Şimdi Ara

KENDİ GERÇEK SESİNİZİ HİÇ DİNLEDİNİZ Mİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
18.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar tuhaf bi sorun.aşağıdaki yazı (ç)alıntıdır.

----------------------------------------------------------------------------------

İnsan teybe kaydedilmiş kendi sesini dinlerken hayli şaşırır. Hatta o sesin kendisine ait olmadığını bile söyleyebilir. Halbuki bir başkasının sesi teypten dinlenirken normal konuşma sesi ile bir fark duyulmaz.

Ses havada gözle görülmeyen dalgalar halinde yayılır. Bu dalgalar kulağımıza girip orta kulağımızdaki kemikleri titreştirdiklerinde beyne giden sinyaller vasıtasıyla o sesi duymuş oluruz.

İnsanın kendi sesi kendisi için özeldir. Sizin dışınızdaki herkes sesinizi sizin duyduğunuzdan daha farklı duyarlar. Çünkü onlar sizin ağzınızdan çıkıp, havada ilerleyip kulaklarına gelen sesi duyarlar ama siz kendi sesinizi iki farklı yoldan işitirsiniz.

Bir taraftan ağzınızdan çıkan ses havada yol alıp, diğer insanlara ulaştığı gibi kendi kulağınıza ulaşır. Diğer taraftan da başın içinden, kemiklerden, kaslardan geçerek içerden kulaklarınıza ulaşır. Beyin bu iki farklı yerden gelen bilgileri birleştirir ve siz kendi sesinizi duyarsınız.

İnsanın başı içinde kemikler, kaslar, sinüsler, beyin ve çeşitli salgılar vardır. Bunların kimi sert, kimi yumuşak, kimi de sıvıdır. Bunların her birinin sesi geçiriş özelliği farklıdır. Kafa içindeki iletişimde genel olarak sesin düşük frekanslı kısımları kuvvetlenir. Bu nedenle sesiniz kendinize başkasının duyduğundan daha farklı tonda gelir.

Teypteki sesiniz ise kulaklarınıza diğer insanlara ulaştığı gibi havadan ulaşır. Aslında o sizin, herkesin tanıdığı hakiki sesinizdir ama size yabancı gelir. Kafanızın içinden gelen sesi daha iyi duyabilmek için iki kulağınızı sıkı sıkıya kapatın ve konuşun. Duyduğunuz ses aşina olduğunuz sesinizin kafanızın içinden geçip gelen kısmıdır.

------------------------------------------------------------------------------

neyse gelelim asıl soruya.siz hiç kendi sesinizi bir kayıt cihazından dinleyip konuşurken duyduğunuz sesle hiç karşılaştırdınızmı?

internette okuduğum yorumlara ve arkadaşlarıma sorduğum bu soruya aldığım cevap ben dahil "başkalarının duyduğu ses benim duyduğum sesten daha kötü" yanıtını aldım.sizinde bu konu hakkındaki yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum...

• evet
  • biliyordum denemiştim.
    sesim güzel değil.
    aslında kendi duyduğum daha güzel amao kadar işte

saol bilgiler için.
  • Bi'ara ufakken artık kamera karşısında vs konuşamıyordum bu yüzden,sonradan araştırmıştım,öyle konuşmaya başladım.Gerçekten de sizin sesiniz,size başka geliyor.Dedim bu ben olamam
  • Aynen benim sesim iğrençmiş yahu ilk dinlediğimde öldüresim geldi kendimi
  • Telefonda Ve Kayıtlarda Sesim Rezalettir. Biz Bunu Denedik. Arkadaşım Ve Ben Bilgisayara Ses Kayıtı Yaptık Önce O Konuştu Ve Kaydettik. Sonra Ben Konuştum Ve Kaydettik. Kayıtları Dinledik Arkadaşın Sesi Çok Farklıydı Ve Benim Sesimde. Normal Kaydetmeden Konuştuğumuz Sesle Alakası Yoktu. Bu Durumda Kayıtdaki Ses Bizim Sesimizden Farklı
  • Evet ben de denemiştim , bayağı çatallaşmış bir sesim var ama konuşurken pek farketmiyorum

Çatallaşmadan ziyade pes(kalın) bir sesim var
  • eet ya cok garip gelio sesim ince kalın arası dandirik bişi :D aslında dışardan güselde
  • Takma kafaya

bendede aynı sorun vardı sonra alışıyo insan
  • yukarıda yazdığım gibi sizlerde sesinizi beğenmediniz.ama benim düşüncem aslında sesimiz kötü değil.sadece biz kendi duyduğumuz sese alıştığımız için dışarıdan duyulan sesi kabullenmek zor geliyor.mesela bir arkadaşınızla bunu yapın.sizin yanınızda sesini kaydetsin.dinledikten sonra oda sesim kötüymüş der.ama siz alıştığınız için size kötü gelmez.(sesi güzel olmayabilir ama kötüde değildir)yani bu durumda benimde üzülmeme gerek kalmadı sesim kötü diye
  • benimde sesim güzelmiş ha hadiseden hadi deli oğlan,ismail ykdan Hmmm bomba bomba şarkısını söyleyebiliyorum oley
  • video da izlemistim o kadarda kotu degil
  • demek beğenenlerde çıkıyomuş
  • sesimi normal insanların çoğunun beğendiğini söylemişliği vardır.

ama ben telefonda bir kayıt yapmıştım rezaletti ya
  • evet benim sesim de kötü geliyor bana. peki şunu bulabilirmiyiz.. mesela babam kendi sesisini nasıl duyuyor ?
  • Dinleyince rezalet bir sesim olduğunu anlıyorum.

Çocuk sesi gibi çıkıyor resmen(yaş 20).
  • Bende kaydettiğimde çok farklı çıkıyor.Etrafımdakilere sorduğumda onlarda sesin çok farklı olduğunu onaylıyor
  • ee yokmu başka dinleyen
  • dinledim bülbül gibi sesim var
  • Benimkide tel. de çok kötü.Çocuk sesi gibi çıkıyor benimkide
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.