Şimdi Ara

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
9
Favori
23.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fan sorunu bende de vardı. birkaç ay öncehttp://drnotebookservisi.com aracılığı ile pcyi yolladım. 1 hafta incelediler sonra sorunun çözümü için tam 250 tl para istediler. eğer yaptırmak istemezsem 50 tl ücreti varmış. yaptırdım, bilgisayar ilk geldiğinde fan sorunu 2 gün sonra tekrarladı. geri gönderdim, bilgisayarı yine birkaç gün yapmadılar. bugun üstünden 3 ya da 4 ay geçti geçmedi aynı sorun çok daha fazla haliyle geri geldi.

şimdi arayıp gelin alın desem bilgisayarı yine günlerce bekletileceğim. size tavsiyem bu insanlarla iş yapmayın.

2. olarak bu bilgisayarın fanı hiçbiyerde satılmıyor mu? veya uyumlu fana sahip olduğu model yok mudur bir türlü bulamadım. alsam kendim takacağım.

• VencrA V kullanıcısına yanıt
    Lenovoyu arayıp sipariş verebiliyorsunuz. Gayette ucuza geliyor.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    bilmiyordum, bir bakayım teşekkürler.
  • Bu ısınma problemini nasıl çözerim bugüne kadar hiç açmadım. Cihazı açarken nelere dikkat etmem gerek bir yol yönerge gösterirseniz memnun olurum.

Şu abiyi izleyerek acmistim geçen haftalarda. Klavyeyi çıkarırken zorlandım sadece. Biraz sert davranmalisiniz çıkarırken. H1z1 gibi oyunlarda resmen 99 derece oluyordu fanı yikadim etrafını temizledim 20 derece etki etti. Ertesi gün kalitesiz macun surdum 5 derece etki etti oda.75 derece civarı h1z1de. Tabi diğer oyunlarda dusuyor bu rakam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekranı değiştiren var mı arkadaşlar, nerden siparis verebilirim veya kaç liraya mal olur?

• l0 kullanıcısına yanıt
    Servisten sorabilirsiniz. Kusura bakmayın ceza almıştım :D yeni görüyorum. Ben garanti kapsamında değiştirmiştim ekranda ölü pikseller falan çıkmaya başlamıştı.
  • Arkadaşlar şu Power Manager sorununa çözüm bulabilen var mı?

Malum Windows 10 RedStone 2 ile kurdurmuyor sisteme hiçbir şekilde.
  • arkadaşlar selam, pc ye bakım yapmak için içini açtım ve termal macunlarını yeniledim.Her tarafının tozunu pisliğini aldım fakat şimdi pc de takılı olan 1.slottaki rami tanımamaya başladı.Ram değiştirdim yine tanımadı yani slot öldü.

Şuan 2.slotta 4gb ram takılı ve pc yi açıp CS:GO da 10-15 dk oynadıktan sonra Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] şu şekilde ekran kafayı yiyor.Böyle oldugu zaman bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor.

Böyle bir şeyle bu bilgisayarda veya farklı pc lerde karşılaşan oldu mu? 10-15 gün içinde düzeltmem lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: 58zara

arkadaşlar selam, pc ye bakım yapmak için içini açtım ve termal macunlarını yeniledim.Her tarafının tozunu pisliğini aldım fakat şimdi pc de takılı olan 1.slottaki rami tanımamaya başladı.Ram değiştirdim yine tanımadı yani slot öldü.

Şuan 2.slotta 4gb ram takılı ve pc yi açıp CS:GO da 10-15 dk oynadıktan sonra Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] şu şekilde ekran kafayı yiyor.Böyle oldugu zaman bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor.

Böyle bir şeyle bu bilgisayarda veya farklı pc lerde karşılaşan oldu mu? 10-15 gün içinde düzeltmem lazım

Tekrar aç topla dikkatli bir şekilde. Ben öyle bir sorunla karşılaşmadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

hocam 4-5 kere tekrar açıp toplamışımdır, wifi kartını çıkartırken vidası sıkışık olduğu için bastırarak çıkardım, acaba anakarta hasar vermişmiyimdir diye düşünüyorum.Tekrar açıp bir toplayayım termal macunlarıda tekrar süreyim ama sağolun.
  • Beyler selamlar, aynı laptoptan bende de var. Malumunuz 6 gb ram var ve artırmayı düşünüyorum. Nasıl tavsiye edersiniz? Yeni bir 4 gb alıp öyle mi takıyım yoksa 6*6 lık mı yapıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akeneton34

Beyler selamlar, aynı laptoptan bende de var. Malumunuz 6 gb ram var ve artırmayı düşünüyorum. Nasıl tavsiye edersiniz? Yeni bir 4 gb alıp öyle mi takıyım yoksa 6*6 lık mı yapıyım?

