Şimdi Ara

Lisede dil bölümünü seçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
54.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün dil 11. sınıfta okuyacağımız bölümleri seçtik ben dil bölümünü seçtim ing felan iyi diğer edebiyat dil anlatım olsun onlarda iyi ama aramızda dil bölümü okuyan ve ya okumuş kişiler varsa onlarada sormak istiyorum:

1-sizce doğru bir karar yaptım ileride mezun olunca bulma gibi zorluklar var mı ?

2-derslerime nasıl çalışmalıyım önerebilceğiniz bir çalışma stili var mı ?

3-dezavantaj ve avantajları neler dil bölümünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35fatih -- 11 Şubat 2016; 21:24:44 >

• dil bölümü pişmanlıktır koca okulda max 10 kişi seçer
  • DaRKL0Rds D kullanıcısına yanıt
    bizde öle sorun yok 25 kişi seçmiş bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35fatih

bizde öle sorun yok 25 kişi seçmiş bile
    ingilizce öğreneceksin bunu bir kursa gidipde öğrenebilirsin o bölümü okumanın hiçbir avantajı olmaz eşit ağırlığa geçmelisin
  • Dil bölümü pişmanlık falan değildir. Eşit ağırlık, sayısal, sözel gibi bölümlerde yüzbinlerce rakibin varken dil bölümünde anca 10 bin rakibin olur. İyi bir bölüme kolayca yerleşirsin. Dil bölümünde gereksiz dersler olmadığı için ingilizceye odaklanabilirsin. En iyi yanı ise bir diploma ile birden fazla meslek sahibi olabilirsin. 8 sene önce dil bölümünü seçtim şu an ingilizce öğretmeniyim. Oldukça da iyi bir gelirim var.
  • -epica- kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece ingilizce dersi ingilizce olarak görülüyor değil mi ? Diğer dersler türkçe bir arkadaş tüm dersleri ingilizce göreceksiniz dedi aklım karıştı bir de ingilizce de hangi dersleri göreceğiz @-epica-
  • quote:

Orijinalden alıntı: DelirteJackson

Hocam sadece ingilizce dersi ingilizce olarak görülüyor değil mi ? Diğer dersler türkçe bir arkadaş tüm dersleri ingilizce göreceksiniz dedi aklım karıştı bir de ingilizce de hangi dersleri göreceğiz @-epica-

Liseyi mi soruyorsun üniversiteyi mi?
    Lisede belki ingilizce dersini bile türkçe görebilirsin o konuda endişen olmasın. Üniversitede de okula göre değişir. Bizde bütün dersler İngilizceydi ama o seviyeye gelince İngilizceyi anlamamak gibi bir sorunun kalmaz
  • avantajları
    -üniversitenin hazırlığında yabancı dil sıkıntısı çekmezsin
    -tam değil ama orta düzeyde ingilizce bilgin olur
    -matematik yapamıyorsan sorun olmaz. dil bölümünde mat yok
    -sınıfım tm sınıfı gibi 40 kişi değilde max 20 kişi olacak özel okul gibi

dezavantajları
    -biraz para gerektiren bir bölüm kitaplar çok masraf
    -sonradan fikrin değişirde tm okumak istersen, dilde mat görmediğin için konu eksiklerin olacak
    -gerçekten emek gerektiren bir bölüm

ben 10 ve 11'i dilde okudum. şimdi özeldeyim tm okuyorum ingilizcem orta seviyede. bilimsel metin olmadıkça herhangi bir ingilizce metini çevirebiliyorum.
    üniversitede hazırlık ingilizcesinde zorlanacağımı düşünmüyorum. ingilizceyi kursa giderek öğrenebilirsin diyenlere katılmıyorum lisede dil okumanın ayrı bir zevki ve havası var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çengelliiğne -- 11 Şubat 2016; 21:50:07 >
  • -epica- kullanıcısına yanıt
    Liseyi soruyorum yabancı dil alanında sayısal dersler yok değil mi, edebiyat dil anlatım coğrafya tarih gibi dersler var hocam bir de üniversite için hangi üniversiteyi önerirsin dil okursak hangi meslekleri seçebiliriz maaşı da ele alırsak
  • quote:

