Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o gazetedeki haberdeki oranlar baya yüksek.şu an 0.70-0.74 arasında kredi veriliyor.
  • Çok teşekkürler cevap için @Twonokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isseyy

quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

quote:

quote:

selamlar, ben kuveyttürk den 170bin için 60 ay toplamda 214bine anlaşdım, faiz oranı nasıl? yüksek mi acaba?

0,84 le kredi vereceklerdi 60 ay için 3 gün ugraştırdılar. bunlar tok satıcı hem yuksek faiz alırlar hemde ugraştırılar. Burunlarından kıl aldırmazlar. Gidip tebden 0,76 ile 84 ay kullandım 3 saatte.

zaten babamda iyice kıl oldu artık bugun bizim işimiz olmazdı aslında mecbur kaldık bi nevi, peki 460 bin lira ipotek bedeli koymuşlar çok değilmi?

o kadar faize normal mi bilmem. ben tebden 120.000 lira kullandım 260.000 tl ipotek koydular. Bu bankaların hepsi aynı sömürü düzeni yan. Alsan bi dert almasan bi dert.

Ben dün aldım 90000 e 139000 ipotek

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Arkadaşlar kısaca bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Eşimle benim maaşım 4700 lira. şu anda 90.000 tl için 120 ay kredi çekebilirmiyim. Taksit tutarı 1200 tl civarına geliyor.
    Çocuk düşündüğümüz için eşim seneye işten çıkacak. o zaman sadece benim maaşım 2500 lira civarı bir para girecek eve. bi şekilde cevirebilirim diyorum.
    Banka bu duruma bişey dermi.
    Yoksa sadece krediye ilk imza atarken mi bordrolar gerekiyor.

Arkadaşım bizde resmiyette 950 tl maaş görünmesine karşın 90000 120 ay çektik 1150 lira ödemesi olur. Hiç düşünme gir derim. Bu oranlarda kira ödemek akıl işi değil. Bankalarla aran iyiyse sorun olmaz. Birazda nakitin varsa tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Konutkredisi.com.tr sağolsun ücretsiz danışmanlık veriyormuş ancak, telefonumu kaydederken sözleşmeyi okudum:

"Bu formu doldurarak,www.konutkredisi.com.tr adresindeki Internet sitesini görüntüleyerek veya herhangi başka bir şekilde Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.’ye (“Şirket”) ileteceğiniz tüm bilgiler (“Bilgiler”) Şirket tarafından bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına aracılık edilmesi amacıyla (“Amaç”) saklanacak, kullanılacak ve/veya işlenecektir.
    Bu doğrultuda beyan etmektesiniz ki;
    Kişisel bilgilerimin nasıl ve hangi amaçla kullanılacağını okudum ve anladım. Kişisel bilgilerimin Amaç doğrultusunda saklanmasına, kullanılmasına, Bankalara aktarılmasına, Şirket’in Bankalarda kredi başvurumla bağlantılı süreçleri adıma takip etmesine, Şirket’in Amaç doğrultusunda talebimi ilettiği Bankalardan benim için gerçekleştirilen değerlendirme sonuçlarını öğrenmesine ve Şirket’in tarafıma bilgilendirme ve pazarlama amaçlı e-mail ve SMS göndermesine izin ve onay veriyorum."

Demişsiniz. Ben de cep telefonum numaramı diğer bankalar, mobilyacılar, marketler, masaj salonları vs. nereden buluyor diyordum. Demekki bu tür sözleşmeleri "okumadan" kabul ederek tüm bilgilerimizin herkese verilmesine kendimiz izin veriyormuşuz.
    Ben de onaylamadan çıktım.
    Teşekkürler

Merhabalar,

Öncelikle sözleşmede bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına ibaresi geçtiğine (ve zaten henüz kredi başvurusu yapmamış olduğunuza) göre mobilyacılar, marketler, masaj salonlarından telefon almanız Konutkredisi.com.tr'nin suçu değil . Endişenizi anlıyor ve genel olarak katılıyorum. Maalesef kişisel bilgilerimiz her gün pek çok mecra tarafından istemeyeceğimiz biçimde toplanıyor ve kullanılıyor. Buna önayak olan en önemli etmen de kendi dikkatsizliğimiz oluyor.

