Şimdi Ara

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
5
Favori
20.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Konuya böyle bir başlık açan kişide para çok sanırım..Kartal'ı sattık üzerine para ekliyip araç belki alıcaz..bir el atsında bizde sıfır araba alalım ozaman..

adamın attığı başlığa bak ya!!!!!!!!!!!!!!

edit: adam eski teknoloji demiş.. abs esr bsc klm ne ise içinde harf olan herşeyi söylemiş.sıfır arabaların hangisinde varmış ki bunlar..

ebs standart kaç araba var acaba..en ucuzu sandero o da 25bin..

bana bak sıfır arac mı güvenli oluyor sadece?

git yeni teknoloji pertten dönme arac al yine bundan güvenlikli yine ucuz!

şahin doğan kullanmaktaki amacınız ucuza faca yapmak başka bişey değil. zaten veriler ortada en cok bu modeller kaza yapıyor neden acaba?

nerde o veriler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Trafikte doğan şahin görmekten bana da gına geldi evet, bu uygulamayla bunlardan kurtulabilme ihtimali de güzel, ancak olan kısıtlı bütçesiyle ucu ucuna bu araçlara sahip olabilip ailesi ile gezmek veya işine gücüne gitmek isteyen dar gelirli vatandaşlara olacak.

Türkiyede yaşayan ve oy kullanan kesimin %70 ini teşkil ediyorlar..Bu kanunu çıkarmak çok zor ve çıkarana pahalıya patlayabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 11 Mart 2013; 19:31:22 >
  • Zor kurtulursun ne araba kullanırsın bilmem ama attığın başlığa bak mersedes de dünyaya geldi bu Tofaş'ı sevmeyenler her sene çıkıyor 2 sene oncede eski renolari toplancak demislerdi eeeeeeeeeee hani nerde :) bu araçlardan kurtulmak icin ülkemizin bi araç üretecek seviyeye gelmesi lazım anladın mı ? Öyle yok sigortadir yok sudur budur demekle olmaz. Şu okulum bitsin direk evlenip Almanya'ya yerleşcem %90 oranında gelecegim hazır o zamanda bu muhabbetler olacak eminim boyle başlıklara bı tarafımla gülcem emin ol :) bu sistem düzelmediği sürece Türkiye beyin göçü sorununu çözememeye mahkum kalacak! Benden bu kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Çok geç kalınan uygulamalar bunlar... Malesef devlet çok hantal bir oluşum..

Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olup zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...

gariptir şahin doğan tipo uno sahibi olanlar trafikte her haltı yiyebilecegini sanıyor belkide %99 u. yollarda gördüğüm kazaların büyük cogunluguda bu otomobil müsveddelerinin karıştıgı kazalardır genellikle sizin lüküs diye nitelediğiniz araçlara girmiş bulunuyorlar.

bu araçlardan nasıl kurtuluruz diyorduk devlet cok yerinde bir çözüm bulmuş.

uno tipo gibi araçlar pek kazaya karışmaz sen merak etme çünkü onlar malının kıymetini bilir spor arabalara binen zengin züppelerinin videoyu izle istersen her genelleme yanlıştır ama bende bir genelleme yapayım sonradan görmeler hep sizin gibi düşünür bence

http://www.youtube.com/watch?v=FuhAPHgQprA

• quote:

Orijinalden alıntı: atom239

quote:

Orijinalden alıntı: flonky

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: subsewen

yeter abicim artık doğan şahinmi kaldı

Herhalde zamanında birşey yaptı bu şahinciler uhte kaldı elemanda :))

1977de italyada uretimi DURDURULAN fakat ulkemizde 2001 yilina kadar uretilen bir HALK arabasina 2013 yilinda spor araba muamelesi yapiyorsunuz ya cok komik oluyor.

65 beygirlik teneke parcasi arkadan itis olunca surenler de kendini ken block zannediyor bu arada.

Sahinin arkadasa yapabilecegi en kotu sey lpg kokusunu solutmak olur.

