Şimdi Ara

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
9
Favori
23.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünün tarafımca çekilmiş görselleri

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Windows 7 puanlaması

Windows 8 puanlaması

Ekran kartı görüldüğü üzere 64bit :)
    Cpu-Z yanlış göstermiş. Üründe Core i5-3230m mevcut.

#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#-#

Sıcaklık Değerleri

Bana göre gayet sessiz çalışıyor. Bazı kullanıcılarda fan sesi şikayeti var bunun için bir alt satırda çözümü mevcut.

Özellikler ;

Intel Core i5 Ivy Bridge işlemci
    1366x768 piksel çözünürlüğünde 15.6" LED aydınlatmalı ekran
    2 GB NVIDIA GeForce GT 740M 64Bit grafik kartı
    6GB DDR3 1600MHZ RAM (Max. 16 GB DDR3 RAM)
    1 TB HDD 5400RPM
    2x USB3.0 - 2x USB2.0
    6 hücreli batarya
    Fingerprint reader (Parmak izi okuyucu)
    Dolby Advenced Auido

Sürücüler:

FN tuş özellikleri

#Kullanıcılar#
    1- aRiSe*
    2- aceloq
    3- Özgür Ozan
    4- djcool
    5- ***redbull***
    6- ScknNet
    7- reko
    8- Akeneton34
    9- lordspear
    10- mexicana
    11- emrec6
    12- sinirlii
    13- fberen
    14- Teknogezgin
    15- systemout
    16- VencrA
    17- sanalove
    18- SKiPPeR..!
    19- mexicana
    20- HeRo11
    21- Arrow1453
    22- DDixon
    23- sis651
    24- MS-TF
    25- NéGRo
    26-
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 25 Mayıs 2014; 9:23:05 >

• Karşılaşılabilecek genel sorunlar karşısında yapılabilecekler:

1-) Üründe fan sesi problemi yaşıyorsanız:

Bazı V580c kullanıcılarında fan rahatsızlık verecek düzeyde çalışmaktadır. Aşağıda linkini paylaşmış olduğumuz mevcut yazılım ile notebook fanını istediğiniz devirde çalışmasını sağlayabiliyoruz lakin v580c için bir configure dosyası bulunmamaktaydı ve @ScknNet arkadaşımızın da yardımı ile bir config dosyası hazırladık. Bu betik tamamen aşağıda ki fan devirleri için geçerlidir.

Fan devirleri:
    70 derecede %100 çalışıyor
    56-62 derece arasında %80 de çalışıyor
    45-55 derece arasında %0 olarak çalışıyor

Bunun için programın kurulu olduğu dizinde Config klasorüne v580c.xml dosyasını atıyoruz ve v580c seçip programı aktif ediyoruz. Eğer daha önceden aktif ettmişseniz deaktif edip tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Tabi ki de siz bu değerleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Programın ana konusu:http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=1070494

Dikkat ve önemle uyarmak istiyorum. Bu programı kullanmak tamamen sizin insiyatifinize kalmış. Bu program sisteminizde donanımsal veya yazılımsal sorunlar meydana getirebilir(Kapsamlı şekilde test edilmedi)... Sorumluluk size aittir ve eğer güvenmiyorsanız denemeyiniz, mesuliyet kabul edilmez.

http://www.sckn.net/notebook-fan-control-fan-hizi.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-) Eğer masaüstünde Capslock ve Num Lock açıkken sağ alt taraftaki kareler gitmiyorsa

Buraya tıklayarak belirtilenleri yaparak soruna çözüm bulabilirsiniz.

OYUN TESTLERİ

Battlefield 3 GT740M 64bit
     Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]
    Battlefield 3 GT645M 128bit
    bugra9 arkadaşımızın gönderdiği 645m sonuçları;
     Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Crysis 2
     Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Cabela's African Adventures
     Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Shadow Warrior
     Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda]

Oyun testleri için daredevil60'a teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 1 Şubat 2014; 1:20:12 >

• Merhaba,

Z580 ve z500'e bakarken bu modeli gördüm. Henüz mağazalara gelmemiş sanırım o sebeple yakından göremedim.

Kasa komple metal mi? Z580 ve Z500'ü gördüyseniz eğer onlara göre kasa kalitesi olarak iyi midir?

Birde ssd takıcam, arka kapak tek parça mı yoksa harddisk ve ramin bulunduğu kısım da ayrı bir kapak var mı?