Üstelik böyle şeylerin gerçekleşmesi için bilgilerimizi paylaştığımız mecraların 'kötü niyetli' olması da gerekmiyor. Örneğin ben bir gün bir websitesine bağışta bulunmuştum ve sitenin 'bağışçılar köşesinde' nickim ve e-posta adresim yayımlanmıştı. O günden sonra e-posta adresime o kadar bağış, para vb. içerikli spam gelmişti ki bağış yaptığıma yapacağıma pişman olmuştum..

Konutkredisi.com.tr kredi danışmanlığını yürütebilmek için kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı kişisel bilgiler talep eder. E-posta ve telefon numarası, Konutkredisi.com.tr'nin kişiye ücretsiz kredi danışmanlığı verebilmesi için gerekli bilgilerdir. Danışmanlarımız kredi kullanmak isteyen kişilere bu yollardan, özellikle de telefonla ulaşır. Telefon üzerinden verdiğimiz danışmanlık sürecinde ise kredi başvurusu yapabilmek adına TC kimlik numarası istenir. Bu bilgi ise başvuru yapılan bankanın kişinin kredi geçmişine erişebilmesi için lazımdır.

Konutkredisi.com.tr olarak kişisel bilgilerin korunmasına büyük önem veriyoruz. Bu yüzden elimizdeki kişisel verileri kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin başvurmak istediği banka dışında kesinlikle hiçbir üçüncü şahıs/mecra/şirket ile paylaşmamaktayız. Zaten kişisel verilerin gizliliğine verdiğimiz önem bir yana, bu tür küçük hesaplar adına bu adımı attığımız taktirde hizmetimizi kullananların güvenini ve marka kimliğimizi zedeleyeceğimizin de farkındayız. Bu tür bir adım Konutkredisi.com.tr ölçeğindeki ve uzun vadeli vizyon sahibi bir şirketin atabileceği bir adım değil.

Sözleşmede altını çizdiğiniz 'pazarlama' kelimesi bir şekilde geçmek zorundadır. Zira konut kredisi danışmanlarımız kredi kullanmak isteyenleri başvurudan sonra arayıp "şu bankanın da şu ürünü var, bu bankanın da böyle bir opsiyonu var" şeklinde bilgilendirme yapmakta, ve bu bir karşılaştırma hizmeti de olsa hukuken pazarlama olarak kabul edilebilir. Zaten kopyalamış olduğunuz sözleşme ile bu verilerin ancak 'Amaç (bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması) doğrultusundaki' pazarlama faaliyetleri için Şirket (Konutkredisi.com.tr) tarafından sms ve mail gönderilmesi için kullanılması kabul ediliyor. Yani bu bilgilerin kredi kullanma hizmeti dışında, pazarlama için kişinin ilgilenmediği bankalarla paylaşılması dahi mümkün değil.

Yani kişi marketten, manavdan, çiçekçiden gereksiz SMS geldiği ve buna Konutkredisi.com.tr 'nin sebep olduğunu düşünüyorsa hukuki yollara gidebilir, veya Konutkredisi.com.tr'yi (BDDK tarafından denetlenen Destek Hizmet Kuruluşu olması dolayısıyla) BDDK'ya şikayet edebilir. Sözleşme bunun önünü kapamıyor.

Kısaca siz hizmetimizle ilgileniyorsanız başvurunuzu yapın, kafanız bizim açımızdan rahat olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konutkredisi.com.tr -- 2 Nisan 2013; 16:08:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Konutkredisi.com.tr sağolsun ücretsiz danışmanlık veriyormuş ancak, telefonumu kaydederken sözleşmeyi okudum:

"Bu formu doldurarak,www.konutkredisi.com.tr adresindeki Internet sitesini görüntüleyerek veya herhangi başka bir şekilde Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.’ye (“Şirket”) ileteceğiniz tüm bilgiler (“Bilgiler”) Şirket tarafından bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına aracılık edilmesi amacıyla (“Amaç”) saklanacak, kullanılacak ve/veya işlenecektir.
    Bu doğrultuda beyan etmektesiniz ki;
    Kişisel bilgilerimin nasıl ve hangi amaçla kullanılacağını okudum ve anladım. Kişisel bilgilerimin Amaç doğrultusunda saklanmasına, kullanılmasına, Bankalara aktarılmasına, Şirket’in Bankalarda kredi başvurumla bağlantılı süreçleri adıma takip etmesine, Şirket’in Amaç doğrultusunda talebimi ilettiği Bankalardan benim için gerçekleştirilen değerlendirme sonuçlarını öğrenmesine ve Şirket’in tarafıma bilgilendirme ve pazarlama amaçlı e-mail ve SMS göndermesine izin ve onay veriyorum."

