Şimdi Ara

Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
15.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: realcem

quote:

Orijinalden alıntı: hobapli

İlk isim hemen mobile me / find ' i kontrol etmek oldu ama cihaz acilmadi hic, ara ara bakiyorum hep. Calan kisi restore yapmistir zaten . Bu savcilik isi beni kasiyor biraz acikcasi , cok gec bulunuyormus . Acikcasi bana telefondan ote calan kisinin tespiti lazim ... Yakalarsammm ...:)

Sen telefonu çaldırdıgına eminmisin

+1 madem savcılık geç buluyormuş,o zaman sana iyi aramalar arkadaşım kusura bakma bu yorumu hak ediyorsun,ki ben vakti zamanında iphone 3g'mi elazığda caldırmıştım abd'den alınma 3 ay sonra Şırnak'tan çıktı telefon sadece apple store faturasını ibraz ettim pasaport kaydımı falan gösterdim. Adalet geçte olsa tecelli edecektir tabi adalete güveniyorsan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamzinxxx -- 8 Haziran 2011; 15:40:32 >

• Aynı şey benimde başıma geldi arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce Ankara da çalındı iphone 4 üm. Akşam çalındı telefon, ertesi sabah ilk iş en yakın karakola cihazın faturası ile beraber dilekçe verdim şikayetçi oldum. Turkcell den kontratlı almıştım 6-7 ay önce...

Ama hiç umudum yok, bulunabileceğini sanmıyorum telefonun 15 gün oldu ses seda yok henüz...
  • Otobüste filan mı cebinizden çaldırdınız? Yani nasıl çaldırdınız telefonlarınızı arkadaşlar?
  • Ben Noterlikte çalışıyorum, masamdan çalındı, çok kalabalıktı o gün. Kamera falan da olmadığı için kim çaldıya gitti...
  • 2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepdarque

2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..

Yukarıda arkadaşımında dediği gibi eğer cihazınız parçalanıp yedek parça olarak kullanılmış ise bulumnası tabiiki imkansız olacaktır. Muhtemelen sizin cihazınızda o şekilde kullanılmıştır maalesef. Diğer türlü zaten bu hırsız eninde sonunda bu cihazı satacak ve 2. el alan biriside bunu satın alıp kartını takacak. Gerisi Polisin işi. Eninde sonunda bulunur. Saygılar.

• bulunmaz, geçmiş olsun. çalıştığın noterde 1 bardak soğuk su vardır umarım
  • Mobilme yada igotya olsaydı şimdiye yakalamistin
  • beyler cıhazı bulma yontemlerı var hepımız bılıyoruz, pekı calan serefsız cıhaza restore atarsa nasıl bulucaz ?
    calan kısının ya salak olması lazım, yada ıyı nıyetlı bırısının bulması lazım cıhazı gerı alabılmek ıcın :)
  • Cihaza kilit koyarım, restore atsında göreyim çakal

• Geçen sene arabadaki çantadan, camı kırarak iphone 3GS çalınmıştı.

Savcılığa başvurduk, sonuç çıkmadı.

Şüpheli ile ilgili bir bilgi mektubu geldi ama telefonu bulamadık, bulunan da duymadım.

Geçmiş olsun.
  • Gecmis olsun.
    Evet neden savcılığa gidip basvurmuyorsun?
  • En kısa sürede savcılığa git kardeşim ayrıca bir geçmiş olsun da benden.Hani bilmiyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Cihaza kilit koyarım, restore atsında göreyim çakal

onu nasıl yapıyorsun?bizde kendimizi emniyete alalım
  • Kendi telefonumda bunu deneyim dedim. Öncelikle telefonu kitlettim mobileme'den. Hırsız çalarsa sadece bilgilerinize ulaşamıyor, telefonu kapatabiliyor yine de. Haliyle yerini bulamazsınız kilitleseniz bile. Daha sonra kilitli haliyle itunes'a bağladım rahatça bilgileri güncelliyor yeni program atabiliyordum. Restore tuşuna basmadım ama büyük bir ihtimal onun da çalışacağını düşünüyorum. Basit bir tuş kilidinden öte değil yani mobileme'nin uyguladığı kilitleme. Kısacası biri çalarsa hemen kilitleyip yerini tespit etmeye çalışmak lazım ve çalan kişinin iphone'u nasıl kapatacağını bilmediğine dua etmeniz lazım:)

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Cihaza kilit koyarım, restore atsında göreyim çakal

• Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
    Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 10 Haziran 2011; 0:42:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
    Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

guzel programa benziyor, cydiadan arama yapinca hemen cikiyor. yalniz turkce aciklamasi olmamasi handikap olmus programi daha verimli kullanmak acisindan.

kurduktan sonra telefondan uyelik aliyorsunuz ve aldiginiz uyeliklewww.cylay.com adresine giris yapiyorsunuz. burada karsiniza kontrol paneli cikacak telefon internete baglaninca bircok yapilacak alternatifiniz var mesela o an telin nerede oldugu hangi no ile kullanildigi vs kullanici panelinden gorebiliyorsunuz. telden son aranan numaralarida gorebiliyorsunuz saniyorum ama onu denemedim istediginiz zaman fotograf cekebiliyorsunuz ister on ister arka kameradan bunu denedim :D. Telde %100 bulunmasi gerekli bir program.

• Selam,
    O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
    Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...
  • Cylay programi cok ilgimi cekti. Yillik mi 20 dollar yoksa omurluk mu?
    1 ay ucretsiz olmasi guzel. Kurup deneyecegim.

Arkadasim sana da cok gecmis olsun.
  • igotya programında bu özelliğin olduğu söyleniyor ama ben bi türlü kuramadım o programı :)

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
    O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
    Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.