Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.107
Cevap
603
Favori
2.059.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2985
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 54
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 13
  • Favoriye Eklediklerim 603
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • -PoseidoN- (431 mesaj) halil_41 (325 mesaj) marto1 (310 mesaj) barracudaaa (283 mesaj) ogormek (220 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8351 mesaj) Mobil (6887 mesaj) Tablet (499 mesaj) (4 mesaj) Mini (704 mesaj) Uygulama (1404 mesaj)
  • @
Giriş
    1883 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaslar basligi guncel tutmaya karar verdim basliktaki en dusuk orandan daha dusuk bir bankadan teklif alan bana ozelden detaylarini yazsin elimden geldigince guncelleyecegim suan icin 02.04.2015 tarihi ile en uygun albarakaturk bankasi 120 ay icin 0,83 oran vermis en uygun bu gozukuyor

Ayrica allwissend nickli arkadasimizin halkbank istanbul levent ve bayrampasa subelerinden aldigi teklif 120 ay 0,84 oran ekspertiz 500TL, ipotek 120 TL, hayat sigortası 385 yıllık, 2220 TL 10 yıllık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronikyorgun -- 3 Nisan 2015; 19:32:13 >

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Arkadaşlar bende arsamın birini satamadığımdan dolayı kredi çekmek zorunda kaldım

15 gundur bankaları dolaşıyorum

ilk Kuveyttürke gittim hesaplarım orda olduğundan bana 1.15 den 1.10 a düştü tabi kredi kartı kmh ve 3 otomatik talimatına bireysel emeklilik yaparsam 1.095 e dustuler yani yarım puan gerek olmadığından onu es geçip masrafları sordum exper ipotek carti curtu 1200 gibi bir rakam çıktı ancak icinde hayat sigortası yok 70 bine aylık ödeme 1.056 tl geri odeme 126 yada 127 bin

sonra ziraata sordum annem üzerinden emekliye uyguna verirler belki diye kapıyı 1.13 den açtı

sonra bu ay şirketim finanbank ile anlaşmış maaş musterisi olarak onlara gittim 70bine 1.09 dan veriyor

ancak söyle birşey var masraflardan kafam karıştı

dosya 350

ipotek 120

exper 507

dask konut sigortası 450

buraya kadar tamam ama birde hayat sigortası var 1400 tl dedi 10 yillikmis eger tek seferde ödersiniz bu rakam aylik taksitle olursa ayrica vade farki odersiniz dedi simdi bu hayat sigortasini yaptirmak zorunlumu yada yaptirmasam kredi onayinda sikiniti yasarmiyim zaten benim maaşa direk kredi çıkmıyor 2 kefil istedi bende buldum maaşı yuksek iki kişi

şimdi ben bu krediyi en gec 5 6 ay sonra kapaticam arsam yaza kadar satilir ama ev fiyatlari uctugu için şuan evi almam lazım ve nisan ayına düğün tarihi koyduk

finansbank bütün bankalarin erken odemede yüzde 1 lik cezayı söyledi ben bunu yuzde 2 diye biliyordum ama finans yuzde 1 dedi

siz ne onerirsiniz bana 70 bin TL odemelerij düşük olmasi için 120 ay vadeli ancak 5 -6 en gec yaz sonuna kapaticam krediyi zararim olacak ama mecburum bu sekilde yapmaya

Benim tavsiyem bu ikisinin dışında birşey yapmanız.

Kredi erken kapatılacaksa bence en uygunu mümkün olduğunca orana bakmadan MASRAFSIZ KREDİ çekmek.

Bu süre 5-6 ay gibi bir süreyse bence bundan hiç şaşmayın.

Kısa bir hesapla;

Masraflı da:

Dosya : 350 her bankada standart maksimum kredinin binde 5idir. Bazı bankalar düşürebilir. Ziraat 1.250 yerine 750 almıştı.

İpotek: 120 hemen hepsinde aynı

Exper : 500 yakın rakamlardır.

DASK Sigorta: 300 - 450 arası bankaya göre değişir. Ama DASK hepsinde aynı gibidir. Dışarıdan da yapılabilir. Metrekare küçük girilirse Sigorta düşük çıkar.