Demişsiniz. Ben de cep telefonum numaramı diğer bankalar, mobilyacılar, marketler, masaj salonları vs. nereden buluyor diyordum. Demekki bu tür sözleşmeleri "okumadan" kabul ederek tüm bilgilerimizin herkese verilmesine kendimiz izin veriyormuşuz.
    Ben de onaylamadan çıktım.
    Teşekkürler

Merhabalar,

Öncelikle sözleşmede bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına ibaresi geçtiğine (ve zaten henüz kredi başvurusu yapmamış olduğunuza) göre mobilyacılar, marketler, masaj salonlarından telefon almanız Konutkredisi.com.tr'nin suçu değil :). Endişenizi anlıyor ve genel olarak katılıyorum. Maalesef kişisel bilgilerimiz her gün pek çok mecra tarafından istemeyeceğimiz biçimde toplanıyor ve kullanılıyor. Buna önayak olan en önemli etmen de kendi dikkatsizliğimiz oluyor.

Üstelik böyle şeylerin gerçekleşmesi için bilgilerimizi paylaştığımız mecraların 'kötü niyetli' olması da gerekmiyor. Örneğin ben bir gün bir websitesine bağışta bulunmuştum ve sitenin 'bağışçılar köşesinde' nickim ve e-posta adresim yayımlanmıştı. O günden sonra e-posta adresime o kadar bağış, para vb. içerikli spam gelmişti ki bağış yaptığıma yapacağıma pişman olmuştum..

Konutkredisi.com.tr kredi danışmanlığını yürütebilmek için kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı kişisel bilgiler talep eder. E-posta ve telefon numarası, Konutkredisi.com.tr'nin kişiye ücretsiz kredi danışmanlığı verebilmesi için gerekli bilgilerdir. Danışmanlarımız kredi kullanmak isteyen kişilere bu yollardan, özellikle de telefonla ulaşır. Telefon üzerinden verdiğimiz danışmanlık sürecinde ise kredi başvurusu yapabilmek adına TC kimlik numarası istenir. Bu bilgi ise başvuru yapılan bankanın kişinin kredi geçmişine erişebilmesi için lazımdır.

Konutkredisi.com.tr olarak kişisel bilgilerin korunmasına büyük önem veriyoruz. Bu yüzden elimizdeki kişisel verileri kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin başvurmak istediği banka dışında kesinlikle hiçbir üçüncü şahıs/mecra/şirket ile paylaşmamaktayız. Zaten kişisel verilerin gizliliğine verdiğimiz önem bir yana, bu tür küçük hesaplar adına bu adımı attığımız taktirde hizmetimizi kullananların güvenini ve marka kimliğimizi zedeleyeceğimizin de farkındayız. Bu tür bir adım Konutkredisi.com.tr ölçeğindeki ve uzun vadeli vizyon sahibi bir şirketin atabileceği bir adım değil.

Sözleşmede altını çizdiğiniz 'pazarlama' kelimesi bir şekilde geçmek zorundadır. Zira konut kredisi danışmanlarımız kredi kullanmak isteyenleri başvurudan sonra arayıp "şu bankanın da şu ürünü var, bu bankanın da böyle bir opsiyonu var" şeklinde bilgilendirme yapmakta, ve bu bir karşılaştırma hizmeti de olsa hukuken pazarlama olarak kabul edilebilir. Zaten kopyalamış olduğunuz sözleşme ile bu verilerin ancak 'Amaç (bankacılık faaliyet ve ürünlerinin size tanıtılması) doğrultusundaki' pazarlama faaliyetleri için Şirket (Konutkredisi.com.tr) tarafından sms ve mail gönderilmesi için kullanılması kabul ediliyor. Yani bu bilgilerin kredi kullanma hizmeti dışında, pazarlama için kişinin ilgilenmediği bankalarla paylaşılması dahi mümkün değil.

