Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçmiş dönemlere baktım yine ödemişim, seneden seneye olacakmış evet...peki bu sigortayı kredi kullandığımız bankadan almak zorunluluğu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tplav

geçmiş dönemlere baktım yine ödemişim, seneden seneye olacakmış evet...peki bu sigortayı kredi kullandığımız bankadan almak zorunluluğu var mıdır?

Sözleşmenize bağlı ama genelde aynı bankadan yaptırmak zorunluluğu yok onu da sorun bankanıza..
  • konut kredisi almak için halkbanka gittik bugün. Halkbankası hayat sigortası için babamdan yıllık 1500 tl istedi. kredi vadesi süresince zorunlu dendi. bu arada babam 65 yaşında. bu fiyat normal mi?
  • Bana da 52.000TL Konut Kredisi lazım. Forumda yazılanları okudum. Eşimin adına YKB'de Konut kredisi var, 3 senedir ödüyoruz.. İlk sene Hayat Sigortası ve DASK yaptırdılar, sonraki senelerde yapmadık.
    Şuan tüm bankalar bunları zorunlu yaptırıyor mu?

Ayrıca en iyi oran ve masraflar dahil edildiğinde Akbank'tan mı çeksek?(52.000TL 120 AY için)
    Şuan mesai bittiğinden buraya sorayım dedim.
    Teşekkürler
  • Allaha şükür 90000 120 ay 076 toplam masraf 1300 Bank Asya
  • Konutkredisi.com.tr sağolsun ücretsiz danışmanlık veriyormuş ancak, telefonumu kaydederken sözleşmeyi okudum:

"Bu formu doldurarak,www.konutkredisi.com.tr adresindeki Internet sitesini görüntüleyerek veya herhangi başka bir şekilde Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.’ye (“Şirket”) ileteceğiniz tüm bilgiler (“Bilgiler”) Şirket tarafından bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına aracılık edilmesi amacıyla (“Amaç”) saklanacak, kullanılacak ve/veya işlenecektir.
    Bu doğrultuda beyan etmektesiniz ki;
    Kişisel bilgilerimin nasıl ve hangi amaçla kullanılacağını okudum ve anladım. Kişisel bilgilerimin Amaç doğrultusunda saklanmasına, kullanılmasına, Bankalara aktarılmasına, Şirket’in Bankalarda kredi başvurumla bağlantılı süreçleri adıma takip etmesine, Şirket’in Amaç doğrultusunda talebimi ilettiği Bankalardan benim için gerçekleştirilen değerlendirme sonuçlarını öğrenmesine ve Şirket’in tarafıma bilgilendirme ve pazarlama amaçlı e-mail ve SMS göndermesine izin ve onay veriyorum."

Demişsiniz. Ben de cep telefonum numaramı diğer bankalar, mobilyacılar, marketler, masaj salonları vs. nereden buluyor diyordum. Demekki bu tür sözleşmeleri "okumadan" kabul ederek tüm bilgilerimizin herkese verilmesine kendimiz izin veriyormuşuz.
    Ben de onaylamadan çıktım.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 1 Nisan 2013; 21:07:49 >

• bugün itibariyle bankalardan teklif alan oldumu, şuan oranlar ne durumda artış var mı, bütün bankaların sitelerinde kredi oranları yüksek gözüküyor ancak forumda herkes 0,70 - 0,75 arasında aldıklarından bahsediyorlar. Buna birisi açıklık getirebilir mi..
    Birde artan taksitli konut kredisi diye birşey var ama bu hesaplamayı yapan hiçbir banka sitesi göremedim. Ancak bankaların kendileri hesaplayıp söylüyorlar. Varmı bu kouda bilgisi olan, varsa site ismi söyleyebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

bugün itibariyle bankalardan teklif alan oldumu, şuan oranlar ne durumda artış var mı, bütün bankaların sitelerinde kredi oranları yüksek gözüküyor ancak forumda herkes 0,70 - 0,75 arasında aldıklarından bahsediyorlar. Buna birisi açıklık getirebilir mi..
    Birde artan taksitli konut kredisi diye birşey var ama bu hesaplamayı yapan hiçbir banka sitesi göremedim. Ancak bankaların kendileri hesaplayıp söylüyorlar. Varmı bu kouda bilgisi olan, varsa site ismi söyleyebilirmisiniz

Ben bugün garanti, halkbank ve finansbank ile görüştüm. Hepsi 0,73 oranı veriyorlar. Garanti'de masraflar toplam 1700-2000 TL aralğında, Finansbankta 2200-2500 TL civarı, Halkbankta 1500-1600 TL fakat Halkbankta da hayat sigortası zorunlu, diğerlerinde değil. Hesap işletim ücreti var ise de 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı karşılığında bu ücret iptal ettiklerini söylüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_trabzon

