Şimdi Ara

Lenovo V580C Kullanıcıları Platformu [Sorunlar ve çözümleri 2. Mesajda] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
9
Favori
23.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc yi açarken açılışta fan error hatası veriyor. Sonra kendisini kapatıyor. Bios resetledim yine fayda etmedi. Bu fan başıma bela oldu ya çözüm yolu var mı bilen duyan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Pc yi açarken açılışta fan error hatası veriyor. Sonra kendisini kapatıyor. Bios resetledim yine fayda etmedi. Bu fan başıma bela oldu ya çözüm yolu var mı bilen duyan?

Sorunu çözdüm. Daha sonra detaylıca bir açıklama yapacağım bu konuyla ilgili. Eğer bu sorunu yaşayan olursa burdan yardımcı olurum.
  • Bende de var ayni sorun nasi çözdün yazabilir misin bi de biosa nasıl giricem sanırım biosdan oluyomus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NereLeeSin

Bende de var ayni sorun nasi çözdün yazabilir misin bi de biosa nasıl giricem sanırım biosdan oluyomus

Bende sorun tekrarladı fanın değiştireceğim. Biosla alakalı birşey yapmadım

• Biosda fan ayarlari kısmı varmış orata nasil girilcegini biliyor musun

• NereLeeSin N kullanıcısına yanıt
    Arka kapağı aç orda işlemciyi göreceksin hemen yajında beyaz bir dikdortgenin içinde duz tornavida ile çevirilecek bir siyah vida var. Onu sola çevirerek aç kilidi aç kapa yap bir kaç kere. Bak bakalım açılacak mı.

Buna benzer bir işlem.https://m.youtube.com/watch?v=YdU5j7OxnGg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRiSe* -- 1 Ocak 2017; 17:8:37 >
  • Birader videodaki laptoptan cok farkli bu
    Sorun fan sensörlerinde biosdan sensörü kapatcan ya da fanı degistircen
    Biostan nasil yapıldığını bilmiyorum ustelik pc hic açılmıyor fan degistircem büyük ihtimalle

• quote:

Birader videodaki laptoptan cok farkli bu
    Sorun fan sensörlerinde biosdan sensörü kapatcan ya da fanı degistircen
    Biostan nasil yapıldığını bilmiyorum ustelik pc hic açılmıyor fan degistircem büyük ihtimalle

Farklı model olabilir arka kapağını açarsan orada işlemciyi göreceksin. Ordaki bahsettiğim vidayı nasıl bulacağını ve nasıl çevireceğini göstermek için videoyu paylaştım. Onu yapınca hata duzelebiliyor. Bu şekilde biosa girme şansı elde edebilirsin. Videonun sonlarına doğru bak. Nasıl yapılacağını gösteriyor.

• dediğin vidayi göremedim ama sorun şimdi lik düzeldi fanı komple söküp temizledim ilk basta ses grlmeye devam ediyordu ama kendiliğinden duzeldi.

• Bu arada biosda fanla ilgili ayarlarin olduğu kismi bi türlü bulamadım bilen biri varsa detaylı bi açıklama yapabilir mi
    Buraya pek bakan olacağını zannetmiyorum gerçi yeni konu falan mi açsam

• quote:

Bu arada biosda fanla ilgili ayarlarin olduğu kismi bi türlü bulamadım bilen biri varsa detaylı bi açıklama yapabilir mi
    Buraya pek bakan olacağını zannetmiyorum gerçi yeni konu falan mi açsam

bende bulamadım. Fanı değiştirdim. 35 liraya buldum istanbulda kadıköyde. Eskisinden de sessiz oldu şuan.
  • Klavye sorunu yaşayan var mı gidip gidip geliyor sürekli en üst satırdaki harfleri yazmıyor bazen. Ne oluyo neden gidiyor neden geliyor anlamış değilim.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    klavyeyi söküp tekrar takın düzelir belki.
  • Arkadaşlar z570 laptopumun kuzey köprüsü yanmış 320 lira masraf çıkarıyor ben de yeni bir anakart alacağım ama uygun anakart bulamadım önerebileceğiniz bir yer var mı ikinci olarak bu laptopun kasası içine uygun olarak monte edebileceğim başka modele ait uyum sağlayacak anakart varmı o modele göre arasam

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

klavyeyi söküp tekrar takın düzelir belki.

Denedim kafasına göre gidiyor geliyor anlamadım.

@Asite06

Kadıköy veya Karaköyden sordurabilirsiniz.
  • aRiSe* kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende var. ü ğ i ı p harfleri bazen basmıyor bazen çalışıyor
  • Merhaba arkadaşlar. senelerdir kullandığım v580c için çok memnunum fakat bluetooth kulaklığımı bağlayamadığımdan dolayı ve daha iyi çalışabileceğini düşündüğümden windows 10 yüklemeye karar verdim. Bu pcde win 10 kullanan var mı? tavsiye eder mi win 7 ye göre performansta değişiklik olur mu.
    teşekkürler.
  • WoodGuy kullanıcısına yanıt
    Windows 10 kurulu bende uzun zamandır (4-5 sene). Memnunum Windows 7 daha stabil ama. Driverları vs hepsi daha oturmuş stabil. Benim Windows 10 lisanslı olmasa muhtemelen windows7 ye sırf power manager için bile dönerim ama artık buradayız.

Ayrıca şubuda belirteyim pil ömrü hala efsane durumda :) pilde yine 2-3 saat götürüyor. Tabi film filan izlerseniz yüksek detaylı bitmesi elzem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Windows 10 kurulu bende uzun zamandır (4-5 sene). Memnunum Windows 7 daha stabil ama. Driverları vs hepsi daha oturmuş stabil. Benim Windows 10 lisanslı olmasa muhtemelen windows7 ye sırf power manager için bile dönerim ama artık buradayız.

Ayrıca şubuda belirteyim pil ömrü hala efsane durumda :) pilde yine 2-3 saat götürüyor. Tabi film filan izlerseniz yüksek detaylı bitmesi elzem.
    Hocam ben memnunum ama aldığım kulaklığı her yerde kullanıyorum ofisteki bilgisayarda (win10 var) telefonumda ama kendi bilgisayarımda bir türlü yukleyemedim. Ben de bir sorunu varken çözemeden rahat edemiyorum. Konusunu da açmıştım hatta linki bu

https://forum.donanimhaber.com/bluetooth-sorunu-lutfen-yardim-win7-64bit--136006583#136398532

Korsan win7 var diye mi yapıyor acaba onu düşündüm sonra orijinal win7 alana kadar win10 alıp kurayim dedim. Nerdeyse aynı paraya 45 liraya internette key mevcut.

Sizin tavsiyeniz nedir performansı da fark edecek kadar iyi olacaksa geçerim Windows 10a. Yoksa uğraştığıma mı değmez.

• WoodGuy kullanıcısına yanıt
    Öyle aman aman bir fark göremezsiniz. Driver sorunu yok pek otomatik yükleniyor hepsi zaten. Dolby Advanced Audio yüklemek dert bazen yüklenmiyor. Power Manager yok. Genel olarak iyi yani performans kaybı yaşayacağınızı düşünmüyorum pek ama Win7 nasıldı hatırlamıyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.