Yani kişi marketten, manavdan, çiçekçiden gereksiz SMS geldiği ve buna Konutkredisi.com.tr 'nin sebep olduğunu düşünüyorsa hukuki yollara gidebilir, veya Konutkredisi.com.tr'yi (BDDK tarafından denetlenen Destek Hizmet Kuruluşu olması dolayısıyla) BDDK'ya şikayet edebilir. Sözleşme bunun önünü kapamıyor.

Kısaca siz hizmetimizle ilgileniyorsanız başvurunuzu yapın, kafanız bizim açımızdan rahat olsun

merhaba ... benim de bir sorum var.. cevaplarsanız memnun olurum.. yani siz bu işin üstadı olduğunuz için bir yorumunuz vardır..

emlakçıyla yapılan işlerde malumunuz kredi başvuruları ya da tapu işlemlerini başlatmada vs. verilen nüfus cüzdanı, kurum kimliği fotokopilerinde daha sonradan kötü niyetli bir kullanım olabilir mi? bunun için peşinen alınabilecek bir tedbir var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: yalovagroup

Akbank 110000 120 ay vermedi.
    Y.krediye başvurdum.

Nasıl yani 120 ay çekmenize nasıl izin vermedi sebep ne dediler acaba..?

2010 dan kalan kmh hesabı takibi vardı ben de.ama elimde borcu yoktur yazısı var.Bir de devam eden aylık 840 lira kredim var ama o 2 ay sonra bitecek.Bilmiyorum belki uğraşmadı.

Y.kredi başvurulan dosyaya borcu yoktur yazısı ve o 840 lık krediyi kapatacağım konusunda teminat alıp genel müdürlüğüne başvuracak(yani bu adama kredi verirseniz bu adam kalan 840 çarpı iki borcunu hemen kapatacak diye)...

Yani Y.kredi gerçekten uğraşıyor...Bu arada konutkredisi.com.tr yönlendirdi.
    Akbank 110000 120 aya 0.71 1580 dosya masrafı veriyordu.
    Y.kredi 110000 120 aya 0.72 1400 dosya masrafı veriyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

quote:

Orijinalden alıntı: xpss

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

bugün itibariyle bankalardan teklif alan oldumu, şuan oranlar ne durumda artış var mı, bütün bankaların sitelerinde kredi oranları yüksek gözüküyor ancak forumda herkes 0,70 - 0,75 arasında aldıklarından bahsediyorlar. Buna birisi açıklık getirebilir mi..
    Birde artan taksitli konut kredisi diye birşey var ama bu hesaplamayı yapan hiçbir banka sitesi göremedim. Ancak bankaların kendileri hesaplayıp söylüyorlar. Varmı bu kouda bilgisi olan, varsa site ismi söyleyebilirmisiniz

Ben bugün garanti, halkbank ve finansbank ile görüştüm. Hepsi 0,73 oranı veriyorlar. Garanti'de masraflar toplam 1700-2000 TL aralğında, Finansbankta 2200-2500 TL civarı, Halkbankta 1500-1600 TL fakat Halkbankta da hayat sigortası zorunlu, diğerlerinde değil. Hesap işletim ücreti var ise de 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı karşılığında bu ücret iptal ettiklerini söylüyorlar.

2 ay taksit erteleme gibi birşey varmı bu tekliflerde

2 ay taksit erteleyen banka olduğunu zannetmiyorum ama siz krediyi nisan ayında çekiyorsanız, ilk taksiti mayısta ödeyeceğim diyerek 1 ay erteletebilirsiniz.

• Bugün İş Bankasından; 130.000 TL ve 96 ay için 0,71 oranı aldım. Masraflar toplam 1600 TL (Dosya Masrafı: 500 TL, Expertiz: 600 TL, İpotek: 200 TL, Dask+Konut Sig. 200-300 TL) ve hayat sigortası zorunlu değil.
  • quote:

Bugün İş Bankasından; 130.000 TL ve 96 ay için 0,71 oranı aldım. Masraflar toplam 1600 TL (Dosya Masrafı: 500 TL, Expertiz: 600 TL, İpotek: 200 TL, Dask+Konut Sig. 200-300 TL) ve hayat sigortası zorunlu değil.