Ben kullanıyorum ve kendimi ken blockta sanımıyorum başkalarının adına konuşma

Sende araç olarak ne var merak ediyorum . Yani normal şekilde doğana şahine binen adamla alıp veremediğin bukadar kin güttüğün ne yaptılar sana mesala ben olayın piskolojik yanındayım ...

Bende clio3 1.5 dci ile doğan L var . Bu zamana kadar binmediğim araçta kalmadı. Sürmediğim demiyorum. Al bak bmw tüm restorasyonun kendim yaptım. Bir aracın tarihini bana anlatma .....

Bana edebiyat yapma arkadasim.Sanki sahinciler sutten cikmis akkasik.Sanki hicbiri arabasini spor araba olarak gormuyor.Sahincilerin %90i bu sekilde kullaniyorsa istisnalar kaideyi bozmaz.

Sana aracin ne diye sormadim,adam gibi bir aciklama yaptim.Hangi aracin tarihini anlatacagimi da sana soracak degilim.

Madem birşey açıklamak zorunda değilsin birşeyde ıspatlayamıyorsun NİCKİMİ İYİ EZBERLE yazdığım yorumlara yorum yapma

Forumda GERÇEKTEN KİMİN NE ARAÇLARA SAHİP OLDUĞUNU BİL ona göre yorum yap

Yoksa 10 yaşındaki çocuktan gözümden farkın kalmıyor. Gidiyorlar youtube drift yazıp s2000 honda videosu izleyip burda doğanı kartalı HİÇ OLMAZSA ARABASI OLAN adama laf söylüyorlar.Sonrada karşısındakinden kendi tezini desteklicek ADAM lardan cevap bekliyor.

Bu sırf EGO tatminidir....

Bu araçların hiçbiri ne BABA parası NE SÜTYEN BANK parasıdır ALIN TERİDİR ALIN saygınız olsun......
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sigorta şirketleri pert ve hurda araçları piyasaya el altından sokuyor bunlar ne olacak? sürekli halk mı çekecek bu çakallıkların bedelini? Nereye elini atsan pert kayıtlı toplama araç,
    Yamalaya yamalaya trafiğe sokup duruyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1977de italyada uretimi DURDURULAN fakat ulkemizde 2001 yilina kadar uretilen bir HALK arabasina 2013 yilinda spor araba muamelesi yapiyorsunuz ya cok komik oluyor.

65 beygirlik teneke parcasi arkadan itis olunca surenler de kendini ken block zannediyor bu arada.

Sende araç olarak ne var merak ediyorum . Yani normal şekilde doğana şahine binen adamla alıp veremediğin bukadar kin güttüğün ne yaptılar sana mesala ben olayın piskolojik yanındayım ...

Bende clio3 1.5 dci ile doğan L var . Bu zamana kadar binmediğim araçta kalmadı. Sürmediğim demiyorum. Al bak bmw tüm restorasyonun kendim yaptım. Bir aracın tarihini bana anlatma .....

Bana edebiyat yapma arkadasim.Sanki sahinciler sutten cikmis akkasik.Sanki hicbiri arabasini spor araba olarak gormuyor.Sahincilerin %90i bu sekilde kullaniyorsa istisnalar kaideyi bozmaz.

Sana aracin ne diye sormadim,adam gibi bir aciklama yaptim.Hangi aracin tarihini anlatacagimi da sana soracak degilim.

Madem birşey açıklamak zorunda değilsin birşeyde ıspatlayamıyorsun NİCKİMİ İYİ EZBERLE yazdığım yorumlara yorum yapma

Yoksa 10 yaşındaki çocuktan gözümden farkın kalmıyor. Gidiyorlar youtube drift yazıp s2000 honda videosu izleyip burda doğanı kartalı HİÇ OLMAZSA ARABASI OLAN adama laf söylüyorlar.Sonrada karşısındakinden kendi tezini desteklicek ADAM lardan cevap bekliyor.

Bu araçların hiçbiri ne BABA parası NE SÜTYEN BANK parasıdır ALIN TERİDİR ALIN saygınız olsun......