Hayat Sig: 800 - 4000 arası değişir. Asıl bankalar arası fark bunda çıkar. Bide sabit ödemeli dışındaki ödemelerde.

36 aydan kısa vadelerde yapılan erken kredi kapamalarında ceza olarak Kalan ana paranın %1'i, kalan taksit sayısı 36 aydan uzunsa kalan ana paranın %2'sini ödersiniz.

8 Ay üzerinden hesap yaparsak;

Masraflı kredi de:

Sizin masraflar 1.430 + 1.400: 2.830 ediyor.

Krediyi erken kapattığınızda geri 300-400 arası hayat sigortası alırsınız. Kalır 2.430

Erken kapamadan: Kalan Ana para: 67.650 x %2 =1.350 civarı

8 ayda ödediğiniz para: 1.054 x 8: 8.400. Bunun 6.000 i faizdir.

Yani zararınız : 2.430 + 1.350 + 6.000 : 9.780 ediyor.

Bide masrafsıza bakarsak;

Oran abartılı olup 1.30 bile olsa : 70.000 120 Ay taksidi 1.155 oluyor.

8 ayda: 1.155 x 8 =9.240

Krediyi erken kapattığınızda : Kalan ana para: 67.950 x %2 : 1.360 eder.

Zararınız : 7.240 Faiz + 1.360 Erken kapama = 8.600 + Sizden alacağı diğer masraflar (Masrafsız da sadece dosya mı yoksa başka masraflarda mı alınmıyor bilmiyorum. Öğrenip ona göre hareket etmek lazım.)

Sonuç olarak bence ;

1- Öncelikle Masrafsız krediye yönelin.

2- Kesinlikle Hayat sigortasını 10 yıllık değil Mutlaka rakama bakmadan yıllık yapın. Erken kapamada geri pek birşey alamazsınız (Akbank 460 TL lik sigortadan geriye 6 ay sonra bile sadece 120 TL ödedi)

3- Orana çok takılmayın. Hesaba baktığınızda 8 ay için 1.10 yerine 1.30 bile olsa faizi toplamda 1.240 fark ediyor ki Masraflı masrafsız arası 1.10 yerine çok çok 1.15 olur. Oda 240 TL fark ediyor.

4- Krediyi erken kapatacağınızı kesinlikle Bankacıya SÖYLEMEYİN. Size karşı tavrı değişir oranda yardımcı olmaz. Bide krediler bir nevi bankacıların Performansı Döner Sermayesi gibidir. Aynı yıl içinde çekilip tekrar kapatılırsa onlara hiçbir katkısı olmuyor. Bundan dolayı karı olmayacağından boşuna kürek çekmek istemeyebilir.

Saygılar, Hayırlı olması dileğiyle iyi geceler.

(Ne yazı yazıp hesap çıkarmışım :) )

Alıntıları Göster
    hani noldu ya, tek partili iktidar kuruldu, aziz millet istikrar dedi, hak dedi kul dedi..

herşey düzelecekti, piyasalar belirsizdi, düzen bozuktu..

hani hükümeti bekliyorduk kurların, dövizin, faizin düzelmesi için?? insan gibi yaşamak için??

tavuk'un kilosu benzinden daha pahalı dünyada, bizde enerji sektöründe bir ucuzlama gözlemlendi mi?

dogalgaz, elektrik faturalarından birçok kişi ağlıyor, görüyorum. beter olsunlar, çocuklarına 2 TL harçlık bile veremez duruma gelirler umarım.

ne bu faizler ya? 1,10 'lar ahaha ne çok bilen vatandaş vardı burada, seçim zamanı sayfalarını açın okuyun, herşey iyi olacaktı mevcut iktidar tekrar seçilirse.

bekleyin canlar bekleyin daha emecekleri kanınız var.

625 bin liralık evi alacaksan demekki para var. Herkes kafayı yemiş tamam prim önemli gelecekte kaç para edecek önemli sen bugun 50 kurusa şeker al 1 yıl bekle %50 karlısın çünkü şeker seneye 75 kuruş olacak. Prim yapmayan birşey yok herşey prim yapıyor. Herkes malla mülkle primle kafayı yemiş. Yav Mutlu olmadıktan sonra huzurlu sağlıklı olmadıktan sonra ne anladım o işten. Herkesin ağzında bir prim hiç yaşamak Mutlu olmak için ev alıyorum yok.

