Şimdi Ara

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
9
Favori
23.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabiki,yalnız tam performans için hdd yerine ssdyi takmalısınız,hddyi de böyle bir aparatla DVD sürücü yerine takıp dahili kullanabilirsinizhttp://www.sanalpazar.com/12.7mm-Ssd-Kizak-Dvd-To-Hdd-Ssd-Extra-Yuva-Kutu__isp47175740
  • Merhaba arkadaşlar. lenovo v580c bilgisayarımı yaklaşık 2 yıl önce almıştım, 2 hafta öncesine kadar herşeyinden memnundum. Performans konusunda hiç sıkıntı çıkarmadı. Beni en çok şaşırtan bataryası oldu. Sürekli şarjda batarya takılı halde kullandığım halde bataryası halen en az 2 saat performans veriyor.

Yalnız yaklaşık 2 haftadır bilgisayarım çok fazla ses çıkarmaya başladı. Fan çalışırken sanki pervanenin uç kısımları bir plastik parçasına sürtüyor gibi geliyor ses. Açıp baktım (baya zor oldu) ancak böyle birşey göremedim. Çok da tozlu kirli filan da değildi. Temizleyip kapattım. Bilgisayarı açınca sesin kesilmediğini farkettim. Ses öyle az bi ses değil. Baya rahatsız edici ve de en önemlisi sürekli.. Hiç kesilmiyor ve de azalmıyor yani.

Var mı bir önerisi olan arkadaşlar ?
  • anywar kullanıcısına yanıt
    bire bir aynı sıkıntıyı yaşadım, servise yolladım fanı değiştirdiler yinede az bir miktar geliyordu ses.
  • Bende de biraz ses var. Lenovodan illallah edecektim şu ekran probleminden ötürü. LCD ekranda beyazlaşmalar oluyordu servise gönderdim. Çizik büzük ölü pikselli lekeli bir ekran takmışlar :) Az sövmedim vallahi. Tekrar gönderdim yine ölü pikselli ekranda soluk beyazlaşmaların olduğu kısımları devam ediyordu. tekrar geri gönderdim bu seferde çıkma paröa takmışlar. Allahtan bunda sıkıntı yoktu.
  • Abi inanır mısınız bende de son 2-3 haftadır aynı sorun var.Win 10 kullanıyorum daha önce böyle birşey yoktu.Garanti tam 1 ay önce bitti.Sessiz çalışan fan sanki birşeye takılıyor gibi ses cıkarıyor.Fanı temizleyeyim dedim bütün vidaları söktüm wifinin olduğu yerdeki vida yalama olmuş açılmıyor.Ne yaptıysam o vidayı açamadım.Fırça ile fanın üstündeki tozları düşürdüm.Sonra kurutma makinesi ile dagıtıp süpürge ile çektim son çare olarak.Ne kadar etkili oldu bilmiyorum.Şu sıralar seste azalma var ama ara ara tık tık diye durmadan ses cıkarıyor.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi benim bataryada cok iyi dayandı.Hep takılı.Hala 2 saati cıkarıyor
  • Sanırım biraz ısınıyo cihaz ondan galiba ses çıkarıyor. Kontak spreyi sıksak duzelir mikiBataryasına diyecek laf yok taş gibi :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Abi inanır mısınız bende de son 2-3 haftadır aynı sorun var.Win 10 kullanıyorum daha önce böyle birşey yoktu.Garanti tam 1 ay önce bitti.Sessiz çalışan fan sanki birşeye takılıyor gibi ses cıkarıyor.Fanı temizleyeyim dedim bütün vidaları söktüm wifinin olduğu yerdeki vida yalama olmuş açılmıyor.Ne yaptıysam o vidayı açamadım.Fırça ile fanın üstündeki tozları düşürdüm.Sonra kurutma makinesi ile dagıtıp süpürge ile çektim son çare olarak.Ne kadar etkili oldu bilmiyorum.Şu sıralar seste azalma var ama ara ara tık tık diye durmadan ses cıkarıyor.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi benim bataryada cok iyi dayandı.Hep takılı.Hala 2 saati cıkarıyor

kardeşim ben problemi hallettim. harika oldu. ses nerdeyse tamamen kesildi.

