DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?...
47
Cevap
0
Favori
15.399
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?...
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      965 Mesaj
      05 Haziran 2011 10:15:24
      Evet başlıktada anlaşıldığı gibi bi sıkıntı geldi basıma 4 , 5 gün oluyor ...
      ne yapabilirim , polise haber vermek etkili olur mu ? Daha önceden iphone caldıran ve birseyler deneyip basarılı olan arkadaslar varsa yada duyan bilen varsa lütfen paylasınız...

• Yarbay
      2922 Mesaj
      05 Haziran 2011 10:24:26
      Telefon Türkiye den alınma mıydı?
      Faturası var mıdır yani?

...
    • Yüzbaşı
      965 Mesaj
      05 Haziran 2011 10:32:44
      evet turkcell garantili , 6 ay falan olmuştu alalı

• Yarbay
      2922 Mesaj
      05 Haziran 2011 10:53:58
      Faturası ile birlikte savcılığa gitmen lazım

...
    • Yüzbaşı
      595 Mesaj
      05 Haziran 2011 11:13:20
      Mobileme den find my iphone ozelligini actiysan www.me.com adresine itunes da kullandiginiz kullanici adi ve sifreyle giris yapip iphoneununuzun yenirini gorebilirsiniz (acik alanda gps zayesinde nokta atisi yapiyor eger gps sinyali alamiyorsa wifi veya baz istasyonu uzerinden belirli bir alan uzerinde gosterir)

Ekleme: bu siteden bulabiliyorsaniz polise gidip bulabileceginizi anlatin tahminimce yardimci olacaklardir ama siteden bulamazsaniz yine de polise faturanizla gidin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokooo -- 5 Haziran 2011; 11:16:04 >

• iOS Beta Kullanıcısı
      4356 Mesaj
      05 Haziran 2011 19:32:17
      cihaz hangi ilde çalındı acaba...

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 5 Haziran 2011; 19:39:19 >

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      05 Haziran 2011 19:39:12
      arkadaşım geçmiş olsun,umarım sonuç alırsın,en korktuğum şey..

s.mta
    • Yarbay
      2261 Mesaj
      05 Haziran 2011 20:28:18

quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

Mobileme den find my iphone ozelligini actiysan www.me.com adresine itunes da kullandiginiz kullanici adi ve sifreyle giris yapip iphoneununuzun yenirini gorebilirsiniz (acik alanda gps zayesinde nokta atisi yapiyor eger gps sinyali alamiyorsa wifi veya baz istasyonu uzerinden belirli bir alan uzerinde gosterir)

Ekleme: bu siteden bulabiliyorsaniz polise gidip bulabileceginizi anlatin tahminimce yardimci olacaklardir ama siteden bulamazsaniz yine de polise faturanizla gidin

mobileme ve find my iphone konusunu biraz açarmısınız rica etsem? forumda eminim bir çok başlıkta köşe bucak mesajlar vardır bununla ilgili fakat böyle bi başlık altında kısaca özetlerseniz çok daha faydalı olur herkes için..

teşekkürler

çaldıran arkadaşa da çok geçmiş olsun, umarım bulunur

Büyükçekmece Bölgesi Gayrimenkul Brokerı
    • Yarbay
      8214 Mesaj
      05 Haziran 2011 20:31:56

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

Alıntıları Göster

mobileme ve find my iphone konusunu biraz açarmısınız rica etsem? forumda eminim bir çok başlıkta köşe bucak mesajlar vardır bununla ilgili fakat böyle bi başlık altında kısaca özetlerseniz çok daha faydalı olur herkes için..