Paran varsa git al kardeşim evi içine sinmiş al Mutlu ol. Allah'ta herkese Mutlu huzurlu sağlıklı olacağı ev nasip etsin. Faiz oranları da piyasaya göre gayet makul.Yok başka semte bakmış daha gelir getiren olurmuş. Kimse ölmeyecek zaten.

Ada'mın 2 evi var arabası var arsası var çocuklarının da aynı yaş 60 hala şunu Zaman'ında almadık şunu almadım şunu alacam yaşamına baktınmı hiç kapitalizm kafaları yemiş
    arkadaslar ORNEK TESKIL EDILECEK Bİ durum paylasıcam yapılandırma yapacak arkadaslar dıkkatlı okumasını tavsıye ederım
    zıraat bankasından 2014 hazıranda 1.03 ten 120 ay vadelı 150 bın cektm aylık odemem 2.183 lıradan total odemem 262 bın lıra olacaktı iş bankasından oran aldım gecen haftalarda 0.84 ten bunu zıraat bankasına soyledım yapılandırma ıcın basta 0.96 oran verıyorlardı onu 0.94 dusurduler vede vadeyı 72aya dusurmek ıstedım bı mıktarda para yatırıp 10 000 lıra kadar onuda dusurup 145 bın kalan ana paradan 135 bın ana para olarak odemeyı teklıf ettım onlarda kapatma cezası gerekecegını soyledıler bende tek tek odeme seklını burdakı cezayı iş bankasındakı yenı dosya masrafını ıpotek kapatma ucretını hesaplattım iş bankası 3 bınlıraya yakın bı kar olusturuyordu zırat bankasına soyledım egerkı fark 250 lıranın uzerıne cıkarsa ben sızden ayrılıyorum dedım bı sekılde ya oranı dusurun yada kapama cezasını kaldırın dedım bu arada zıraatte yapılandırma yaparken ceza almadıgını daha once soylemıstı yaklasık 250 300 lıra demıslerdı hazıranda bu donemde 720 lıra olarak acıkladılar oda masraflar ıcıne gırecektı neyse teklıfı soyledım eger dedıgım gıbı benım 250 lıradan fazla zararım olursa yarın iş bankasıyla ıpotek fesı dılekcemı onaylatmaya gelıyorum dedım ve kapama cezası olan %2 almıyacaklarını soyledıler ve benım iş bankasıyla oranım nerdeyse aynı oldu ve tekrar experdi dosyaydı falan fılan ugrasmadım bugun 0.94 ıle %2 cezayı odemeden 145 kalan paramı 10 para ustune koyarak 135 kredı yapılandırdım aylık odemem 2.550 dustu ve 72 ay vadede 183 kapatıcam hayırlısıyla faıze odeyecegım 50 bın kadar olcak tabı daha onceden 9 ayda odedıgım 20bın lıranın sadece 5 bın lırası ana paradan oldugu ıcın 15 bınde oyle faız gıttı yanı 65 bın faız odemıs olcaz
    YARARLI OLDUYSAM BI TESEKKURU HAKETMISIMDIR BEGENI + RAP ATABILIRSINIZ
    Evt manzara cidden cok ilginc.0.64 den basvuru yapip tapu exper yogunlugundan bu firsati kaciranlar.faizlerin dusmesiyle evlere zam yapan mutahitler.yapilandirma beklerken umutlari sönenler.İşte faiz boyle illet birsey arkadaslar.Herkesin hayalleriyle oynayan cebindekini çalan cebi para dolu ağa babalarina ise hizmet edip digerlerini fakirlestiren bir canavar.

Krediyle 4 tane ev alıp sattim 5 sene icerisinde yuksek faiz donemlerinde ucuza ev alip faizlerin dustugu donemlerde sattigim oldu.Experi bir kac yuz liraya ayarlayip evin tamamina kredi cikartacak degeri biçtiren emlakcilar gördum.

Küfür ede ede lanet ettigim faiz kredi sistemine dahil olup para kazandim.yeri geldi kaybettim.

Ne icin peki alt tarafi basimizi sokacagimiz bir ev almak icin araba almak icin oynak fiyatlarla eriyen maaslarimizla uğraşıp durduk.