bilgisayarda malesef fanı yerinden çıkarmak için anakart dahil tüm parçaları sökmek zorundasın. wifi kartının tek vidası var, onu söküp çıkarmana gerek yok diye biliyorum. yeniden bir kontrol edebilirsin durumdan hala şikayetçiysen. Wifi kartını çıkarmadan fana erişebilirsin diye biliyorum..

gelelim ne yaptığıma.. fanı da çıkartıp elime aldıktan sonra vidalarını söküp içerisinden pervaneyi çıkarttım. pervaneyi su sabunla bir güzel yıkayıp kuruladım. ardından pervanenin yuvasını hafif nemli bir peçeteyle güzelce sildim. toz bırakmadım. pervaneyi yerine yerleştirmeden önce ortasından geçen mil parçasına ve o milin oturduğu boşluğa birer damla makina yağı damlattım. sonra parçalı olan herşeyi sırasıyla yerine vidalayıp bilgisayarı açtım. ve mükemmel sonuç :)

bilgisayarın kasasının yan tarafındaki fan ızgaralarını kontrol etmeyi unutmayın, eğer toz varsa orayı da temizlemeniz gerekecektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: anywar

quote:

Abi inanır mısınız bende de son 2-3 haftadır aynı sorun var.Win 10 kullanıyorum daha önce böyle birşey yoktu.Garanti tam 1 ay önce bitti.Sessiz çalışan fan sanki birşeye takılıyor gibi ses cıkarıyor.Fanı temizleyeyim dedim bütün vidaları söktüm wifinin olduğu yerdeki vida yalama olmuş açılmıyor.Ne yaptıysam o vidayı açamadım.Fırça ile fanın üstündeki tozları düşürdüm.Sonra kurutma makinesi ile dagıtıp süpürge ile çektim son çare olarak.Ne kadar etkili oldu bilmiyorum.Şu sıralar seste azalma var ama ara ara tık tık diye durmadan ses cıkarıyor.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi benim bataryada cok iyi dayandı.Hep takılı.Hala 2 saati cıkarıyor

bilgisayarda malesef fanı yerinden çıkarmak için anakart dahil tüm parçaları sökmek zorundasın. wifi kartının tek vidası var, onu söküp çıkarmana gerek yok diye biliyorum. yeniden bir kontrol edebilirsin durumdan hala şikayetçiysen. Wifi kartını çıkarmadan fana erişebilirsin diye biliyorum..

gelelim ne yaptığıma.. fanı da çıkartıp elime aldıktan sonra vidalarını söküp içerisinden pervaneyi çıkarttım. pervaneyi su sabunla bir güzel yıkayıp kuruladım. ardından pervanenin yuvasını hafif nemli bir peçeteyle güzelce sildim. toz bırakmadım. pervaneyi yerine yerleştirmeden önce ortasından geçen mil parçasına ve o milin oturduğu boşluğa birer damla makina yağı damlattım. sonra parçalı olan herşeyi sırasıyla yerine vidalayıp bilgisayarı açtım. ve mükemmel sonuç :)

bilgisayarın kasasının yan tarafındaki fan ızgaralarını kontrol etmeyi unutmayın, eğer toz varsa orayı da temizlemeniz gerekecektir..

Dostum izlediğim 4-5 videoda da elemanlar wifi kartını cıkarıyorlardı.Sen çıkarmadan mı açtın ? Kablolar cıkıyorda wifi kartı üstündeki tek vida cıkmıyor ne yaptıysam olmadı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anywar

quote:

Dostum izlediğim 4-5 videoda da elemanlar wifi kartını cıkarıyorlardı.Sen çıkarmadan mı açtın ? Kablolar cıkıyorda wifi kartı üstündeki tek vida cıkmıyor ne yaptıysam olmadı

Ben de videodan izledim, ilk açtığımda ben de çıkardım. yalnız sonraki açtığımda çıkarmadım gerek olmadığını görünce. anakartta kalıyor zaten..
  • anywar kullanıcısına yanıt
    Bunu duyduğuma sevindim. Şu bütler bir bitsin de kurcalayayım azcık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bunu duyduğuma sevindim. Şu bütler bir bitsin de kurcalayayım azcık.

