Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapBiTT -- 3 Ağustos 2020; 17:21:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    ttttttyheth
  • Merhaba arkadaşlar. Xiaomi Mi Box S 4K ürününü takip ediyorum. Ancak optik ses çıkışı koymamışlar. Şaka gibi 400 küsür liralık alette optik yok.

Şimdi bu media playerden tv ye hdmi ile bağlıyoruz. Optik bağlantıyı tv ile ses sistemi arasında yaparsam ses kalitesinde düşme olur mu acaba?

Yoksa direk optik ses çıkışlı media player alsam daha mı iyi olur? Ses direk ses sistemine iletilir.
  • Besleme kartının bozulmaması için cihazı kullanmadığınız zamanlarda fişten çekiyor musunuz? Bu kart sorunu sanırım sürekli fişte takılı olanlarda oluyor.
  • Eğer bu tarz bir regülatör yoksa voltaj dalgalanmalarından da arza sorunu oluşabilir.
     LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!
  • melihonline kullanıcısına yanıt
    Hdmi ile tvye bağlayıp oradan da optik ile ses sistemine bağlarsanız kalitede düşme olmaz, aktarılan ses dijital olduğu için. Ama tvnin sesi 5.1 aktaracağının garantisi yok. Bende eski tip bir Samsung tvde sizin bahsettiğiniz işlemi uyguladığımda protokol gereği tv sesi stereoya düşürüyor. Ben aliden söylediğim linkini verdiğim aparat ile sorunu çözdüm. PS4 Slim ile kullanıyorum. Bende de aynı sorun var, cihazda optik çıkış yok.

https://tr.aliexpress.com/item/32948908463.html?spm=a2g10.12010612.8148356.67.6db34b4by9JbRg

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Her tv 5.1 olarak iletemeyebilir doğru söylüyorsunuz. Ses sisteminde dekode ışığı yanmazsa hiç bir işe yaramaz.

Peki o almış olduğunuz dönüştürücü şöyle mi çalışıyor?

media playerden çıkan HDMI kabloyu dönüştürücüye takıyoruz.

Dönüştürücüden de HDMI bölümünü TV ye OPTIK bölümünü de ses sistemine takıyoruz.

O zaman dönüştürücü de 2 tane HDMI yuvası olması lazım doğru değil mi?
  • melihonline kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam ama dönüştürücünün (aslında ayıklayıcı demek daha doğru) kendi hdmi kablosu var. Onu direk playera, tvye giden hdmi kabloyu da bu cihaza takıyoruz. Dönüştürücü değil, çünkü seste herhangi bir değişiklik yapmıyor. Sadece hdmi çıkıştaki sesi ayıklayıp olduğu gibi optik çıkışa veriyor.
  • Merhaba arkadaşlar size bir kaç sorum olacak. Yardım ederseniz çok sevinirim çünkü şu decode ışığı yüzünden kafayı yiyeceğim.

Eskiden GA-MA790FXT-UD5P anakartım vardı ve sorunsuz filmlerde optik kablo ile dts ses alabiliyordum. Sonra bu anakartı başka bir sistem ile değitirdim. Yeni anakartta optik çıkış yoktu, ben de creative xfi titanium ses kartı aldım ve yine decode ışığı yanıp sorunsuz dts ses alıyordum.

Şimdi Asus Tuf B550m Plus Wifi ana kartım var, optik çıkışı var ama z906 nın decode ışığı yanmıyor. Bir de Asus Xonar Se Pcı-E 5.1 116DB Ses Kartım var ona takınca da decode ışığı yanmıyor. Sorun ilk iki sistem DTS sesi desteklediği son iki sisteminde DTS sesi desteklememesinden mi kaynaklanıyor? Z906'nın içinde DTS yi çözen bir kart yok mu bize lazım olan sadece optik çıkış değil mi? Ayrıca evde eski Samsung 32c650 lcd tv var ona optik kabloyu bağlayıp usb'sinden dts destekli film oynatınca yine decode ışığı sorunsuz çalışıyor. Bu televizyonda DTS ses destekliyor.

Kısacası şuanki bilgisayarımda z906'nın decode ışığını yakmam mümkün mü değil mi?

• tufan1986 kullanıcısına yanıt
    Yeni bir pc sistemi topladığınız için gerekli kodekleri yüklememiş olabilir misiniz? Bir ihtimal olarak söylüyorum sadece. PC'deki filmleri izlediğiniz yer mi değişti acaba? KM Player deneyin isterseniz bir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan1986

Merhaba arkadaşlar size bir kaç sorum olacak. Yardım ederseniz çok sevinirim çünkü şu decode ışığı yüzünden kafayı yiyeceğim.

