Şimdi Ara

Lpg tank değişimi hakkında??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, aracın vizesine 1,5 yıl var ama tankın 10 yıllık süresi dolmuş tankı değiştirmek için fiyat aldım ayrıca evrak işlerini sordum servis belge verirsem süresi bir ay vizeye yakın bir daha vermem gerekir tekrar ücreti olur dedi. Yani vizeye yakın gidecem evrağı alacağım bana mantıksız geldi sormak istedim bu değişimin ruhsata işlenmesi gerekmiyor mu? Evrak falan almasam sıkıntı olur mu? Bilenler cevaplarsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Araç muanen geldiginde tank değişimi yaparsn hocam acele etmene gerek yok bnmde 2019 yilinda dolmuştu 2 ay önce değiltirdim muaneye girdim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam fakat bu 10 yıl mevzusu endişelendiriyor patlama riski falan artmaz mi süresi dolunca onun için acele ediyorum.

Hocam benim de kasım ayında vizem var ve tank 10 yılını doldurdu. Ekim ayında değiştirmeyi düşünüyorum. Değiştikten sonra tadilat raporu, sızdırmazlık raporu vs. almak gerekiyor mu? Kısaca izlenecek adımlardan bahseder misiniz rica etsem?
  • ibrahim.42 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam 2018 yilinda muaneye girip 2019 yilinda bitecegini söylemişti umursamadim tanki değişip tekrar muaneye girmek mesele o yüzden muaneyi bekleyip öyle değiştirmiştim..

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

Teşekkürler hocam fakat bu 10 yıl mevzusu endişelendiriyor patlama riski falan artmaz mi süresi dolunca onun için acele ediyorum.
    Patlamaz hocam. Acele etmeyin. 10 yıl verilen süre. Belki o tanklar 15 yıl bile sorunsuz götürüyor. Vize tarihinden 1 ay önce değiştirirsiniz. Ben öyle yapacağım.
  • Am I Evil ? kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam bu evrak işi kafamı karıştırdı ben de öyle yapayım. Hele satarsam alan adam için çok sıkıntı olur.

• Am I Evil ? kullanıcısına yanıt
    Hocam tank değişimi sirasinda tüm belgeleri kendisi hazirlayip teslim etti nerden baksan 5,6 sayfa herşey dahil 40 lik tank 390tl verdim kisacasi tüm belgeleri kendisi hazirliyor zaten o belgelerle muaneye verip ciktim..

Tamamdır tekraran teşekkür ederim.

Rica ederim acele etmene gerek yok yani raporun süresi 1 ay tekrar muaneye girmemek için ücret ödemek yerine muaneyi bekleyip girdim kuşkun olmasin da sen yinede sor lpg tanidk varsa biriey olmaz diyoruz ama allah korusun bişey olursa günahina girmiyek o kadarini düşünmeden bekledim:))

Ben sordum tam bir cevap alamadım açıkçası o konuda net birşey demiyorlar. Sırf bu yüzden tankı full doldurmuyorum zaten :))

Hocam her zaman 70 lik aliyom petrole gitmek zor değil en fazla 80 tl:) rahat ol:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

yok beaa ne patlaması. o tanklar 10 yıl daha dayanır.
  • Bana 450 Lira fiyat cikardilar.

Tank ve sehpa icin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllara gelen soru şu:
    TÜVTÜRK lpg tankının her 10 yılda bir değişmesini istiyor, madem risk taşıyorsa neden benzin tankının değişmesini istemiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

Akıllara gelen soru şu:
    TÜVTÜRK lpg tankının her 10 yılda bir değişmesini istiyor, madem risk taşıyorsa neden benzin tankının değişmesini istemiyor?
    hepsi para tuzagi. o cikan tanki bi inceleyin 20 sene olsa bisey olmaz.

tanka 10 sene sure vermisler ama alttaki motordaki borularin bir suresi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

Akıllara gelen soru şu:
    Sadece tuvturkle alakali bi durum degil. Ureticiler lpg tanklarinin omrunu kendileri belirliyorlar. Genelde 10 ya da 15 yil oluyor. Benzin deposunda boyle bisey soz konusu degil

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda internette test videoları var. Benzin deposu parçalanmasına rağmen lpg deposuna hiçbirşey olmuyor.

• LPG tankı benzin tankından kat kat daha dayanıklıdır Google amcaya sorun şiir gibi anlatsın size yıl 2020 kulaktan dolma hikayeleri kenara atın gitsin devir bilgi çağı ...

• Tankı değiştirin projeyi cıkartmasınlar. Mayeneye bir ay kala projeyi alırsınız öyle girersiniz muayeneye, ben öyle yaptım. Mutlaka tankı değiştirin on yıldan sonrasının garantisi yok ne olur ne olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.