Flonky kardesim sen her konuda haklısın adamlar sanki dünyaya mersedesle gelmiş :) imzamdaki araç orjinal bir arac sadece Çelik jant dısında. Bu atom denen arkadas biraz lüküs takılıyor :) ama bu tipler her yerde okula şahinle giderim kötü adam olurum diğer araçla giderim züppe olurum bende şaşırdım valla. Bizim mersonun pazarlığı var sattık sayılır bakalım bunda da jip alacaz okula gidince ne laf yiyecez :) bu ve bunun gibiler heryerde her zaman dediğim gibi TOFAŞ'I SEVMEYEN ARKADASLAR BASİMİZDAKİ SİSTEMİ DUZELTİN YIKIN BU DÜZENİ BİTİRİN BU DEVLETİN SÖMÜRGECİLİĞİNİ BEN ARACIMI JİLET YAPTIRMAYA HAZIRIM !

• Bende 97 broadway var şimdiye kadar Allah'a şükür tek çiziğim vuruğum kırığım olmadı.Elime toplu para geçmesine rağmen yani sıfır araç alma imkanım varken aracımı çok sevdiğimden çoğunlukla da şehiriçi kullanıldığından değiştirme gereği duymadım.İşimi görüyor mu görüyor niye değiştireyim dedim.Ne yani ben şimdi gözüm gibi baktığım aracımı hurdaya mı çıkarıcam?Oldu gözlerim doldu.Ne sigorta yaptırırım ne de vizeye sokarım.Ulan bizim gibi orta sınıfa kitleyeceklerine trafikteki hayvanlara gerekli cezayı versinler.Ya da onlara ehliyet veren ehliyet kurslarına gerekli denetimleri yapıp gerekli cezaları hatta en ağır cezaları versinler.Sorun araçlarda değil sistemde,sorun zihinlerde.Daha cumartesi günü arkamdan beni sellektör yaparak sıkıştıran hayvanı mı söyleyeyim yoksa başkasını mı?Üstelik kullandığı araç da kartal broadway şahin mahin değildi.Gayet de iyi bir araçtı isterseniz markasını da yazayım.Geçin bunarı ya neymiş kartaldan şahinden kurtuluyormuşuz.Hey Allah'ım ya anlayışa bak anlayışa.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Her arabasi olan senin gibi arabasinin onunde fotograf cekip buraya mi koyacak yani?

Ben neyi ispat edememisim de sen neyi ispat etmissin? Ya da ben sana neyi ispat etmek zorundayim?

Asil benim yaptigim degil senin yaptigin ego tatminidir.'Benim 3 tane arabam var param da var yine de sahine biniyorum.Bak ergen degilim sakallarim bile var benim' demekten baska birsey ifade etmiyor benim gozumde o fotograflar.Ki bu da yaptiginin acikca ego tatmini oldugunu gosteriyor.

Nickimin altinda hangi marka araca sahip oldugum yaziyor.Burada kimseye arabamla ya da malimla hava atmiyorum ben.Profilim acik oradan da bakabilirsin mesajlarima.

Zaten arabam var ya da yok,bundan sana ne? Sen insanlari mal varligiyla mi degerlendiriyorsun? Yok kardesim arabam falan,ne yapacaksin yani?

İyice sacmalamissiniz.

Edit:Yanlis sozcuk kullanimi

• 93 lada samaram var 200 liradan fazla sigorta tutarsa yaptırmayı düşünmüyorum.2000 nüfuslu yerde yaşıyorum zaten çok yapsam ayda 500 km yapıyor ,100 km-h daha fazla sürat yapmıyorum.10 seneden fazla kazam falanda yok.43 yaşındayım ömrüm boyu ne kendi tarafımdan nede hanım tarafından avanta bi lokma ekmek yemedim ne evim var ne tarlam,ne de dikili bir ağacım.17 senelik memurum bi atımlık barut kadar birikimim var onuda çakal firmalara mı kaptırayım
  • Sigortaların zarar ettiği nerde duyulmuş