teşekkürler

çaldıran arkadaşa da çok geçmiş olsun, umarım bulunur

Burada detaylı bilgi mevcut

http://www.iphoneturkey...ihazimi-bul-servisi.html

• Yüzbaşı
      965 Mesaj
      06 Haziran 2011 05:17:34
      İlk isim hemen mobile me / find ' i kontrol etmek oldu ama cihaz acilmadi hic, ara ara bakiyorum hep. Calan kisi restore yapmistir zaten . Bu savcilik isi beni kasiyor biraz acikcasi , cok gec bulunuyormus . Acikcasi bana telefondan ote calan kisinin tespiti lazim ... Yakalarsammm ...:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      883 Mesaj
      06 Haziran 2011 06:37:06
      Erken yada geç savcılıktan başka şansınız yok çok geçmiş olsun hiç vakit kaybetmeden gidin savcılığa ayrıca find my iphone bu tarz durumlarda işe yaramıyor maalesef find my iphone ile bulmak için cihazda internet bağlantısı olması ve konum servislerinin açık olması gerekli vede tabi çalan hırsızın salak olması lazımkı bunları açık bıraksın apple'ın bu tarz durumlar için find my iphoneyi geliştirmesi lazım gereksinimleri minimuma düşürmesi lazım ama onuda yapmaz tahminimce o zaman herkes kendi işini çözmeye
      kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 6 Haziran 2011; 6:39:01 >
    • Binbaşı
      1341 Mesaj
      06 Haziran 2011 07:35:16
      yaww benim merak ettiğim şey şu.şimdi o tlf nu çalan kişi nasıl dolanıyor nasıl nefes alıyor? nasıl yastığa başını koyuyor :S çok geçmiş olsun arkadaşım.çok zor bir durum.yakalarsan bana özel mesaj attki beraber........yapalım umarım bulunur :(

İpod Video 5.5 Diymod
      Meier corda 2stepdance
      Phonak Audeo PFE 232
      MacBook-Pro
    • Yarbay
      9172 Mesaj
      06 Haziran 2011 09:28:42
      Geçmiş olsun dostum,umarım en yakın zamanda bulunur

• Yarbay
      2414 Mesaj
      06 Haziran 2011 09:36:04
      Öncelikle geçmiş olsun; ama polise ve savcılığa dilekçe vermekten başka çaren yok. Geç olsa da bulunuyor en azından telefon hattı kapanıyor. Eğer çalan cihazı açarsa kullanamıyacak zaten ama açmadan parçalayıp satarsa hiç bir şekilde bulunamaz maalesef:(

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
    • Yüzbaşı
      965 Mesaj
      06 Haziran 2011 11:15:37
      Herkeze tesekkurler , iphonelerinizi cebinizden cikarmayin :) 3gs ile yola devam ediyorum . Iphone 5 i bekliycem...

• Yarbay
      6172 Mesaj
      06 Haziran 2011 11:21:49
      çok geçmiş olsun umarım bulunur :(

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!
    • Yarbay
      2686 Mesaj
      06 Haziran 2011 11:23:07
      Geçmiş olsun hocam.İnşallah en kısa sürede bulunur ve telefonuna kavuşursun.

• Yarbay
      4409 Mesaj
      06 Haziran 2011 11:25:16

quote:

Orijinalden alıntı: hobapli

İlk isim hemen mobile me / find ' i kontrol etmek oldu ama cihaz acilmadi hic, ara ara bakiyorum hep. Calan kisi restore yapmistir zaten . Bu savcilik isi beni kasiyor biraz acikcasi , cok gec bulunuyormus . Acikcasi bana telefondan ote calan kisinin tespiti lazim ... Yakalarsammm ...:)

Sen telefonu çaldırdıgına eminmisin

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir.
    • Yüzbaşı
      965 Mesaj
      06 Haziran 2011 11:33:49
      Evet . Neden sordun ?

• Yarbay
      2725 Mesaj
      08 Haziran 2011 14:33:44
      geçmiş olsunda neden direk gitmiyorsun savcılıga zaman kaybedersin böyle..