tamamdır kocareis. sonucunu paylaşmayı unutma :)
  • Peaky kullanıcısına yanıt
    Merhaba win 10 u sorunsuz şekilde kullanabiliyor musunuz? Driverlarını buldunuz mu? Bende win 7'den win 10'a geçmeyi düşünüyorum ama driverların hepsini bulamadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Purpaso

Merhaba win 10 u sorunsuz şekilde kullanabiliyor musunuz? Driverlarını buldunuz mu? Bende win 7'den win 10'a geçmeyi düşünüyorum ama driverların hepsini bulamadım henüz.

Windows update+Lenovo system update+driver booster pro ile tüm driverları kurdum.Hiçbir sorun yok çıktığı günden beri kullanıyorum.Win 8.1'de ne yapıyorsam win 10'da aynısını yapıyorum.Son olarak Win 10 muhteşem tavsiye ederim
    Teşekkür ederim.
    Lenovo sistem update acaba bu mu?
    ThinkVantage System Update
    http://support.lenovo.com/tr/tr/products/Laptops-and-netbooks/Lenovo-V-Series-laptops/Lenovo-V580c-Notebook/downloads/DS012808
    Adı mı değişmiş yoksa sizdeki farklı mı acaba
    V580c kullanıyorsunuz değil mi?

Win 10'un ücretsiz teklifinden yararlanıp yüklemek istiyorum ama driverlerı kafamı kurcaladı kendi sitesinde bile hepsi yok. Fazla anlamadığım için parçaları üreten firmaların sitelerinden indirmeye çalışmak tam bir işkence.

driver booster pro özel bir yazılım sanırım.
  • quote:

Teşekkür ederim.
    Lenovo sistem update acaba bu mu?
    ThinkVantage System Update
    http://support.lenovo.com/tr/tr/products/Laptops-and-netbooks/Lenovo-V-Series-laptops/Lenovo-V580c-Notebook/downloads/DS012808
    Adı mı değişmiş yoksa sizdeki farklı mı acaba
    V580c kullanıyorsunuz değil mi?

Win 10'un ücretsiz teklifinden yararlanıp yüklemek istiyorum ama driverlerı kafamı kurcaladı kendi sitesinde bile hepsi yok. Fazla anlamadığım için parçaları üreten firmaların sitelerinden indirmeye çalışmak tam bir işkence.

driver booster pro özel bir yazılım sanırım.

Aynen o hocam.V580c kullanıyorum.1 yıllık ücretsiz keyi mevcut programın.Yıllardır kullanırım bir sıkıntısını görmedim.Tabi en son driver booster'ı kullanın herşeyi yükledikten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 2 Şubat 2016; 22:46:57 >
    Teşekkürler. Bende geçtim windows 10'a aynen dediğiniz gibi güncellemeleri yükledim. O programın da keyini buldum gayet güzel oldu.
    Şimdilik tek eksiğim dolby. Foruma da ben duyurmuştum dolby yi Onu kurarsam süper olacak.
  • quote:

Teşekkürler. Bende geçtim windows 10'a aynen dediğiniz gibi güncellemeleri yükledim. O programın da keyini buldum gayet güzel oldu.
    Şimdilik tek eksiğim dolby. Foruma da ben duyurmuştum dolby yi Onu kurarsam süper olacak.

Rica ederim :) Dolby'i pcyi aldğımından beri kullanırım.Win 10'da da sorunsuz çalışıyor
    windows 10 için dolby driver ini nereden buldunuz ben bulamadım. Her baktığım yerden win7 veya 8 olanları çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purpaso -- 8 Şubat 2016; 20:57:26 >
  • quote:

windows 10 için dolby driver ini nereden buldunuz ben bulamadım. Her baktığım yerden win7 veya 8 olanları çıkıyor.

Bulamazsınız :) Win 8 uyumlu olanı indirdim,çalışıyor :)
  • Ses sürücüsünün yanında kurluyor zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.