Teşekkürler.
  • Üründe hiç ısınma yok. Sanırım kasa aliminyum ile bilmediğim bir kaucuk madde karışımı ile yapılmışa benzemekte. Isınma namına bir sorun olmadı. Hatta 4-5 saat oyun oynadığımda bile ısınma sorunu yaşamadım. Arkada açılabilen sadece bir tane büyük bir kapak var. Hiç açmadım bilmiyorum içinde ne var. Ekran mat ve üst kapak tamamen aliminyum sadece küçük bir kısmı plastik. Kasa kalitesi genel olarak beklentilerin üzerinde. Ben beğendim. Hatta arkadaşlarımda gayet memnun kaldı kalitesinden. Özellikle eğer alırsan klavyesine hasta olacaksın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Üründe hiç ısınma yok. Sanırım kasa aliminyum ile bilmediğim bir kaucuk madde karışımı ile yapılmışa benzemekte. Isınma namına bir sorun olmadı. Hatta 4-5 saat oyun oynadığımda bile ısınma sorunu yaşamadım. Arkada açılabilen sadece bir tane büyük bir kapak var. Hiç açmadım bilmiyorum içinde ne var. Ekran mat ve üst kapak tamamen aliminyum sadece küçük bir kısmı plastik. Kasa kalitesi genel olarak beklentilerin üzerinde. Ben beğendim. Hatta arkadaşlarımda gayet memnun kaldı kalitesinden. Özellikle eğer alırsan klavyesine hasta olacaksın :)

Zahmet olmazsa gpu z yükleyip ekran kartînın ddr3 mü ddr5 mi olduğuna bakabilir misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajım bulunsun. Yakında ya Z500 yada V580C alıcam

• bingbang kullanıcısına yanıt
    GPU-Z dikkatli bakarsanız ilk mesajda mevcut. Ben yine de paylaşayım dikkatlerden kaçmış demek ki

• quote:

GPU-Z dikkatli bakarsanız ilk mesajda mevcut. Ben yine de paylaşayım dikkatlerden kaçmış demek ki

Kusura bakmayın görmemişim teşekkür ederim
    ddr3 olmadı kötü olmuş :(

• Bu arada gpu-zde bellek hızı 900 mhz demiş ama yanlış o 1800 mhz normalde
  • aceloq kullanıcısına yanıt
    900Mhz * 2 = 1800mhz DDR3 bellekler Çift Kanal çalışıyor. O Sebebten ötürü Efektif olarak 1800 MHZ de çalıştığı kabul edilmekte.
  • Beyler birkaç fotoğraf koyabilecek olan var mı ?
  • chuckavla kullanıcısına yanıt
    Resimler eklendi. Sormak istediğiniz birşeyler varsa yardımcı olabiliriz. Genel olarak üründen memnunum.
  • quote:

Resimler eklendi. Sormak istediğiniz birşeyler varsa yardımcı olabiliriz. Genel olarak üründen memnunum.

Hocam sağolasın potansiyel alıcıyım o yüzden bayağı bir soru sorucam gibi duruyor :)
  • Bendede aynı pc var ama ekranı mat deil. Sağdan soldan bakınca tam gözükmüyor

• Ekran mat ve sağdan veya soldan çok fazla çaprazdan bakarsanız görememeniz normal. :) LCD ekran değil neticede.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    Merhabalar , bende bugün v580c aldım , lakin bikaç sorunum var ilk olrak touchpad daki sağ tıklama tuşu biraz daha aşağıda sizdekilerde de durum böylemi , ikincisi touchpad in mouse topu işlevi gören kısmını kullanamıyorum yani touchpadden sayfada aşağı inemiyorum nasıl etkinleştireceğim , üçüncüsü ise fn tuşu ses açıp kapatma ekran parlaklığı uyku gibi işlevlerinde sorunsuz iken fn+esc tuşuyla kamerayı kapatamıyorum ya da fn+f6 tuşuyla touchpad i devreden çıkaramıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • touchpad icin lenovo supporttan touchpad surucusunu yuklemeniz gerek. Touchpadin sag tusu degilde sol tus birazcik cokuk duruyor bende. Diger sorunlariniza eve gecince cevap verecegim. Bu arada driverlari eksiksiz yuklediniz mi?

• aRiSe* kullanıcısına yanıt
    şuanda tüm driver ları yüklüyorum sorunların hepsini çözdüm gibi birşey yine de çok teşekkür ederim lakin şu sağ tıklama tuşunun aşağıda durması canımı sıktı biraz, bir işlev sorunu yok fakat simetri hastalığından dolayı gözüm hep orda
  • bendede biraz solda çöküklük var. FN+F6 işlevine gelince driverleri yüklemen gerek. O mouse topu işlevini gören yer ise windows 8 uyumlu bu touchpad. Eğer pc w8 ise dokunmatik ekran kullanır gibi kullanabiliyorsun. büyült küçült gibi. Kamera kapamaya gelince kamera olsun felan hepsinin driverini yükle lenovonun sitesinden sorun düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceloq

bendede biraz solda çöküklük var. FN+F6 işlevine gelince driverleri yüklemen gerek. O mouse topu işlevini gören yer ise windows 8 uyumlu bu touchpad. Eğer pc w8 ise dokunmatik ekran kullanır gibi kullanabiliyorsun. büyült küçült gibi. Kamera kapamaya gelince kamera olsun felan hepsinin driverini yükle lenovonun sitesinden sorun düzeliyor

dediğim gibi hocam ne kadar driver varsa yükledim sorunlar çözüldü teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.