Ben kredi işine girmem parami biriktirir oyle ev alirim diyen temiz vicdanlar ise bir turlu yetisemedikleri artan ev fiyatlari karsisinda maglup olup gitti.

Yazik cidden cok yazik...
    Herkese merhaba. Mayıs ayında İstanbul'da daire almış biri olarak bu süreçte yaşadıklarımı sizlere fikir olması açısından paylaşmak istedim. 9 yıl kirada oturdum ve bu süreçte 6 ev değiştirdim. Ev sahibinin iyisine de insafsızına da denk geldim. 2012 yılı başlarında 10 bin nakitle ev almaya niyetlendim ama malum elimde ki peşinat komik bir rakamdı. İstanbul'dan alamıyorsam başka şehirden alırım deyip eşimin memleketi Bartın dan içinde kiracı olan 1+1 daireyi 66 bin TL ye aldım. 450 TL kira getirim vardı artık. Bu daire için 0,88 oranla 48 ay 38 bin TL konut ve 20 bin TL 36 ay ihtiyaç kredisi çektim. 2 buçuk yıl boyunca kendim İstanbul'da 750-970 TL civarı kira öderken ekstradan 1750 TL kredi ödedim ve 450 TL kira aldım. 2015 mart ayında bartında ki daireyi 86 bin TL ye satıp kalan kredi borcumu kapattım ve elimde 70 bin TL nakit kaldı. Yani 30 ayda 10 bin TL nin üzerine 60 bin birikim yapabildiğimi gördüm. Bu süreçte İstanbul'da ev arayışlarına başladım işimize yürüme mesafesinde yeni bir binada 280 bin TL ye daire buldum. bu daire için nisan ayı sonunda 0.88 oran ile yapı krediden konut kredisine başvurdum ve evin ekspertiz değeri 290 bin TL çıktı. %75 oranına kredi verildiği için 217500 TL konut kredisi çekebiliyordum. yapı kredi konut kredisi ile aynı orandan 20 bin TL ye kadar ihtiyaç kredisi kullandırabildiğini belirtince tabiri caizse zıpladım. kredi Meblası yüksek olduğu için 10 yıl ile 8 yıl vade arasında toplam ödeme de 30 bin TL fark oluştuğundan krediyi 8 yıl vadelendirmeyi uygun gördüm. Şu an konut kredisine aylık 3365 ihtiyaç kredsine 670 TL olmak üzere aylık 4030 TL ödeme yapıyorum ama 37. Ay itibariyle ödemem 3365 TL ye düşecek. Bu süreç bana neyi öğretti derseniz! naçizane fikrim şu; ülkemizde seçim öncelerinde hep faizler düştü seçim sonrasında hep arttı. Bu 2007 seçiminde de 2011 de de böyle. Ben 2012 de 0,88 oranı çok bulmuştum ama mebla küçüktü. konut fiyatlandırmaları ise faizlere göre pozisyon aldı. Bu tespite dayanarak seçim olmadan ev alma yolunu seçtim ve pişman edecek bi senaryo ile karşılaşmadım. İnşallah burayı takip edenler gönlüne göre bi ev sahibi olurlar. Sizlere tavsiyem ise eskilerin deyimiyle ' alınmış; alınmıştır'.
    Evet öğretmenim.
    100 bin üstü oran artmasın diye 100 bin 2.09'dan konut
    60 bin 1.55'ten ihtiyaç olmak üzere toplam 160 bin lira kullandım.

Konuta ayda 2.300
    İhtiyaç 2400 ödüyordum.

Konut kredisini 1.72 den işe taşıyarak taksiti 1900e düşürdük.

Eve girince masraflarda oluyor.
    Eşim ve benim 10ar binlik 2 kredi kartımızı da ev için fulledik kampanya dahilinde yapılandırdık.

Onlarada toplan 600₺ aylık ödüyoruz.

Hepsini toplarsak
    1800+2400+600÷4800₺ ödememiz var.

Eğitim öğretim zamanında elderslerle birlikte 10 bin kazanıyoruz

10.000-4.800=5200 kalıyor.