Eskiden GA-MA790FXT-UD5P anakartım vardı ve sorunsuz filmlerde optik kablo ile dts ses alabiliyordum. Sonra bu anakartı başka bir sistem ile değitirdim. Yeni anakartta optik çıkış yoktu, ben de creative xfi titanium ses kartı aldım ve yine decode ışığı yanıp sorunsuz dts ses alıyordum.

Şimdi Asus Tuf B550m Plus Wifi ana kartım var, optik çıkışı var ama z906 nın decode ışığı yanmıyor. Bir de Asus Xonar Se Pcı-E 5.1 116DB Ses Kartım var ona takınca da decode ışığı yanmıyor. Sorun ilk iki sistem DTS sesi desteklediği son iki sisteminde DTS sesi desteklememesinden mi kaynaklanıyor? Z906'nın içinde DTS yi çözen bir kart yok mu bize lazım olan sadece optik çıkış değil mi? Ayrıca evde eski Samsung 32c650 lcd tv var ona optik kabloyu bağlayıp usb'sinden dts destekli film oynatınca yine decode ışığı sorunsuz çalışıyor. Bu televizyonda DTS ses destekliyor.

Kısacası şuanki bilgisayarımda z906'nın decode ışığını yakmam mümkün mü değil mi?
    asus x 99 anakart kullanıyorum dts sorunsuz hem anakartın mesala bende realtek var ses bölümünden dts seçmen gerekiyor hem de kullandığın oynatıcadan benim gom player kullanıyorum onun ses ayarlarından dts seçtim birde saatin yanındaki ses yarlarına gir bende oradada dts seçili

• @trkgncr
    Her zaman ilk windows kurulumunda hemen sürücülerden sonra kmplayer ve k-lite mega codeci kurarım. Daha sonra diğer oynatıcıları da denedim onlardan da sonuş alamadım. Kesinlikler decode ışığı yanmıyor pc de. Bütük ihtimalle anakartın da DTS ses desteklemesini istiyor. Çümkü kmplayer ve klite maganın içindeki ayarlarda da hep dts seçili.
  •  LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!

@black100

Sizin anakartta dts destekliyor ve benim eski anakartımda ve ses kartımda olduğu gibi kendi çok güzel bir programı var ve ordan 5.1 ses seçebiliyorsunuz. O sayede demek ki dts ses alabiliyorsunuz. Artık anakartın da dts desteklemesi gerektiğini anladım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufan1986 -- 12 Ağustos 2020; 18:50:48 >
  • Almanyadan sıfır aldım fakat kilo probleminden dolayı bir türlü getirememiştim. Kısmet olursa ay başı getircem ve kullanmak için sabırsızlanıyorum. Konudaki değerli bilgilerinizden dolayı şimdiden têşêkkürlêr

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam arkadaslar

Konsol tuslari calismadigi icin servise gonderip onarim yaptirdim geldi taktim ancak optik cikistan ses alamiyorum kablo uzun suredir var belki bozulmustur diye yenisini aldim ancak sonuc degismedi.sorun ne olabilir yardimci olabilecek varmidir,? Optik cikislarin birini hic kullanmamistim 4 numarayi kullandim bugune kadar.3 numarayi da denedim ondada ses yok

• overdosen O kullanıcısına yanıt
    Hallettim tam oturmamis yuvasina

• quote:

Orijinalden alıntı: Cant Let Go

Besleme kartının bozulmaması için cihazı kullanmadığınız zamanlarda fişten çekiyor musunuz? Bu kart sorunu sanırım sürekli fişte takılı olanlarda oluyor.
    Aldigim gunden beri birkere bile fisten cekmedim saat gibi calisiyor hala

• 1200 tl ye alacağım z906 temiz az kullanılmış nasıl alınırmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Aldigim gunden beri birkere bile fisten cekmedim saat gibi calisiyor hala

Alıntıları Göster
    2013de aldım ev taşınmaları hariç hiç fişten çekmedim.hala ilk günki gibi,seste gram bozulma yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBadger82

2013de aldım ev taşınmaları hariç hiç fişten çekmedim.hala ilk günki gibi,seste gram bozulma yok

Alıntıları Göster
    Bende 2013de almisim
    Tas gibi masallah,nazar degmesin

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.