Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Karışık gibi görünen bi konu hakkında yardıma ihtiyacım var.

Ben Z906 ses sistemi kullanıyorum. sistemi samsung 49ku7500 model tv ye optik ile bağladım. thx dolby destekli bir film indirdim 50 gb boyutlu. onu usb'ye atıp tv ye taktım ve çalıştırdım. normalde hoparlörlerden thx destekli ses almam gerekiyor ama alamıyorum. (z906 nın "decoder" ışığı yanmıyor. yanmadığı için sesi thx değil normal 5.1 verdiğini anlıyoruz) pc ile filmi açtığımda ses kartımın uygulaması ile ses çıkışını seçip orjinal thx sesini alıyorum.

Bu noktada ne yapmam gerekiyor. Uygun bir media player mı almam lazım, (Hangiler mesela?) yoksa harici bir ses kartı mı? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok mu yardımcı olabilecek yiğit akıllı bi arkadaş :))
  • tvnin ses ayarlarından varsa optik çıkışı seçtin mi, özel bir ayarı var mı neler görünüyor menüde
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    ses çıkışı olarak optik seçili. zaten hoparlörlerden 5.1 ses alıyorum. ama dediğim gibi sorun dolby thx destekli filmleri açarken z906'nın decoder ışığının yanmaması. yani thx devrede değil ses olduğu gibi çözülüyor anlamında bu. şimdi benim ses kartı mı almam lazım harici? yoksa media player mı anlamadım. sıkıntı :)
  • temose kullanıcısına yanıt
    tvnin dekoderi sesi çözüp z906ya stereo olarak gönderiyor demek ki, o aldığın ses 5.1 "dolby" değil, bu durumda stereo ses alırsın,
    tvnin sesi çözmeden gönderme özelliği var mı, tvnin ses ayarlarına iyice baktın mı, çözmeden gönderirse ancak z906nın dekoder ışığı yanar,
    yoksa android box tarzı bir cihaz alman gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: temose

Arkadaşlar selam. Karışık gibi görünen bi konu hakkında yardıma ihtiyacım var.

Ben Z906 ses sistemi kullanıyorum. sistemi samsung 49ku7500 model tv ye optik ile bağladım. thx dolby destekli bir film indirdim 50 gb boyutlu. onu usb'ye atıp tv ye taktım ve çalıştırdım. normalde hoparlörlerden thx destekli ses almam gerekiyor ama alamıyorum. (z906 nın "decoder" ışığı yanmıyor. yanmadığı için sesi thx değil normal 5.1 verdiğini anlıyoruz) pc ile filmi açtığımda ses kartımın uygulaması ile ses çıkışını seçip orjinal thx sesini alıyorum.

Bu noktada ne yapmam gerekiyor. Uygun bir media player mı almam lazım, (Hangiler mesela?) yoksa harici bir ses kartı mı? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler
    İndirdiğiniz filmin içindeki ses bilgilerini yazabilir misiniz?

Bazı siteler liste şeklinde video ve ses bilgisinin her ayrıntısını yazıyor.

• live2lift kullanıcısına yanıt

evet filmi açıpa uzman ayarlarına girdiğimde dolby digital'in açık olduğunu gördüm. onu seçtikten sonra decoder ışığı yanmaya başladı :) eğer indirdiğim film dts formatında olsaydı sanırım o seçenek açık olacaktı?

Ben daha detaylı ve iyi sonuç alabilmek için android box baktım ve 8k desteği olduğu için geleceğe yatırım olarak da düşününebilecek aşağıda ki şu cihazı buldum. z906 ile uyumlu kullanabilir miyim? Yorumlayabilirseniz sevinirim.
    https://urun.n11.com/medya-oynatici/wechip-v9-android-90-8k-tv-box-netflix-youtube-akilli-tv-kutusu-P424391342