Kalan tutar iyi gibi görünüyor ama devam edeyim
    5.200-1.000(bakıcı parası)=4.200
    4.200-300(okula servis parası)=3.900

Elektrik su doğalgaz internet telefon faturaları:600
    3.900-600=3.300

Arabanın aylık ortalama maliyeti 400₺
    3.300-400=2.900

1900 aylık mutfak masrafı desek
    (Haftalık pazarımız 150₺×4=600
    1300₺ de ağırlıklı olarak kahvaltı giderleri
    2.900-1.900=1000₺

Kalan 1000lira da 2 çocuklu 4 ailenin diğer masrafları.
    (Okul,kıyafet,kurs giderleri)

Zaten kredi ödememiz yüksek diye birikim yapmıyoruz.
    Ekstra birşeyler olunca da eksiye giriyoruz
    (Sinema,konser,hastalık)

Bu kadar kredi ödemek bizi 1 yılda çok yıprattı.
    Ölümlü dünyada kendimizi bu kadar yormak doğru olmadı.

Size önerim kaldıramayacağız yükün altına girmeyin.
    Pişman olursunuz ama yapacak birşeyiniz olmaz.

Aldığınız eve hapsolur,hayatınız zindan olur.
    Yazın başından beri neredeyse 3 aydır ev almak için çabalıyorum artık ayak tabanlarım su topladı ama sona yaklaştık herhalde çok şükür.

- Önce bir ev beğendik remax'a güvendik kapora verdim kredi vs işelerini hallederken 0.64 0.74 olayı çıktı banka yoğunluktan işlemleri çok geciktirdi bankacı izne gitti vs derken emlakçı evi başkasına sattı kaporamı geri verdi nerdeyse 1,5 ay kaybettim orada.
    - Alternatifim yoktu bir daha ev arama vs derken yine 15-20 gün geçti tabi evler üstüne 80-100 bin lira koydu ev bulmak daha da zorlaştı.
    - Başka bir ev bulduk tapu yeni el değiştirmiş. Devlet bankaları 0.94'den kredi veriyordu türkiye finans'a başvurduk 0.79 diye. 1 hafta beklettiler oyaladılar, her aradığımızda experden ön bilgi bekliyorum ev krediye uygun mu diye vs bahaneler sonunda dedim ki exper parasını peşin alın ev krediye uygun değilse de ben öderim sorun değil dedim ertesi gün krediniz onaylanmadı diye aradı. (Eşim meb'de öğretmen ben aile bakanlığında 657'ye tabii çalışıyorum.) 10 gün de burada vakit kaybettik.
    - En makul kuveyttürk kaldı 0.64 0.74 derken 0.85 den 450 bin lira kredimiz onaylandı(evi 550'ye alacağım) exper gitti 490 bin değer biçti tamam güzel dedik. Bu sefer bina eski olduğu için %80 kredi uygun dedi. (ben 500 bin lira altındaki evler için %90 diye biliyordum herşeyi buna göre planlamıştık) hadi dedik ihtiyaç kredisi vs tamamlarız bir şekilde.
    - Bu sefer exper raporunda konut yerine ticari bina diye işaretlemiş düzeltilmesini bekledik.
    Neyse bugün düzeltilmiş bankacı ev sahibinden rayiç bedel istedi randevu için. sonuç olarak alabilirsek tapudan randevu aşamasına kadar gelebildik 3 ayda.

Bu arada tabi hep ikinci el ev baktığım için 0.74 den 450 bin çekebilseydim toplamda 680 bin ödeyecektim.

Şimdi 2 kredi olacağı için mecbur ilk aylar ödemeyi düşük hesaplattık kuveyttürkte ilk 30 ay ödemem 4500 tl son 90 ay ödemem 5570 ev kredisi için ödemem olacak toplam 635 bin tl
    60 bin lira 60 ay ihtiyaç kredisi için aylık 1400 tl ödemem olacak 85 bin lira
    toplam ödemem 720 bin lira.
    süreçte git gel başvur emlakçı tarafından kandırıl, tekrar ev bak bankacı işgüzarlığı, exper hatası, vs vs zararım yaklaşık 40 bin lira

Sağlık olsun hayırlısı ile bir alabilseydik.

