj
11 Mart 2013; 12:33:11 

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris


bana bak sıfır arac mı güvenli oluyor sadece?

git yeni teknoloji pertten dönme arac al yine bundan güvenlikli yine ucuz!

şahin doğan kullanmaktaki amacınız ucuza faca yapmak başka bişey değil. zaten veriler ortada en cok bu modeller kaza yapıyor neden acaba?

İnsan gibi kullandıktan sonra kaza maza olmaz rahat olun siz.

Babam 91 model kartalı 2000 senesinde aldı. 10 sene kullandı, 1 kere bir yere tıklamadı bile. Son 3 senedir de ben kullanıyorum daha 1 yere tıklamadım. Tamamen şoföre bağlı yani, anlayabiliyor musun ?

Ayrıca şu verilerin kaynağını da bir ortaya koysan da bizde görsek..


2973 Mesaj
11 Mart 2013; 12:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris


bana bak sıfır arac mı güvenli oluyor sadece?

git yeni teknoloji pertten dönme arac al yine bundan güvenlikli yine ucuz!

şahin doğan kullanmaktaki amacınız ucuza faca yapmak başka bişey değil. zaten veriler ortada en cok bu modeller kaza yapıyor neden acaba?

Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın..bu kadar at gözlüğü ile dünya'ya bakmaktan vazgeç.

Ulan Kartal sattık yazdım..hani bildiğin KArtal sw olan..Aİle arabası olarak kullanılan..sen yolda kaçtane yere yapışmış kartal gördün..

İnsanlara böyle baktığın sürece senden hiçbiirşey olmaz...

her tofaşa bineni aynımı zannediyorsunuz? 90i hayatımda bir kere geçmedim. hız sınırı 70olan e-5 te 65 ile gidiyom diye arkadan sellektor yedim genede umursamadım..

Muhtemelen sellektor yapan ''adam''da sensindir
_____________________________

...Lütfen organ bağışı yapalım...


3118 Mesaj
11 Mart 2013; 12:36:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX


Bunlar en basit örnekleri. Araç kiralayın, taksi tutun diyorsunuz günde 30-40 km yol yapın o parayı nasıl ödeyeceksiniz? Toplu taşıma aracı yok gittiğim yere, otobüs kalkıyor günde 2 kere oda belli saatlerde. Sabah 10:00, öğlen 14:00. Aracı ucuz diye aldım, o yollardan yanlayan, spin atan, modifiye diye orasına burasına parça takan insanları karıştırmadım. ORJİNAL diye özellikle vurgu yaptım. Ki zaten ben maddi durumdan alamadığımı belirttim gelip burda edebiyat yapmadım ya da sizin gibi gelip tek taraflı bencillik yapmadım. Forumda da vardı s2000 arabası ile video çekip orda burda yanlayan eleman, onun ne farkı kalıyor o halde? Kendinizi bu kadar üstün görmeyin, hiç kimseyi eleştirmek sizin haddinize de değil. Yukarda abileriin/arkadaşların 94-99 araçlarını bile aynı kefeye koyan bir canlı varlıktan böyle sözler duymak aslında normal karşılanmalı.

o zaman bulundugunuz yerdeki minibüs kooparatifiyle görüşün imza toplayın valiliğe gidin oy verdiğiniz kişileri bulun toplu taşıma işini çözdürün şimdiye kadar hic denedinizmi bu işi merak ediyorum doğrusu. Ayrıca bu tip araçları kullanan ancak %1 lik insanlıktan nasiplenmiş kısımdaysanızda geçmiş olsun diyorum kurunun yanında yaşta yanıyor.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________230 Mesaj
11 Mart 2013; 12:40:13 

Bankalardan sonra sigortacılar da halkı sömürsün diye yapılmış olan bir uygulama olur.

Araban yeni olsa bile şoföre bir bahane bulup sigorta primini bir şekilde yükselteceklerdir.

Aracın modeli eski fakat araç bakımlıysa ne olacak. Muayeneden kusursuz geçtin fakat model eski mi diyecekler.
Araç muayenesini daha kapsamlı ve katı bir şekilde yapılabilir. Kusurlu aracı oradan salma.

Şu andaki yollardaki trafik kurallarına uyulursa zaten kaza yapılmaz. Sürücü 50 ile girmesi gereken viraja 90 ile
girerse değil ASR - ABS Aracında bütün alfabe olsa bile kurtaramaz aracı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Deli sormuş deliye aşk nedir diye? deli gülmüş deliye ben niye delirdim diye?


