Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soul_less

AKBANK 110 bin için 120 ay 0.70 faiz ve 1600 toplam masraf veriyor.

Ancak Akbank alınacak eve değer biçmek için kendi(exper firması değil) eksperlerini gönderdiğinden, eksperlerinin düşük değer gösterdiğini duydum, doğru mu değil mi bilmiyorum ama bana yüksek kredi lazım olduğundan riske giremedim..

YKB 110000 için 120 ay 0,72 ve 1600 masraf verdi, ykb ye başvurdum.

benim bildiğim eskiden her banka kendi eksperini kendi gönderiyormuş ama bddk karar almış konut kredilerinde bağımsız eksper atanıyormuş (bankadan söylenen) gelen eksperlerde burada tecrübelerini paylaşan arkadaşlardan duyduğum ve benimde başıma geldiği için biliyorum evin değerini %15-20 ortalama düşük gösteriyorlar bu durum tabiki kredi kullanan kişilerin aleyhlerine bir durum.

• Arkadaşlar akbank bugün faizlerin yükselmeye başladığını söyledi, inansam mı inanmasam mı bilmiyorum
  • akbank 120 ay 250bin TL için 0.70 oran verdi, toplam masraflar da 1700 + dask gibi.
    ancak kredi meblasının büyüklüğüne göre daha da inmeliydiler diye anlıyorum.
    bakalım yarın bir daha sıkıştırayım bankayı.

bu arada S&P not arttırımından sonra kredi oranlarında bir miktar daha iniş olur mu önümüzdeki haftalarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozsevgec88

Arkadaşlar akbank bugün faizlerin yükselmeye başladığını söyledi, inansam mı inanmasam mı bilmiyorum

yok öyle bir sey hocam.kredi oranları yükselmez olağanüstü bir şey olmazsa.zaten kredi oranları 0.70 tabanına oturdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

Arkadaşlar akbank bugün faizlerin yükselmeye başladığını söyledi, inansam mı inanmasam mı bilmiyorum

yok öyle bir sey hocam.kredi oranları yükselmez olağanüstü bir şey olmazsa.zaten kredi oranları 0.70 tabanına oturdu.

Ben de Mayısın ilk haftası kredi çekeceğim, bir tedirginlik yaşamaya başladım. İnternetten kredi hesaplama sitelerinde puanlar artmış gibi. Hayırlısı diyelim...
  • 250.000 tl için 120 ay icin ayda ne kadar ödeniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drvimu -- 28 Mart 2013; 21:46:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

250.000 tl için 120 ay icin ayda ne kadar ödeniyor

şu linkten hesaplayabilirsin:
    http://www.isteevim.com.tr/TaksitHesaplama.aspx
  • Verdiğiniz kinkte 0, 84 oranı çıktı. Siz 0.70 e aldiniz !?

• Link isbankasi sizin aldığınız yer Akbank

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

AKBANK 110 bin için 120 ay 0.70 faiz ve 1600 toplam masraf veriyor.

Ancak Akbank alınacak eve değer biçmek için kendi(exper firması değil) eksperlerini gönderdiğinden, eksperlerinin düşük değer gösterdiğini duydum, doğru mu değil mi bilmiyorum ama bana yüksek kredi lazım olduğundan riske giremedim..

YKB 110000 için 120 ay 0,72 ve 1600 masraf verdi, ykb ye başvurdum.

eksperin gösterdiği fiyat bence evin gerçek değeridir..

pazarlığı ona göre yapmak gerekir.. ama daireye eksper geldiğine göre siz pazarlığı çoktan bitirmişsinizdir... özellikle emlakçılar eksperi kendileri ayarlamak istiyorlar... çünkü anlaşmalı oldukları eksperler evin olması gereken değerini %15 yüksek gösterebiliyor..

aslında piyasayı belirleyen de bu emlakçılar.. size bir daire gösterirken.. misal.. diyebiliyorlar ki: -abi alt daireye eksper şu fiyatı verdi.. -ahanda rapor orada..

bu durumda siz de o dairenin o fiyatları ettiğine ikna oluyorsunuz..

mesela hiçbir emlakçı.. herhangi bir eksperin.. satılan daire için düşük fiyat belirlemesini istemez... eksper yüksek belirlemelidir ki.. bu durumda hem satan memnun olur.. hem de alan der ki:--- -alt daireye eksper 120bin vermiş.. ben üst katı 110bine alıyorum diye mutlu olur.. halbuki dairenin ederi 100bin'dir...

ayrıca emlakçı kendi anlaştığı bankadan kredi çekilmesi için ısrarcı olur... -abi ben bu daireye 130bin lira yazdıracağım... sen merak etme.. der... sen de tamamına yakın kredi çekiyorum diye mutlu olursun... halbuki emlakçı o banka ile anlaşmalıdır ve senden alacağı komisyon yanında o bankadan da komisyon alır... eğer emlakçı gerçekten senin yanında ise ona helal olsun derim... ama gördüğüm kadarıyla seni pazarlığa oturttuktan sonra satıcının yanında oluyorlar... çünkü satıcı ben şu kadar paramı bilirim diye çoktan söylemiştir...

