Şimdi Ara

Lens kullananlar lenslerini ne kadar süre kullanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben de bir lens kullanıcısıyım ve bu soruyu sizlere de yöneltmek istedim. Diyelim lensin kullanım ömrü 1 ay ama 1 ay geçmesine rağmen lens gözünüzde hiç batma, kuruma veya herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor. Lensi yine de kullanmaya devam ediyor musunuz yoksa 1 ay dolduktan sonra ne olursa olsun lenslerinizi atıyor musunuz?

Bunu sormamın nedeni ise şimdiye kadar hep Acuvue Oasys kullandım ve çok memnunum ama bildiğiniz gibi bu markanın kullanım süresi 2 hafta. Ben de aylık kullanım olan Air Optix'e geçmek istiyorum.

Air Optix'in torik lensleri nasıl? Tavsiye eder misiniz yoksa Acuvue Oasys'e devam edip bildiğim markadan şaşmayım mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba kardeşim ben 10 yildir aque oaysis astigmatli lensleri kullaniyorum evet bu lensler 2 haftalik ama ben bu lensi 10 yildir 1 ay hatta pakette son kalanlarda genelde 1.5 ay gibi bir sure kullandim ve tum marka lensleri denememe ragmen hicbirinden memnun kalmadim hep goze batma goz yormasi vs yapti ayni zamanda lens markasi degistirmek goz olceginede yani goz olcumunde cikana yakin lensleri genelde doktorlar oneriyor sana tavsiyem gonul rahatligiyla 1 ay kullan ve asla baska lens markasina bakayim bile deme

Son olarak da şu soruna cevap vereyim 1 ay bu lensi kullandiginda veya 1.5 ay bile oaysisi kullandiginda yuzde 20 falan daha bulanik gorursun ama batma falan bu lensler asla yapmaz bilgin olsun cunku en kaliteli lens

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazanov -- 30 Eylül 2019; 12:17:25 >
  • Lens işi kişiye göre değişiyor en güzeli deneyebildiğin kadar deneyip memnun kaldığında devam etmek. 1 Aylık olanı 1.5-2 ay kullanıyorum ama her gün solüsyonunu tazeliyorum neredeyse.

Air Optix kullandım çok memnun kaldım ben.

Oasys ise hiç rahat gelmedi bana tamamen kişide bitiyor bu işler. Hangisi uygunsa denemek en iyi yöntem.
  • 1.5 ay kullanıyorum genelde sonra bulanık görmeye başlıyorum ve degiştiriyorum, asla batma vs yapmıyor. Lens solusyonunu da her gun degiştiriyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Acuvue Oasys Toric lensine 9 Eylül'de başladım. Şuan hala kullanıyorum. Ama kullanmadığım ve evde gözlük kullandığım günler de var. Toplamda 5 gün falan takmamışımdır. Tahminimce full takmadığım için 1 ayı da geçirebilir diye düşünüyorum.
  • Paranız mı yok yoksa bilerek mi air optix'e geçeceksiniz?

Yaklaşık 2012'den beri lens kullanırım ve bütün markaların çeşitlerini denedim.

İlk kullandığınız cümleye istinaden.

1 ay geçtiğinde kullabilirsiniz ben bunun zararını görmedim ama mutlaka solüsyona yatırın ve gözlerinizi dinlendirin.

Acuvue Oasys One Day ve Acuvue OASYS Transitions kullandım 2 lenste memnun edici bir rahatlık var diğeri günlük lens ve bir diğeri 14 günlük lens 2'side memnun edici.Transitions olanını araba kullananlara öneririm gece baya işe yarıyor.

Siz 1 ay kullanıyorsunuz ve farklı lens arayışına girdiniz size önerebileceğim tek lens olur.Cooper Vision Biofinity veya ihtiyacınıza göre Cooper Vision Biofinity Toric Aylık lenslerdir.

lensmarket iyidir bol marka elinde vardır ancak pahalıdır.Lensci fazla ürün yoktur ama uygun fiyata satar Acuvue OASYS one day baya bir uygun fiyata lenci'den alırım.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Para yüzünden değil hocam. Hatta şöyle söyleyim, internetten sipariş edeceğim ve Air Optix daha pahalıya geliyor Acuvue Oasys'den.

Air Optix'e geçmek istememin tek nedeni kullanım süresinin 1 ay olması. Acuvue'nin kullanım süresi 2 hafta ama ben 1 ay çok rahat bir şekilde kullanıyorum ve hiçbir rahatsızlık vermiyor. Eğer bu durumun bir zararı varsa Air Optix'e geçeyim diyorum. Yoksa eğer Acuvue'den devam edeceğim.

• Acuvue 1 ay gitmiyormu zaten gözlükçü 1 ay kullanabilirsin dedi ben 1

• 10 yıldır gözlük kullanan biri olarak hiç lens denemedim. Çünkü uzun vadede yaratacağı yan etkileri ve sıkıntıları kafamı kurcalıyor. Bu lenslerin enfeksiyon kapma olasılığı ve uzun kullanım sonrası retina incelmesi yapması sizi rahatsız etmiyor mu ? Yoksa kendince çözümü buldunuz mu?

Bu konuda fikrinizi almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Acuvue 1 ay gitmiyormu zaten gözlükçü 1 ay kullanabilirsin dedi ben 1
    Çoğu yer 1 ay diyor ama aslında 2 haftalık hocam Acuvue Oasys

• Arkadaşlar ilk defa internetten alacağım için lensi emin olmak istedim.

Siparişi doğru mu veriyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.

Reçete:https://eksiup.com/p/o3221749eacv

Bu şekilde alıyorum:https://eksiup.com/p/mj22175446xp

Doğru mu seçmişim acaba?

• Aks kısmını 180 seçmen gerekiyor onun dışında dogru

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.