O

Binbaşı
08 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Daha onceki laptopumdaki diski sata harddisk kutusuyla laptopa baglayinca bilgisayarim icinde yerel disk(F) ve sistem ayrıldı(G) olarak gorunuyor. Yerel disk boş gorunuyor içide boş, sistem ayrildi 25 mb dolu gorunuyor içine girince onunda içi boş.

Daha once harici diski baska bilgisayara baglayinca dosyalarimi gormuştum. Suanda laptopta goremiyorum. Harici diski laptopa ilk kez baglayinca yuklenemedi dedi ama bilgisayarimda boş olarak gorunuyor

Dosyalarimi nasil gorebilirim?
Dostlar golf tdi manuel aracım var ve bu araç 4 yetişkin bir bebek için artık yeterli gelmiyor. özellikle bagaj olayı çok sıkıntılı. bende aracı değiştirmek istiyorum fakat uzunca bir süredir ya bütçeme göre yada gönlüme göre bir araç denk gelmedi. ancak son dönemece girdim fakat aklımdaki araçların hangisine yönelmeliyim karar veremedim. almak istediğim araçlardaki kriterlerim; 1-premium 2-kesinlikle 2.0 dizel motor(güçlü bir motor istediğim için) 3-büyük bagaj. buna göre aklımda 2015-2016 model olmak kaydıyla;

1.audi A4 allroad quattro
2.volvo xc60
3.audi A5 quattro
4.passat 4 motion 240 hp versiyon

bu modellerden hangisini tercih etmeliyim.
Not:audilerin 190 hp olan yeni motorlu olanlarına bakıyorum. bmw 3 ve 4 modellerini inceledim bana dar geldiği için listeme eklemedim. bütçemde en fazla 250 bin tl olabilir. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkurler.
Dostlar babam için 2010-2014 arası otomatik araca ihtiyacımız var fakat bütçemiz en fazla 45 bin tl. yılda 5 bin km ya yapılır ya yapılmaz ama babamın ilk tercihi dizel otomatik olması. tavsiye edebileceğiniz gerçekten ankara trafiğinde az yakacak benzinli otomatik araç tavsiyeleri olursa onları da incelerim.

45 bin tl bütçe içerisindeki araçlara bakınca,
Dizel otomatik; fiat punto ve bravo, peugeot 208 ve 308 ve opel astra seçeneklerimiz arasında.

Bugüne kadar hep manuel araç kullandığım için yukarıda saydığım araçların hangisinin otomatik vitesi iyidir bilemiyorum.

Bu araçlardan hangisini tavsiye edersiniz?

Not: Vag grubu araçların otomatik vitesli modelleri ile LPG'li araçlara bakmıyorum.
dostlar eşime doğum günü için sarı gold metal bir saat almayı planlıyorum. bütçem en fazla 700 tl. Eşim içi dışı sarı saat istediği için sadece marka olarak yardıma ihtiyacım var. baktığım modeller(adres eklemeyi beceremedim model isimlerini paylaşıyorum);

1) Fossil ES2683
2) Fossil ES3203
3) GUESS GUW0623L3
4) Orient FUT0B003W0

bu modellerden marka olarak hangisini tavsiye edersiniz yada tavsiye edeceğiniz marka ve model varsa memnun olurum.
Dostlar benim evim özellikle yaz aylarında aşırı sıcak olduğu için sadece gıda ürünlerinin sıcakta kalmasını önleme amaçlı ucuz yollu bir buzdolabına ihtiyacım var. evin 2. buzdolabı olacağı için küçük ve yer kaplamayan bir dolap istiyorum. biraz araştırınca şu modellere denk geldim;

1) Arçelik 5054 NF yada Beko 9054 NF 1.000 tl civarında fiyatı var ve bu modeller no frost diyor!
2) Arçelik 3011 NY yada Beko 7250 SM 1.000 tl civarında bunlar tek kapılı modeller.
3) Vestel Eko SC250 yada Vestel Eko SCY300. 900 tl civarında.
4) Hotpoint ariston MTAA241V(TK) 800 tl civarında.

bu modeller benim için yeterli ama hangisini almalıyım. yarımcı olursanız memnun olurum
Dostlar 2014 model golf 7 highline aracım var. bu araçta standart gelen katlanır aynalarım aynı anda açılmıyor kapanmıyor. sol ayna açılıp kapanmada sağ aynaya göre 1 sn daha geç açılıp 1 sn daha geç kapanıyor. ayrıca sol aynam açılıp kapanırken bir zorlanma olduğu ve çıtırtı sesi geldiği açıkca duyuluyor. aracımın garantisi ekim ayının sonunda bitiyor. garantim bitmeden bu problemi halledeyim diyorum ama hangi servise göstersem tavsiyeniz var mı?