Hangi şubeden aldınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

merhaba ... benim de bir sorum var.. cevaplarsanız memnun olurum.. yani siz bu işin üstadı olduğunuz için bir yorumunuz vardır..

emlakçıyla yapılan işlerde malumunuz kredi başvuruları ya da tapu işlemlerini başlatmada vs. verilen nüfus cüzdanı, kurum kimliği fotokopilerinde daha sonradan kötü niyetli bir kullanım olabilir mi? bunun için peşinen alınabilecek bir tedbir var mıdır?

Merhabalar. Emlakçılarla ilgili asıl sorun kimlik fotokopilerinin kötüye kullanılmasından ziyade sözel olarak verilen tavsiyelerin bir bağlayıcılığının olmaması.

Emlakçı sizin kimlik fotokopinizi kötüye kullandığında gidip hukuki mecralarda hakkınızı arayabilirsiniz. Bunu bildiği için kullanmaz da. Zaten karlı olan bu değildir.

Ama mesela size "100.000 TL'lik ev için 4.000 TL tapu harcı ödeyeceksiniz" der. Tapu dairesinde evin değerini 20.000 TL rayiç bedelden beyan eder, siz tapuyu görüp itiraz edince "yok bu prosedür böyle işliyor normal öyle yazması" der. Tapuya 1000 TL harç öder, 3000 TL'sini cebine atar.

Üstelik bu adam bilgisizdir de, evi konut kredisi ile almışsınızdır ceza geleceğinden haberi yoktur. Maliye kapınıza dayanır ceza vermek için. "Emlakçı yaptı" dersiniz ama hukuken bir geçerliliği yoktur. Neden mi? Siz o emlakçıya güvenip 'vekalet' vermişsinizdir çünkü. Bunu verdikten sonra sizin adınıza her türlü işlemi yapabilir emlakçı, ancak günün birinde başınıza ceza musallat olursa tek sorumlu sizsinizdir. Bizim Blog'umuzda bir soru/cevap hizmetimiz var. İnanın bu duruma düşmüş o kadar kişi soru soruyor ki bize her ay..

Emlakçılarda işini düzgün yapan az bir kesim var. Bunları bulup bunlarla iş yapmaya çalışın.

Kişisel olarak nacizane görüşüm de internet çağında emlakçı, dağıtıcı vb. alım ve satım arasındaki aracılara gereksinimin de gitgide yok olacağı. Zaten 10-15 yıla internet kullanmayı bilen nesil piyasaya hakim, para sahibi kesim olacak. Emlakçıların şeffaflığa ve satıcı odaklı çalıştığı kadar müşteri odaklı çalışmaya alışması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konutkredisi.com.tr -- 2 Nisan 2013; 16:42:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

Merhabalar. Emlakçılarla ilgili asıl sorun kimlik fotokopilerinin kötüye kullanılmasından ziyade sözel olarak verilen tavsiyelerin bir bağlayıcılığının olmaması.

Emlakçı sizin kimlik fotokopinizi kötüye kullandığında gidip hukuki mecralarda hakkınızı arayabilirsiniz. Bunu bildiği için kullanmaz da. Zaten karlı olan bu değildir.

Ama mesela size "100.000 TL'lik ev için 4.000 TL tapu harcı ödeyeceksiniz" der. Tapu dairesinde evin değerini 20.000 TL rayiç bedelden beyan eder, siz tapuyu görüp itiraz edince "yok bu prosedür böyle işliyor normal öyle yazması" der. Tapuya 1000 TL harç öder, 3000 TL'sini cebine atar.

Üstelik bu adam bilgisizdir de, evi konut kredisi ile almışsınızdır ceza geleceğinden haberi yoktur. Maliye kapınıza dayanır ceza vermek için. "Emlakçı yaptı" dersiniz ama hukuken bir geçerliliği yoktur. Neden mi? Siz o emlakçıya güvenip 'vekalet' vermişsinizdir çünkü. Bunu verdikten sonra sizin adınıza her türlü işlemi yapabilir emlakçı, ancak günün birinde başınıza ceza musallat olursa tek sorumlu sizsinizdir. Bizim Blog'umuzda bir soru/cevap hizmetimiz var. İnanın bu duruma düşmüş o kadar kişi soru soruyor ki bize her ay..

Emlakçılarda işini düzgün yapan az bir kesim var. Bunları bulup bunlarla iş yapmaya çalışın.