• Yüzbaşı
      808 Mesaj
      08 Haziran 2011 15:35:08
      quote:

Orijinalden alıntı: realcem

Alıntıları Göster

Sen telefonu çaldırdıgına eminmisin

+1 madem savcılık geç buluyormuş,o zaman sana iyi aramalar arkadaşım kusura bakma bu yorumu hak ediyorsun,ki ben vakti zamanında iphone 3g'mi elazığda caldırmıştım abd'den alınma 3 ay sonra Şırnak'tan çıktı telefon sadece apple store faturasını ibraz ettim pasaport kaydımı falan gösterdim. Adalet geçte olsa tecelli edecektir tabi adalete güveniyorsan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorbital -- 8 Haziran 2011; 15:40:32 >

Yardım edemeyeceksen,zara verme !

-Hipokrat-
    • Yarbay
      4065 Mesaj
      08 Haziran 2011 16:00:37
      Aynı şey benimde başıma geldi arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce Ankara da çalındı iphone 4 üm. Akşam çalındı telefon, ertesi sabah ilk iş en yakın karakola cihazın faturası ile beraber dilekçe verdim şikayetçi oldum. Turkcell den kontratlı almıştım 6-7 ay önce...

Ama hiç umudum yok, bulunabileceğini sanmıyorum telefonun 15 gün oldu ses seda yok henüz...

Bir kedim bile yok...[/url]
    • Binbaşı
      1543 Mesaj
      08 Haziran 2011 23:34:24
      Otobüste filan mı cebinizden çaldırdınız? Yani nasıl çaldırdınız telefonlarınızı arkadaşlar?

• Yarbay
      4065 Mesaj
      09 Haziran 2011 11:01:53
      Ben Noterlikte çalışıyorum, masamdan çalındı, çok kalabalıktı o gün. Kamera falan da olmadığı için kim çaldıya gitti...

Bir kedim bile yok...[/url]
    • Teğmen
      228 Mesaj
      09 Haziran 2011 11:27:46
      2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..

• Yüzbaşı
      637 Mesaj
      09 Haziran 2011 11:56:38

quote:

Orijinalden alıntı: deepdarque

2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..

Yukarıda arkadaşımında dediği gibi eğer cihazınız parçalanıp yedek parça olarak kullanılmış ise bulumnası tabiiki imkansız olacaktır. Muhtemelen sizin cihazınızda o şekilde kullanılmıştır maalesef. Diğer türlü zaten bu hırsız eninde sonunda bu cihazı satacak ve 2. el alan biriside bunu satın alıp kartını takacak. Gerisi Polisin işi. Eninde sonunda bulunur. Saygılar.

• Yüzbaşı
      925 Mesaj
      09 Haziran 2011 16:56:24
      bulunmaz, geçmiş olsun. çalıştığın noterde 1 bardak soğuk su vardır umarım

Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir
    • Yarbay
      6459 Mesaj
      09 Haziran 2011 17:08:15
      Mobilme yada igotya olsaydı şimdiye yakalamistin

DONANIM
      #DirenApple

• Yüzbaşı
      356 Mesaj
      09 Haziran 2011 17:26:04
      beyler cıhazı bulma yontemlerı var hepımız bılıyoruz, pekı calan serefsız cıhaza restore atarsa nasıl bulucaz ?
      calan kısının ya salak olması lazım, yada ıyı nıyetlı bırısının bulması lazım cıhazı gerı alabılmek ıcın :)

• Yarbay
      2260 Mesaj
      09 Haziran 2011 17:28:53
      Cihaza kilit koyarım, restore atsında göreyim çakal

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      09 Haziran 2011 18:32:05
      Geçen sene arabadaki çantadan, camı kırarak iphone 3GS çalınmıştı.

Savcılığa başvurduk, sonuç çıkmadı.

Şüpheli ile ilgili bir bilgi mektubu geldi ama telefonu bulamadık, bulunan da duymadım.

Geçmiş olsun.