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

dostlar geçenlerde ev kısa zamanda allah nasip ederse ev alacağım demiştim evi buldum. yarından itibaren kredi çekmek için kredi araştırmalarına başlayacağım. acaba ankarada;

110.000 tl kredi 60 ay vadeli ödeme için en uygun banka ve şube tavsiyeniz acaba olur mu?? işten dolayı pek vaktim yok ancak bir kaç bankanın şubelerine bakabileceğim. yardımlarınızı bekliyorum...

düşük masraf istiyorsanız ziraat iyidir

tabiki düşük masrafta olur ama bence en önemlisi acaba hangi bankalarda hayat sigortası zorunluluğu yok bana göre o önemli. birde arkadaşlar bugun yapmış olduğum banka gezme turunda

120.000tl 60 ay için 2.463tl aylık odeme ve 1800 tl masraf dedi bu oraknlar sizce nasıl??? sanki biraz yüksek mi yoksa bana mı öyle geldi anlayamadım. hala ankaradan 120.000 tl 60 ay vade için en düşük aylık ödeme ve masraf hangisinde ayrıca hayat sigorta zorunluluğu olmayan bankalar hangileri söylerseniz sevinirim;)

bunların dışında kesinlikle uzak durun diyeceğiniz banka var mı???

• Arkadaşlar kısaca bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Eşimle benim maaşım 4700 lira. şu anda 90.000 tl için 120 ay kredi çekebilirmiyim. Taksit tutarı 1200 tl civarına geliyor.
    Çocuk düşündüğümüz için eşim seneye işten çıkacak. o zaman sadece benim maaşım 2500 lira civarı bir para girecek eve. bi şekilde cevirebilirim diyorum.
    Banka bu duruma bişey dermi.
    Yoksa sadece krediye ilk imza atarken mi bordrolar gerekiyor.
  • finansbankta memura mart ayında masrafsız kredi seçeneği vardı bittimi bilginiz var mı, başka bankalara sorma imkanınız oldumu ve bütün bankalar aynı oranı vermişler, şu banka şu oranı verdi siz ne veriyorsunuz gibi gidilse daha düşerler sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpss

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

bugün itibariyle bankalardan teklif alan oldumu, şuan oranlar ne durumda artış var mı, bütün bankaların sitelerinde kredi oranları yüksek gözüküyor ancak forumda herkes 0,70 - 0,75 arasında aldıklarından bahsediyorlar. Buna birisi açıklık getirebilir mi..

Ben bugün garanti, halkbank ve finansbank ile görüştüm. Hepsi 0,73 oranı veriyorlar. Garanti'de masraflar toplam 1700-2000 TL aralğında, Finansbankta 2200-2500 TL civarı, Halkbankta 1500-1600 TL fakat Halkbankta da hayat sigortası zorunlu, diğerlerinde değil. Hesap işletim ücreti var ise de 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı karşılığında bu ücret iptal ettiklerini söylüyorlar.

2 ay taksit erteleme gibi birşey varmı bu tekliflerde

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Arkadaşlar kısaca bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Eşimle benim maaşım 4700 lira. şu anda 90.000 tl için 120 ay kredi çekebilirmiyim. Taksit tutarı 1200 tl civarına geliyor.
    Çocuk düşündüğümüz için eşim seneye işten çıkacak. o zaman sadece benim maaşım 2500 lira civarı bir para girecek eve. bi şekilde cevirebilirim diyorum.
    Banka bu duruma bişey dermi.
    Yoksa sadece krediye ilk imza atarken mi bordrolar gerekiyor.

bankalar ilk duruma bakar, siz kendi hesabınızı yapın eşiniz çalışmadığında ödemde sıkıntı yaşamıyorsanız rahatlıkla krediniz onaylanır
  • Kredi faizleri düşüyor

Bazı bankalardaki kredi faiz oranları 31 Mart itibariyle konut kredisinde 100 bin lira ve 120 ay vade için yüzde 0,8 ile 1,20, taşıt kredileri 20 bin lira ve 24 ay vadede yüzde 0,79 ile 1,44 arasında, ihtiyaç kredileri ise 10 bin lira ve 24 ay vade üzerinden hesaplandığında yüzde 0,96 ile 1,69 aralığında değişiyor.

Konut kredisi faiz oranları Akbank'ta yüzde 0,81, Denizbank'ta yüzde 0,94, Finansbank'ta yüzde 0,8, Garanti Bankası'nda yüzde 0,93, Halkbank'ta yüzde 0,84, HSBC Bank'ta yüzde 0,95, Türkiye iş Bankası'nda yüzde 0,84, Türk Ekonomi Bankası'nda yüzde 1,20, Vakıfbank'ta yüzde 0,98, Ziraat Bankası'nda ise yüzde 0,85 seviyelerinde bulunuyor.