ankarada;
Güvercinlik - Aydoğanlar - Ankara
Çankaya - Doğuş Oto Çankaya - Ankara
Etimesgut - Doğuş Oto Etimesgut - Ankara
Pursaklar - Eskihisar - Ankara
olmak üzere 4 adet servis var. geçen yıl 15 bin bakımını eskihisarda yaptırmıştım çok kalabalık olmakla birlikte yapılan iş ve işlemlerden hizmetten memnun kalmamıştım! sonuçta yetkili servisler genelde bir sıkıntı yada sorun dile getirdiğimizde bu normal deyip geçiştiriyorlar. bu işi şu serviste çözersin diyen var mı?
Dostlar kısmet olursa hafta sonu 5 günlüğüne eşim annem babamla birlikte istanbula geleceğiz. çok şükür kalacak yerimiz var. Kadıköy Haydarpaşa tren garına yakın yerde kalacağız. İstanbul hakkında hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir. İstanbul'da nerelerde gezilir deyince webde bir çok yer çıkıyor. fakat tarihi yerler dışında nerelere gidilir? nerelerde ucuz ve uygun fiyatlı yemek yenir? 4 kişi olduğumuz için her konuda fiyatların çok yüksek olmaması benim için elzem bunları bulamıyorum ve sizlerden yardım istiyorum. ayrıca vapur yada tekneyle boğaz turu yapmak istiyorum. anladığım kadarıyla hem eminönünden hemde ortaköyden turlar kalkıyormuş hangisini önerirsiniz fiyat bilginiz varsa memnun olurum.
Dostlar annemin buzdolabı arızalar vermeye başlayarak bozuldu bozulacak 20 yıldır kullandığı buzdolabı yerine kaliteli ve iç hami geniş alınabilecek en iyi buzdolabını almak istiyorum kısmetse. 3 yıl kadar önce kendime electrolux enb 52810 buzdolabı almıştım çok şükür memnunum fakat annemin yeri dar ve buna göre tercih yapmam gerekiyor.

kısmetse alacağım dolabının boyutları 75x185 cm geçmemeli. ayrıca fiyat olarak da 3.000TL civarında bir bütçe ayırdım.Bu kapsamda yaptığım araştırmada,

Arçelikhttp://www.arcelik.com.tr/no-frost-buzdolabi-5796-NH-Buzdolabi.html modeli hoşuma gitti gibi
samsung ve LG düşünmüyorum bosch ve siemensde benim istediğim şartlarda bir model varmı tam inceleyemedim.

Sizlerin olumlu yada olumsuz önerilerinize ihtiyacım yardımcı olursanız memnun olurum
dostlar babamın 42" philips tv'de kullanmak için hd ve sd görüntü kalitesi kötü olmayan uydu alıcısına ihtiyacım var. bütçem çok fazla yok.belki en fazla 250 TL civarına çıkabilirim. bana görüntü kalitesi lazım onun dışında tkgs olayıda sanırım önemli. sonuçta babamlar kullanacağı için güncelleme önemli diye düşünüyorum. diğer özellikler benim için teferruat. olsa da olur olmasa da olur

bu kapsamda forumları yorumları okudum. aklımda belirli modeller var.

1) grundig 8350 modeli kampanyalı fiyatı 169 TL diyor ama tkgs var mı bilemedim.( 8200 modelinden farkı var mı resmi sitesinde tüm özellikleri aynı)

2) nextstar 18000 hd modelinde tkgs var 170 TL gibi bir fiyatı var.( ayrıca 18500 hd cx plus ve 18500 hd plus cihazlarında tkgs yok ama görüntü kaliteleri nasıl bariz farkları var mı?)

3) atlanta neo hd uydu alıcısı 150 TL fiyatı var ama tkgs sanırım yok!

4) goldmaster 1060 hd modeli kaliteli duruyor yaklaşık 250 TL gibi bir fiyatı var ama tkgs var mı?( goldmaster 1060'ın 1040 yada 1050 cihazlarından farkı nedir?)

bu cihazlardan hangisini tercih etmeliyim? lütfen acil olarak yardımcı olursanız memnun olurum.
Dostlar benim mini olmayan yani kasası olan hd uydu alıcısına ihtiyacım var ve en fazla 150 TL verebilirim. yaptığım araştırmayla Nextstar "YE-5000 HD CX" uydu alıcısı aklıma yattı gibi ama nasıldır önerir misiniz? yada 150 TL'ye kadar tavsiye edeceğiniz başka cihaz var mıdır yoksa Nextstar YE-5000 HD CX cihazı alayım mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.680
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 104.901 (Bu ay: 466)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 525 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.