In love with BMW - F30 M-Sport
      Selftouch |
      Gezi Jet | BookingGo | Hotelz.tv
    • Yarbay
      2447 Mesaj
      09 Haziran 2011 19:11:23
      Gecmis olsun.
      Evet neden savcılığa gidip basvurmuyorsun?

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      09 Haziran 2011 19:18:25
      En kısa sürede savcılığa git kardeşim ayrıca bir geçmiş olsun da benden.Hani bilmiyorum da

• Binbaşı
      1341 Mesaj
      09 Haziran 2011 20:31:14

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

onu nasıl yapıyorsun?bizde kendimizi emniyete alalım

İpod Video 5.5 Diymod
      Meier corda 2stepdance
      Phonak Audeo PFE 232
      MacBook-Pro
    • Teğmen
      215 Mesaj
      10 Haziran 2011 00:00:12
      Kendi telefonumda bunu deneyim dedim. Öncelikle telefonu kitlettim mobileme'den. Hırsız çalarsa sadece bilgilerinize ulaşamıyor, telefonu kapatabiliyor yine de. Haliyle yerini bulamazsınız kilitleseniz bile. Daha sonra kilitli haliyle itunes'a bağladım rahatça bilgileri güncelliyor yeni program atabiliyordum. Restore tuşuna basmadım ama büyük bir ihtimal onun da çalışacağını düşünüyorum. Basit bir tuş kilidinden öte değil yani mobileme'nin uyguladığı kilitleme. Kısacası biri çalarsa hemen kilitleyip yerini tespit etmeye çalışmak lazım ve çalan kişinin iphone'u nasıl kapatacağını bilmediğine dua etmeniz lazım:)

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

• Yüzbaşı
      883 Mesaj
      10 Haziran 2011 00:36:56
      Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
      Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 10 Haziran 2011; 0:42:13 >

Macbook pro retina mid 2014
      iPhone 6 plus 64 gb gold
      iPad air wifi/cellular 32 gb
    • Binbaşı
      1341 Mesaj
      10 Haziran 2011 05:20:10

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
      Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

guzel programa benziyor, cydiadan arama yapinca hemen cikiyor. yalniz turkce aciklamasi olmamasi handikap olmus programi daha verimli kullanmak acisindan.

kurduktan sonra telefondan uyelik aliyorsunuz ve aldiginiz uyelikle www.cylay.com adresine giris yapiyorsunuz. burada karsiniza kontrol paneli cikacak telefon internete baglaninca bircok yapilacak alternatifiniz var mesela o an telin nerede oldugu hangi no ile kullanildigi vs kullanici panelinden gorebiliyorsunuz. telden son aranan numaralarida gorebiliyorsunuz saniyorum ama onu denemedim istediginiz zaman fotograf cekebiliyorsunuz ister on ister arka kameradan bunu denedim :D. Telde %100 bulunmasi gerekli bir program.

Adaletin en kotusu geç tecelli edendir. Sonunda hüküm isabetli bile olsa geciken adalet zulümdür.
    • Binbaşı
      1226 Mesaj
      10 Haziran 2011 07:55:42
      Selam,
      O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
      Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...

Bugün 29 Ekim'i iptal edenler yarın 10 Kasım'da kına yakarlar...
    • Binbaşı
      1669 Mesaj
      10 Haziran 2011 08:12:45
      Cylay programi cok ilgimi cekti. Yillik mi 20 dollar yoksa omurluk mu?
      1 ay ucretsiz olmasi guzel. Kurup deneyecegim.

Arkadasim sana da cok gecmis olsun.

• Yarbay
      3667 Mesaj
      10 Haziran 2011 10:44:46
      igotya programında bu özelliğin olduğu söyleniyor ama ben bi türlü kuramadım o programı :)

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
      O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
      Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...