ayrıca bugüne kadar dolaştığım hiçbir emlakçıdan duymadım ki:.... az kazansın satıcı.. "-abi. ben bunu sana senin düşündüğün fiyattan da ucuz alacağım, dur sen...."

onlar için piyasanın yükselmesi iyidir.. ama yazıktır.. 30 dakikalık bir gezinti ve yakılan 15-20 liralık benzinin karşılığı.... hem dairenin gerçek değerinin %10 üstü hem de kendilerinin alacağı %2 (2500-3000) liralık komisyon olmamalıdır... yazıktır.. günahtır...

burada şu söylenebilir: "- olum, sen emlakçıyla gezdiğine göre.. %2 komisyon vereceğini bilmiyor musun??.... - ne yani , kaç tane adam çalışıyor.. kaç tane araç var..koskoca dükkanın kirası var.. ne yani.. 100 lira verip savarım mı sandın adamları???"""

öyle değil tabi ki... siz diyorsunuz ki... -abi benim şu kadar param var.. üstüne çıkmayalım.. o da hep size onun %20 üstündeki daireleri gösteriyor... sonra pazarlıkta sizin paranızın az da olsa hala üstünde bir rakama iniyorlar.. bu kasıtlı-bilinçli de olabilir.. tesadüf de...

siz de aramaktan yorulduğunuz için birinde karar kılıyorsunuz... ama bir miktar daha para bulmak zorunda kaldığınız için haliyle soruyorsunuz... "- abi benim param bitti.. arada siz de varsınız.. ne olacak? nasıl olacak?.. adamlardan %2 değil de işte bir miktar indirim bekliyorsunuz...

diyorlar ki:"- abi sen bizi merak etme.. ayarlarız... hallederiz... sen buna takılma.. bak ev sahibi olacaksın....".... seni ikna ediyorlar.. pazarlığa oturtuyorlar.. ne tesadüf ki dairenin fiyatı da senin paranın bir miktar üstünde bitiyor...

sonra sözleşmeler, cayma senetleri falan... aslında olayı çakıyorsun ama... ok yaydan çıktı bir kere.. alalım bir ev.. bitsin bu çile.. borç ödemeye başlayalım diyorsun...

bu arada paran da yetmediği için .. sağdan soldan bir miktar daha dileniyorsun.. güç bela parayı denkleştiriyorsun.. tapuyu bir alsaydım diyorsun.. tabi tapu masrafın da var... işi bitiriyorsun... emlakçıya da 1000 lira vereyim en azından ne yapalım diyorsun.. aslında topu topu 15-20 liralık bir benzinin karşılığı... üstelik tüm kredi işlemlerini de kendin halletmişsin... eee öyle yani.. senin bulduğun emlakçınınkinden daha ucuz haliyle...

çekilen krediyi.. satıcının üzerine geçirelim diye bankaya gidiyorsun ki.. o da ne... emlakçı sizin peşinizi bırakmıyor... bankaya birlikte geliyor... sanki satıcı oymuş gibi .. müşteri temsilcisinin yanında karşınıza geçiyor oturuyor... sonra da "%2 + kdv mizi almadan şuradan şuraya gitmem, senedini de vermem"... diye bankanın içinde size atar yapıyor... posta koyuyor... aslında onu orada bir yumrukla komaya sokmayı gözönüne alıyorsunuz ama bitirmek üzere olduğunuz iş.. yaşantınız.. kültürünüz buna müsade etmiyor.. yoksa hayvan gibi fiziğinizle bu atar içinize koyuyor ama suçun kendinizde olduğunu görüyorsunuz... lanet ediyorsunuz...

şüphesiz ki işini iyi yapan.. başta ne konuştuysa.. sonra da onu yapan.. işinin ehli.. dürüstleri de vardır.. sözüm onlara değil tabiki.. ama bana yapılan yapan bir sürü ve bu mesleğin adının da bu şekilde telafuz edilmesini sağlayan bir güruh da var...

olayın psikolojisinden 2 hafta kurtulamadım.. kulüp işleten dayıoğlu.. ne kadar üstüme geldiyse de olayı anlatmadım... kapattım gitti.. ama aracı ile iş yapacak olan yine de bir okusun diye buraya yazdım...

+999999

• quote:

Verdiğiniz kinkte 0, 84 oranı çıktı. Siz 0.70 e aldiniz !?

0.70-0.75 arası kredi bulunabiliyor asıl önemli etken diğer maliyetler. kredi hesaplama araçlarını kullanarak ödeme planınızı detaylı görebilirsiniz.