4gbx2gb takılı cihazda. 4g almanız daha makul olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

quote:

Orijinalden alıntı: Akeneton34

Beyler selamlar, aynı laptoptan bende de var. Malumunuz 6 gb ram var ve artırmayı düşünüyorum. Nasıl tavsiye edersiniz? Yeni bir 4 gb alıp öyle mi takıyım yoksa 6*6 lık mı yapıyım?

4gbx2gb takılı cihazda. 4g almanız daha makul olur.

Yani hocam, 2gb çıkarıp yerine aldığım 4gb yi mi takacağım?
  • Akeneton34 kullanıcısına yanıt
    başka bir şansımız var mı?
  • Fan acayip bağıırıyor ya nasıl hallederim tüm kasa titriyor adeta.
    Eğer yapmadiysaniz fanı kapsamlı bir şekilde temizleyip termal macun sürün. Ben bu şekilde önüne geçmiştim. Birde notebook fan control adında bir program var bizim PC içinde ayarı var. Otomatik hızını ayarliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Eğer yapmadiysaniz fanı kapsamlı bir şekilde temizleyip termal macun sürün. Ben bu şekilde önüne geçmiştim. Birde notebook fan control adında bir program var bizim PC içinde ayarı var. Otomatik hızını ayarliyor

Daha önce yapmadım. Servise gitti bir kaç kere ama işlemcinin ısınmasında falan sorun yok serin çalışıyor. Ama öyle bi titretiyor ki pc yi ellerrim gıdıklanıyor. Açarken neye dikkat etmek lazım kolayca halledebilmek için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Valla hocam titreme olayı bende olmadi şuana kadar. Temizlik işlemlerinden sonra PC baya rahatladı. Üstüne SSD taktım ve Rami yukselttim hız bakımından aşırı fark yarattı. Günlük hayat için şimdilik sorunsuz. Tabii oyun bakımından geride artık. Açarken elinizde duzgun tornavida olması lazım yoksa vidalar yalama yapıyor eski oldukları için. En meşakkatli nokta klavyeyi çıkarmakta. Bunun için kredi kartı vb bişey ve cımbız gibi yardım alacağınız alet lazım.pcnin Ana kasasını çıkarırkende zorlanabilirsiniz. Bunun için YouTube'da Rus bir elemanin videosu var onu izleyin bire bir uygulayın tamamdır.
    Not: en iyi usta vida arttıran ustadır lafına aldırış etmeyin :) ben fanin vidasini takmayı unutmuştum tekrar açmak zorunda kaldım siz dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 18 Aralık 2016; 22:53:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Valla hocam titreme olayı bende olmadi şuana kadar. Temizlik işlemlerinden sonra PC baya rahatladı. Üstüne SSD taktım ve Rami yukselttim hız bakımından aşırı fark yarattı. Günlük hayat için şimdilik sorunsuz. Tabii oyun bakımından geride artık. Açarken elinizde duzgun tornavida olması lazım yoksa vidalar yalama yapıyor eski oldukları için. En meşakkatli nokta klavyeyi çıkarmakta. Bunun için kredi kartı vb bişey ve cımbız gibi yardım alacağınız alet lazım.pcnin Ana kasasını çıkarırkende zorlanabilirsiniz. Bunun için YouTube'da Rus bir elemanin videosu var onu izleyin bire bir uygulayın tamamdır.
    Not: en iyi usta vida arttıran ustadır lafına aldırış etmeyin :) ben fanin vidasini takmayı unutmuştum tekrar açmak zorunda kaldım siz dikkat edin

Benim fan bozuldu sanırım söktüm temizledim. Tekrar topladım ama fan aşırı şekilde bağırıyor ve titretiyor. Fanın değişmesi gerekiyor sanırım. Ya da yağlamayı deneyeceğim. Olmazsa fan değişmesi lazım yapcak birşey yok.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.