5557 Mesaj
11 Mart 2013; 12:40:44 

Valla bende Chevrolet'ler sigortalı. Sigorta fiyatları uçarsa sigortalamam araçları, olur biter. Trafiğe çıkmayan bir aracın sigortasız olmasında bir sorun yoktur herhalde? Sonradan sigortalamak isteyince ceza meza çıkmaz değil mi? Hiç bilmiyorum trafik sigortası mevzusunu...
_____________________________4398 Mesaj
11 Mart 2013; 12:47:29 

Yani Şahin,Doğanlar mı batırıyormuş sigortacıları? Şahini yeniden toplasan bile yeni nesil bir aracın tamponu kadar para tutmaz.Gizli zama bahanesi,neymiş ABS yokmuş.Eğer arabayı kullanmayı biliyorsanız ABS siz araç ABS li araçtan daha kısa mesafede durur.Sürücü kazma ise geçtim ABS yi ESP li aracı bile kaza yapar.
_____________________________ 
465 Mesaj
11 Mart 2013; 12:49:50 

donanım diye bir safsata çıkarmışlar araba 30 binlira bir iki bişey eklet oldu sana 40 45 binlira seneye makyajlısı çıkar farlar değişir oldu sana 48 52 binlira küçücük daracık arabalar olmuş 40-50 binlira bu işin sonu yok..arabamı sattım hadi 2009 üstü birşeyler alayım diom arabanın 0 ı 25 lira adamlar 2.eline 23 binlira çeker ben çıkamıyom bu işin içinden< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acme45 -- 11 Mart 2013; 12:50:12 >
_____________________________4398 Mesaj
11 Mart 2013; 12:51:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

o zaman bulundugunuz yerdeki minibüs kooparatifiyle görüşün imza toplayın valiliğe gidin oy verdiğiniz kişileri bulun toplu taşıma işini çözdürün şimdiye kadar hic denedinizmi bu işi merak ediyorum doğrusu. Ayrıca bu tip araçları kullanan ancak %1 lik insanlıktan nasiplenmiş kısımdaysanızda geçmiş olsun diyorum kurunun yanında yaşta yanıyor.

Türkiye üç beş büyük şehirden ibaret değil.
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________2120 Mesaj
11 Mart 2013; 12:53:02 

Ben axa sigortasında çalışıyorum böyle birşey yapmamız imkansız zaten devletin bi yasa verdiği yok kim kime ne tutturursa bugun unoya sigorta yaptım 175 tl benimde unom var günlük 10 araç sigortalıyorsak 8 i 2000 model altı bunlar olmasa nasıl para kazancaz siz merak etmeyin bu yasa cıkarsa birbirleriyle yarışan sigortacılar dahada ucuza çekeceklerdir türkiye burası o yapıosa ben neden yapmayım bırakın o şahini küçümseyen adamlar yarın 2 katı sigorta öderken ağlasın< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________4942 Mesaj
11 Mart 2013; 12:54:23 

of of of pert olup da sanayide doğrultulan araçlara nur yağar şimdi...
_____________________________

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz


2973 Mesaj
11 Mart 2013; 12:56:32 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu


Türkiye üç beş büyük şehirden ibaret değil.

+1966 çok haklısınız.. hayatında istanbul'dan dışarı çıkmayan adamlar heryeri istanbul gibi düşünüyor..

_____________________________

...Lütfen organ bağışı yapalım...


78 Mesaj
11 Mart 2013; 12:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu


Türkiye üç beş büyük şehirden ibaret değil.

Kesinlikle haklısınız hocam.
_____________________________

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.


 
865 Mesaj
11 Mart 2013; 13:50:02 

Günümüzde apaçi lakaplı tiplerin ellerinde mundar oldu şu tofaşlar.

Herbirimizin, özelikle 90 öncesi doğan kuşağın ne anıları vardır o tofaşlarla,yıllarca kahrımızı çektiler,sıfır alındıklarında sevinçten kaç çocuk uyuyamadı o zamanlar kimbilir.

Her şahin doğan adı geçen yerde onlara kurtulmamız gereken bir illet gözüyle bakmayalım.

Neyse,herkes sevecek diye bir kaide yok,fakat böyle bir sigorta sisteminden,en zararlı yine otomobil kullanıcıları çıkacak diye düşünüyorum.

Piyasada ucuza eski model alınacak araba kalmayınca,biraz yenilere nur yağacak,sıfırlara ise güç yetmeyecek gibi.Arz talep işi ne de olsa.
_____________________________486 Mesaj
11 Mart 2013; 13:53:56 


quote:

Orijinalden alıntı: casper333

Bankalardan sonra sigortacılar da halkı sömürsün diye yapılmış olan bir uygulama olur.

Araban yeni olsa bile şoföre bir bahane bulup sigorta primini bir şekilde yükselteceklerdir.

Aracın modeli eski fakat araç bakımlıysa ne olacak. Muayeneden kusursuz geçtin fakat model eski mi diyecekler.
Araç muayenesini daha kapsamlı ve katı bir şekilde yapılabilir. Kusurlu aracı oradan salma.

Şu andaki yollardaki trafik kurallarına uyulursa zaten kaza yapılmaz. Sürücü 50 ile girmesi gereken viraja 90 ile
girerse değil ASR - ABS Aracında bütün alfabe olsa bile kurtaramaz aracı.