Kişisel olarak nacizane görüşüm de internet çağında emlakçı, dağıtıcı vb. alım ve satım arasındaki aracılara gereksinimin de gitgide yok olacağı. Zaten 10-15 yıla internet kullanmayı bilen nesil piyasaya hakim, para sahibi kesim olacak. Emlakçıların şeffaflığa ve satıcı odaklı çalıştığı kadar müşteri odaklı çalışmaya alışması gerekiyor.

çok teşekkür ederim. bu hususlara dikkat edeceğim.. ücretsiz danışmanlığınız için de ayrıca teşekkür ederim. saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: subsonic

quote:

Bugün İş Bankasından; 130.000 TL ve 96 ay için 0,71 oranı aldım. Masraflar toplam 1600 TL (Dosya Masrafı: 500 TL, Expertiz: 600 TL, İpotek: 200 TL, Dask+Konut Sig. 200-300 TL) ve hayat sigortası zorunlu değil.

İş Bankası, Ankara-Başkent Şubesi. Fakat ben bu şubenin oldukça eski müşterisiyim, bana özel bir oran verdiklerini söylediler.
  • quote:

quote:

quote:

İş Bankası, Ankara-Başkent Şubesi. Fakat ben bu şubenin oldukça eski müşterisiyim, bana özel bir oran verdiklerini söylediler.

Hayırlı olsun. Aylık ödemeniz ne kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun. Aylık ödemeniz ne kadar

Teşekkürler. Aylık 1872 TL ödemesi var fakat henüz exper süreci bitmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar, ben kuveyttürk den 170bin için 60 ay toplamda 214bine anlaşdım, faiz oranı nasıl? yüksek mi acaba?

0,84 le kredi vereceklerdi 60 ay için 3 gün ugraştırdılar. bunlar tok satıcı hem yuksek faiz alırlar hemde ugraştırılar. Burunlarından kıl aldırmazlar. Gidip tebden 0,76 ile 84 ay kullandım 3 saatte.

zaten babamda iyice kıl oldu artık bugun bizim işimiz olmazdı aslında mecbur kaldık bi nevi, peki 460 bin lira ipotek bedeli koymuşlar çok değilmi?

o kadar faize normal mi bilmem. ben tebden 120.000 lira kullandım 260.000 tl ipotek koydular. Bu bankaların hepsi aynı sömürü düzeni yan. Alsan bi dert almasan bi dert.

Ben dün aldım 90000 e 139000 ipotek

o nasıl oluyo ya anlamadım, baya düşükmüş ipotek bedeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bilemiyorum. Belki şundandır. Ben kredi için başvurduğumda sordum sence çıkarmı çıkmazmı kredi diye. Adam dedi abi sen ne yaptın ya sendeki kredi puanı bende yok kesin çıkar falan dedi. Alakası varmı yokmu bilemem belki bankadan bankaya değişiyordur.
  • hayırlı akşlamlar beyler. Bu işlerde çok acemiyim, sizlerden yardım bekliyorum....

garanti bankası şöyle seçenekler sundu;

110.000 TL, 120 ay, 1.387 TL -> 166.000 TL toplam geri ödeme (faiz oranı 0,74 dedi)

110.000 TL, 108 ay
    12 ay 1372 TL
    96 ay 1503 TL
    -> 160.744 toplam geri ödeme (faiz oranını hatırlamıyorum)

İkinci seçenek bana çok makul geldi. Yalnız, son zamanlarda garanti bankasından kredi çekenler var mı? Ne kadar dosya masrafı verdiniz? (Ben henüz masrafı konuşmadım) Sigorta ücreti zorunlu muydu?
    Bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tplav

arkadaşlar zorunlu deprem sigortasının yanında ev sigortası da zorunlu mu? bana bunun için de ödeme yapmam için mesaj geldi...müşteri hizmetleri ile görüştüm 2. sigorta başlatılmış diye, onun da zorunlu olduğu, her sene ödeneceği söylendi (yangın, vs. imiş), hatırlamıyorum ilk senem de ödemişmiydim, 2.senemdeyim .... 46 küsur deprem, 120 küsur ev sigortası normal midir?

dask 46 değildir, orada söylenen taksit miktarıdır...

Ayrıca sigorta için gecikirseniz %20 yenileme indiriminden faydalamazsınız...
  • Aydınlatıcı bilgi için teşekkürler. Demekki siz de aynı sorundan muzdaripmişsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.