Orijinalden alıntı: çengelliiğne

avantajları
    -üniversitenin hazırlığında yabancı dil sıkıntısı çekmezsin
    -tam değil ama orta düzeyde ingilizce bilgin olur
    -matematik yapamıyorsan sorun olmaz. dil bölümünde mat yok
    -sınıfım tm sınıfı gibi 40 kişi değilde max 20 kişi olacak özel okul gibi

dezavantajları
    -biraz para gerektiren bir bölüm kitaplar çok masraf
    -sonradan fikrin değişirde tm okumak istersen, dilde mat görmediğin için konu eksiklerin olacak
    -gerçekten emek gerektiren bir bölüm

ben 10 ve 11'i dilde okudum. şimdi özeldeyim tm okuyorum ingilizcem orta seviyede. bilimsel metin olmadıkça herhangi bir ingilizce metini çevirebiliyorum.
    üniversitede hazırlık ingilizcesinde zorlanacağımı düşünmüyorum. ingilizceyi kursa giderek öğrenebilirsin diyenlere katılmıyorum lisede dil okumanın ayrı bir zevki ve havası var
    Dile yatkınlığı olan biri düşünebilir.
    Ama İngilizce'nin bu kadar evrenselleştiği, 4 5 yaşındaki çocukların bile 2 3 dil bildiği bir dünyada (ülkede değil :) ) ahım şahım işe yaramaz.

• Çok geç olmadan eşit ağırlığa hatta kafan basıyosa sayısala geç dostum. Dil dediğin mesleğinin yanında + olarak bulunması gereken bir şey artık. İngilizce mühendislik okuyanlar var, şirketlere ingilizce bilmeyenleri almıyorlar artık, en ufak bir şeyde ingilizce bilen kendi elemanlarını kullanıyorlar. Sen ingilizce bölüm okuyup LYS-5'e girip ne seçeceksin?

Ya tercümanlık, ya ingiliz edebiyatı ya da ingilizce öğretmenliği. Tercümanlığa dediğim gibi gerek kalmadı gibi duruyor, ing edebiyatı eğer okumayı seviyorsan devam et ama çok yorucu bir şeydir, öğretmenlik ise ölüm artık bu devirde. Öğrenci ihtiyaçları mı, kendi ihtiyaçların mı, sınav kağıtları mı, öğrenci kaprisi mi, öğretmen müdür kaprisi mi... Bunların öncesinde bir de Alesi var kpsssi var var da var dostum iyi bi karar ver hayallerini gerçekleştirebileceğin bir meslek seç.
  • hocam sayısal dışındakiler 5 para etmez kanımca ama yine senin bileceğin iştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çilekli Limonata

hocam sayısal dışındakiler 5 para etmez kanımca ama yine senin bileceğin iştir
    EŞİT AĞIRLIK seç mat anlamıyorsan pişman olacağın yola girme !!!
    ingilizce bilmeyenin zaten artık hiçbir işte yeri yok sen sadece ingilizce bilip nereye gireceksin
  • DaRKL0Rds D kullanıcısına yanıt
    Eşit ağrılık matematik zor mu
  • DelirteJackson kullanıcısına yanıt
    birazdaha kolay fakat sayısal dersler yok biyaoloji , kimya , fizik gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKL0Rds

birazdaha kolay fakat sayısal dersler yok biyaoloji , kimya , fizik gibi
    dil seçtim çok pişmanım
    iş imkanı YOK
    dili kendin öprenebilirsin kursa felan gitmeni öneririm setler vs. vardır
    baştan tmden hazırlanıyorum şuan
  • bir uplayayım
  • Dil bölümünde okuyorum ve "artık herkes İngilizce biliyor" diyen denyolari gordukce midem bulaniyor. Öncelikle İngilizce, sana üniversiteye girmek için lazım olacak. Üniversiteye kadar başka dillerle ilgilenmene gerek yok hatta derinlemesine bir çalışma tavsiye edilmez bile. Üniversiteye kapak attıktan sonra işte seçeneğin olan dil yelpazesi genişleyecek.

Öncelikle hem tavsiye ederim hem etmem. Çok çalışman lazım yatmak gibi bi seçeneğin yok bu bölümde milletin dediği gibi. Yatkinginda olmalı zorlama malesef olmuyor bu bolumde. Ama benim gibi merakın ve ilgin var ise sabahları okula mutlu gidersin. Yukarıda artilarini ve eksilerini gayet doğru saymış birisi. Benim sana tek tavsiyem YALAN YANLİS HERKESE İNANMA.Agzi olan konuşuyor bu bölüm hakkında sadece giden anlıyor. Sayısal okuyan arkadaşlarına hatta tüm okula bir bak. Kaç tanesi bölümü sayesinde bir yerlere gelebilecek? Kaçı bunu başarabilecek?

• Türkiye'de kalıp bi şeyler yapmaya çalışıcaksan hata etmişsin.Bende dil bölümü seçtim almanya'ya gidip almanca öğrenmek için yaptım.türkiye'de ingiliz dili ve edebiyatı okuyup ne olabilirsin ki ?kendinize çok aşırı güvenmiyorsanız veya torpiliniz yoksa sakın dil seçmeyin.gazeteden pompacılık ilanlarına bakarsınız
  • Dil bölümü pişmanlıktır...

Sakın seçmeyin...

Aç kalırsınız...

Ciddiyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.