• melihonline kullanıcısına yanıt

Dolby Atmos görünüyor.
  • foto küçük anlaşılmıyor, amaç ayarlardan sesi doğrudan işlenmeden z906ya göndermek
    v9 özellikleri iyi, 4 gb ramlisini almak daha mantıklı,ancak 4k/8k performansını araştırman gerek akıcı mı diye, kodi ile ses ayarlarını yapınca problem olmaz, z906 hd sesleri desteklemiyor, cihaz normal dolby/dtsye indirgeyerek z906ya gönderir,

gerçi tvdeki ses olayı çözülmüş boxa gerek kalmamış gibi

edit: tabi android boxın avantajı, kodide ses ayarlarından doğrudan geçişi seçip, dts destekli alıcı, dolby digital destekli alıcı seçeneklerini seçince, her seferinde ayar yapmadan otomatikman bu sesler z906ya gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2lift -- 30 Nisan 2020; 9:21:38 >
  • temose kullanıcısına yanıt
    Optik uyumlu olduğu için z906 ile de uyumlu çalışır.

Ancak filmde sesi türü olarak en fazla DTS indirmen gerekiyor.

Ben genelde AC3 ve DTS olarak indiriyorum. Daha üstünü ses sistemimiz desteklemez.

İndirdiğiniz filmde dolby atmos seçerseniz decoder ışığı yanmaz. AC3 sesi seçmeniz lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgilendirici harika yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar. 👍

• arkadaşlar hali hazırda z623 kullanıyorum ama bir üste geçmek istiyorum . aklımda dolby atmoslu bir sistem var ama fiyatlar 15 bine yaklaşıyor başlangıç. acaba z906 mı alsam ne önerirsiniz ?
  • realtek denetim masasında merkez ve buffer karışmış durumda nasıl düzeltilebilir?
  • Şu şarkı ile bi test edip video atabilirmisiniz ona göre alıcam beyler cihazıda.

• Subwoofer hoparlörü patlayan oldu mu? Yüksek bassa dayanıklı mı?

• arkadaşlar TV optik ses çıkışını Z906'a bağladım

netflix üzerinden 5+1 ses çıkışlı içerik açıyorum ama Decode ledi yanmıyor.

TV ayarları normal gözüküyor, optik ses çıkışı ayarı var.

nerede hata yapıyorum ?
  • Tavsiye eder misiniz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

arkadaşlar TV optik ses çıkışını Z906'a bağladım

netflix üzerinden 5+1 ses çıkışlı içerik açıyorum ama Decode ledi yanmıyor.

TV ayarları normal gözüküyor, optik ses çıkışı ayarı var.

nerede hata yapıyorum ?
    Netflix üzerinden açtığınız filmin ses türü nedir?

Filmin ses dosyası DTS veya AC3 olması lazım.
  • sa arkadaşlar z906 kullanıyorum. son zamanlarda malum durumdan evde fazla kaldık. tv sevmem devamlı pc başındayım. bu aralar ses sistemi akşama doğru kapanmalar başladı. çıt diye bir ses gelip kapanıyor kablolarla uğraşınca bir süre sonra geliyor. birileri uzun saat çalışınca sistem kendini koruma amaçlı kapatır demiş. 2 gün önce başıma geldi bir de şimdi bu gün ama ikisinde de 10 saatten fazladır açık makina. bu nedenle olmuş olabilir mi başına gelen varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fikrim53 -- 25 Mayıs 2020; 23:45:58 >
  • 2012 yılında vatan bilgisayardan aldığım z906 sistem sorun yaşatmadı halada kullaniyorum 880 serisi aldığıma çok çok memnunum ama hiç forumda z906 fanları arasına girmemistim ama girdiğimde genelde arkadaşlar kronik problemlerden bahsetmiş ilk kez kronik problemi olduğunu duydum büyük ihtimalde ben sorun yasamadigim için dikkatimi çekmemiş benim sormak istediğim eski ürün ile yeni ürün arasında fark nedir kutu ve yazı karakteri mi yoksa baska farklılıklar var mı ?
    Bu arada isteyen olursa görüşülür

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.