DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
En Uygun Konut Kredisi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15.882
Cevap
451
Favori
1.329.201
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1615 Mesaj
      29 Aralık 2010 01:35:26 Konu Sahibi
      arkadaslar basligi guncel tutmaya karar verdim basliktaki en dusuk orandan daha dusuk bir bankadan teklif alan bana ozelden detaylarini yazsin elimden geldigince guncelleyecegim suan icin 02.04.2015 tarihi ile en uygun albarakaturk bankasi 120 ay icin 0,83 oran vermis en uygun bu gozukuyor

Ayrica allwissend nickli arkadasimizin halkbank istanbul levent ve bayrampasa subelerinden aldigi teklif 120 ay 0,84 oran ekspertiz 500TL, ipotek 120 TL, hayat sigortası 385 yıllık, 2220 TL 10 yıllık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronikyorgun -- 3 Nisan 2015; 19:32:13 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Aralık 2010 02:00:31
      masraflarınada bakmak lazım.... gerçi 2011 de daha da çok düşecek diyenler var ama bilemiyorum...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Aralık 2010 02:06:57
      60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphoncuu -- 29 Aralık 2010; 2:11:10 >
      Guest bu mesajı paylaştı

• Binbaşı
      1291 Mesaj
      29 Aralık 2010 08:38:36
      kuveytturktede epey uygun 0.79
      diğer bankalarında cazip oranları var ancak sigorta ve masraflardan fazla para alıyorlar dikkat edin.

• Yüzbaşı
      361 Mesaj
      29 Aralık 2010 08:50:07
      quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

şuan için 0,70 faiz oranıyla finansbankta arkadaslar ilgilenen arkadaslar için sıcak fırsat olabılır..

120 ay için mi?

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın
    • Yüzbaşı
      724 Mesaj
      29 Aralık 2010 08:56:34
      Dostum http://www.finzoom.com/tr/home_tr.aspx buraya bir göz at istersennnn

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."
    • Yüzbaşı
      287 Mesaj
      29 Aralık 2010 09:37:00
      Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz.

O kadar iyi uyurum ki bu isi gözüm kapali yaparim
    • Binbaşı
      1445 Mesaj
      29 Aralık 2010 09:42:09
      ARkadaşlar aman dikkat, ben yandım siz de yanmayın. Finansbank konut kredisi hesabımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapıyor, üstelik hesapta para olmasa bile yapıyor. Mesela pazartesi günü konut kredisi hesabımın detaylarını incelemek için internet şubesine girdim hesabım sıfır lira iken 15 lira kesmiş ve hesabımı -15 liraya düşürmüş. Şimdi bundan da faiz alacak aman dikkat. Lütfen bulaşmayın. Bu konu ile ilgili defalarca kendileri ile görüştüm ama hiç bir çözüm getirmiyorlar.

Bir gün
    • Binbaşı
      1052 Mesaj
      29 Aralık 2010 09:52:22
      en iyisi banka ile direk görüşmek, tanıdık falan ayarlamak.

internetten bakacaksanızwww.hangikredi.com' a da bakabilirsiniz..

TRIDONIC - Balast Uzmanı
    • Teğmen
      202 Mesaj
      29 Aralık 2010 10:04:36
      arkadaslar bende cekmeyi düşünüyorum 45 50 bin civarı nasl durumlar?

• Teğmen
      202 Mesaj
      29 Aralık 2010 10:07:34
      quote:

Orijinalden alıntı: iphoncuu

60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın

• Yüzbaşı
      469 Mesaj
      29 Aralık 2010 10:33:14
      Faiz tek basina bisey etmiyor cunku zaten bankadan bankaya %0.01-0.02 falan oynuyor diger masraflara bakmak lazim ornegin faizi dusuk gibi gozuken kredi, masraflar eklenince daha pahaliya gelebiliyor.

• Yüzbaşı
      628 Mesaj
      29 Aralık 2010 10:40:14
      Bence daha iyi karşılaştırma yapmak için, faiz şu kadar bu kadar demektense, 50.000 TL için mesela, 120 ay ödemeli, aylık şu kadara geliyor demek daha mantıklı. Artı tüm masraflar ne ise onlar da yazılmalı. Yoksa zaten hangikredi vs gibi sitelere baktığınızda oranları görüyorsunuz. Ama önemli olan aylık ödeme ve toplam tutar...

Kaderi tenkid eden başını örse vurur, kırar. Rahmete itiraz eden, Rahmetten mahrum kalır. Herşey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin...
    • Teğmen
      110 Mesaj
      29 Aralık 2010 10:56:04
      quote:

Orijinalden alıntı: karann1905

Alıntıları Göster

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın

sen kredi cekemen.. zor iş

Bir dakikanın kıymetini uçağını kaçıran,
      Bir saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan,
      Bir salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir.
    • Çavuş
      87 Mesaj
      29 Aralık 2010 11:51:40
      Bankalar kendi kafasına göre faiz uygulayamaz. Merkez bankasının oranları dahilinde kredi verebilir. Peki ozaman oranlar neden değişir !! Olay şöyle işliyor.

Örnek veriyorum, Merkez Bankası bankalara diyorki bu dönem faiz oranı aylık 0,70.

Bankalar ;
      A Bankası : 0,79
      B Bankası : 0,72

Şimdi işin aslı 0,70 , ama bankalar bu kredin üstüne sağlık sigortası, hayat sigortası, depremdi vs bir dünya şey ekliyorlar. 60 binliralık kredi oluyor 65 bin. Kimisi kârını az tutuyor kimi fazla, kimi exp. ücretini düşük tutuyor kimi dosya masrafını vs. Tüm bankalara desemki hiç birşey istemiyorum, ozaman hepsi aynı orana denk geliyor.

Bu ek şeyleri yaptırmak zorunda de değilsiniz kimse bunu bilmediği için bir sürü şeye imza atıyorlar. Boşu boşuna 5-10 bin arası para ödüyorlar.

Değer Bekleyene Değil, Hakedene Verilir!
    • Yarbay
      2659 Mesaj
      29 Aralık 2010 12:04:56
      @abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...

• Binbaşı
      1790 Mesaj
      29 Aralık 2010 12:40:49
      mesajım bulunsun 6 ay sonra lazım olacak

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...
    • Binbaşı
      1727 Mesaj
      29 Aralık 2010 13:08:40
      quote:

Orijinalden alıntı: salagil

@abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...
      çok fazla direttiklerine şahit oldum siz onlar ne kadar diretirlerse o kadar istememekle kendinizi koruyun :)

"Kazanacaksınız, Kazanmak için uğraşacaksınız...ama netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep Kazandınız..hep şampiyonsunuz ve öyle Kalacaksınız..."
    • Yüzbaşı
      485 Mesaj
      29 Aralık 2010 13:15:14
      guzel bir konu. yazıları takip ediyoruz

saygılarımla
    • Binbaşı
      1326 Mesaj
      29 Aralık 2010 13:18:01
      Kendi tecrübelerimle (kredi kartı ve diğer işlemler için) Garanti Bankası ve Finansbank 'dan uzak durun hatta adres sormak için bile kapılarına uğramayın zira "adres sordun" parası bile alırlar.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.