Biraz içimi döktüm herkes hayırlısıyla evini alır sağlıkla oturur inşallah.
    Ne olursa olsun insanın kendi evinde oturması gibisi yok, ben bu fikri benimsiyorum, bu fikir ile çıktığımız yolda da bugün itibari ile 48 taksitimiz kaldı(120 ay toplam) artık tünelin ucunu görmeye başladım günün birinde bu kredinin biteceğine olan inancım daha fazla.

Allah herkese dilediği evi almayı ve onu alırken girdiği borcu hayırlısı ile ödeyip bitirmeyi nasip etsin inşallah.
    250bin dolara Türkiyeden ev alacağıma 300bin dolar verir Macaristandan alırım, tüm avrupa ülkelerinde dolaşım hakkı ve daha yüksek refah seviyesi varken Türkiyeden vatandaşlık için ev alan ağır eşşektir.

Zaten Türkiyede yaşamak için vatandaşlığa gerek yok ki daha dün deaşın celladı yakalandı devlet hastanesinde tedavi olurken hemde
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    masraflarınada bakmak lazım.... gerçi 2011 de daha da çok düşecek diyenler var ama bilemiyorum...
    |
    |

Orijinalden alıntı: BİGB0SS

masraflarınada bakmak lazım.... gerçi 2011 de daha da çok düşecek diyenler var ama bilemiyorum...
    60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİGB0SS -- 29 Aralık 2010; 2:11:10 >
    |
    |
    Guest bu mesajı paylaştı

Orijinalden alıntı: BİGB0SS

60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

Alıntıları Göster
    kuveytturktede epey uygun 0.79

diğer bankalarında cazip oranları var ancak sigorta ve masraflardan fazla para alıyorlar dikkat edin.
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

şuan için 0,70 faiz oranıyla finansbankta arkadaslar ilgilenen arkadaslar için sıcak fırsat olabılır..

120 ay için mi?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: USR.

quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

şuan için 0,70 faiz oranıyla finansbankta arkadaslar ilgilenen arkadaslar için sıcak fırsat olabılır..

120 ay için mi?
    Dostum https://www.finzoom.ro/tr/home_tr.aspx buraya bir göz at istersennnn
    quote:

Orijinalden alıntı: fleischman

Alıntıları Göster
    Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz.

• Binbaşı
    1644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Patience

Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz.

Alıntıları Göster
    ARkadaşlar aman dikkat, ben yandım siz de yanmayın. Finansbank konut kredisi hesabımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapıyor, üstelik hesapta para olmasa bile yapıyor. Mesela pazartesi günü konut kredisi hesabımın detaylarını incelemek için internet şubesine girdim hesabım sıfır lira iken 15 lira kesmiş ve hesabımı -15 liraya düşürmüş. Şimdi bundan da faiz alacak aman dikkat. Lütfen bulaşmayın. Bu konu ile ilgili defalarca kendileri ile görüştüm ama hiç bir çözüm getirmiyorlar.
    |
    |

• Binbaşı
    1145 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fleischman

Alıntıları Göster
    en iyisi banka ile direk görüşmek, tanıdık falan ayarlamak.

internetten bakacaksanızwww.hangikredi.com' a da bakabilirsiniz..
    |
    |

• Yüzbaşı
    253 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

en iyisi banka ile direk görüşmek, tanıdık falan ayarlamak.

internetten bakacaksanızwww.hangikredi.com' a da bakabilirsiniz..

Alıntıları Göster
    arkadaslar bende cekmeyi düşünüyorum 45 50 bin civarı nasl durumlar?
    |
    |

Orijinalden alıntı: iphoncuu

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın
    |
    |

Orijinalden alıntı: karann1905

quote:

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın

Alıntıları Göster
    Faiz tek basina bisey etmiyor cunku zaten bankadan bankaya %0.01-0.02 falan oynuyor diger masraflara bakmak lazim ornegin faizi dusuk gibi gozuken kredi, masraflar eklenince daha pahaliya gelebiliyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    688 Mesaj
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Bence daha iyi karşılaştırma yapmak için, faiz şu kadar bu kadar demektense, 50.000 TL için mesela, 120 ay ödemeli, aylık şu kadara geliyor demek daha mantıklı. Artı tüm masraflar ne ise onlar da yazılmalı. Yoksa zaten hangikredi vs gibi sitelere baktığınızda oranları görüyorsunuz. Ama önemli olan aylık ödeme ve toplam tutar...
    |
    |