Kredi tutarı: 250,000 TL
    Faiz oranı: %0.70
    Taksit sayısı: 120 ay
    Taksit tutarı: 3,086.29 TL
    Geri ödenecek toplam tutar: 370,354.42 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deitel -- 28 Mart 2013; 23:24:03 >
  • allah nasip ederse bende 1-2 ay içinde kredi çekip ev almayı planlıyorum :) son zamanlarda takipdeyim verilen bilgiler çok faydalı oluyor benim açımdan herkese çok teşekkurler bende işin içine girince detaylı bilgiler veririm kısmet olursa...
  • quote:

250.000 tl için 120 ay icin ayda ne kadar ödeniyor

arkadaşlar ben 0.70le bu pazartesi kredi kullandım ama aynı bankadan başka bir arkadaş bugün 0.72 alabildi. ikimizinde geliri ve kredi miktrı hemen hemen aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deitel

quote:

Verdiğiniz kinkte 0, 84 oranı çıktı. Siz 0.70 e aldiniz !?

0.70-0.75 arası kredi bulunabiliyor asıl önemli etken diğer maliyetler. kredi hesaplama araçlarını kullanarak ödeme planınızı detaylı görebilirsiniz.

Kredi tutarı: 250,000 TL
    Faiz oranı: %0.70
    Taksit sayısı: 120 ay
    Taksit tutarı: 3,086.29 TL
    Geri ödenecek toplam tutar: 370,354.42 TL

cevap için teşekkür

• arkadaşlar 108 ay geri ödemeli 0,85 faizle kredi çekmiştim.30 ayını geri ödedim.Aylık ödemem 1550 tl.Tekrar yapılandırma yapmalımıyım ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

Ben de Mayısın ilk haftası kredi çekeceğim, bir tedirginlik yaşamaya başladım. İnternetten kredi hesaplama sitelerinde puanlar artmış gibi. Hayırlısı diyelim...

şubelerden 0.70'li oranlara çok rahat kredi alınabiliyor.bir aksilik olmazsa bu puanlardan kredi çekersiniz inşallah.hayırlısı neyse o olsun herkes adına.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .:ÇARŞI:.

quote:

Aynen yeni aldım.. eksperi evin değerini düşük gösterirse diye başvurmadım ama emlakçı belki de akbank dan istediği kadar komisyon alamadığı için beni ykb ye yönlendirdi, eğer öyle ise öbür tarafta hesaplaşıcaz artık..

Peki dostum hangi şubeden verdiler bu oranı bende haftaya başvuracamda en azından şu şubeniz bu oranı verdi diyeyim?

İki farklı şubeden aynı oranı aldım, birisi emlakçının anlaşmalı olduğu Uğurmumcu şubesinden, diğerini de bir arkadaş vasıtasıyla Sultanbeyli şubesinden sorgulattım..
    Benim araştırdığıma göre 120 ay için şu an en düşük 0,70 , diğer masraflar her yerde aynı veya kredi tutarına göre değişiyor ama dosya masrafı konusunda pazarlık edebilirsiniz.
    Masraflar için 1600-2000 arası birşey söylerler, dosya masrafının ne kadar olduğunu sorun ve onu düşürmeye çalışın..

110000 için 120 ay 0.70 i nereden aldınız?Akbank hangi şube?

• 1 haftadır ev araştırıyorum. Pek fazla anlamıyorum. O yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum. Birkaç gün önce bir emlakci ile daire baktım beğenmedim. Dün internetteki ilan ile ilgili başka bir emlakçıyı aradım. Dairenize bakmak istiyorum dedim. Bakalım ama bir şartımız var. Baktıktan sonra sözleşme imzalatıyoruz dedi. Neymis o sözleşme dedim. Eve bizimle bakar sonra gidip ev sahibinden alırsanız komisyon talep edebileceğimize dair sözleşme dedi. Kusura bakmayın ben imza falan atmam kalsın dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: piri.reis

1 haftadır ev araştırıyorum. Pek fazla anlamıyorum. O yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum. Birkaç gün önce bir emlakci ile daire baktım beğenmedim. Dün internetteki ilan ile ilgili başka bir emlakçıyı aradım. Dairenize bakmak istiyorum dedim. Bakalım ama bir şartımız var. Baktıktan sonra sözleşme imzalatıyoruz dedi. Neymis o sözleşme dedim. Eve bizimle bakar sonra gidip ev sahibinden alırsanız komisyon talep edebileceğimize dair sözleşme dedi. Kusura bakmayın ben imza falan atmam kalsın dedim.

iyi yapmışsınız bende aldığım evi bu şekilde aldım emlakçıya peşinen söyledim imza falan atmam diye hatta ev sahibiyle bizi karşı karşıya getirdiğinde bile bir protokol falan yapalım dedi hem ev sahibi hemde ben imza falan atmayız dedik

• quote:

aynen bana da nisanda yükseliyor en azından başvurunuzu bugün alalım diyor...
  • 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.