GALATASARAY MANCHESTER UNITED
    • Binbaşı
      1728 Mesaj
      10 Haziran 2011 11:39:00
      O kadar karamsar olmamak gerekiyor. Başıma geldi. Aldığım telefon çalıntıydı ve kullanıma kapandı. Mecburen savcılığa teslim ettim ve daha sonra biraz uğraştım.
      Kesin savcılığa başvurun. Telefon başka bir hatta kullanılırsa hem çalan kişi yakalanır hem de telefonunuz geri gelir.

En kötüsü yedek parça yapılması yada yurtdışına çıkması. Onun için de yapacak birşey yok.

quote:

Orijinalden alıntı: ceset114

Geçen sene arabadaki çantadan, camı kırarak iphone 3GS çalınmıştı.

Savcılığa başvurduk, sonuç çıkmadı.

Şüpheli ile ilgili bir bilgi mektubu geldi ama telefonu bulamadık, bulunan da duymadım.

Geçmiş olsun.

Xiaomi ipad kırılmaz ekran koruyucu, otg ve kablolar - 5 tl'den başlıyor

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=604546
    • Yüzbaşı
      449 Mesaj
      10 Haziran 2011 12:30:46
      şuana kadar çalınan telefonun bulunduğunu hiç duymadım.

moral bozmak istemiyorum ama bir soğuk su iyi gider.

• Yarbay
      9172 Mesaj
      10 Haziran 2011 12:35:07

quote:

Orijinalden alıntı: YolunuŞaşıranPusula
      şuana kadar çalınan telefonun bulunduğunu hiç duymadım.

moral bozmak istemiyorum ama bir soğuk su iyi gider.

Hocam avatarını değiştr.:) yakışmıyor sana.:))

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Haziran 2011 13:43:02

quote:

Orijinalden alıntı: freedommaker

Alıntıları Göster

Yukarıda arkadaşımında dediği gibi eğer cihazınız parçalanıp yedek parça olarak kullanılmış ise bulumnası tabiiki imkansız olacaktır. Muhtemelen sizin cihazınızda o şekilde kullanılmıştır maalesef. Diğer türlü zaten bu hırsız eninde sonunda bu cihazı satacak ve 2. el alan biriside bunu satın alıp kartını takacak. Gerisi Polisin işi. Eninde sonunda bulunur. Saygılar.

merakımdan soruyorum peki telefonu hırsızdan bilmeyerek satın alan adamda yakalansa ne oluyor?

Gıprısı,Gıbrısta yaşayana sorun Gardaş tıkla
    • Yüzbaşı
      449 Mesaj
      10 Haziran 2011 13:43:06

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Alıntıları Göster

Hocam avatarını değiştr.:) yakışmıyor sana.:))

bugün cihaz geliyor inşallah ,değiştiriyoruz :)

• Yarbay
      9172 Mesaj
      10 Haziran 2011 13:58:25

quote:

Orijinalden alıntı: YolunuŞaşıranPusula

Alıntıları Göster

bugün cihaz geliyor inşallah ,değiştiriyoruz :)

Hadi hayırlı olsun hocam.:)

• Binbaşı
      1728 Mesaj
      10 Haziran 2011 14:33:58
      Telefonu teslim ediyorsun ve ceza almıyorsun iyi niyetten.
      Arkadaşımın çalınan telefonu geri geldi ve ben çalıntı telefonu sahibine verdim. 2 örnek biliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: CxCxCx

Alıntıları Göster

merakımdan soruyorum peki telefonu hırsızdan bilmeyerek satın alan adamda yakalansa ne oluyor?

Xiaomi ipad kırılmaz ekran koruyucu, otg ve kablolar - 5 tl'den başlıyor

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=604546
    • Binbaşı
      1341 Mesaj
      10 Haziran 2011 19:07:05

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,

benim yazdigimi okumadin sanirim :) on veya arka kameradan goruntu alabiliyorsun uzaktan komut ile denedim calisiyor :)

Adaletin en kotusu geç tecelli edendir. Sonunda hüküm isabetli bile olsa geciken adalet zulümdür.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.