Şimdi Ara

Lpg Gösterge Modül Sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba benim şöyle bir sıkıntım var depo 42 lt simit depo fulledikten sonra gösterge modülünde 4 yeşil ışık yanıyor buraya kadar normal depodaki gaz çeyrek azaldığında 3 yeşil ışık, yarım depo azaldığında 2 yeşil ışık, çeyrek depo gaz kaldığında 1 yeşil ışık yanması gerekmiyor mu? bendeki sıkıntı bu şekilde kademeli olarak göstergenin düşmeyişi. yaklaşık 150 km sonra 3 yeşil ışığa, birkaç km sonra da direkt olarak 2 ve 1 yeşil ışığa düşüyor.Bu sıkıntıyı yaşayanlar var mı? bilgisayar üzerinden usta birçok kez ayar yaptı ama bir türlü olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kompocyo -- 10 Mayıs 2018; 13:49:21 >

• onların ışığı doğru göstermiyor güvenmeyin.depoda benzin bulundurun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG göstergesinin doğru gösterdiği, yeryüzü üzerinde vaki olmuş değildir.
  • Km hesabı yapın o ışıklar doğru göstermez bir arıza belirtisi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg ışıkları hemen her zaman hatalı gösterir. Hele simit depoda yapısı gereği doğru gösterdiği çok nadirdir.

• Daha önceki aracımda Atiker marka tüp takılıydı deposu silindirdi 150-160 km yol gidince 1 diş ışık sönerdi bu şekilde takip edebiliyordum, şimdiki aracımda Brc marka tüp takılı simit depo uzun yolda özellikle depo çeyreğe düşene kadar ışıkların hepsi yanıyor buda ne zaman yakıtın biteceğini bilmek çok zor.
  • O ışığa güvenmeyin. Ben km hesabi yapiyorum. Tankim 32 lt kadar lpg alıyor. 370-400 km kadar yol yapiyorum. Ya tamamen bitiriyorum. Yada 300ü filan geçince dolduruyorum.

• Hocam ben 150 km gidiyorum 1 diş ışık sönüyor sonra 50 km gidince 1 diş ışık daha sönüyor onu görünce kahroluyorum
  • Lpg isiklari tutmaz diyorsunuz benim arac farkli birsey heralde..

Fulleyince 4. 50 km sonra 3 . 250 km kala 2 . 150 kala 1 .son 70 km de ise yanip sonmeye basliyor.

• ben o ışığın doğru yandığını hiç görmedim. bitene kadar kullanıyorum, bitince tekrar dolduruyorum. ya da km hesabı yapıyorum 32lt tank var 400km yi rahat geçiyor. 400 leri görünce tekrar dolduruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingsman01

ben o ışığın doğru yandığını hiç görmedim. bitene kadar kullanıyorum, bitince tekrar dolduruyorum. ya da km hesabı yapıyorum 32lt tank var 400km yi rahat geçiyor. 400 leri görünce tekrar dolduruyorum.
    32 lt tankla 400 km'yi hangi araçla geçiyorsun acaba öğrenebilir miyim?
  • o ışıkları tam ayarlamak imkansız gibi bişey yada ben görmedim şimdiye kadar.
    Ama sizin ışıklarda aşırı yanlış gösteriyor böyle olmaması lazım
  • Mazotşist kullanıcısına yanıt
    mitsubishi colt hocam. 420-450 arası yapıyor ortalama hız 30 kmh. ş.içi ama genellikle çok sıkışık değil yol güzergahım. çok sıkışık zamanlarda bile 390-400 kmyi buluyor gene. işim gereği onlarca araç kullandım ama daha az yakanına denk gelmedim

• Yıl olmuş 2018 herşey digital oldu ama nedense lpg göstergesi çağ dışı

• quote:

Orijinalden alıntı: kingsman01

mitsubishi colt hocam. 420-450 arası yapıyor ortalama hız 30 kmh. ş.içi ama genellikle çok sıkışık değil yol güzergahım. çok sıkışık zamanlarda bile 390-400 kmyi buluyor gene. işim gereği onlarca araç kullandım ama daha az yakanına denk gelmedim
    Çok iyi değerler.

• Ben tam dolduruyorum sadece 2 ışık yanıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işıklara hiçbir zaman güvenmeyin. Pompa kesene kadar doldurduktan sonra 4 ışık yanıyor. 5 dk. sonra durup aracı kapatıp devam ettiğimde 3 ışığa düşüyor

Aracınızın yol bilgisayarını her lpg alımında sıfırlarsanız ve bir de aracı tanıyıp ne kadara ne kadar gittiğini-gideceğini biliyorsanız daha rahat oluyor. Ben öyle yapıyorum.
  • Bizde de var o sıkıntı malesef. Depoyu fulledikten sonra 4 ışık yanıyor az gidiyoruz 3 e düşüyor epey kullandıktan sonra kırmızı yanıp ötüyor öttükten sonra 300 km daha rahat gidiyor umursamıyoruz tabi bu sırada tekrar 2 ışık yanmaya başlıyor anlayacağınız kafasına göre çalışıyor. Ama youtube da bir video var yapımcısı izmirde aşağıda linkini bırakıyorum birçok lpg sistemine uyumlu ekran üretiyor kendisi bizim sistemimiz sıvı lpg olduğundan uymuyor ama sizinkine uyuyorsa iletişime geçip taktırın derim.

https://www.facebook.com/lpgmeter/

https://www.youtube.com/watch?v=9JwtUyEHAz8

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.