• Bunlarda 1 gram beyin olsa her araca seyir kamerasi hediye ederler. Kazada video goruntusunu ibraz etmek sartiyla da policeye %50 indirim yaparlar. Amac uzum yemek degil ki bagciyi dovmek. Sen uckagitcilari tesbit edemiyorsun diye zarar ediyorsun diye benden yuksek prim ALAMAZSİN. Halki soyulacak keriz gozuyle goren zihniyetten(=bankalar ve sigorta sirketleri) hayirli bir uygulama goremezsiniz arkadaslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Sigortaların zarar ettiği nerde duyulmuş

+1 zarar ediyorsan police kesme kardesim. Sanki zorla yaptiriyoruz.

• Boşuna tartışıyorsunuz YAPAMAZLAR !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Flonky kardesim sen her konuda haklısın adamlar sanki dünyaya mersedesle gelmiş :) imzamdaki araç orjinal bir arac sadece Çelik jant dısında. Bu atom denen arkadas biraz lüküs takılıyor :) ama bu tipler her yerde okula şahinle giderim kötü adam olurum diğer araçla giderim züppe olurum bende şaşırdım valla. Bizim mersonun pazarlığı var sattık sayılır bakalım bunda da jip alacaz okula gidince ne laf yiyecez :) bu ve bunun gibiler heryerde her zaman dediğim gibi TOFAŞ'I SEVMEYEN ARKADASLAR BASİMİZDAKİ SİSTEMİ DUZELTİN YIKIN BU DÜZENİ BİTİRİN BU DEVLETİN SÖMÜRGECİLİĞİNİ BEN ARACIMI JİLET YAPTIRMAYA HAZIRIM !

Arkadas olayi memleket meselesine cevirmis.Bordo klavyeliler is basinda.

Bir kere 'sen her konuda haklisin kardes' ne demek allah askina? Adam ilah mi?

• Yapmayın arkadaşlar, alan var alamayan var.

Gariban ne yapacak? Adam gibi başka bi sistem geliştirselerdi ya.

Soygun başladı.
  • yalan olur hacı

• Çok bişey yapacağını sanan hükümete sesleniyorum.! Sen avrupaya özeniyorsan noktasına virgülüne kadar Otomobil vergi satış hurda vs gibi herşeyi birebir yap öyle gel Emekçinin işçinin Halkın Altından arabasına al !! Parası bol olan sallıyor yok kurtuluyoruzda bilmem neyde gün gelecek örn: off bune ya bmw 3,20lerden kurtulsak hep apaçilerin elinde diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopluumit -- 11 Mart 2013; 21:27:29 >
  • doğan şahinlerden bende tırsıyorum ne yalan söyleyeyim freni patlar vs. diye

güvenilir değil sonuçta ne sahibine ne de kendine hayrı var
  • Gün gelir devran döner sizlerde, "fakir aracı" diye tabir ettiğiniz araçları kullanabilirsiniz büyük konuşmayın isterseniz. Burada biri çıkıp desin hadi? Büyük konuşsun? Ben o duruma düşmem desin? Var mı diyebilen?

2008 Jetta aracım vardı, sattım dükkan devir aldım, kredi de çektim üstüne. Getirsin götürsün ayağına şu an Uno kullanıyorum. Önümüzdeki ay tekrar iyi bir araç alacağım kısmet olursa. Buna rağmen, "artık bende çıktı, şimdikiler düşünsün" diye kestirip atmam mevzuyu.

Şu an bile fakir aracı diye tabir edilen araçları alamayanlar var. Trafikte lüks araç ne ise o araçlarda saygı görecek. Apaçi diye tabir ettiğiniz kişiler, doğan alamazsa başka bir şey alırlar. Bmw alırlar, Pejo alırlar illaki alırlar bir şeyler. Boş duracaklarını mı sanıyorsunuz?

Madem böyle bir yasa çıkaracaksın, eski araç sahiplerini de düşüneceksin, hatta düşünmek zorundasın.. Ben onlar içinde kolaylıklar düzenleneceğini sanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.