Kesinlikle katiliyorum su konudaki en mantikli yorum bu. Devlet sigorta ile ugrasacagina arac muayenesini sert kurallara baglasin. Bakimli olmayan araclar muayeneden gecemeyen araclara bu sistem uygulansin ama o vatandasa da kdv veya otv indirimi gibi bir kolaylik saglansin. Herkes iyi bir araca binmek ister ama kapital duzenin lokomotifi icindeki ulkelerden biriyiz, zengin cok zengin fakir cok fakir aradaki makas cok acik.
Devlet dusuk gelirli vatandasimizin uzerine gidecegine, elinde avucunda ne kadar kurum varsa bunlari ozellestirecegine, her ay benzine, elektrige, dogalgaza zam yapacagina ona buna guzelim bilmem kac yillik ormanlarin ortasinda ev yapsin diye arsalari peskes cekecegine biraz olsun vatandasini dusunsun. 75 milyonun senelik geliri 10.000 Dolar degil bu gelire sahip kisim oldukca kucuk bir kisim. Koltuklarinda keyifle oturan bakanlar yoneticiler yerlerinden bi zahmet kalksinlarda bir vatandasin haline baksinlar. Bu sistem adil uygulanirsa araci eski olan vatandasima aracini yenilemesi icin destek verilecekse cok mantikli olur trafik dogandan, sahinden temizlenir herkes de belli bir standarttaki araclara binmis olur, onun haricinde bu uygulama cop olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

Volkswagen Jetta 1.4 TSI Highline 2012 ////// Volkswagen Golf 1.2 TSI - DSG Comfortline 2015

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2013; 13:56:17 

İnsanların yeni araçlara binmesini istiyorlarsa eğer araç fiyatlarındaki ve benzin fiyatlarındaki ötvyi kaldırsınlar. O zaman herkes sıfır arabaya biner, ekonomik ömrü tamamlanan araçlar hurdaya gider. Çok saçma mantıksız bir sistem.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2013; 13:58:42 

Konuya bak ne kadar görgüsüz varsa toplanmış iyi olmuş o bu şu durumu olmayanlar yaşamasın hiç bu ülkede.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


3118 Mesaj
11 Mart 2013; 14:17:10 

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu


Türkiye üç beş büyük şehirden ibaret değil.

türkiye 3 5 şehirdir yazmadım? boş laf etmeyiniz.
_____________________________3118 Mesaj
11 Mart 2013; 14:21:07 

quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

Konuya bak ne kadar görgüsüz varsa toplanmış iyi olmuş o bu şu durumu olmayanlar yaşamasın hiç bu ülkede.

durumu olmayan fakir kılıfı altına saklanıp fakir aracı kullanan yollarda türlü apaciliklerle insan hayatını hice sayanlardır kastımız. bu apacilerin piyasadan yok olmasına adına 3 5 düzgün insanda maalesef yanacak.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________7451 Mesaj
11 Mart 2013; 14:26:45 

iyi de adam 2. el şahinini kime satacak o zaman? devlet hurda da kolaylık yapmalı. hurda getirene mtv falan uygulatmamalı.
_____________________________

drrah diyorum başka birşey demiyorum.


 
479 Mesaj
11 Mart 2013; 14:32:08 

o zaman düşüreceksin vergileri,benzini şunu bunu herkes istediği aracı kolayca alabilecek, verin odunu yansın anasını satıyım,gariban vatandaş gücünün yettiğine zar zor biniyo gücü yettiğinden de değil, mecburi ihtiyaçtan,düşürün vergileri ötv vsyi,donatalım Güzel ülkemi amglerle, neyse fazla hayal perest oldum,bu ülkede zamlanmayan tek şey maaşlardır

tok açın halinden anlamaz,tofaş vs,bende sevmiyorum ancak, bu ona binen insanları,hor görmek aşağılamak hakkını kimseye vermez,düşmez kalkmaz bir ALLAH'tır.Haddimizi bilelim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan74 -- 11 Mart 2013; 14:33:03 >
_____________________________Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Mart 2013; 14:42:33 

Bir kere konu başlığı çok çirkin ve saygısızca olmuş. Eski araba denince Doğan, Şahin ve Kartal mı olmalı illa ki?

1977 model Mercedes nedir? Veya 1968 model bir VW? Ya da 1985 model BMW ne oluyor? Ya da 1988 model bir Peugeot ne oluyor? Bunlar eski araba değilde yeni arabalarmı?

Yakında 2000 liranın altında maaş alan bu ülkede hatta dünyada yaşayıp nefes almasın bile diyecekler. Durum onu gösteriyor çünkü. Yazıki çok çok yazık. Sigorta şirketlerinde ki açığı kapatmanın adı eski araçların primlerini yükseltmek olmuş. Güvenlik vs. hikaye.

Apaçiler sanki sırf Şahin ile yapıyor apaçiliklerini. 2009 model Honda CIVIC ile apaçilik yapan ne oluyor? Ona serbest galiba.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


16 Mesaj