Taşıt kredilerinde, 20 bin lira tutar ve 24 ay vadede faiz oranları Akbank'ta yüzde 1,25, Denizbank'ta yüzde 1,39, Finansbank'ta yüzde 1,17, Garanti Bankası'nda yüzde 1,44, Halkbank'ta yüzde 0,79, HSBC Bank'ta yüzde 1,29, Türkiye İş Bankası'nda yüzde 1,38, Türk Ekonomi Bankası'nda yüzde 1,35, Vakıfbank'ta yüzde 1,19, Ziraat Bankası'nda ise 1,32 olduğu belirlendi.

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları da 10 bin lira ve 24 ay vade seçeneğinde Akbank'ta yüzde 0,96, Denizbank'ta yüzde 1,49, Finansbank'ta yüzde 1,69, Garanti Bankası'nda yüzde 1,69, Halkbank'ta yüzde 1,30, HSBC Bank'ta yüzde 1,67, Türkiye İş Bankası'nda yüzde 1,68, Türk Ekonomi Bankası'nda yüzde 1,65, Vakıfbank'ta yüzde 1,39, Ziraat Bankası'nda ise yüzde 1,14 olduğu görüldü.

“Düşüş trendi devam edecek”

Garanti Yatırım Bankacılık Sektör Analisti Recep Demir, Merkez Bankası'nın Eylül ayından itibaren faiz koridorunun üst bandını aşağı doğru çektiğini vurgulayarak, bankaların, kredi faiz oranlarını hesaplarken faiz koridorunun üst bandını esas aldığını belirtti.
    Demir, bu banttaki değişikliklerle kredilerin maliyet oranlarının azaldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Krediler ucuzladığı için talep de artıyor ancak talebin artmasını Merkez Bankası çok fazla istemediği için bankaların maliyetlerini artırmak üzere munzam karşılıkları artırıyor. Ancak bu sefer munzama dokunmadı. Merkez Bankası'nın faiz kararları konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinin düşmesinde rol oynadı. Faiz koridorunun üst bandının yüzde 8,5'den 7,5'e gelmesi aynı trendin devam edeceğini gösteriyor.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22940905.asp

• krediler düşecek deniyor ancak ev fiyatları yüksek düzeyde balon yapmış duruyor 50 senede kendini çıkaramayacak fiyatları veriyor bazıları çok saçma . bir evin kirası 15 yılda kendini çıkarması gereklidir aksi halde fahiştir.
  • Akbank 110000 120 ay vermedi.
    Y.krediye başvurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekkayseri

konut kredisi almak için halkbanka gittik bugün. Halkbankası hayat sigortası için babamdan yıllık 1500 tl istedi. kredi vadesi süresince zorunlu dendi. bu arada babam 65 yaşında. bu fiyat normal mi?

Yıllık değilde çektiğiniz kredi boyunca olabilirmi bana yüksek geldi yanlışlık vardır sorun bankaya bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Bana da 52.000TL Konut Kredisi lazım. Forumda yazılanları okudum. Eşimin adına YKB'de Konut kredisi var, 3 senedir ödüyoruz.. İlk sene Hayat Sigortası ve DASK yaptırdılar, sonraki senelerde yapmadık.
    Şuan tüm bankalar bunları zorunlu yaptırıyor mu?

Ayrıca en iyi oran ve masraflar dahil edildiğinde Akbank'tan mı çeksek?(52.000TL 120 AY için)
    Şuan mesai bittiğinden buraya sorayım dedim.
    Teşekkürler

Tek zorunlu tutan banka Halkbank hocam diğer devlet bankalarında yok zorunluluk..Oran olarakta en düşüğü hala Akbank veriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalovagroup

Akbank 110000 120 ay vermedi.
    Y.krediye başvurdum.

Nasıl yani 120 ay çekmenize nasıl izin vermedi sebep ne dediler acaba..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

quote:

Orijinalden alıntı: isseyy

quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

selamlar, ben kuveyttürk den 170bin için 60 ay toplamda 214bine anlaşdım, faiz oranı nasıl? yüksek mi acaba?

0,84 le kredi vereceklerdi 60 ay için 3 gün ugraştırdılar. bunlar tok satıcı hem yuksek faiz alırlar hemde ugraştırılar. Burunlarından kıl aldırmazlar. Gidip tebden 0,76 ile 84 ay kullandım 3 saatte.

zaten babamda iyice kıl oldu artık bugun bizim işimiz olmazdı aslında mecbur kaldık bi nevi, peki 460 bin lira ipotek bedeli koymuşlar çok değilmi?

o kadar faize normal mi bilmem. ben tebden 120.000 lira kullandım 260.000 tl ipotek koydular. Bu bankaların hepsi aynı sömürü düzeni yan. Alsan bi dert almasan bi dert.

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.