• Teğmen
    115 Mesaj
    quote:

quote:

sen kredi cekemen.. zor iş
    |
    |

Bir saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan,

Bir salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir.
  • Teğmen
    117 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yediTemmuzsekSenbes

quote:

quote:

sen kredi cekemen.. zor iş

Alıntıları Göster
    Bankalar kendi kafasına göre faiz uygulayamaz. Merkez bankasının oranları dahilinde kredi verebilir. Peki ozaman oranlar neden değişir !! Olay şöyle işliyor.

Örnek veriyorum, Merkez Bankası bankalara diyorki bu dönem faiz oranı aylık 0,70.

Bankalar ;

A Bankası : 0,79

B Bankası : 0,72

Şimdi işin aslı 0,70 , ama bankalar bu kredin üstüne sağlık sigortası, hayat sigortası, depremdi vs bir dünya şey ekliyorlar. 60 binliralık kredi oluyor 65 bin. Kimisi kârını az tutuyor kimi fazla, kimi exp. ücretini düşük tutuyor kimi dosya masrafını vs. Tüm bankalara desemki hiç birşey istemiyorum, ozaman hepsi aynı orana denk geliyor.

Bu ek şeyleri yaptırmak zorunda de değilsiniz kimse bunu bilmediği için bir sürü şeye imza atıyorlar. Boşu boşuna 5-10 bin arası para ödüyorlar.
    |
    |

• Yarbay
    2742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

Bankalar kendi kafasına göre faiz uygulayamaz. Merkez bankasının oranları dahilinde kredi verebilir. Peki ozaman oranlar neden değişir !! Olay şöyle işliyor.

Örnek veriyorum, Merkez Bankası bankalara diyorki bu dönem faiz oranı aylık 0,70.

Bankalar ;

A Bankası : 0,79

B Bankası : 0,72

Şimdi işin aslı 0,70 , ama bankalar bu kredin üstüne sağlık sigortası, hayat sigortası, depremdi vs bir dünya şey ekliyorlar. 60 binliralık kredi oluyor 65 bin. Kimisi kârını az tutuyor kimi fazla, kimi exp. ücretini düşük tutuyor kimi dosya masrafını vs. Tüm bankalara desemki hiç birşey istemiyorum, ozaman hepsi aynı orana denk geliyor.

Bu ek şeyleri yaptırmak zorunda de değilsiniz kimse bunu bilmediği için bir sürü şeye imza atıyorlar. Boşu boşuna 5-10 bin arası para ödüyorlar.

Alıntıları Göster
    @abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...
    |
    |
    01100010 01110101 01101110 01110101 00100000 01111001 01100001 01111010 01100001 01101110 00100000 01110100 01101111 01110011 01110101 01101110 00101100 01101111 01101011 01110101 01111001 01100001 01101110 01100001 00101110 00101110 00100000 11000101 10011111 01100001 01101011 01100001 00100000 11000101 10011111 01100001 01101011 01100001 00101110 00101110 00101110

• Yarbay
    2020 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: salagil

@abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...

Alıntıları Göster
    mesajım bulunsun 6 ay sonra lazım olacak
    |
    |
    İntel İ7 4790 Asus STRİX GTX 1070 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Kingston Hyperx Could 2, Steelseries GCK+...
  • Binbaşı
    1727 Mesaj
    quote:

çok fazla direttiklerine şahit oldum siz onlar ne kadar diretirlerse o kadar istememekle kendinizi koruyun :)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

mesajım bulunsun 6 ay sonra lazım olacak

Alıntıları Göster
    guzel bir konu. yazıları takip ediyoruz
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: arda1811

quote:

çok fazla direttiklerine şahit oldum siz onlar ne kadar diretirlerse o kadar istememekle kendinizi koruyun :)

Alıntıları Göster
    Kendi tecrübelerimle (kredi kartı ve diğer işlemler için) Garanti Bankası ve Finansbank 'dan uzak durun hatta adres sormak için bile kapılarına uğramayın zira "adres sordun" parası bile alırlar.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.